Trans Türkiye Ultra Bike Race

Üikemizde ultra mesafe bike-packing yarışı yapılması durumunda katılır mısınız...?

• Toplam katılım
    566
Durum
Başlık tartışmaya kapatılmıştır.

hamlet2006

Cırbağa dedesi
Tepki
32.964
İsim
Süleyman
Başlangıç
1986—87
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Süper Dede

''Ateşin peşindeki pervaneler'' nasılsa; bizde sele üzerinde acımızı çeke çeke Trans Anatolia peşindeyiz???

Pervane der ki;
''Mum beni yakarmış, yanarmışım bunun ne önemi var? gönlümde ibrahim ateşi var. nemrut onu yakmak istedi, fakat o ateş ibrahim'e nasıl bi gülizar oldu ise , mumun ateşi de bana gülistandır...''

''Gönül , cananın eteğini çekmez , canan ve sevda aşıkın yakasını çekerler... ben kendi isteğimle kendimi ateşe atmıyorum ki , boynumdaki aşk zinciri beni ateşe sürüklüyor. mumun ateşine kavuştuğum zaman yanmıyorum ki, daha henüz uzaktayken o beni yakmıştı..."

yar, güzellik ve sevilmek icabı istediğini yapar. ona: yapma, etme, yakma , zahitlik yap denilemez ki.

"yarim güzeldir, beğenilmiştir , istiyorum ki ben yanarken çıkardığım alev ona sirayet ederek onun ışığına katılsın, onun ziyasını arttırsın."

"bilir misin ki aşıka nasihat etmek akrebin soktuğu kimseye sızlanma, inleme demeye benzer."

Biz işte böyle pervanenin ateşin peşinde olduğu gibi Trans Anatolia için yollardayız.:harika:

188160

Scudo

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@hamlet2006
aşk acısı da neymiş sen hiç 1000 km den sonra uykusuz pedal çevirdin mi? ey pervane :komik::komik::komik::komik:

hamlet2006

Cırbağa dedesi
Tepki
32.964
İsim
Süleyman
Başlangıç
1986—87
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Basar Giderim
Pervane, aşkı için kül olmuş da benim gibi talebe pervanelere ''pervane'' diyerek onurlandırır olmuş.:harika:

Cemil Dada

para todos todo nada para nosotros
Tepki
694
İsim
Cemil Dada
Bisiklet
Cube
@hamlet2006
Bisikletle ilgili videoları izlemeye bayılıyorum, bu artık bende bir rahatsızlık seviyesinde ?

İşte bu videolardan birinde, hangisi sormayın, konu bisiklet hakimiyetiydi (handling).

Önerilerden biri rollerla antrenman yapmaktı. Diğeri de yol bisikletiyle zorlu parkurlara dalmak ve hatta mtb'yle de antrenman yapmaktı

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@Cemil Dada
Bisikletle ilgili videoları izleme rahatsızlığı acaba bir tek bende mi var diye hep düşünürdüm... :Ddemek ki yalnız değilmişim...:koptum:
roller denen şeytan icadını hiç denemedim, asla da denemiycem...:koptum:

hamlet2006

Cırbağa dedesi
Tepki
32.964
İsim
Süleyman
Başlangıç
1986—87
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Cemil Dada

Bisiklet hakimiyeti iyi olan bisikletçilerin çok önemli ve yararlı iki özelliği var bildiğin gibi:
1.Çok iyi iniş performansı
2.Çok iyi viraj kabiliyeti
engel aşma yeteneği gibi daha fazla avantajları da var

bu özellikler yarışta önemli olacaktır.

Dağ bisikleti disiplininden veya Bmx disiplininden yol disiplinine geçen sporcuların bike handling(bisiklet hakimiyeti) özellikleri çok üst düzey oluyor diyoruz ve Sagan'a selamımızı yolluyoruz.:D
188166

Cemal Ç.

Sadece sürüyorum. 😒 𐱅𐰇𐰼𐰰- 🚵‍♂️🚴‍♂️
Tepki
20.347
İsim
Cemal ÇELİK
Başlangıç
1992—93
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Diğer
Tek teker gibi akrobatik hareketlere girmesemde (gir-e-mesemde ?) bisiklete hakimiyetim (böbürlenmek gibi olmasında) benim de iyidir ?. 2013'te ipten dönmeme rağmen ?.

