Trek Kullanıcıları Kulübü

yyokes

Aktif Üye
Tepki
294
Bisiklet
Trek
hayırlısı olsun, kışın da binin birşey olmaz... Sıkı giyinin sadece... :)

Scudo

C.Biberci

Tulpar
Tepki
5.477
İsim
Alp Tigin
Başlangıç
1991—92
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Triathlon
@altinok
Hayırlı olsun.
Kışın binmemekte kararlıysanız dış etkenlere maruz kalmaması açısından (soğuk, nem, oksidasyon)
kutusunda muhafaza etmeniz daha sağlıklı olacaktır.

Lastikler içinde yerden temasını kesin yada havasını ara ara kontrol edip inmesine izin vermeyin.

Uzun süre havasız duran lastik bisikletin ağırlığıyla ezilerek yanaklardan çatlamaya neden olacaktır.

• Beğen
Tepkiler: altinok

Hastateker

Forum Bağımlısı
Tepki
772
İsim
Osman Özgün Yıldız
Bisiklet
Trek
@altinok
Kutunun içerisine bisiklet ıslak konursa içinde nem yapar ve de dışarıda maruz kalacağından daha fazla neme maruz kalır.
Kışın bisiklet için en önemlisi habire kurulamaktır ve de zincir kar yağmur vs sebeblerle düzenli yağlanmalıdır

ÖnerERKUT

Aktif Üye
Tepki
276
İsim
Öner ERKUT
Bisiklet
Trek
Trek Madone 3.1 2012 modeliyle bende aranıza katıldım arkadaşlar :)

• Beğen
Tepkiler: C.Biberci
Tepki
79
Selam arkadaşlar.
Dün gece gördüğüm rüyayı unutmadan paylaşmak isterim. Rüyamı anlatmadan önce başımdan geçen olayı kısaca anlatayım. 3 ay önce İstanbul'da avukatlık yapan amcaoğlumun ziyaretine gittiğimde bavulumu aracının bagajına koyarken, bagajda katlanmış halde dahon bisiklet görmüştüm. Araca bindiğimde "Hayırdır amcaoğlu bisikletemi başladın?" diye sordum. "Yok be nadiren biniyorum dahona. 6-7 ayda bir anca. Bugünde sahilde sürdüm 15 dk yetti bana" dedi. "Madem az kullanıyosun çok fazla kullanma niyetin yoksa sat bana amcaoğlu. (piyasadan daha düşük alma ihtimalim olduğu için soruyorum tabi) O da "satıp napacam aklıma geldikçe sürüyorum hava iyi olursa" deyince peki madem deyip konuyu kapattım.
Neyse rüyama geçecek olursak; yine amcaoğlumu ziyaretine gitmişim. Bu sefer oturduğu sitedeyiz. Evde otururken amcaoğlum "Hacı yeni bi bisiklet daha aldım. 2 tane oldular dahonla birlikte. Sürelim istersen deyince meraklandım ve "Hadi o zaman" dememle otoparkta kilitli olan dahonun yanında bir adet Trek gördüm. Ama bir garip geldi. Kendisi cyclecross tipi bir bisiklet fakat hem gidonu hem üzerindeki aerobar yukarı doğru kalkık şekildeydi. "Amcaoğlu bunun orjinali böyle olmazki, yatık olması lazım bunlar derken, sözümü kesti ve "bi dene istersen" dedi. Bisiklete oturdum ama o da ne. Gayet rahat oturuyorum ve aerobara kollarımı yaslayıp ucundaki shifter ile akıcı vites değiştiriyorum. "Amcaoğlu çok rahat kullanıyorum ya bari bunu bana satsana" deyip bi yandan yüzümdeki o mutluluk emaresi ile çocuklar gibi şenim. Bisikleti sürerken gaza geliyorum ve amcaoğlum arkamdan Dahonla bana zar zor yetişip "Yok hacı, parayada ihtiyacım yok zaten. Kendin topla istersen buna benzer bir bisiklet" deyince yine moral bozukluğuyla "Peki madem" diyorum ve rüyada orda bitiyor. Veya gerisi gelmiştir belki ama hatırlamıyorum. Beynim neden bu tür bir kombinasyon yaptı onuda anlamıyorum :)
Sabah işe geldiğimde acaba trek'in böyle bir modeli varmı diye araştırırken rüyamdaki tasvire en yakın Trek 920'yi gördüm. Üzerinde photoshop ile oynama yaparak birebir rüyamda ne gördüysem tasarladım. Ortadaki bağlantı çubuğu tasvirimdeki gibi pedalların hemen üstündeydi. Rengi de açık kremdi. Lastikleri dişli ve kalındı. MTB lastiği takılıydı. Acaba bu tarz gidon ile rahat sürülebilirmi merak ettim doğrusu
Sizce ergonomik olurmu veya sürüşü etkilermi (özellikle uzunyolda)
Aşağıdaki resimde fotoşopladığım rüyamdaki Trek'i görebilirsiniz. Üstte de internnetten bulduğum en yakın Trek var. (Not: Daha önce hiç trek bisikletlerin modellerini incelememiştim)
(link)

