Trans anatolian tour 1. gün

Konu, 'Şehirlerarası Gezi ve Tur Makaleleri-Fotoğrafları' kısmında Osman Kıtay tarafından paylaşıldı.

 1. Osman Kıtay

  Osman Kıtay Forum Bağımlısı

  Yaş:
  42
  Kayıt:
  31 Temmuz 2012
  Mesajlar:
  889
  Beğeniler:
  1.165
  Şehir:
  İstanbul
  Bisiklet:
  Fuji
  Seviye:
  Sabah 04.00 yataktan kalkıyorum. Kafam dönüyor ve yatak beni çağırıyor. Gece 1’ de yatmanın etkisi bende epey hissettiriyor. Bir gün öncesinin yoğunluğu gece 1 de yatmamıza neden oldu.
  Akşam turumuz öncesi @NEVRES KME 'ye uğruyoruz. Uğramamızın nedeni ise turumuzu Nevres hanım' a atfetmiş olduğumuzdan. Nevres hanım çok sıcak ve şen bir şekilde bizi karşılıyor. Uzun ve derin bir sohbete dalıyoruz. Vedalaşmamız böyle bir sohbetten dolayı zor oluyor. Bize hediye ettiği cezerye ve yüreği ile yanından ayrılıyoruz. Yani yola artık 3 kişi çıkıyoruz.

  20150508_202303.jpg
  Nevres hanım her zaman güler yüzlü. Bizi iyi motive ediyor

  20150508_202357.jpg
  Geleceğin bisikletçisi Serhat' ın oğlu Bahadır

  Bisiklette tüm hazırlıklar tamam. Vedalaşma vakti geldiğinde eşimle ve benden 1 gün sonra Singapur’ a gidecek kardeşimle vedalaşıp uyuyan kızımla oğlumu öpüyorum.

  Zaman kaybetmeden yola çıkıyorum. Hava hala karanlık olduğundan farımız yakıp reflektörlü yeleğimi giyiyorum. İstikamet, Kazlıçeşme metro durağı. Serhat’ la buluşup Kartal’ a metroyla gidecek, oradan turumuza başlayacağız. 6’ da metroda buluşuyor ve metroyla yolculuğumuz başlıyor.
  Ayrılıkçeşme aktarma noktasında 2 bisikletli ile karşılaşıyoruz. Arkadaşlar Uludağ’ a tırmanışa gideceklerini söylüyor. Şans dileyip yolumuza devam ediyoruz. Kartal’ da ilk kafa karışıklığımızı yaşıyor ve Ankara yönünü bulmakta bocalıyoruz. Kısa bir kafa karışıklığı ardından yolun karşısına geçip basıyoruz pedala.

  Yoldaki yoğun trafik İstanbul’ dan çabucak çıkmamız engelliyor. Biz İstanbul’ dan çıkmaya çalıştıkça sanki İstanbul bizden ayrılmak istemiyor. Servis yolundan gittiğimizden dolayı otobüslerin minibüslerin arasında dans ediyoruz. Kimin nereden çıkacağı belli olmuyor. Yolumuzun Sakarya’ ya kadar böyle gideceğini tahmin edebiliyorum. Ama tahmin etmediğimiz bir şey varsa O da rüzgar. Özellikle Tavşancıla takın bir yerde mola verdikten sonra epey bir ağır rüzgar almaya başlıyoruz. Bu halde İzmit’e varıyoruz. İzmit’ te ilk molamızı vermek için ilk önce SEKA park’ a yöneliyor ve parka giriş le aramızda tren yolunun olduğunu görünce kent merkezine yöneliyoruz. Bir işhanının çay ocağı önünde ilk molamızı veriyoruz. Çay ocağının sahipleri hoş insanlar. Hemen gideceğimiz yerler ne yaptık ne ettik sohbetleri hoop oradan depremin kötü anıları, tam kalkıyoruz derken 50 yaşlarında birisi bisikletlerimizi inceliyor. “Bende bisiklete biniyorum, kıyafet ve aksesuar konusunda yardımcı olur musunuz?” sorusu ile muhabbet başlıyor. Hemen hemen hepimizde olan şey, bisikleti az çok bilen birisi ile sohbet kolay kapanmaz. O sırada 60-65 yaşlarında zannettiğim ama 80 yaşında olan bir amca benimle kalpiye sohbetine başlıyor. Meğerse amcam 50 li yıllarda Şeker sporda yarışlara katılmış bir bisikletçi. “Bizim zamanımızda kalpiyeler vardı, ayağı iyice sıkıştırıp binerdik, şimdiki pedallarınız çok güzelmiş” diyor. Bizim pedallar tek tarafı SPD olan türden.