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Açıkçası benim dengem hiç iyi değildir. Ama nasıl oluyor bilmiyorum bazen 20 km boyunca frene basmak disinda eller serbest gidiyorum.

Çağdaş78

Forum Bağımlısı
Tepki
4.571
İsim
Çağdaş
Fizik kurallarından kopya çekersek , ağır tekerlegin , jantin denge konusunda yardımcı olması gerek. Yada içine şu doldurulmuş tekerin.Sozkonusu kuralın ismini hatırlayamadım ama. Örn. Donen tekerin tek tarafından asılarak dengede kalmasi

hamlet2006

Cırbağa dedesi
Tepki
32.964
İsim
Süleyman
Başlangıç
1986—87
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Çağdaş78
Açısal momentum ile ilgili bir şey mi?Böyle acayip bir şeyler oldu mu ilk adres genelde açısal momentumun korunumu yasası gibi hep ''açısal momentum'' ile ilgili konular oluyor.

@Cemil Dada
Çocuklar büyüklerinin yaptıklarını taklit eder denir ya @Süper Dede Mümtaz Ağabey'in torunu da uzun mesafe dayanıklılık yarışçısı,Trans Anatolia Bike Race yarışçısı olabilir.:harika:

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Henüz yol bisikletime kavuşamasamda dağ bisikletim ile 96 kilometrelik bir antrenman yaptım. Kimler ne yapıyor diye arada soruyorsun diye ben de paylaşayım dedim. Herkesle mutlu pedallar ???‍♂75F81770-B3AE-44F0-B6F1-3A6EF71BEC2B.pngE0C62DF7-CEA3-4F4A-8AAB-ECE24A89F0F2.png75F81770-B3AE-44F0-B6F1-3A6EF71BEC2B.pngE0C62DF7-CEA3-4F4A-8AAB-ECE24A89F0F2.png75F81770-B3AE-44F0-B6F1-3A6EF71BEC2B.pngE0C62DF7-CEA3-4F4A-8AAB-ECE24A89F0F2.png3A3EF1E1-E4B0-43DB-A2EC-A8F298B59A8A.png3A3EF1E1-E4B0-43DB-A2EC-A8F298B59A8A.png

Abdülkadir Ergin

Forum Bağımlısı
Tepki
7.152
İsim
Abdülkadir Ergin
Başlangıç
1984—85
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Basar Giderim abi doğru yoldayız göbek yapmaya devam :D @srdrmrs nin paylaştığı yazıda James Mark Hayden dayı ne demiş baksana:

"In ultra endurance racing, fat is a fuel and a very important one.....If a World Tour rider wanted to race ultra distance competitively, they’d need to put on weight, fat for fuel."

Göbişlerinize sahip çıkın Trans Anatolia yolcuları!

hamlet2006

Cırbağa dedesi
Tepki
32.964
İsim
Süleyman
Başlangıç
1986—87
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Bugün traktöre bağladım .Verselerdi koca bir pro pelotonu tıpkı Quick Step'in uzun yol kaptanı Tim ''el Tractor'' Declercq gibi çekebilirdim veya ünlü klasikçi Yves Lampaert gibi kaçabilirdim:cool::D Pervane idim traktöre döndüm.:D

Not: Pelotonu çeken uzun yol kaptanlarına,rouleurlerine çoğu zaman traktör benzetmesi yapılır.
188432

Trans Anatolia Bike Race'ın uzun yol kaptanları, kırbacı yollara vuruyor mu?

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Uzun mesafe yarışçıları için önemli ipucu ;
Antrenmanlarınızda çok uzun mesafeler yapmayın. Yaptığınız mesafe 7 saati geçmesin. Bundan daha uzun yapılan antrenmanlardan sonra vücudun kendini toparlama süreci uzuyor ve sonraki antrenmaları sekteye uğratabiliyor. Kuvvet ile dayanıklılık zıt kutuplardır. Kuvveti arttırdıkça dayanıklılık azalır, dayanıklılığı arttırdıkça kuvvet azalır. Ultra mesafe yarışları için her ikisini ortaya yakın bir yere yaklaştırıcı antrenman yapmakta fayda var. Bunun antrenman bilimindeki adı kuvvette devamlılık tır. Bunun en güzel antrenman karşılığı da %4-5 ortalama eğimlerde 15-20 km ye varan sürüşlerdir...hadi kolay gelsin... :):harika:

Durum
Başlık tartışmaya kapatılmıştır.