Trek 4400D

Yozbutev

Üye
Tepki
5
Herkese merhaba,

Bu forumlardaki ilk yazım, hatam olursa affola... uzun aradan sonra bisiklete tekrar basladım, ve yaklasık 2 ay once Trek 3900 ile oldu bu baslangıc. 2 aydır duzenli olarak kullanıyorum ve az da olsa form tuttum. herhangi bir ozel parkurda kullanmıyorum, genelde sehir ici, ksk sahil yolu agirlikli, mavisehir, bazi haftasonlari uckuyulara gecip sahilevlerine uzanıyorum, oradan konak uzerinden vapurla ksk'ye geri donuyorum. anlayacagınız toprak parkur kullanımım yok. Trek 3900'dan da cok memnunum, ama gecen hafta bisikletcime ugradigimda, ust modellerden biriyle degistirme opsiyonum olustu, tabi aradaki farkı odeyerek... bu model de Trek 4400D. forumlarda aramama karsi bu modelle ilgili herhangi bir yorum da bulamadım. Bende engin tecrubelerinize dayanarak sizlere danısma ihtiyacı duydum; Trek 3900'umu 4400D ile model yukselteyimmi, tabi aradaki fark ta 3900'a odedigimden daha fazla bir fark olacak. Ama okuduguma gore 3900'un donanım icin upgrade edilemeyecegi. 4400D ile ilgili malumatı yada tecrubesi olan varmıdır ? Yorum ve yardımlarınız rica...

Selamlar,
Yigit Ozbutev
KSK Izmir

Scudo

Gürsel A.

Forum Bağımlısı
Tepki
2.153
@Yozbutev
Selam.. Trek 4400 Disc 720 EU ya hidrolik disk frenli en ekonomik bisikletlerden biridir.. 3900 ile aralarında çok büyük fark vardır..Güle güle kullanın..

Selamlar..

• Beğen
Tepkiler: Yozbutev

Yozbutev

Üye
Tepki
5
@gürsel

Gursel bey,

yanitiniza cok tesekkur ederim. donanimina gore ekonomik olmasina ragmen bunca forum'da konusu gecmemesine hala takilmis durumdayim gerci :)

iyi gunler,
Yigit Ozbutev
KSK, Izmir

• Beğen
Tepkiler: enis57

Gürsel A.

Forum Bağımlısı
Tepki
2.153
@Yozbutev
Bu normal çünkü bisiklet geleli daha 1 ay kadar oldu ve daha çok satılmadı zaten.. (Kış aylarındayız ya:))Fazla kişide olduğunu sanmıyorum..Mesela biz hiç satmadık daha..

• Beğen
Tepkiler: Yozbutev

Alperen

Aktif Üye
Tepki
148
Selamlar...
Gelişmeye açık performans başlangıç modeli diyebiliriz.
4400 D modeli hidrolik disk frenli olarak alacağınız ekonomik modellerden biri. Bisikletin üzerinde shimano disc fren takmı bulunmakta, süspansiyon RST hidrolik kilitlenebilir sertlik ayarlı, Vites kolları alivio, ön aktarıcı altus, arka aktarıcı deoredir. Kadro alpha SL bu KADRO 3900 den biraz daha hafif ve açısal olarak birazdaha farklıdır. Aslında bu bisiklet için ufak bir modifiye ile daha performanslı hale getirebilirsiniz. Mesela ilk satın alırken vites kolarını, zinciri ve arka dişliyi deore yaparsanız 27 vitese yükseltmiş olursuz. Bir müşterimize bu şekilde yapmıştık çok iyi oldu Hem deore 27 vites hemde shimano hidrolik disk fren
Temelde Trek lerde 3 serisi başlangıç, 4 serisi gelişmeye açık sürücü modeleridir.

• Beğen
Tepkiler: desidero911
Tepki
2
@Alperen
bisikleti test etme imkanım oldu abi bu bisiklet süper gidiyor ( eski bisikletten sonra)

Tepki
0
Ben kasım ayında aldım Trek 4400D bisikletimi. İlk profesyonel bisikletim. Ama bisikletçiler için amatör bir bisiklet sanırım. Yorumum ne derece göz önüne alınabilir acemiyim ama çok seviyorum bisiklet sürmeyi. Bu bisiklete gelince. 1 hafta kullandıktan sonra önceki Bianchi çift amörtisörlü bisikletime binmeye kalktım ve 150 metre gittikten sonra sanki attan inip eşeğe binmiş olduğumu anladım. Bisikletin çok güzel bir sürüşü var ve de hidrolik fren trafikte daha çevik davranmam için bana cesaret veriyor. bisiklet 27 vitese sahip ve yokuşlar sorun olmaktan çıkmış durumda. İstanbulda heryer asfalt olduğu için ben lastikleri değiştirdim şehir türü düz ince Bontrager lastik aldım. Ömür boyu servis garantisi de var.

umicek

Forum Bağımlısı
Tepki
246
Selamlar
Konuyu açalı 1 ay olmus gerci ama ben yeni fark ettim. Bende de 4400D var. Alalı 7 ay oldu fakat aldıktan cok kısa bir süre babamın hastalığı belirdi ve vefat ettiği için sadece 3 kez kullanabildim. Ama ilk bindiğimde sanki sürekli kullanıyormus gibi rahat ettim yoruldugumu bile hissetmeden 20 km yol yapmışım. Kullanımı cok rahat. Free_sailor bisikletin 27 vitese sahip oldugunu yazmış fakat benimki 24 vitesli .

maxicef

Daimi Üye
Tepki
219
Kayseri Bi orada Bi burada Temmuzda Türkiy
@umicek

Allah rahmet eylesin mekanı cennet ola...

peki bu kadronun açıları neye uygun mtb,yol vs...bide kadronun resmi elinizde varsa görme imkanımız varmı teşekkürler...

victory

Daimi Üye
Tepki
174
slm ..herkezde disc mi var beea yaa :d noröal v fren olanı yokmu kımsede :) hoşcakalın