  20150509_110752.jpg
  İzmit moladan

  20150509_113552.jpg
  Hoşsohbet çay ocağı sahibi

  Bu arada etrafımıza bakıyorum, bisiklet sohbeti potansiyeli çok artıyor. Bir punduna getirip oradakilerle vedalaşıyor ve yolumuza devam ediyoruz. Bundan sonraki istirahat noktamız Sakarya olacak.
  İzmit’ ten haragürele çıkıp, birazda karıştırıp yolumuza devam ediyoruz. Hala karşıdan iyi rüzgar devam ediyor. Tahminime göre Sakarya’ dan sağa dönünce rüzgar bizim için avantajlı hale gelecek. Sağımızda şimdinin “Kartepe” si , eskinin “Keltepe” si beliriyor. Evlenmeden önce derbent tarafından kanyonuna girdiğim, bu gibi şelalerinin altında serinlediğim Keltepe. Kâh Timur Danış’ la, kâh yalnız bazen de arkadaşlarımın kanına girip az gitmemiştim oraya. Eskiden benim için huzurun olduğu güzel bir yerdi. Yol üstünde kenara çekip keltepe yi arkamıza alarak o anı kendimizce ölümsüzleştirdik. Hemen peşinden Sapanca gölü beliriverdi. Göl dolu olduğunda çok güzel görünüyor. Gerçi boş halini sadece fotoğraflarda gördüm ama neyse. Yol baharın tüm kokularıyla bize eşlik etmeye başladı. İşte tam oralarda gerçekten tura çıktığımız hissetmeye başladık. Hatta bir ara Geçen yıl Bodrum turumuzda karşılaşıp arkadaşlığımız geliştirdiğimiz Miraç abiye kamp yerleri bulmaya başladık. “Miraç abi kesin şuraya kamp atar, kesin burada kalır, balık tutar yapar eder” diye başladığımız diyaloglar neredeyse Silifke’ ye kadar böyle devam etti desem yalan olmaz.

  20150509_123059.jpg
  Keltepe
  (O değil arkadaki :p)

  20150509_131920.jpg
  Sapanca Gölü

  20150509_123037.jpg
  Bir Keltepe daha
  Sakarya ya vardığımızda öğlen saatini biraz geçmiş ve öğlen yemeği için yer arıyorduk. Kent merkezi baktık bizim istikametin tersinde, bizde sanayiye daldık. Çünkü orada yemek bulacağımızı tahmin ediyorum. İlk önce Serhat namazını kılıyor. Sonra yolda görüp beğendiğimiz esnaf lokantasına giriyoruz. Lokanta’ da bildiğiniz bisiklete yabancı kişilerle bisiklet geyikleri, göz patlatmaları, içten içe “koskoca herifler yaptıklarına bak, tuh” bakışları ile yemeğimizi yiyoruz. Yemek esnaf lokantasına yakışır şekilde lezzetli çıkıyor. Hemen lokanta çıkışı Muz satan el arabasından muzumuzu alıp, su ikmalimizi de yaptıktan sonra tekrar yola koyuluyoruz.

