Giant SCR 1 vs Carraro 022 Race vs Salcano CYC02 Apex

Junkiea

Aktif Üye
Tepki
18
Merhaba. Öncelikle verdiğiniz bilgiler için tüm forum halkına teşekkür ederim. Çok yardımınız dokundu. 1-2 haftadır yaptığım araştırmalar sonucu şu modeller arasında karar veremiyorum:

Giant SCR 1 : (link)
KADRO: ALUXX SL-Grade Aluminum
ÖN AMORTİSÖR: Giant Carbon / ALUXX SL
GİDON: Giant SCR ALUXX SL, 31.8
BOĞAZ: Giant SCR ALUXX SL
SELE BORUSU: Giant ALUXX SL, 30.9
SELE: Giant Performance Road, Men's
PEDAL: Wellgo LU-933A ALLOY
VİTES KOLU: Shimano Sora
ÖN VİTES: Shimano Sora
ARKA VİTES: Shimano Sora
FRENLER: Shimano Sora
FREN KOLLARI: Tektro Performance Road R310
RUBLE: Shimano HG50, 12x25, 9-Speed
ZİNCİR: Shimano HG53
AYNAKOL: Prowheel OUNCE 34/50
ORTAMİL: VP-BC73
JANT ÇEMBERLERİ: Giant 28H Double Wall
GÖBEKLER: Giant Alloy 28H
JANT TELLERİ: Stainless Steel, 14g
DIŞ LASTİKLER: Kenda Kontender K-196 700x26C
Ağırlık : 9.5

Carraro 022 Race : (link)
Kadro: ALÜMİNYUM 1.1/8” ENTEGRE MAŞA YATAĞI
Maşa: 28” YOL TİPİ KARBON 1.1/8′
Sele:SELLE ROYAL SETA
Vites:CAMPAGNOLO XENON 20 VİTES
Fren:FSA GOSSAMER KUMPAS FREN
Lastik:SCHWALBE 700X23C 23-622 LUGANO
PATLAMAYA DİRENÇLİ TELLİ SİYAH
Jant:28/622X15 AIRLINE-4 ÇİFTKAT
ALÜMİNYUM BEYAZ 24H
Ağırlık 9.5

Salcano CYC02 Apex : (link)
TİP : CYCLOCROSS 20 VİTES
KADRO : CYC02 HAFİF ALÜMİNYUM ALAŞIM 3 KEZ İNCELTİLMİŞ DİSK
MAŞA : FULL KARBON DİSK
ARKA VİTES : SRAM APEX
VİTES-FREN KOLU : SRAM APEX 2X10
ÖN VİTES : SRAM APEX
ARKA DİŞLİ : SRAM PG-1050 10S 11-23 KASET DİŞLİ
ZİNCİR : SRAM PC1031
KRANK TAKIMI : SRAM APEX 50/34
ORTA GÖBEK : SRAM APEX
FREN : AVID BB5, AVID HSX 160MM ROTOR (mekanik disk)
GİDON : RITCHEY COMP CURVE
GİDON BOĞAZI : RITCHEY COMP 4 AXIS
SELE : RITCHEY COMP
SELE BORUSU : RITCHEY COMP 27,2
MAŞA YATAĞI : RITCHEY PRO
ELCİK : PROLOGO PLAINTOUCH
TEKERLEK SETİ : WEINMANN TAURUS
LASTİK : CONTINENTAL CYCLOCROSS RACE 700X35
AĞIRLIK : 10 KG

Merak ettiklerim: Salcano'nun Sram Apex sistemi diğerlerinden biraz daha iyi görünüyor ancak Salcano'dan biraz korkuyorum açıkcası. Hep iyi parçalar ucuza oluyor, bir bit yeniği düşündürüyor insana. İçlerinden en seri bisiklet hangisidir? Salcano alsam 2 gün sonra bir kaç parçası elimde kalır mı gerçekten? Keşke diğer markalardan alsaydım dermiyim? Hızlanması, akıcılığı nasıldır?

Giant modelinin görüntüsü çok hoşuma gitti. bir de marka olarakta iyi, dünya markası. ancak Sora hakkında kararsızım. Bu beni yavaşlatacak gibi görünüyor. Fiyatı %20 kampanya ile 1500 TL ye geliyor. Carraro 022 Race: 1556 Tl. Salcano kampanyalı 1795 Tl. 2200 Tl ye kadar satan yerler var.

Carraro'nun Campagnolo olması ilgimi çekti. Bir de 032 olanı var onda Sora set mevcut, 100 tl gibi bir fiyat fazlası var.

Bisikletin hafif, akıcı ve hızlı olmasını istiyorum. Kondisyonum hiç iyi sayılmaz...

Karar vermemde yardımcı olursanız çok sevinirim. Tekrar teşekkürler.

Scudo

Junkiea

Aktif Üye
Tepki
18
Ayrıca başka markalardan da önerileriniz var mı ? Trek özellikle.İkinci elde olabilir az kullanılmış ve en aşağı Tiagra olmak kaydıyla.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
CYC02 Apex bunların dengi değil. Cyclocross bisiklet oluyor. O yüzden önce ne tür bir bisiklet istediğinize karar vermeniz gerekiyor.

Campagnolo Xenon'un Shimano'daki karşılığı da Sora zaten.

Junkiea

Aktif Üye
Tepki
18
Cylocross ile ekstra ne yapabilirim? Benim amacım yokuşları zorlanmadan çıkmak, şehir içi asfaltta hızlıca yorulmadan kullanmak. Hatta bu yüzden şehir bisikleti değilde yol-yarış bisikleti arıyorum. Daha az performans harcayarak daha yüksek hıza ulaşmak için. Peki vites sistemi olarak soradan üstün ve hafif olan, bana uygun salcano dışında önerebileceğiniz model var mı ?

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Cyclocross ile ekstra olarak bozuk yollarda daha rahat ilerlersiniz. 700x35 lastikler var zaten dikkat ettiyseniz. Yol bisikleti ile şehir bisikletinin bir karışımı. Yol bisikletinin kullanım rahatlığını, hafif arazi koşullarında da yaşayabilmek adına bu tip bir şey alabilirsiniz ama asfaltta performans kaybı olacaktır ister istemez.

2000 TL civarında Salcano XRS030 Tiagra dışında aklıma pek bir şey gelmiyor. Pazarlıkla alabilirsiniz. XRS030 Apex biraz daha pahalı. Stok olarak bu modelleri bulmanız zor, onu da belirteyim. Forumda 1450 TL'ye birkaç aylık XRS030 Tiagra satan var, forma hediye ediyormuş kendisi bir de. Mutlaka bakın eğer aklınızda varsa. Tarif ettiğiniz şey yol bisikleti bu arada, diğer türlere bulaşmanızı tavsiye etmem.