Tüm forumdaşlara teşekkür ederim

Yönetimim sizce başarılı mı?

• Toplam katılım
    146
  • Anket kapanışı .

Road_Runner

Road Runner
Tepki
25.895
Bisiklet
Cervélo
Uzun bir süredir yaptığım adminlik görevinden emekliliğim için izninizi istiyorum forumdaşlar :) Oldukça yıpratıcı bir görev olduğunu belirtmeliyim.

İlk zamanlar belki de her 10 üyeden 9’u yöneticiliğimden memnundu, fakat zamanla, uyarı veya ceza verdiğim her üye ile doğal olarak aram bozuldu. Nadiren, sadece birkaç üye “Haklısın, uyarmakta haklıydın” dedi. Elbette her kararım doğru değildi, ama günün fotoğrafında seksi kadın (görselde bisiklet neredeyse görünmüyordu) fotoğrafı paylaştığı için uyarı alan forumdaş bile hak iddia etti, küfür ettiği için uyarı alan üye de hak iddia etti, etti de etti :) Çok de önemli değil, olabilir. Gelmek istediğim mesele; Benim yönetici olmamdan memnuniyet oranı %90’lardan çok daha aşağılara düştü, takıştığım üyeler sebebiyle. Bu oran şu an kaç bilmiyorum ama, fifti fifti olduğunu tahmin ediyorum. Anket açarak da, kararımın doğru olduğunu siz forumdaşlarla paylaşmak istedim. Yönetimimden memnun olup olmadığınızı ankete lütfen işaretleyiniz. Değerlendirmeyi yaparken lütfen sadece yönetimimi değerlendiriniz, benim iyi biri olmamı düşünmeniz sebebiyle tercihinizi pozitif yönde değiştirmeyiniz. Veya yaptığım paylaşımlardan etkilenip de, yönetimimi beğenmemenize rağmen olumlu şıkkı işaretlemeyiniz lütfen. Sadece yönetimimi değerlendiriniz. İnanın ben bile memnun değilim kendi yönetimimden çünkü çok sayıda üyeyle ters düştüm, 10 değil 20 değil, çok sayıda üye ile ters düştüm. İlk oyu ben kendime veriyorum ve kötü yönettiğime dair oy kullanıyorum.

Foruma girip çıkmaya devam edeceğim, sadece adım kırmızı renk olmayacak :harika:

Konuyu çok dallandırıp budaklandırmak istemiyorum bu yüzden teşekkürüm var kısmına, köşeye sıkıştırıyorum bu konuyu ve çok da ilgi çekici bir başlık atmıyorum.

Kararımın doğru olduğunu oy oranlarından da görebileceksiniz zaten. Lütfen sadece yönetimimi değerlendirmeye özen gösteriniz. İyi forumlar :harika:

Scudo

mehmetsunu

Kaldato ile sohbeti kestim.
Tepki
13.462
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Cube
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Zaman zaman atarlı tutarlı bir yöneticide olsan seni böyle kabul ettik bagrinıza bastık serkan mıstınoglu. Ben çabalayan , taş üzerine taş koyma derdinde olan insanların kaprislerini sanatçı kaprisi kabul eder onları böyle kabul etmenin gerekliliğini düşünürüm. O nedenle senide böyle sevdik. Geç kanımız kaynadı ama yazilarının müptelası olduk.
Sana gitme demeyeceğim ama yinede gitme serkan.

Triban

Forum Bağımlısı
Tepki
4.348
Forumda bisikletten gerçekten anlayan birkaç kişiden birisisiniz..Yalnız yönetmek işinde başarılı değilsiniz..Yönetmek zor iştir..

Açıkçası bu forumda bu kadar aktif olmazdım..Size kızdığım için(banlandım vs),bu forumda aktif olmayı seçtim..Bu süreçte size kızıp,forumu terk eden üyeleri de biliyorum..Mesela bir üye ''Cervelo'nu da al,Arabistana git'' diye konu açmıştı..:D

Bence doğru karar vermişsiniz..:harika:
Ne olursa olsun,bisikletle ilgili konular açmaya devam etmeniz lazım..:harika:

ekranci

Daimi Üye
Tepki
354
İsim
Kemal
Başlangıç
1988—89
Bisiklet
Canyon
Bizim millete yaranılmaz, bunlar adamın enerjisini emer... :acpsnr: Bence biraz ara verip dinlensen yeterli olacak. Forumda gezerken başlıklar, mesajlar, profillerden rahatsız oldukça sen de moderatörlüğü özlediğini farkedeceksin.

