Trek Retül Bike Fit hayal kırıklığı

Adrenalin26

Orbea
Tepki
1.144
İsim
Fatih
Başlangıç
1977—78
Bisiklet
Orbea
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@kerem.erdogan
Acell i bilmem de Bikefit yaptıracak olsam, tercihim asla Trek olmaz.....

Scudo

mertgulkokan

Forum Demirbaşı
Tepki
887
Bisiklet
Ghost
@kerem.erdoganŞu an yaptırmak isterim ama Trek direk liste dışı
Çağrı 400 tl ye yaparken Trek 300 tl alıyordu(Çağrı lisansı olanlardan 350 tl alıyordu)
Çağrı yerine gelen kişi kimdir nedir bilmiyoruz sosyal medya hesapları kapalı)
Birde Ömer Hayta var ama o bilgisayar kullanmadığı için listeye dahil etmedim
Bakalım Sedona Bisikletin yapacağı bikefit nasıl olacak göreceğiz

• Beğen
Tepkiler: Alptriatlon

mertgulkokan

Forum Demirbaşı
Tepki
887
Bisiklet
Ghost
Mehmet Uzunhasan aktif pedal da bike fit yapacak kişi
En son 1 Martta Specilazed firmasının Avrupadaki merkezine gitmiş
Çağrı orada level 2 sertifikası almıştı
Bakalım Mehmet bey in yaklaşımı nasıl olacak :)

MehmetAliB.

Forum Bağımlısı
Tepki
4.855
Bugün sabahleyin Trek Türkiye'ye e-postayla durumu anlattım. Kısa süre sonra geri dönüş yapıldı. Hem de Bora Özçivit tarafından. Telefonla karşılıklı konuştuk. Konuyu buradan paylaştığım için buraya da yazma gereği duydum fakat işten yeni geldiğim için anca şimdi paylaşabiliyorum.

Öncelikle Bora'nın aramasını beklemiyordum fakat bundan daha memnun oldum doğrusu. Karşılıklı konuşmamız durumun samimiyeti bakımından benim için önemliydi. Arkadaşın yazıdan haberi varmış ve buraya ben ''Pazartesi günü firmayla iletişime geçeceğim'' dediğim için bekleme lüzumu hissetmiş. Bana gayet beyefendi şekilde ve samimi şekilde konuşarak yazıyı okuduğunu, bazı noktalarda hatalı olduğunu, bu hataları kabul ettiğini söyledi. Teker teker kendini hatalı bulduğu noktaları aktardı. Bunları tekrar yinelemek istemiyorum. Uzun uzun konuştuk. Bu yanlışlıkların neden kaynaklandığını anlattı. Bike fiti isteyen herkese ulaştırabilmek adına kimi zaman farklı şehirlere gidiyormuş. Antalya'ya yatak gibi, ölçüm cihazı gibi bike fit malzemelerinin tamamını getiremediği için böylesi sorun yaşanmış. Patlak lastik durumu için de yine kendi malzemeleri olmadığından mağaza sahibi de orada olmadığından müdahele edememiş. Son bike fit bana yapıldığı için doğrusu yorgunluktan-uykusuzluktan bazı hususları gözden kaçırmış. Ayrıca ücret ödeme aşamasında arka tarafta olduğu için ben de hemen çıkıp gittiğim için tekrar kontrol bilgisi gibi, bana önerdiği aerobarı göstermek gibi şeyleri mecburen yapamadığını söyledi. Bike fit yaptığı kişiler bisiklet ayarlarında sorun yaşarsa tekrar ücretsiz kontrole gidebiliyormuş zaten. Ne kadar süre içersinde ücretsiz onu bilmiyorum. Uzun uzun konuştuk ancak telefonla ancak bi yere kadar oluyor.

Netice itibariyle hatalarını kabul etti ve benden net bir şekilde özür diledi.
Farkında olmadan kızgınlıktan ilk sayfada yazarken bir hata da ben yapmışım. Bana söyleyince fark ettim. Bu durumdan dolayı ben de özür diledim, hatta madem burada paylaştım, buradan da özür dilerim.

Hatasını telafi etmek adına ücreti hemen geri ödemek istediğini söyledi. Kabul etmedim. Mala pazarlık ederim ama emeğe etmem. Bence emeğin karşılığı teşekkürle ödenmez, emeğin karşılığı bekletilmez, hemen ödenir. Fakat ısrarcı oldu. İster fit yapılan mağazadan, ister İstanbul'a kontrole gittiğimde kontrol esnasında, istersem de benim istediğim başka şekilde ücreti geri vermek istedi.

