Trek FX 7.4 vs 7.5

skywagon

Daimi Üye
Tepki
464
İsim
Cem Kürkcü
Bisiklet
Canyon
:(:(Bisikleti denemek için akşam 26 km'lik bir test sürüşü yaptım. Mavişehir-Bostanlı İskele-Karsiyaka-Tershane-Bostanlı İskele-Sasalı yolu ve dönüş Mavişehir. Edindiğim izlenimler: Kalabalıkta büyük kadronun dezavantajını gördüm. Kalabalıktan çıktıktan sonra pek bir sorun hissetmedim. Gidilen mesafe çok kısa olduğu için bir ağrım yok. Sizleri dinleyeceğim sanırım ama bu bisikletin gidişi çok güzel...

Scudo

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Her iki bisikletin de kadroları aynı. Alpha Gold Aluminium kadro var her ikisinde de. Bence aradaki 1000 TL farka değecek bir özellik yok. 1000 TL fark ve üstündeki komponentleri kullanmadan satarsan 7.4'ü 7.5'e kıyasla çok daha geliştirebilirsin.

baykuş97

Forum Bağımlısı
Tepki
866
İsim
ilhan beyoğlu
Bisiklet
Trek
@Murat B.

peki, 7.4 teki aynakolun en küçük dişlisini çıkarsak ve de lastiklerini 700*28c ile değiştirsek nasıl olur dersiniz??

baykuş97

Forum Bağımlısı
Tepki
866
İsim
ilhan beyoğlu
Bisiklet
Trek
@Murat B. yani, yapılabilir mi, uyum sorunu yaşanır mı... mesela jant setini de değiştirmek gerekir mi, gibi?

Murat B.

Forum Trolü
Tepki
12.203
Bisiklet
Specialized
@baykuş97
Lastik değiştirmek sorunsuzca yapılabilir. Aynakoldan dişli de sökülebilir ama hiç mantıklı olmaz bence.

Murat B.

Forum Trolü
Tepki
12.203
Bisiklet
Specialized
@baykuş97
dişliyi sökerek ne elde edeceksiniz? Hafiflik mi? Bisikletin ağırlığı 100 gram bile azalmayacak...
Öte yandan en düşük vites oranınız %38 artacak.

• Beğen
Tepkiler: Berke ve caner1405

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@Murat B. hacım ben de yeni girdim bisiklet olayına iki şey öğrenince insanın içi kıpır kıpır oluyor hemen bişeyler yapalım modifiye edelim istiyoruz. allahtan çok para yok cepte yoksa gidip bisiklet 100 gram hafiflesin diye (113 kiloyum bu arada) abuk sabuk setlere para gömecem. cahilliğimizi bağışlayın :D arkadaş 7.5 gibi 20 vites yapmaya çalışıyor (bisikleti hafifletecek sanırım) başka bir derdi olduğunu zannetmiyorum.

baykuş97

Forum Bağımlısı
Tepki
866
İsim
ilhan beyoğlu
Bisiklet
Trek
@belgen 7.4 e 2 yıldır biniyorum.. Zamanla değişiklik istiyor insan ;)

@Murat B. En küçük dişliyi hiç kullanmadığım için bana fazlalık gibi geliyor... Kullanmıyorsam niye boşa ağırlık yapsın ki...

Tolga Çelebi

Forum Bağımlısı
Tepki
3.767
İsim
Tolga Çelebi
Bisiklet
Focus
@baykuş97

O küçük dişli size öyle bir eğimde lazım olur ki o zaman dersiniz 100 gr için bisikleti elimle yürütüyorum diye :)

• Beğen
Tepkiler: baykuş97

baykuş97

Forum Bağımlısı
Tepki
866
İsim
ilhan beyoğlu
Bisiklet
Trek
@belgen bence de geldi ama... elime fazladan para geçene kadar böyle idare edicez işte... :)

Murat B.

Forum Trolü
Tepki
12.203
Bisiklet
Specialized
@baykuş97
700x28 de 700x32 de uyar. Rigid değil folding olanını almanız daha iyi olabilir, telli lastikler hem daha ağırdırlar hem de kargolanmaları zor olduğu için gönderi bedeli ile daha pahalıya geliyor olabilirler.

• Beğen
Tepkiler: baykuş97 ve Berke

baykuş97

Forum Bağımlısı
Tepki
866
İsim
ilhan beyoğlu
Bisiklet
Trek
@Murat B. aldım gitti.. hadi hayırlısı.. senin başını ağrıttım.. kusura bakma acemilik işte :) tekrar teşekkürler...

@Murat B. bu arada katlanır 20tl daha pahalıydı ve kargo ücretide aynıydı.. iki tekerde 40 lira farkedecekti bende ucuz olanı tercih ettim... biraz daha ağar olacaklar ama naapalım... 200gr için değmez diye düşündüm..

• Beğen
Tepkiler: Murat B.

yunuskent

Üye
Tepki
62
İsim
Yunus Kent
Merhaba arkadaşlar ben carraro 225'e sahibim. Arkadaş için bisiklet bakıyoruz carraroları sevmedi mtb'de istemiyor bir yerde uygun fiyata trek fx 7.5 bulduk ancak ikinci el trek fx 7.5 alırken nelere dikkat etmeliyiz. Sizde doğru tercih mi karbon maşa olması hafifliği filan derken aklımıza baya yattı.