trek fx 7.3 ilk izlenimler

Tepki
6
Tabi işin şakasıydı o siteden alışveriş yapmak;yalnız çok değişik ve güzel modeller sergiledikleri kesin.Bundan sonra sık kullanılanlar listemde ziyaret edilecekler arasına girdi.Sizin gibi bir arkadaştan öğrenebileceğim çok şey olduğuna inanıyorum.Şu an da bisikletim yok.Model arayışı içindeydim.Kararım Trek fx 7.0 (Yani en son kararım).Bakalım kararım değişmeden alabilecekmiyim,bende şehir bisikletlerini seviyorum.Türkiyede alabileceğim kalite ve fiyat olarak en uygun Trek olduğunu gördüm.Tabi tavsiyelerede açığım.

Scudo

erdem öncel

Daimi Üye
Tepki
149
Bisiklet
Trek
@özkan ügeöz

ben hiç şaka yapmıyordum :)

çünkü yaklaşık 1 sene önce amazon.com'dan ve romanya'dan alışveriş yaptım ve gelen ürünlerin kalitesinden çok memnumum. ama artık amazon bize kampçılık&spor malzemelerini satmıyor. neden satmıyorlar bilmiyorum.

marka ve model konusuna karışmam. çünkü bu kullanma amacı ve zevke göre değişebilir. ama en önemli şey bisikletin geometrisi. bu konuda elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışırım

Tepki
16
Trek Fx aklıma düştü birkaç gündür :) Boyum 1.92, 22.5" kadro mu yoksa 20" kadro mu bana uygun olur?

Tepki
6
@erdem öncel

İşte bu yüzden Trek almaya karar verdim.Başlamak için temiz bulursam 2.el bile düşünebilirim.

burak altınsoy

Daimi Üye
Tepki
71
kardeş bacak buyunu içten ölç sonra şu sitede hesaplatabilirsin...sadece boya bakarak hesaplamak yanlış olur çünkü bacak boyu değişebilir 192 cm lik her insanda farklı olabilir...
(link)

erdem öncel

Daimi Üye
Tepki
149
Bisiklet
Trek
@Deniz Kargılı

sizin boyunuza göre 22.5" ya da 25" kadro uygun gözüküyor. gene de en iyisi tam bacak içi ölçünüzü ölçüp (bunu 2-3 kere ölçüp ortalamasını alabilirsiniz) karar vermek.

[bacak içi ölçünüzü alırken ayaklarınızın arasında 10-15 cm mesafe kalacak şekilde duruyorsunuz. sonra bacak aranıza kalın bir kitap koyup ölçüyorsunuz]

erdem öncel

Daimi Üye
Tepki
149
Bisiklet
Trek
@özkan ügeöz

eğer düşünürseniz ben satıyorum. 1 ay kullanılmış temiz :)

benim bisikletim boyu 1.75 ve üzerinde bacak içi boyu da 79-84 cm arasında olan kişiler için uygun..

erdem öncel

Daimi Üye
Tepki
149
Bisiklet
Trek
@özkan ügeöz

fotoğraf makinem olmadığı için resim paylaşamıyorum. ama bisiklet şu:

http://bicycleone.com/images/library/large/trk_73fx_10_m.jpg

Tepki
6
@erdem öncel

İlgin için teşekkür ederim.Tahmin ettiğim fiyatı verdin.Önceki mesajlarını da okumuştum.Yani alış fiyatını biliyorum.O parayı bence hakediyor.Bir iki seçeneğim daha var,onlarla birlikte değerlendireceğim.

erdem öncel

Daimi Üye
Tepki
149
Bisiklet
Trek
@erdem öncel

bu bahsettiğim sorunların büyük bir kısmı sihirli formül sonucunda ortadan kalktı. o sihirli formül şu:

sele boyu = bacak içi boyu x 0,883

selenin ileri geri ayarlarını da yaptım şu şekilde. selenin ileri geri ayarlarını yaparken pedallardan biri saat 3 istikametinde olacak (yere paralel). bu durumda dizin önünden geçen yere dik hayali çizgi tam pedal milinin üzerinden geçecek.

http://www.sheldonbrown.com/images/kops1.gif

şu videodaki ayarları da yaptım.

(link)

Tepki
23
7.5 sahibiyim, Erdem Bey'in bahsettiği problemler aynen bendede var, yukarki sistemi deniyeceğim.