Ayrıca başlık clickbait mi değil mi emin olamadım :islik: :koptum:

Umtdgny

Daimi Üye
Tepki
436
İsim
Ümit D.
Bisiklet
Diğer
Üye olduğum süre dahilin de zaman zaman diyalog kurduk fakat benim yönümden bir sorun yaşamadım. Forumda bilgi paylaşmaktan çekinmeyelim lütfen :)

• Beğen
Tepkiler: JusTiMe ve Afyon35

hamlet2006

Cırbağa dedesi
Tepki
32.964
İsim
Süleyman
Başlangıç
1986—87
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Bu kadar genel kültürünüz yüksek,eğitimlisiniz,zekisiniz,akıllısınız,bisiklet konusunda gerçek bir üstadsınız,vatanını,milletini,Atatürkü bilen,manevi değerlere saygılı iyi bir insansınız.Bu kadar önemli vasıflara sahipken sizden yöneticilik beklentimiz de otomatik olarak çok yükseliyor.Ancak anlayamadığım ve anlam veremediğim şekilde hiç gereği de yokken bazen bazı şeyleri kişiselleştiriyormuşsunuz gibi bir izlenim bırakıyorsunuz.Yoksa forum size gereken saygıyı aslında gösteriyor.İşinizin zor olduğunu biliyoruz,aklı başında her adil forumdaş size hakkınızı teslim ediyor bundan şüpheniz olmasın.Zaten kimseyi %100 memnun edemezsiniz.Ben mevcut durumdan çok daha iyi bir yönetici olacağınıza inandığım için kararınızı gözden geçirip,gerekli özeleştiriyi de yaptıktan sonra yöneticilik görevinize devam etmenizi rica ediyorum.
Ankete de cevap vermek içimden gelmiyor.

uslsy

Marstan Katılan İlk Vejetaryen Üye
Tepki
2.652
İsim
Ömer Uslusoy
Başlangıç
1989—90
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Çoğu olayda ters düşüyor olmamıza rağmen özel mesajda da belirttiğim gibi ben başarılı buluyorum. :harika: Yönetimsel her türlü faaliyette duyguları bir kenara bırakarak aslolanın faydasına hareket etmek şart!

Forumda bunda sonra gerçekleştireceğiniz yönetimsel faaliyetlerde başarılar dilerim.

Serrchi

Daimi Üye
Tepki
769
İsim
Serhat Özcan
Başlangıç
1991—92
Bisiklet
Specialized
Bisiklet türü
Cyclocross
@Serkan Mıstınoğlu biraz dinlenmenizin zamanı gelmiş olabilir, yorucu bir hizmet ve süreç adminlik..

• Beğen
Tepkiler: trainspotting35

NoCycling

Forum Bağımlısı
Tepki
1.751
İsim
Mustafa K.
Başlangıç
2017—18
Bisiklet
Bisan
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Sizinle ters düşen bir mesaj attığım için, içinde hakaret ve küfür içeren ayrıştıran bir söz olmamasına rağmen forumdan süresiz banladiniz. Biraz sert çıkmış olabilirim ama süresiz banlanmayı hakettigimi düşünmüyorum. Bu yüzden üstelik bir matematik öğretmeni meslekdasiniz olarak size kızgınım. İyi yonettiginizi düşünmüyorum. Herkes sizinle aynı görüşte olmak zorunda değil. Banlanmak hiç hoş değil, bisikleti aktif kullanan biri olarak gelişmeleri takip edememek de hiç hoşuma gitmedi bu süreçte. Belirtmeden geçemeyeceğim öz eleştiri yapmanız çok hoş tebrik ederim.

Taner James

Forum Bağımlısı
Tepki
1.180
Başlangıç
1990—91
Bisiklet
Orbea
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Serkan Mıstınoğlu, öncelikle kararına saygı duyuyorum.

Forum bisiklet üzerine olduğu için öncelikli olarak yöneticinin bu vasıflara sahip olması gerekir. Bu yönden kimsenin bir şey diyeceğini sanmıyorum. Bisiklet konusunda bilgi birikiminizi herkes ile paylaştınız, öğrettiniz, öğrendik, yazdık, çizdik, konuştuk...

Diğer kalan kısmı için diyeceklerim:
İnsanların olduğu her yerde sıkıntı, anlaşmazlık, kavga vs.vs. bunların hepsi olur.

Disiplinli olayım dersin, artist, kendini beğenmiş vb. derler.
Ilımlı, daha alttan alan olayım dersin, bu seferde burada yönetici yok mu, gevşek vb. derler.

İnsanlarla uğraşmaz zordur hele ki internet ortamında, malum herkes "klavye delikanlısı". Herkes her önüne gelen ile dalaşıyor, kimsenin kimseye saygısı ve tahammülü yok.

İlk başta dediğim gibi yöneticiliği bırakıp, bırakmamak size kalmış ama oyumu olumlu yönde kullandığımı belirteyim :)

Son olarak kendi adıma sizin gibi birisini tanıdığım için teşekkür ederim. Biraz ayrılık gibi olmuş ama yöneticilikten ayrılıyorsunuz, forumdan değil.

İsminin üzerindeki kırmızı rengin değişmesi önemli değil, önemli olan @Serkan Mıstınoğlu yazması :)

Teşekkürler.

karanbatu

Forum Demirbaşı
Tepki
993
İsim
Batu
Bisiklet
Fuji
@Serkan Mıstınoğlu ilk defa bi konu hakkında şikayette bulundum, bu başlığı okuyunca onu da yazdığıma pişman oldum. Ben bir kaç konuyu takip ettiğim halde fazlaca vaktimi alıyor, sizin için ne kadar zahmetli olacağını tahmin edebiliyorum az çok. İyi niyetinizden şüphe edecek bi yazınızı görmedim ki şüpheciyimdir. Adminliği bırakmak veya devam ettirmek sizin kararınız. Taner james'in de dediği gibi önemli olan @Serkan Mıstınoğlu yazması.

yokgibi

Aktif Üye
Tepki
89
İsim
Numan U
Bisiklet
Sedona
Bilemiyorum nasıl yönettiğinizi.
Anlatılanların üye tarafını dinledik, sizin tarafınızı hiç dinlemedik. Veya ben dinlemedim. Bilemiyorum. Oy vermeyeceğim.

Gökhan Akkaya

BilgisayarKurdu
Tepki
1.774
İsim
Gökhan
Bisiklet
Nishiki
Delta Bisiklet indirimlerine yaptigim yorum sebebiyle 1 ay ceza yedigim icin olumsuz oy verdim. Olumsuz oy verme sebebim de "Yalnizca yoneticilik kriterinizi puanlatmak istemeniz". Yoksa alinmaca gucenmece olmadi :) Şahsen cok sevdigim bir uyesiniz, gercek hayatta tanismasak da.

Siz gidip baskasi gelse daha mi iyi yonetir dersen ona da hayir derim. Alistik sana :)

Ben Technopat.net'den geliyorum. Orada kurallar 5 kat daha katı ve sert. Burasi oldukca gevsek kurallar bakiminda.

Kuzey Ege

Forum Bağımlısı
Tepki
10.276
İsim
Murat Gökhan
Başlangıç
1980—81
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Hocam paylaşımlarını ilgiyle takip ediyoruz. Yönetme kısmına ise gelince, insanlara yaranılmaz, bu nedenle kendi bildiğini okumak gerekiyor bazen. Çok olumlu veya olumsuz yorum yapamayacağım ama eski adminleri de biliyorum, onlara kıyasla çok daha yapıcı, yansız, bilgili ve kültürlü idin. Ne saçma sapan adminler gördük biz bu ortamda. (eskilerden sadece Edip Dinçer'i hariç tutuyorum. O da iyiydi.)

• Muhteşem
  • Beğen
Tepkiler: Edip D. ve Afyon35

ahmet1914

Forum Bağımlısı
Tepki
1.262
İsim
Ahmet Y
Başlangıç
2017—18
Bisiklet
Bisan
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Elinize,emeğinize sağlık.1 defa soru sormuştum hatırladığım kadarıyla onu da cevaplandırdınız.İnsanlar hele hele günümüzde oldukça tahammülsüzler,herkesi memnun etmek de imkansız.Sitede yeni sayılırım,yağtığınız katkıdan,verdiğiniz destekten ötürü şahsım adına teşekkür ederim

Abdullah ozturk

Daimi Üye
Tepki
547
Bisiklet
Ghost
Forum yönetiminde dikkat ettiğim başlıca husus; "özgürlük" ... Benim Forumda geçirdiğim süre boyunca özgürlük konusunda gözlemlediğim; forum katılımcılarına gerekli alan veriliyor, isteyen istediğini paylaşıp, cevap verebiliyor, kendini ifade edebiliyor. Yönetiminizi genel olarak başarılı buluyor oyumu da bu yönde kullanıyorum . Bununla birlikte yukarıdaki yazınızda belirttiğiniz "seksi kadın" kısmında size katılmıyorum. "Günün fotoğrafı" konusu itibariyle geniş bir alana hitap ediyor. Size göre bisiklet bütün olarak , bana göre bisikletin jantı , başkası içinde bisikletin üstündeki seksi kadın Günün Fotoğrafına konu olabilir.

Şahsi görüşüm; hakaret-aşağılama-küçük düşürücü- alay edici paylaşımlar/cevaplar haricinde , herşeyin serbest olmasıdır.

Katılımcıların çok fazla alıngan, sitemkar, şikayet etmelerinin, sizden fazla talepkar olmalarının sebebi, forum kurallarını tam bilmiyor olmaları olabilir. Kurallar daha sık gündeme getirilinebilinir. Eğer kuralların güncelliğini yitirdiği düşünülüyorsa , ortak ana paydalar çerçevesinde sadeleştirilip güncellenebilir.

Ne kadar özgür ortam oluşturulabilinirse (daha sade ve az kurallar) , katılımcı ve paylaşım sayısının artacağını düşünüyorum.

Syg