  Yolumuz sakin ve çok güzel. Özellikle rüzgarı da arkamıza almış mutlu ve mesut gidiyoruz. Kartepenin uzantılarının arasından yol tatlı kıvrımlarla devam ediyor. Manzara bisiklet turumuzun keyfine keyif katarak yolda bize eşlik ederken, bir de tren yolunu görüp, üstüne üstlük yanında da Sakarya nehiri de tabloya eklenince “bırak kardeşim turu, aç rakı masasını manzaranın keyfini çıkar” diyor. Yani ilk günden su koyvermeye meyilliyim. Ama azimli bir şekilde Bilecik’ e doğru yol alıyoruz.
  Mekece’ de yarım saatlik bir mola veriyoruz. O arada etrafımda toplanan köpeklere kumanyamızdan biraz dağıtım yapıyoruz. Hayvanlar gerçekten çok aç ve bakımsız durumdalar. Elimizdeki ekmek stoğunu köpeklerle paylaşıyor ve bitiriyoruz. Ekmek bittikten sonra, hazır o kadar köpeği bulmuşuz ufaktan yanımdaki köpek kovucuyu deneyim dedim. Düğmesine basmamla köpeklerin toz olması bir oluyoruz. Böyle gariban köpeklere cihazı kullandığım için içimde biraz vicdana azabı oluşuyor. Ama denemem şarttı.

  20150509_151723.jpg
  Bilecik Yolu

  20150509_151742.jpg
  Bilecik Yolu
  Bilecik benim için gizemli bir şehir. Hayatımda hiç gitmedim. Bilecikli bir tanıdığım olmadı. Hatta Bilecik nerede diye sorsanız harita da bu tur planını yapana kadar gösteremezdim. Ne ekilir ne biçilir? Ülke ekonomisinde ki yeri, kültürü, anlayacağınız kapalı kutu. Hatta Bilecik ile ilgili bizim şirkette yaptığımız esprilerde var. Ama konu dışı olduğundan girmeyelim.

  20150509_180433.jpg

  20150509_180455.jpg
  Gelsin tabela fotoğrafları :p

  Sonunda Bilecik tabelasını görüyoruz. Doğal olarak gelsin tabela fotoğrafları diyerek fotoğrafı çekiyor, Bilecik esprileri nedeni ile WhatSapp’ tan limandaki arkadaşıma hemen yolluyorum. 1 günde 4. İldeyiz.
  Bu arada Serhat’ ın ufaktan performansta düşüş başlıyor. Sorduğumda zincirinin yağının az olmasından dolayı olabileceğini söylüyor. Biraz daha gittikten sonra kenara çekip zinciri yağlayalım diye duruyoruz. Biz zincir yağından kaynaklı derken, meğerse arka lastik patlamış. Hemen operasyona girişiyoruz. Arka lastiği söküp yeni lastik takıyoruz. Yeni lastikte de bir problem var. Hava basıyoruz ama şişmiyor. Biz uğraştıkça lastik bizimle uğraşıyor. Eski lastiğe yama yapıyor onu şişiriyoruz. Lastikle mücadele nedense sinir harbine dönüştüğünden hata üstüne hata, sinir üstüne sinir bir bakıyoruz 50 dakika geçmiş. Kendimize bir “yuh” çekip yola çıkıyoruz. Hesaplarımıza göre Bilecik’ e hava kararmadan varma ihtimalimiz çok zor. Üstelik sol bacağımda hafif bir ağrı hissediyorum. Daha 35-40 kilometre yolumuz, dik bir rampamız ve 1 saat vaktimiz var. Yaklaşık 1-2 kilometre sonra Osmaneli tabelasını ve orada bekleyen bir bayanı görüyoruz. Aklımda kaldığı kadarı ile Osmaneli’nde öğretmen evi olduğundan bayana konaklama yeri soruyoruz. O da Öğretmen evi, Pansiyon ve otelin ilçede var olduğunu söyleyince Serhat’ ı ikna edip Osmaneli’ ne doğru sapıyoruz.

  İlçe güzel bir konumda bir dağın yamacına yaslanmış küçük bir ilçe. Öğretmen evini sora sora buluyor, ve öğretmen evinin kapandığını öğreniyoruz. Karşısında bir pansiyon var ama sabah kalktığımızda ya bisikletler ya da böbreklerimizin yerinde olmayacağını garanti eder gibi bakan sahibine güvenemediğimizden bilmem ne konağına yöneliyoruz. Orada da fiyat pahalı geliyor. Osmaneli’ nde dört dönmeye başlıyoruz. Meydanda 35-40 yaşlarında bir adam yardımcı olmaya çalışıyor. Birkaç pansiyon daha söylüyor. Birine gidiyoruz kız öğrenci yurdu çıkıyor. Bir otel buluyoruz ki otel demeye bin şahit lazım. Hemen biraz altında bir öğrenci yurdu daha var. Oraya gidiyoruz. Yurt çalışanlarının bir iki telefonu sonunda 25 tl fiyatla anlaşıyor ve burada konaklamaya karar veriyoruz. Yurt çok kötü durumda. Zaten 7-8 saat kalacağımızdan ve sabah 5 gibi yola çıkacağımızdan umursamıyorum. Eşyaları odaya çıkartıp facia durumdaki banyo/tuvalette duş aldıktan sonra yemek olayı için kendimizi sokaklara atıyoruz.
  Sokakta 2 gençle karşılaştığımızda Serhat nerede yemek yiyebileceğimizi soruyor. Cevap “Abi biz buranın yabancısıyız bilmiyoruz” oluyor. Ne işiniz var burada diye sorduğumuzda, “Üniversite öğrencisi olduklarını, burada yurtta kaldıklarını” söylüyorlar. Hooop bir dakika. Kardeş aylardan Mayıs, okullar eylül-ekim gibi açılıyor. İlçe dediğiniz İstanbul’ da bir mahallenin yarısı kadar. Biz bile hemen hemen öğrendik. Nasıl oluyor da hala buraları bilmezsiniz? diye düşünüyoruz. Garipseyip yolumuza devam ediyor ve bir ızgaracı bulup kilo ile tavuk söylüyoruz. Yemeğimizi yedikten sonra vakit kaybetmeden ki bunda havanın bir anda soğumasının etkisiyle koşar adım yurda geri dönüyoruz. Çok vakit kaybetmeden 22.30 gibi kendimi konforsuz yurt yatağına bırakıp sabah 4’ te uyanmak üzere uyku moduna geçiyorum.

  1.Gün teknik veriler :
  Yol : 183 km
  Süre : 8 saat 40 dakika
  Yolda geçen süre : 12 saat 52 dakika
   
 2. yakubi

  yakubi Kıdemli Üye

  Kayıt:
  9 Ocak 2015
  Mesajlar:
  336
  Beğeniler:
  1.943
  Adı:
  Mehmet
  Bisiklet:
  Fuji
  Seviye:
  harika bir başlangıç olmuş. tebrik ediyor devamını bekliyoruz.
  kafama takılan şey başlığınızın ingilizce tercih edilmiş olması. türkçe bir forumda türkçe kullanmamak biraz tuhaf diye düşünüyorum. türkçenin yanında ingilizceyi tartışabiliriz ama sadece ingilizce... bilemiyorum.
  bir de bisikletinizin fotoğrafları da olsaydı daha güzel olurdu sanırım. böylece fujiyi görebilirdik.
   
  Osman Kıtay bunu beğendi.
 3. #3
  Osman Kıtay

  Osman Kıtay Forum Bağımlısı

  Yaş:
  42
  Kayıt:
  31 Temmuz 2012
  Mesajlar:
  889
  Beğeniler:
  1.165
  Şehir:
  İstanbul
  Bisiklet:
  Fuji
  Seviye:
  Türkçe isim olmamasının nedeni Trans Continental Race ' den etkilenip bu turu yapmamızdı. O nedenle ismini bu şekilde koyduk. Bu arada Cumhurbaşkanlığı bisiklet turunun adınında Tour of Turkey olduğunu unutmamak lazım ;)

  Fuji nin ve Felt' in resimleri
  20150509_110659.jpg
   
 4. yakubi

  yakubi Kıdemli Üye

  Kayıt:
  9 Ocak 2015
  Mesajlar:
  336
  Beğeniler:
  1.943
  Adı:
  Mehmet
  Bisiklet:
  Fuji
  Seviye:
  eyvallah :) ilk cumhurbaşkanlığı tour of turkey başladığında onlara da çok söylenmiştim:) şaka tabii tercih sizin tercihiniz bizimki dikkat çekmek sadece.
  fuji fotoğraflar güzel -güzel olacak.
   