Bisiklet ayarlarından memnun kalmadığım için zaten ücretsiz tekrar kontrol hakkımın olduğunu, tekrar kontrol gibi bişey olmasa dahi vicdanen rahatsız olduğu için mutlaka tekrar fit yapmak istediğini söyledi. İster Antalya'da, ister İstanbul'a gidersem, istersem de başka şekilde. TCR yarışı gibi zorlu yarışlarda gereken fitin zaten vücut aerobara alışması gerektiği için alıştıktan sonra tekrar yapılması gerektiğini anlattı. Aerobarı kullandıktan sonra sanıyorum haziran ayında tekrar kontrole gideceğim. Benden yol, yöntem başka bir istek gibi şeyim olup olmadığını sordu.

Arkadaşın niyetine samimiyetine kani oldum. Benim niyetim üzüm yemekti zaten, durumu sonuca bağlamaktı, bağlandı. Herkes hata yapabilir. Herkesin bilmeden hata yapma hakkı vardır. Hele gençler farkında olmadan daha çok yapar. Ben de hata yapıyorum. Mühim olan hatasından dönebilmek, aynı yanlışı tekrar yapmamak. Şunca sayfa konu akıp gitmiş zaten, mesele varacağı yere varmış. İlgili yer alacağını aldı konudan, ben de alacağımı aldım, en sonunda durum tatlıya bağlandı.:)
Cümleten teşekkür ederim, yorgunken yazdım, sürçü lisan ettiysek affola

@Alptriatlon özelden irtibatı yazıyorum hocam
Ekleme: Bilemiyorum sizin durum nasıl neticelenir, buradan takip ediyor olacağım

hamlet2006

Cırbağa dedesi
Tepki
32.971
İsim
Süleyman
Başlangıç
1986—87
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@MehmetAliB.
İnsanın hatasını kabul edip;hatasından dönebilmesi büyük bir erdemdir.Siz samimiyetine inandıysanız eminim birçok arkadaşımız da sizi referans alarak arkadaşın samimiyetine inanır.
Transcontinental gibi büyük bir meydan okumadan önce bu durumun tatlıya bağlanarak çözülmesine sizin adınıza sevindim.

mertgulkokan

Forum Demirbaşı
Tepki
887
Bisiklet
Ghost
Retul firmasının bir checklisti vardır eğer bu kadar teknolojik bir cihaz yaptılarsa
Sertfikalı uygulayıcılar ise bu checkliste uyup adım adım giderlerse bizim gibi yaptıracaklar daha rahat edecektir

cazci

Dört Mevsim Pedal...
Yönetici
Tepki
17.568
İsim
MEHMET CEM SAYGI
Başlangıç
1974—75
Bisiklet
Cube
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Tamam,Retül zevahiri kurtardı diyelim.Peki diğer eksik hizmet alan,ergonomik sıkıntılar yaşayanların durumu ne olacak?

Alptriatlon

Aktif Üye
Tepki
745
Bisiklet
Cube
Bike fit yaptırmak için internette araştırma yaptığımda; karşıma ayağıdaki sayfa çıktı. yani Trek, Retül ve Alatin firmaları. bu firmaların isimlerine güvenerek Ankara'dan İstanbul'a gittim.. ve başıma gelenleri önceki mesajlarımda anlatmaya çalıştım. İlginç olan şudur ki bu işe ismini koyan firmaların hiçbiri, bir sıkıntı olduğunda müdahil olmuyor. Mehmet arkadaşımızı bile, yine bize işlem yapan kişi aramış.
Bu firmalarda başka yetkili yok mudur ? yada bizimle görüşmeye tenezzül mü etmiyorlar ? Firmaya şikayet maili atınca, şikayet ettiğiniz kişi tarafından geri dönüş sağlanması hangi profesyonel firmada görülmüştür ?
Yarın bende Trek firmasına mail atıcam, beni de belki aynı kişi arayacak, Bike fit için ödediğin ücreti ve yol masrafını ödeyelim vs. diyecek. Bende gönder hesabıma diyeceğim. gönderecek ve konu kapanacak. Başka hiçbir yetkili bu işe karışmamış "rahatsız olmamış olacak". Reklam yaparken tüm firmaların adını kullan, gözümüzü boya, güven hissi uyandır, sonra başka insan yokmuş gibi, bizi üzen insanla anlaşma teklif et konu kapansın. sıkıntı yaşadığım konuyu sıkıntıyı yaşatan insanla halletmek zorunda mıyım? bu konuda yüzden fazla mesaj yazıldı, bir yetkili bile şu mailden, yada şu numaradan bize ulaşabilirsiniz diye dönüş yapmadı. Neden ?

2018-03-26 23.52.25.png

Forumda yönetici olan arkadaşlarda dahil, konuya hakim tüm arkadaşlara soruyorum; Ne Yapmalıyım ?

Mustafa Zeybek

Bike destroyer
Tepki
5.989
İsim
Mustafa
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Ben şu saatten sonra o arkadaşın samimiyetine inanmam. Hele o aero bar ın halini gördükten sonra imkanı yok. Ortada hatadan çok daha fazlası var. Benim izlenimim şu; "bir halt yedim, insanlar bunu öğrenip bir daha gelmeyecekler, durumu nasıl düzeltebilirim" sonucu da bu
@MehmetAliB.
Hepimiz biliyoruz ki bu yazı yazılmasaydı (hatta yazılıp gündem olmasaydı) böyle bir şey olmazdı. Ben olacağına inanmıyorum. Şahsen kara listeme aldım.

eberkol

Aktif Üye
Tepki
123
İsim
Emre BERKOL
Başlangıç
2015—16
Bisiklet
Cannondale
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@sabit Bu kadar yazıyı okuyunca işini iyi yapıyor değil de uğraşmak istememiş gibi geldi bana.

sabit

Üye
Tepki
62
İsim
numan
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Kron
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Yazıyı yazanların hepsi Bora özçivitten bahsediyor sanırım ,

@eberkol ömer hayta ile telefon ile görüşerek gittim para peşinde olsa 40 km yol gittim beni kaçırmazdı ama kadro büyük olunca fit yapsam olmaz diye randevu yü iptal etti.

Anıl Erdoğan

Forum Carbonbaşı
Tepki
1.786
İsim
Anıl ERDOĞAN
Bisiklet
Cube
@Mustafa Zeybek Kesinlikle katılıyorum.
Evet Özür dilemek erdemliliktir buna hiç birşey demem ama Bisikletforum olmasaydı konu 8 sayfaları geçmeseydi yine iletişime geçip hatalarını kabul ederlermiydi merak ediyorum.
Bu arada ""Bike fiti isteyen herkese ulaştırabilmek adına kimi zaman farklı şehirlere gidiyormuş. Antalya'ya yatak gibi, ölçüm cihazı gibi bike fit malzemelerinin tamamını getiremediği için böylesi sorun yaşanmış. Son bike fit bana yapıldığı için doğrusu yorgunluktan-uykusuzluktan bazı hususları gözden kaçırmış.""
Abi ozaman sana yapmayacaktı. Yarın yapacaktı. Dinlenecekti. Senin acilen arayıp hemen gel diyip acele ettirmeyecekti.
Eski çalıştığım firmadan, il dışından servise gelirdi yetkili arkadaşlar , onlardan bir gün duymadım bu parçamız eksik, yorgunuz uykumuz var diye birşey.
Para kazanıyorsan malzemeden eksiksiz olmayacak yaptığın işte. Eğer malzemelerini taşıyamıyorsan ona uygun bir araç alıp 300TL değilde 400TL dersin şehir dışı bikefitlerine.
Diğer bir husus bu yazıyı okuduysa Sizle hemen iletişime geçmesi gerekmiyor muydu? Ben mi yanlış düşünüyorum arkadaşlar? Sizi niye bekliyor.
Ardından buraya özür yazısı yazması lazımdı.
Neyse sonuç itibari ile klasik bir Türk firması örneği aman Ses çıkaran müşterinin işini halledelim felsefesi...
Şahsi düşüncem çalışmayacağım firmaların arasına girdi. Bu arada Axceel bisikleti de unutmadık. Karbon bisikletin caliper tutma yeri kırılıpta @Gökhan Akkaya arkadaşımızı ortada bırakmıştır. Bunları kara listelere alıyoruz çevremizdeki herkese de söylüyoruz. Artık firmalar düşünsün

mariokaldato

En yeniden bir önce kayit olan adam
Tepki
34.469
İsim
Raşit Cumhur Çakın
Başlangıç
1980—81
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@Anıl Erdoğan ben 300 lira canli sayacam adam bana ayro bari yamuk takip yolluyacak bde benim trenskontilentale gidecegimi bile bile.... O isi birakir tavuk doner isine giderim. Oda kolay para cunku.
Lapier kadro kirigi mevzusu daha vahim. Ben olsam o kadroyu acellin kapisinda balyozla parcalar videoya cekerim

Gökhan Akkaya

BilgisayarKurdu
Tepki
1.772
İsim
Gökhan
Bisiklet
Nishiki
@Anıl Erdoğan
@mariokaldato
Valla abiler cok sagolun :) Ortada %100 hakli oldugum bir konu vardi, tum ciplakligiyla ifsa ettim. İlk sahibiyle aram bozulur korkusuyla susmadim. Gonul isterdi ki kadroyu parcalayip rezil edeyim firmayi. Ama universite ogrencisiyiz, parayi projelerden kazaniyoruz, saatlerce klavye basinda kod yazarak kazaniyoruz. Bir anlik sinirle emegimi cop etmek istemedim. Sonuc olarak o kadro bir emek, kendi emegimi cop etmek istemedim.

Mecburen parasini verip tamir ettiriyorum. Kadroyu parcalasam 1500 2000TL zarara girecektim. Accell olacak ugursuzlar yuzunden cezayi kendine kestigime degmezdi.

Binecegiz bisiklete ama "Ya sakat bir yerde kirilirsa" korkusu hic eksik olmayacak. Satmayacagim zaten kadroyu kimseye, kimsenin vebaline giremem Accell gibi. Ölene kadar kendim kullanacagim. Bu gidisle kaliper kopup girecegiz bir arabanin munasip bir tarafina, olacak olan o zaten :)

Alptriatlon

Aktif Üye
Tepki
745
Bisiklet
Cube
@Anıl Erdoğan

Merhaba

İnsan bahane bulmak isterse bulur, Antalya'da yatak yokmuşta, ölçüm cihazını götürmemişte, uykusu gelmişte, gözünden kaçmışta... Transcontinental yarışına katılacak adamı sakat bırakacak ayarlar yapmış göndermiş. Şimdi de; "Daha sonra tekrar yaparım, ücretsiz yaparım, aldığım ücreti hemen iade ederim, ilerde ücretsiz tekrar kontrol ederim." diyormuş. Ne oldu bir iki günde Retül'ün standartları mı değişti !

Bunlar hep bahane, kurnazlık, ben Ankara,dan gece araba kullanarak İstanbul ortaköy deki mağazasına gittim, yine yatak, ölçüm cihazı vs. yoktu, kablolar omzumdan sallana sallana işlem yaptı, yaşadıklarımı önceki mesajlarımda ayrıntısı ile anlattım. şu ana kadar beni ne arayan ne soran olmadı... Sizlerin ilgisi olmasaydı onların gözünde zaten insan olarak sporcu olarak hiçbir değerimiz yok, değerli olan tek şey paramız.

Benim iki tanıdığım varsa, onların en az iki bin tanıdığı vardır, bir kişi bile; "Ne oldu arkadaş, ayıp olmuş, ayıp etmiş demiyor." herkes sessizliğe bürünmüş durumda, sanki 15 dakika da bike fit adıyla kandırılan tek benim. Teknik bilgisi yüksek arkadaşlar, her konuda uzman olan, icabında sayfalarca döktüren arkadaşlar, yurtdışından faydalı makaleleri bulup tercüme eden arkadaşlar nerdeler ? yazsanıza yurtdışında bu işin, Bike fitin standartı nedir ! oralarda da kollarından kablo sarkarken 10 dakika bitiryor mu işlem.

Bugün bize, yarın size ve yakınlarınıza, siz bilirsiniz, bilenler sussun, bilmeyenler kandırılsın, uyanık olanlar da bu boşluğu fırsata çevirsin.

ilginize teşerkkür ederim
saygılarımla

@mariokaldato

Bana ortaköyde yapılan Bike fit işleminin videosunu yayınlasınlar, tüm dünya Bike fit nedir, baksın öğrensin.

Hurol Yoney

Daimi Üye
Tepki
307
İsim
Hürol
Bisiklet
Diğer
Bike Fit işleminin spor hekimi veya spor hekimliği destekli yapılması gerekmez mi ? Yani bu işlerde sertifikanın yanında spor hekiminin olması şart bence.

• Beğen
Tepkiler: yusufgs36

mariokaldato

En yeniden bir önce kayit olan adam
Tepki
34.469
İsim
Raşit Cumhur Çakın
Başlangıç
1980—81
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@Alptriatlon
Asla Durma Fatih topcunun yutub kanalinda oyle bi reklam yapmislar ki sanirsin Nasa uzay programina giren astronotlara adaptasyon calismasi yapiliyor. Nasilsa 15 bin avroluk Tirreklere binen beyaz yakalar anlamaz diyolar sanirsam.
Recep Bülbülses'inde dedigi gbi "_ Hayaller Paris, hayatlar Tarlabaşı "