Trans Türkiye Ultra Bike Race

Üikemizde ultra mesafe bike-packing yarışı yapılması durumunda katılır mısınız...?

• Toplam katılım
    483
Başlık
0
Tepki
244
İsim
Mehmet Bulak
Bisiklet
Merida
Ben schwalbe nın hem durano plus hem de Marathon plus lastığını aldım. Eğer kafam rahat olsun dıyen varsa kesınlıkle marathon plus.. lastık değıl taş taş. Ama 28 lık lastık 750 gr yanı bıraz ağır ama turlamak ve her türlü yola gırmek ıçın ıdeal.

Şu anda arka lastık 700x25 Durano Plus, ön lastık 700x28 marathon plus. :D

BerkEvren

Forum Bağımlısı
Başlık
15
Tepki
17.946
İsim
Berk Evren
Bisiklet
Scott
Bu lastik model bazında Sayın @BerkEvren in uzmanlık alanına girer.Schwalbe yönetimi lastiğin ticari ismini ''Schwalbe Durano Plus Evren Berk Edition'' olarak değiştirse yeri var.Olumlu ve olumsuz yönlerini en iyi bilenlerdendir kendisi.:harika:
Durano Plus'lar henüz 5000km'de.O sebeple göklere çıkarmam için erken kendi adıma. Ama patlak istemiyorum, yağışta güven versin diyorsanız kesinlikle başarılı. Ama sürtünme direnci çok yüksek. Yani performans lastiği değil kesinlikle. Kaybolan watt'ları yol kenarında yama yapmadığım anlara sayıyorum :)

hamlet2006

Forum Bağımlısı
Başlık
21
Tepki
17.404
İsim
Süleyman
Başlangıç
1986—87
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Durano Plus'lar henüz 5000km'de.O sebeple göklere çıkarmam için erken kendi adıma. Ama patlak istemiyorum, yağışta güven versin diyorsanız kesinlikle başarılı. Ama sürtünme direnci çok yüksek. Yani performans lastiği değil kesinlikle. Kaybolan watt'ları yol kenarında yama yapmadığım anlara sayıyorum :)
Ne istediğini bilen, fayda zarar dengesi düşünülmüş bir açıklama.Özellikle granfondolar gibi kısa mesafe yarışlarda çok mantıklı; ayrıca iyi kondisyonun her zaman her şeyden daha iyi bir modifikasyon olduğunu düşündüğümüzde.

Peki bu ultra mesafe dayanıklılık yarışına girseydin yine bu duranoları mı tercih ederdin yoksa patlama direnci daha düşük ancak akıcılığı daha iyi bir lastik mi seçerdin?(Yuvarlanma direnci düşük lastiğin iyi kondisyonlu bir yarışmacı için bile 3-4 saat kazandırdığını buna karşılık bir lastik patlağının 30 dakika kayıp ve mental yıpranma yarattığını göz önünde bulundurursak, fayda zarar dengesini nasıl yorumlardın)

BerkEvren

Forum Bağımlısı
Başlık
15
Tepki
17.946
İsim
Berk Evren
Bisiklet
Scott
Ne istediğini bilen, fayda zarar dengesi düşünülmüş bir açıklama.Özellikle granfondolar gibi kısa mesafe yarışlarda çok mantıklı; ayrıca iyi kondisyonun her zaman her şeyden daha iyi bir modifikasyon olduğunu düşündüğümüzde.

Peki bu ultra mesafe dayanıklılık yarışına girseydin yine bu duranoları mı tercih ederdin yoksa patlama direnci daha düşük ancak akıcılığı daha iyi bir lastik mi seçerdin?(Yuvarlanma direnci düşük lastiğin iyi kondisyonlu bir yarışmacı için bile 3-4 saat kazandırdığını buna karşılık bir lastik patlağının 30 dakika kayıp ve mental yıpranma yarattığını göz önünde bulundurursak, fayda zarar dengesini nasıl yorumlardın)
Ülkenin yol kenarı soda-bira şişesi miktarı yüzünden durano plus derim mecburen. Daha medeni bir ülkede olsa bu yarış tabiki akıcılık ilk tercihim olur. Geçen hafta Bursaya gidip geldim mesela. Dönüşte Mudanya rampasında 2km boyunca aralıksız kırık cam üstünde sürdüm. Ertesi gün lastikten bir ton cam çıkarttım iğne ile. Benim tercihim korumadan yana şahsen 👍 (Yarışta sadece bitiren olmayı değil, derece almayı kovalayan biri uzak dursun tabiki. Zirve için risk almak gerekli)

Süper Dede

Forum Bağımlısı
Başlık
2
Tepki
5.087
İsim
mümtaz öztürk
Bisiklet
Colnago
Kayıt ve katılım ücreti için uzatmalı tarihimiz 31.Mayıs. 2019 akşamı sona erecektir. Bu tarihten sonra yapılacak hiç bir başvuru kabul edilmeyecektir. Yarışmacıların numaraları, tshirt ve şapka baskıları için zamanımız kalmadığı için son tarih mayıs sonu olmak zorunda. Bize de bir aylık zaman kalıyor bütün bu işlerle uğraşmak için. Katılmak için bekleyen arkadaşlarımıza duyurulur.

1-Birol Çakır-----------------------------53
2-Mümtaz Öztürk--------------------1923
3-Kenan Aydoğdu----------------------78
4-Bulut Tokmak-------------------------60
5-Bahri Kaplan--------------------------20
6-Abdulkadir Ergin----------------------13
7-Abdullah Karagöl-------------------5114
8-Oktay Yumak--------------------------29
9-Tuluyhan Berke Uslu-----------------701
10-Mehmet Bulak-----------------------11
11-Sercan Baltalı-----------------------343
12-Şenol Kadir Köstekçi--------------67/A
13-Burhan Turan----------------------67/B
14-Emre Kalaycı-------------------------61
15-Süleyman Çetin--------------------2006
16-Okan Karayas------------------------07
17-Mehmet Akif Akbay---------------1917
18-Galip Melek------------------------25/A
19-Talip Melek-------------------------25/B
20-Coşkun Sarıbaş----------------------52
21-Salih Güler---------------------------33
22-Osman Şirin--------------------------01
23-Cemil Cahit Selimoğlu------------10/A
24-Velican Demirel-------------------10/B
25-Faruk Sakin--------------------------19
26-Birol Kayaalp------------------------17
27-Yüksel Sarıçiçek---------------------74
28-Melih Şentürk-----------------------23
29-Serkan Çiloğlu-----------------------59
30-Güngör Turan-----------------------34

Bu gün itibariyle TTUBR'de ki son start listesi

Son düzenleme:
Başlık
0
Tepki
340
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Üstat anladığım kadarıyla 5000km hiç patlama yaşamadın o vakit bu yarış için kesinlikle en ideali diye düşünüyorum 🤔

Basar Giderim

Hastasıyız dedeeee
Başlık
4
Tepki
2.297
İsim
Birol ÇAKIR
Başlangıç
2007—08
Bisiklet
Pinarello
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Bende tufo hi-composit carbon 23 mm 8-12 bar tubular kullanıyorum. Yanimda da her zaman bir tane 50cc tufo extreme patlak sıvısı olur. Bu ikili beni hiç yolda bırakmadı.
Patladıktan sonra ise 60 psi üstünde hava basmamaya dikkat ediyorum.

Başlık
3
Tepki
358
Bisiklet
Trek
700X28 Durano plus performans telli ve smart guard 7 olan lastiği 1000 km dir kullanıyorum. Birçok kez yağışta, kötü zeminlerde sürdüm gayet başarılı buluyorum. Hız konusu benim için ikinci planda. Zaten bende çok hızlı sürücü değilim.

srdrmrs

Forum Bağımlısı
Başlık
22
Tepki
3.203
Bisiklet
Canyon
Lastiği ekonomik model/kalite seçen var ise değiştirmelerini tavsiye ediyorum. Dün 300+ için Manisa'dan Çanakkale'ye doğru yola çıktık. 230'larda kaz dağlarına tırmanan yol dar olduğu için Asos yoluna döndük. Daha 200 metre anca ilerlemişimdir yola iri çakıllar dökülmüş, o an dar olan yolda aracın biri hızla sollayınca bir şekilde taş denk geldi, benim lastik yarıldı.
197379 dosyayı görüntüle

Lifeline marka wieggle dan aldığım lastik. Yanakları inceydi zaten. Akıcılığı ve taban patlak koruması güzeldi, yarış için de bunu düşünüyordum. Lakin bunu gördükten sonra kaliteli bir lastik alacağıma eminim. Yanımıza yedek dış lastik almaya gerek varmı diye soran arkadaşlar vardı, kesinlikle var. Bir an geliyor anlık şartlar öyle bir gelişiyor ki ortada kala kalıyorsunuz. Her olasılığa karşı tedbirli olmak şart. İkincisi bence ucuz lastik falan demeyin, kalitesi bilindik lastiklere yönelin derim. Bu da yarım kalan Çanakkale sürüşüm: Checkout my activity on Strava:
Bağlantıyı görüntüleyebilmek için üye girişi yapmalısınız.

@Bahri Kaplan abinin tavsiye ettiği Nurşen ablanın ev yemeklerine uğradım, gayet başarılı. Edremit'te ramize girmiştim 23 lira sadece porsiyon köfte, adam akıllı doyurmuyor bile. Nurşen abla da patatesli köfte, pilav, salata, ev yapımı ayran bol ekmek eşliğinde :) 24 lira verdim doyuruyor. Esnaf lokantası tarzı yerler tavsiyemdir, ekmeğe abanın :D
lifekine prime armour mu bu? yoksa prime road mı?

• Beğen
Tepkiler: Basar Giderim

srdrmrs

Forum Bağımlısı
Başlık
22
Tepki
3.203
Bisiklet
Canyon
bu arada lastik için 1000km bir kıstas değil. çoğu lastik 3k dan sonra kendini gösteriyor. beim kullandıgım s2 4000 ler 5,5k kullanım sonunda 1 haftada 3 defa patlayınca hemen değiştirdim.

şuan için patlak korumalı en uygun lastik prime armour. gerçi onun da rolling testi yok ama burada firmaya güvenmek gerekiyor.

Abdülkadir Ergin

Forum Bağımlısı
Başlık
58
Tepki
3.660
Bisiklet
Salcano
Prime armour yorumlarında da yan duvardan yırtılma, soyulma, erken yıpranma gibi negatif yorumları mevcut. Bu lastikte kaymak asfalt, düz yol gibi alanlarda patlamaya karşı idare edebilir ancak bizim soğuk asfaltlara, zor yol koşullarına dayanacağını düşünmüyorum.

srdrmrs

Forum Bağımlısı
Başlık
22
Tepki
3.203
Bisiklet
Canyon
Prime armour yorumlarında da yan duvardan yırtılma, soyulma, erken yıpranma gibi negatif yorumları mevcut. Bu lastikte kaymak asfalt, düz yol gibi alanlarda patlamaya karşı idare edebilir ancak bizim soğuk asfaltlara, zor yol koşullarına dayanacağını düşünmüyorum.
bende wigledaki çoğu yorumu inceledim ve çok az negatif yorum gördüm. yan duvardan yırtılma zaten continin hastalıgı. kış için denemeyi düşünüyorum.

Basar Giderim

Hastasıyız dedeeee
Başlık
4
Tepki
2.297
İsim
Birol ÇAKIR
Başlangıç
2007—08
Bisiklet
Pinarello
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Seni ne yolda bıraktıki abi zaten. Gözümün önünde zincir kırıp, zinciri tamir edip bizi yakalayan adamsın. :):)
Yolların hakkını vermek gerek pes etmemek azimle sorunların üstesinden gelmek gerek. 😀

Şeffaf

Forum Bağımlısı
Başlık
22
Tepki
2.501
İsim
Burak
Bisiklet
Carraro
Şimdi ben bu yarışa katılıcam katılıcam diyorum da bisiklet şart mı? Yani benim pek bisikletim kalmadı da :koptum:

Dur bakalım bu hafta ne çıkacak ortaya. Bir tane bisiklet aldım adam edebilirsem ne ala. Olmadı bunu satar başka alırım. O da olmadı artık pembe bir tane var bizim küçük kızın ona binerim Princess miydi neydi, böyle püsküllü filan. Zilinde kapaklı bir makyaj aynası filan da var. Orjinal yani lütfen.

Ya yarışa katılıcaz bisikletimiz yok kardeşim peeeh
(bir de böyleleri var)

Süper Dede

Forum Bağımlısı
Başlık
2
Tepki
5.087
İsim
mümtaz öztürk
Bisiklet
Colnago
Şimdi ben bu yarışa katılıcam katılıcam diyorum da bisiklet şart mı? Yani benim pek bisikletim kalmadı da :koptum:

Dur bakalım bu hafta ne çıkacak ortaya. Bir tane bisiklet aldım adam edebilirsem ne ala. Olmadı bunu satar başka alırım. O da olmadı artık pembe bir tane var bizim küçük kızın ona binerim Princess miydi neydi, böyle püsküllü filan. Zilinde kapaklı bir makyaj aynası filan da var. Orjinal yani lütfen.

Ya yarışa katılıcaz bisikletimiz yok kardeşim peeeh
(bir de böyleleri var)
Püsküllü bisikletin denge tekerleri varsa olmaz, sokmeniz gerekir...🤣🤣🤣

hamlet2006

Forum Bağımlısı
Başlık
21
Tepki
17.404
İsim
Süleyman
Başlangıç
1986—87
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Merhaba Arkadaşlar,
Öncelikle hayırlı Ramazanlar dilerim.
Antrenmanlarınızı nasıl ayarlıyorsunuz, neler yapıyorsunuz? Dikkat etmemiz gereken neler var?

Süper Dede

Forum Bağımlısı
Başlık
2
Tepki
5.087
İsim
mümtaz öztürk
Bisiklet
Colnago
Merhaba Arkadaşlar,
Öncelikle hayırlı Ramazanlar dilerim.
Antrenmanlarınızı nasıl ayarlıyorsunuz, neler yapıyorsunuz? Dikkat etmemiz gereken neler var?
Suya çok dikkat etmeli. Hayırlı ramazanlar...

Yukarı Alt