  Osman Kıtay bunu beğendi.
 5. deathsidestory

  deathsidestory memnuniyetsiz.

  Yaş:
  35
  Kayıt:
  19 Şubat 2014
  Mesajlar:
  271
  Beğeniler:
  529
  Şehir:
  İstanbul
  Adı:
  Cem
  Bisiklet:
  Diğer
  Seviye:
  Arap kültüründen gelmiş bir ülke olarak başlığınızın İngilizce, yazdıklarınızın Türkçe olması beni biraz üzüyor. Neden arapça ve farsça kökenli kelimeler kullanmadığınızı anlayamıyor ve hatta bunun için sizi esefle kınıyorum. :p

  İşin şu asla bitmeyecek geyiğinin dışında, sürekli takip ettiğim turunuzun ayrıntılarını da öğrenmek benim için keyifli oluyor. "Daha az fotoğraf, daha bol laklak" mottosunu şiar edinmiş bir insan olarak, yazılarınızdaki bu performansın devamını diliyorum :)
   
  skapilar ve Osman Kıtay bunu beğendi.
 6. caesar

  caesar Forum Bağımlısı

  Kayıt:
  10 Mart 2015
  Mesajlar:
  670
  Beğeniler:
  721
  Şehir:
  Niğde/Ulukışla
  Adı:
  caesar
  Bisiklet:
  Salcano
  Seviye:
  @Osman Kıtay bisiklette en çok imrendiğim olaylardan birisi bu tur işi :) Temmuz da çıkacağım bende ama inanın zaman geçmiyor :) bir sorum olacak. Köpek kovucu demişsiniz. Onu nereden temin ettiniz ve birde fotoğrafını atarmısınız ?
   
 7. mehmetsunu

  mehmetsunu İKONOKLAST

  Kayıt:
  28 Eylül 2011
  Mesajlar:
  4.440
  Beğeniler:
  9.634
  Şehir:
  kayseri
  Bisiklet:
  Cube
  Seviye:
  Nihayet beklenen tur yazısı foruma düştü. ben böyle fotolar arasında uzun tutulmuş ve hikaye tadında tur yazılarını severim. Yalnız tam yazının içine nüfuz ettik derken Karadayı gibi en heyecanlı yerinde bölüm sonu oldu. Ayrıca biraz daha foto yüklensin.
   
  skapilar, onurdemir ve Osman Kıtay bunu beğendi.
 8. #8
  Osman Kıtay

  Osman Kıtay Forum Bağımlısı

  Yaş:
  42
  Kayıt:
  31 Temmuz 2012
  Mesajlar:
  889
  Beğeniler:
  1.165
  Şehir:
  İstanbul
  Bisiklet:
  Fuji
  Seviye:
  skapilar, onurdemir ve mehmetsunu bunu beğendi.
 9. caesar

  caesar Forum Bağımlısı

  Kayıt:
  10 Mart 2015
  Mesajlar:
  670
  Beğeniler:
  721
  Şehir:
  Niğde/Ulukışla
  Adı:
  caesar
  Bisiklet:
  Salcano
  Seviye:
  Osman Kıtay bunu beğendi.
 10. #10
  Osman Kıtay

  Osman Kıtay Forum Bağımlısı

  Yaş:
  42
  Kayıt:
  31 Temmuz 2012
  Mesajlar:
  889
  Beğeniler:
  1.165
  Şehir:
  İstanbul
  Bisiklet:
  Fuji
  Seviye:
 11. D. Oğuz

  D. Oğuz gezgindt olarak bilirler."di"

  Kayıt:
  26 Mart 2014
  Mesajlar:
  311
  Beğeniler:
  615
  Şehir:
  İzmir
  Seviye:
  @Osman Kıtay Abi devamını çabuk getir, güzel geldi şimdi sınavların üstüne. :D

  Düzgün yazmaktan çıkarmam gereken şeyi, şimdi anladım. :D
   
  N.ÖZKAN, skapilar ve Osman Kıtay bunu beğendi.
 12. Soner Közen

  Soner Közen Sorunsuz üye

  Kayıt:
  14 Eylül 2013
  Mesajlar:
  930
  Beğeniler:
  2.004
  Şehir:
  Münih
  Bisiklet:
  Canyon
  Seviye:
  Ayaklarınıza sağlık.
  1AD71F917FE348AD9C90CC5ADD258AA6.jpg bilecikForum_9041559100.png
  Kaynak: Tabii ki Umut Sarıkaya
   
 13. onurdemir

  onurdemir Aktif Üye

  Yaş:
  26
  Kayıt:
  9 Mayıs 2015
  Mesajlar:
  190
  Beğeniler:
  166
  Şehir:
  bolu
  Adı:
  onur
  Bisiklet:
  Ümit
  Seviye:
  Turun devamını sabırsızlıkla bekliyorum :)
   
  Osman Kıtay bunu beğendi.
 14. five

  five Bütün yıl hayal kurup birkaç hafta pedallayan...

  Yaş:
  46
  Kayıt:
  29 Temmuz 2005
  Mesajlar:
  1.099
  Beğeniler:
  2.197
  Şehir:
  İstanbul-Bostancı
  Bisiklet:
  Diğer
  Seviye:
  @Osman Kıtay özlediğimiz, beklediğimiz turu takibe başladım. Turun En keyifsiz kısmını bile keyifle anlatmışsın. Osmaneli'de Sakarya kıyısında (benzinliğin arkasındaki Fırtına Restoran'da) benim de bir keyif yapmışlığım vardı. :) İyi ki devam etmemişsiniz. Bilecik yokuşu günün sonunda biraz hırpalardı. :)

  Tebrik ve teşekkür faslını ilk mesajda bırakıp "hardcore" takip moduna geçiyorum. :)

  Not 1: 'Keltepe' ye bayıldım. :)
  Not 2: Bir ara kalınan yerlerin 'rezilliği' konusunda bir başlık açıp yaşadığımız 'tecrübeleri' paylaşalım. :)

  Selamlar

  five
   
  skapilar ve Osman Kıtay bunu beğendi.
 15. #15
  Osman Kıtay

  Osman Kıtay Forum Bağımlısı

  Yaş:
  42
  Kayıt:
  31 Temmuz 2012
  Mesajlar:
  889
  Beğeniler:
  1.165
  Şehir:
  İstanbul
  Bisiklet:
  Fuji
  Seviye:
  @D. Oğuz Sevindim. ;)

  @Soner Közen Sabah sabah çok güldük. Demek ki Bilecik herkeste aynı algıyı uyandırıyor :)

  @onurdemir Teşekkür ederim. 2.günün yarısını yazdım işten fırsat buldukça yazmaya çalışacağım.

  @five Bilecik yokuşuna girmediğimize bizde seviniyoruz. Konaklama tecrübeleri gerçekten önemli. İç Anadolu görece iyi sayılabilir.
  Tabii ki bir ege ya da Akdeniz olamaz. Asıl merak ettiğim doğu Anadolu tarafı nasıl? Dediğin gibi konu açmak lazım.
   
  five bunu beğendi.
 16. Drdaldal

  Drdaldal Aktif Üye

  Yaş:
  39
  Kayıt:
  8 Nisan 2015
  Mesajlar:
  129
  Beğeniler:
  180
  Şehir:
  DENİZLİ
  Adı:
  ALPER DALDAL
  Bisiklet:
  Trek
  Seviye:
  @Osman Kıtay takipteyiz kardeş. Adı nece olursa olsun bu turu yapmak çok keyifli olmuştur tahminimce.
  (Köpek kovucudan hemen bir tane ediniyorum, her daim lazım...)
   
