Trek mi Whistle mı?

kizir_

Üye
Tepki
0
İsim
hakkı
Bisiklet
Whistle
mesela trek in 1.2 modeli whistlenin modoc soramı

Scudo
B

BF Okuru

Misafir
Burada durum Ferrari ile Hacı Murat ın kıyaslanmasına benzemiş.

Sedat Arda

Aktif Üye
Tepki
77
İsim
Sedat Arda
Bisiklet
Specialized
Elbette Trek,kaç bisiklet firması var ki arge yapıyor ve size hangi marka kimler tarafından ne denli referans olabiliyor bunların düşünün?Kendisi Metalurji mühendisi olmayıp aynı oranda onun kadar metalurji mühendisi olmayanları metalurji mühendisi olmayıp ahkam kesiyor diye feveran eden tez canlı mualif kesimi de dinle tabi sen bilirsin,bisiklet alırken kadro alırsın her zaman

• Beğen
Tepkiler: The UGUR

Murat Cömez

En yeni üye - Kayıt: Az önce
Tepki
19.363
İsim
Murat Cömez
Bisiklet
Colnago
En basiti söyle

Trek bir markadir ve herzaman malinin arkasinda duran bir firmadir
Whistle ise (ben almanyaya göre konusuyorum), burada market bisikleti olarak geciyor ve simdiye kadar yani 42 senedir gördüysem cocuklarun altinda ve en fazla parmakla sayilacak kadar gördüm.

Whistlenin en pahalisi 500€ civari ve donanim olarakda trekin en alt seviyesinin donanimi gibidir.

Secimi simdi size birakiyorum.

@(link)
Ben trek kullandim ve ne olursa olsun whistle markasi bir gercek markayla karsilastirilamaz.

Harun ÇEVİK

Forum Bağımlısı
Tepki
989
İsim
harun çevik
Bisiklet
Diğer
Vay be ne bisikletmiş benim trek :) kötü sanmıştım bende :)

• Beğen
Tepkiler: Halilibrahim

Halilibrahim

Forum Bağımlısı
Tepki
2.289
İsim
Halil ibrahim
Bisiklet
Specialized
Trek Dünyanın en büyük 2. Bisiklet üreticisidir. Üst seviye alaşım kadrolarını kendi üretir. Zr koduyla başlayan kadrolarında alüminyum + zirkonyum kullanır çelikten %15 daha sağlam, alüminyumdan %15 daha hafiftir. Kadrolarına ömür boyu garanti verir, pinkbike ya da mtbr'ye girerseniz kırılan çatlayan kadrolarını sorgusuz değistirdiklerini görürsünüz.
Whistle ise Bianchi, carraro gibi vasat / giriş seviyesi bisikletler üreten ve Türkiye'de pek tutunamamış bir firmadır. Sorduğunuz sorunun tek cevabı var Trek.

skywagon

Daimi Üye
Tepki
464
İsim
Cem Kürkcü
Bisiklet
Canyon
Gözüm, kulaklarım ve burnum kapalı Trek alırım.

Kubilay Koparan

Forum Demirbaşı
Tepki
365
İsim
Kubilay Koparan
Bisiklet
Salcano
@Yusuf !!WOW!! Mükemmell bende bu espiriyi ilk kim yapacak diye bekliyordum tebrikler dasdas :koptum::D
Şurayada klasik bi not atayım (Sen git gruptakilere caps at)

• Beğen
Tepkiler: Yusuf !!WOW!!

Sedat Arda

Aktif Üye
Tepki
77
İsim
Sedat Arda
Bisiklet
Specialized
@master06 Bianchi yi gömmeye hacet yok,buralarda gördüğünüz bianchiler bianchi değil, pro peloton da yarışan bisikletleri var bianchi markasının

(link)

(link)

• Beğen

Halilibrahim

Forum Bağımlısı
Tepki
2.289
İsim
Halil ibrahim
Bisiklet
Specialized
@Sedat Arda Orjinal Bianchi'leri tenzih ederim hocam. Benim sözüm Ege bölgemizde üretilen çakma bianchi'lere :)

• Beğen
Tepkiler: Sedat Arda

Sedat Arda

Aktif Üye
Tepki
77
İsim
Sedat Arda
Bisiklet
Specialized
bianchi zaten o tür bisikletlerin ortak adı oldu malesef :acpsnr: selpak demek gibi

• Beğen

macerakolik

Forum Bağımlısı
Tepki
2.696
İsim
Soner
Başlangıç
1985—86
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@adilcan adısanoğlu
Fark o derece değil. Yani en alt seviye bir marka olan Tofaş'tan en üst seviye ürünü örnek vermişsiniz. O derece bir fark yoktur. Örneğin ikisinde de aynı donanım olduğunu düşünelim, mesela ikisinde de XTR donanım olsun. Arada kadro ve üzerindeki stickerın gücünden başka ne kalır ki. Bence bu kadar da öldürmeyin. Tofaş ile Aston Martin örneği yapabilmeniz için, süpermarkette satılan ortadan yaylı MTB'ler ile Trek'i kıyaslamanız lazımdır. Tabi bu bence diyerek yaptğım yorumdur. Benim şahsi görüşüme gelirsek, en iyi bisiklet sahip olduğun bisiklettir. Marka gücü önemli evet, reklamıda iyidir ama egolara yenik düşmeden, kadro eskitmek zor olduğunu düşünerek üzerindeki komponentlerede önem verip bütçeye göre değerlendirmek iyidir.

• Beğen
Tepkiler: nuruasakir

BORA34

Aktif Üye
Tepki
123
İsim
BORA
Bisiklet
Cube
Bu bir sorumu değilmi (tartışmasız trek)

coffeeguy

Forum Bağımlısı
Tepki
281
Bisiklet
Lapierre
şubattan bu yana whistle kullandım üzülerek sattım.. tekrar alır mıyım param olursa evet.

Yusuf !!WOW!!

Forum Bağımlısı
Tepki
1.499
İsim
Yusuf
@Kubilay Koparan
kardeş çabuk büyü. 3 sene geçsin bir an önce sen bu işi biliyorsun. Gruba girsen çıkamazsın :komik: