Trans Troy Race

mehmetsunu

Kaldato ile sohbeti kestim.
Tepki
13.462
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Cube
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Seneye düzenlenmesi muhtemel olacak yarış için bir önerim olacak. Ülkemizde düzenlenen yarış organizasyonları bizim oğlan bina okur döner döner bir daha okur ilkesinden neşvü nema bulduğundan dolayı hep ege, akdeniz, marmara kıyı hattı boyunca gidip geliyor. Oysaki iç kesimlere girmek hem uzun düzlükler nedeniyle yarışçıların daha az yıpranmalarına hemde nem oranının düşüklüğü nedeniyle farklı avantajlar sunacaktır.

Scudo

Fixie Cem

Aktif Üye
Tepki
246
Bisiklet
Peugeot
@mehmetsunu Bence hiç gerek yok yarışçıların avantajına bir şey yapmaya çünkü bu dayanıklılık yarışı, zor koşullarda uzun mesafe sürüşüne dayanamayan katılmaz. Hatta bence seneye dağtırmanışı da eklenmeli rotaya, mesele uludağdan geçirilebilir rota.

• Beğen
Tepkiler: Ilter Elmas

mehmetsunu

Tepki
13.462
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Cube
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Fixie Cem
Şimdi şöyleki cem aslında aynı noktaya geliyoruz, bu yarış TCR yarışları gibi uzatılabilir, rota 1200 km olacağına 3000 km olur. Böylece yarışçılar kısa ama sert bir rota yerine uzun ama daha yumuşak bir sürüş yapabilirler. Rotada da bir van gölü kıyısı, bir kapadokya, bir toroslar neden olmasın.

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@mehmetsunu @Fixie Cem her ikinizinde düşünce ve önerileri süper. Ancak 1200 km lik bir rotada bile zorlanan organizatörler, daha uzun parkurlarda ne yapar...? ikinci kontrol noktasında 3,5 saat bekleyen katılımcılar vardı. Ben yarım saatten fazla bekledim brevet kartımı onaylatmak için. Bisikletçilerle birlikte gidecek olan araçlar ortada yoktu, ilk 30-40 km den sonra yalnız kaldık. Kontrol noktalarında verilecek olan sıcak içecek, meyve ve teknik destek sadece lafta kaldı. Finiş noktasında verilecek olan parti hiç anılmadı bile...Bütün bunlar dikkate alınırsa daha güzel organizasyonlar çıkarılabilir.

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@Özcan. aslında bunlar hep aklımda ama yanlış anlaşılır diye anlatmadım. Aslında yapıcı eleştiri sırasına konulabilir. Daha uzun rotalarda Tcr benzeri bir organizasyonu bizler niye yapamayalım ki...:)

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Bana sorarsanız organizatörlerin kusurlarını hiç görmedim. Yanlış anlaşılmasın bu arkadaşlarla ilk kez burada tanıştım. Eksikleri sorun yapmadım zira ilk kez yapılan bu organizasyonu yapmak bile büyük bir başarıdır. İki araç vardı o araçlar bir en öne bir arkadaki arkadaşlara gidip geldiler defalarca. Bunun maliyeti bence hesaplandığında fazladır. Yarisin hemen basinda ve sonunda kaza yaşanmış olmasi da araçların yarışmacılarla ilgilenmesini zorlastirti. Parti konusunda da şöyle bir sıkıntı olmuş olabilir. İlk gurup 3 günde sonuncu 8 günde geldiyse 5 gün beklemek çok zor olurdu. İşi gücü olan yada 3-5 gün daha otel yemek masrafı ödeyemeyecek olanlarida düşünürsek parti işi bencede yapılmamış olması iyi oldu.
Benim tek eksik gördüğüm durum şudur ve ileriki günlerde yapılabilecek bir şeydir.
Tük katılımcılarla bir buluşma ayarlanıp sohbet edilip fotograf çekilip sosyal medyadan canlı yayınlar yapılabilir.
Bu şekilde daha fazla meraklı ve ilgili ye ulaşılabilir. Gelecek sene için çok büyük bir avantaj sağlanır.

yunakre

Elektrikli 240s :D
Tepki
271
İsim
Yunus Özdemir
Bisiklet
Merida
@birolcakir Birol abi Parti işini organize ediyoruz;) . Ramazandan sonra Adem bir buluşma saglayacak . Tekrar birarada olacağız.

@mümtaz öztürk Mümtaz abi :) Finishte Muz .Elma .Erik. bol bol tanesi 4 tlden Züberler. Su .Kola ve kahve hepsi vardı . hatta zuberlerin cogunu yememişim .

• Beğen
Tepkiler: Özcan

mehmetsunu

Tepki
13.462
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Cube
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@birolcakir

Ben olayın parasal durumuna bakarak hakkı teslim ediyorum. Bu yarışmaya kaç kişi katıldı (atıyorum tam emin değilim) diyelimki 25 kişi. Adam başı kaç lira toplandı (onuda farzımuhal söyleyeceğim) diyelimki 500. 25*500=12500. O kadar da az değilmiş yahu. Şimdi bu organizasyonu düzenleyenler hayrına bu işi yapmıyor ve meccani düzenlemiyorsa bu toplanan para giderleri başa baş çıkarırmı bilemedim.

yunakre

Tepki
271
İsim
Yunus Özdemir
Bisiklet
Merida
Teknik Kısma gelecek olursak an be an arac takibi denk geldiğinde Birseyiniz varmı ?. nasılsınız? iyimisiniz şeklinde geçti ..maneviyat ön plandaydı. gerçi yarışcıların hic birinin teknik desteğe ihtiyacları yoktu çünkü her biri başlı başına Tekniklerdi:D Birol abi nin Aşel tendonlarına bir tampon yapışı vardı :D ağzım açık izledim . hayır anlamadığım tampon için pimapen cam tutan plastikleri nereden bulmuştu :D

@mehmetsunu abi uzun mesafe 350tl idi zaman asimi dolayisiyla katilanlar 400 den katildilar .kisa mesafe fiyatlari daha makul oldugundan 10000 civari bir tutar cikmis olmali .

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@yunakre
Valla kardeşim bu saydıklarının hiç birini ben görmedim, yanlışlıkla başka bir yerde mi finiş yaptım acaba...:koptum:

yunakre

Tepki
271
İsim
Yunus Özdemir
Bisiklet
Merida
@mümtaz öztürk abi aslında sende haklısın .birsey soyleyemiyorum . tahmin edebiliyorum .

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@yunakre sevgili kardeşim bu tür eleştirilerimiz kötüleme amaçlı değil. En azından bir dahakine eksikler giderilirse daha güzel bir organizasyon yaşarız ümidiyle yaptığımız yapıcı eleştiriler. Yoksa bizi dövseler kanımıza işlemiş bir kere, yine gelir o etkinliğe katılırız...:D. Bu arada seni de ayrıca kutlarım süper bir performans göstermişsin. Başarılarının devamını dilerim kardeşim...:)

stickster

Üye
Tepki
9
Bisiklet
Cube
@birolcakir

Merhaba,

Tubular hangi lastiği kullanıyorsunuz ?

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Arkadaşlar bilen biri bana yardım etsin : Benim jantlara lastik takmak ve çıkarmak bildiğin cehennem azabı. Benim atladığım bir şey mi var..? Lastik patlamasın diye dua etmekten evliya oldum ya...:)

trainspotting35

Forum Bağımlısı
Tepki
23.372
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Orbea
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@mümtaz öztürk Abi lastik markan nedir acaba. Bende Rubena Phoenix var 3 ayda 1 kere indi onda da pamuk şekeri gibi değiştirdim.