  Osman Kıtay bunu beğendi.
 17. erkantuc

  erkantuc Kıdemli Üye

  Yaş:
  29
  Kayıt:
  15 Mayıs 2015
  Mesajlar:
  222
  Beğeniler:
  1.124
  Şehir:
  Kocaeli
  Adı:
  Erkan
  Bisiklet:
  Sedona
  Seviye:
  Tebrikler. Çok heveslendim ☺
   
 18. #18
  Osman Kıtay

  Osman Kıtay Forum Bağımlısı

  Yaş:
  42
  Kayıt:
  31 Temmuz 2012
  Mesajlar:
  889
  Beğeniler:
  1.165
  Şehir:
  İstanbul
  Bisiklet:
  Fuji
  Seviye:
  @Drdaldal Köpek kovucuyu tavsiye ediyorum. Yalnız bir şey dikkatimi çekti, kulakları sarkık köpekler pek tepki vermiyor. Zaten o tip köpeklerde pek saldırgan olmuyor.
  @erkantuc Gaza getirebildiysek ne mutlu bize :)
   
  Sebahattin Gerceker ve onurdemir bunu beğendi.
 19. NEVRES KME

  NEVRES KME Bisikletkolik

  Kayıt:
  10 Eylül 2013
  Mesajlar:
  1.070
  Beğeniler:
  1.495
  Şehir:
  İstanbul ve Mersin
  Bisiklet:
  Salcano
  Seviye:
  20150519_084107.jpg

  Sevgili @Osman Kıtay ve Serhat Kapılar, kazasız belasız bitirmiş olduğunuz tur için tekrardan hoşgeldiniz diyorum. Ziyaretiniz aynı zamanda bana da çok güzel moral oldu. Sizi yolcu ettikten sonra yapmak istediğim uzun turların hayaline daldım. Kemoterapi etkilerini hafiflettim böylelikle :) İnce düşüncenize de teşekkür ederim. Geçmiş olsun çiçeğini itinayla suluyorum :) Turunuzu keyifle okuyorum. Güzel günler de daha güzel ve keyifli turlar diliyorum. Darısı bana ve şimdiye kadar uzun yola çıkmak isteyipte çıkamamış olan pedaldaşlara olsun. En kısa zamanda birlikte pedallamak dileklerimle. Selamlar
   
  Nomad, turk.u.az, ogeday13 ve 6 kişi daha bunu beğendi.
 20. five

  five Bütün yıl hayal kurup birkaç hafta pedallayan...

  Yaş:
  46
  Kayıt:
  29 Temmuz 2005
  Mesajlar:
  1.099
  Beğeniler:
  2.197
  Şehir:
  İstanbul-Bostancı
  Bisiklet:
  Diğer
  Seviye:
  @Osman Kıtay Benim ilk köpek kovucu deneyimim fenaydı. Köpekleri kovması gereken Dazer iki köpeğin bize doğru koşturmalarına ve havlamalarına sebep olmuştu. (Marmaris-Kaş turu Dalyan yolunda). Yine de saldırmayan köpeklere kullanmamakta fayda var.
   

İlginizi Çekebilir

upload_2016-8-14_11-47-41.png
Merhaba. Power metre almayı düşünenlere fikir vermesi için yeni satın aldığım power metreyle edindiğim tecrübeleri burada paylaşacağım. Antrenmanlarımın detaylarını foruma yazmayı sevmem. Çünkü bu...
1.png
Strava'cıların korkulu rüyası dijital epoyu konuşuyoruz bugün :D Sportmenliğe aykırı davranan bu KOM avcılarının bunu neden yaptığını, nasıl yaptığını, ve bunu nereden anlayabileceğimizi...
upload_2016-6-24_11-17-2.png
Performans sürüşü yapanların yanıtını aradığı bir soru olsa gerek: Aslında, her şart altında mevcut durumumuzdan daha hızlı nasıl gidebiliriz diye de özetlenebilir. Benim düşüncem aynen şöyle:...