altinok

Üye
Tepki
183
İsim
zafer
Bisiklet
Trek
Arkadaşlar arasında kışın da binenler olmuş. Ben ortaokul lise dönemlerinde çok bindim kışları da dahil. Bana o yillardan diz ağrıları ve muhtemelen kireçlenme hatıra kaldı. O yüzden kışın binmek istemiyorum. Ama baharı da zor bekleyecem. :)

• Beğen
Tepkiler: C.Biberci

Arena

Aktif Üye
Tepki
216
İsim
Ahmet
Başlangıç
1988—89
Bisiklet
Specialized
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@altinok Güzel abim madem binmeyeceksin neden eski modele şimdiden para verdin. havalar düzelince 2017 modelini almış olurdun. Tabi 2016 model satın aldığını düşünerek konuşuyorum.

altinok

Üye
Tepki
183
İsim
zafer
Bisiklet
Trek
@Arena 1. Muhtemelen bir model yukarı çıksam arada mutlaka asgari 500 TL fark olacak ve pazarlık şansın olmayacak.
2. Türkiye genelinde çok fazla 2016 fx 7.4 kalmadı bayiler ellerindeki bisikletlerde iyi indirimler yapıyorlar,nakitte 500-600 tl indirim az değil.
3. Ben bir serbest meslek mensubuyum ve bu yıl bana çok kâr ve kdv çıkıyor, bu bisikletin kdv'si benim için ilaç gibi olacaktı. ;)

Arena

Aktif Üye
Tepki
216
İsim
Ahmet
Başlangıç
1988—89
Bisiklet
Specialized
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@altinok ne kadara satın aldınız acaba?

Emre Yönlüer

Forum Bağımlısı
Tepki
2.174
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Trek
@ÖnerERKUT
Demek alu kullananlara selam vermeyenlerden oldunuz :hihi::hihi::D

Emrah1326

Üye
Tepki
0
İsim
Emrah ALGIR
Merhaba arkadaşlar ben bisikletle her gün işe gidip geliyorum. Şehir içinde haftada ortalama 130 km yol yapıyorum.
Bisiklet kullanmaya dadik bir mtb ile başladım. Trek marka bisiklet almayı düşünüyorum. İki model arasında kaldım
Fx 0 1900 TL
http://uploads.tapatalk-cdn.com/20161124/b0e885630fc4bc76832d4bb4e5d50af0.jpg

Fx Allant 2550
http://uploads.tapatalk-cdn.com/20161124/2ba8fee424eb09612ff856575dcbe58b.jpg

Bisikletlerin arasında 650 TL fark var.
Fx 0 alırsam camurluk ve bagaj takılacak
Bisikletlerin özelliklerinin olduğu linkler
(link)
(link)

Yorumlarınızı bekliyorum. Şimdiden teşekkür ederim.

SM-N910C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

traktrek

Üye
Tepki
2
İsim
mrtŞ
Başlangıç
2006—07
Bisiklet
Canyon
Bisiklet türü
Yol bisikleti
fullsizeoutput_9c7.jpeg
herkese slm:harika:

• Beğen

altinok

Üye
Tepki
183
İsim
zafer
Bisiklet
Trek
Arkadaşlar 7.4 trek bisikletimin selesinden hiç memnun değilim. Çok uzun turlara çıkmıyorum bana önerebileceğiniz bir sele var mi?

joachim

Üye
Tepki
30
Bisiklet
Trek
@altinok
Brooks b17 veya bütçe düşükse decathlon ergo sele + tayt

altinok

Üye
Tepki
183
İsim
zafer
Bisiklet
Trek
@joachim Brooks b17 inceledim. Fakat bir çok farklı modeli var. Standart , special ve narrow gibi. Bunlarin aralarin da baya fiyat farkı var . Siz hangisini onerdiniz.

joachim

Üye
Tepki
30
Bisiklet
Trek
@altinok
Ben cok bilmeden aldım. Aldıktan sonra standart olanı aldıgımı amladım. İlk baslarda biraz sıkıntı oldu. Sonrasında gunde 60 70 km sorunsuz sürdüm. Tayt kullanmadım o gunden beri.

• Beğen

traktrek

Üye
Tepki
2
İsim
mrtŞ
Başlangıç
2006—07
Bisiklet
Canyon
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@altinok hocam bende de standartı var,alışması zor biraz zaman alıyor ama bencede en iyisi:harika: