Trek mi Whistle mı?

Scudo

Halilibrahim

Forum Bağımlısı
Tepki
2.289
İsim
Halil ibrahim
Bisiklet
Specialized
Norco Türkiye'de Hangi Distürbitör Tarafından Satılıyor?

Cevat_MD

Forum Bağımlısı
Tepki
2.037
İsim
Cevat Bayhan
Başlangıç
2011—12
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Yol bisikleti

UtkuSener

Forum Demirbaşı
Tepki
679
Bisiklet
Trek
Ne kadar para o kadar bisiklet. Şöyle örnek vereyim trek fx 7.3 kullanıyorum bisikletin liste fiyatı 2843 TL (900 euro) aynı donanımda carraro sportive 327 liste fiyatı 1224TL. Pazarlıkla falan filan fiyatları değişecektir mutlaka, en iyi ihtimalle donanımları aynı olan 2 bisiklet arasında 2 katı fiyat oluyor. Trek kullanan birisi olarak şunu rahatlıkla diyebilirim, liste fiyatları geçerli olsaydı benim için Carraro daha iyi bir bisiklet olurdu.

kizir_

Üye
Tepki
0
İsim
hakkı
Bisiklet
Whistle
bana gore bısıklete onemlı olan ıyılıgı degıl bacak kası kullanamadıktan sonr isin aslı degısır ıyı gezmeler

Doğan_Öztürk

Forum Demirbaşı
Tepki
1.145
İsim
doğan
Bisiklet
Canyon
o değilde konuyu açan adam konuyu açtıktan sonra hiç masj atmamış biz kendi aramızda tartışıyoz adam kayıp beyler.. :D

Harun ÇEVİK

Forum Bağımlısı
Tepki
989
İsim
harun çevik
Bisiklet
Diğer
Konu 2012 konusu zaten. Ara ara hortlamış:)

Ormanci

Üye
Tepki
128
Bisiklet
Merida
Daha önceden olsa ben de size düşünmeden Trek derdim belki ama, bugüne kadar yaşananları, çeşitli tecrübeleri de görünce, aralarda az da olsa rastladığım "modellerine bakmak lazım" cümlesini gördüm ve bu kadar duayenin olduğunu düşündüğüm özel bir bisiklet forumunda bu tuzağa düşülmesine de hayret ettim diyebilirim.

Neden dersek; bisiklette durumu "aaaabi 100 bin liran var, BMW 118 mi alırsın, aynı para aynı donanım aynı güçte Hyundai i30'u 70 bin TL'ye mi alırsın" gibi özetleyemez veya irdeleyemeyiz. Hani yukarıda Şahin-Aston Martin benzetmesi var ya ona istinaden söyledim.

Evet, araba alırken böyle bi kıyaslama "kıyas kabul etmez".

Ancak bisiklette bence durum farklı. Mesela millet "Casper alınmaz" der ya bilgisayar için, e niye, işlemcisini Intel değil de Casper mı üretmiş, ekran kartı Casper GTX950 mi? :) Anlatabildim değil mi? Ha fiyatı gidip HP'nin yakın özelliklerine sahip bi modeline çok yakınsa evet o da alınmaz, anlatmak istediğimin bu da olmadığı açıktır sanırım.

Zamanında Trek 3700'ü alırken, aldığım mekandaki satışçı bi Sedona gösterip "aslında aynı paraya, bir de böyle bişey var, donanımı 3700'e göre aslında çok çok daha iyidir ama marka ve kadro tercihiniz varsa bişey diyemem" demişti. Çünkü bu paranın karşılığı bu değil, fiyat-performans oranı düşük demek istiyordu.

Çok duyuyorum, "kadro sağlam, kadro sağlam"...
Yanlış anlamayın, yermek için söylemiyorum ama, günümüzde bisiklete binenlerin çoğunluğu sizler gibi turlara çıkmıyor, atıyorum, arazide atlayıp zıplamıyor, deliler gibi %100 performansla bu bisikletleri kullanmıyor, kullanamıyor. Eh, ben "dandik" bisiklet alıp da kadrosu elinde kalanı da görmedim bugüne kadar :) Sedona'yla da tura gidip gelen arkadaşım var, başka markayı da yıllarca problemsiz kullanan ama bisikletin canını çıkarana kadar binen tanıdıklarım var.

Çok ekstrem beklentiler olmadıkça, bazı modellerde çok üste de çıkmak veya çok para da vermek gereksiz olabiliyor. Optimum bişey bulmak bence en iyisi. "Marka"lar bu marka imajını çok güzel kullanıyorlar bu piyasada. Adam ultra dandik seri de çıkarsa, aaa ama bilmemne marka dedirtiyor... Bu tuzağa düşmemek lazım diye düşünüyorum, bilmemn katılır mısınız.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
794
ABD'nin Hollywood eyaletindeki ünlülerin çoğu Trek tercih ederler mesela. Gerekçesini bilmiyorum ama kendi nezdimde bu suâle verilecek cevabın Trek olduğunu biliyorum.

kizir_

Üye
Tepki
0
İsim
hakkı
Bisiklet
Whistle
herkezin farklı zevkı var adam aston martın alacagına 980hp hacımurata bıner zevk meselesı