Trainer tavsiyeleri

Adrenalin26

Orbea
Tepki
1.143
İsim
Fatih
Başlangıç
1977—78
Bisiklet
Orbea
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@erdlylmz önümüzdeki hafta almayı düşünüyorum, bu kışı evde oturarak geçirmek istemem. Peki telefondan tv ye yansıtmak mümkünmü Zwift i, iPhone dan

Scudo

ag249

Forum Bağımlısı
Tepki
1.698
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Merhaba. İlk kez trainer alacağım. Önüme ilk çıkan Inride 500 oldu. Bu trainerı deneyimleyen var mı? Ses/fiyat oranı iyi duruyor. Birleşik Krallık sitesinde 150 GBP, kur çevirisi yapınca buradaki fiyat fena değil gibi. Benzer rakamlara ya da 1500 TL'ye kadar daha kaliteli bir trainer önerisi de olabilir. (İkinci el düşünmüyorum.)

Bir de bu fluid trainerda zorluk derecesini viteslerle ayarlama meselesi var. Bu tür sistemi olan trainerları deneyenler yazabilir mi acaba kullanımını, örneğin "keşke ayarlanan bir şey alsaydım" dedirtecek bir durum var mı?

Şimdiden çok teşekkürler.

• Beğen
Tepkiler: karanbatu

Erdal Ylmz

Daimi Üye
Tepki
860
Başlangıç
2011—12
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@alicangul29

500-600tl bandında 2.el temiz tacx blue motion pro alın derim.

a.erkan

Forum Demirbaşı
Tepki
789
İsim
Erkan
Başlangıç
2015—16
Bisiklet
Cube
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@a.gul29 btwin trainerlarda bağlantı olayı yok bildiğim kadarıyla. Alacağın alet en azından bluetooth üzerinden güç aktarımı yapsın ki zwift rouvy gibi programları kullanabilesin

• Beğen
Tepkiler: ag249

ag249

Forum Bağımlısı
Tepki
1.698
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
@a.gul29 btwin trainerlarda bağlantı olayı yok bildiğim kadarıyla. Alacağın alet en azından bluetooth üzerinden güç aktarımı yapsın ki zwift rouvy gibi programları kullanabilesin
Bu smart trainer olayına pek kanım ısınmıyor. Benim için en büyük öncelik ses gibi duruyor şu an. Hissi veya HR ile antrenman bana yeter de artar bile.

Şeffaf

Forum Bağımlısı
Tepki
2.470
İsim
Burak
Başlangıç
2017—18
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Diğer
e bi de aylık aidatı ödemesi filan var bu zwift'in. 40 lira mıydı neydi

karaomermustafa

Kozan Bisiklet ( KOZBİ)
Tepki
743
Başlangıç
1989—90
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Merhaba. İlk kez trainer alacağım. Önüme ilk çıkan Inride 500 oldu. Bu trainerı deneyimleyen var mı? Ses/fiyat oranı iyi duruyor. Birleşik Krallık sitesinde 150 GBP, kur çevirisi yapınca buradaki fiyat fena değil gibi. Benzer rakamlara ya da 1500 TL'ye kadar daha kaliteli bir trainer önerisi de olabilir. (İkinci el düşünmüyorum.)

Bir de bu fluid trainerda zorluk derecesini viteslerle ayarlama meselesi var. Bu tür sistemi olan trainerları deneyenler yazabilir mi acaba kullanımını, örneğin "keşke ayarlanan bir şey alsaydım" dedirtecek bir durum var mı?

Şimdiden çok teşekkürler.
merhaba, fluid trainerlar manyetiklere göre çok sessizdir. Fluid trainerda; yolda sürüyormuş gibi bir hissiyat var. Yani düz bir yol düşün, ister yüksek kadans / yumuşak bir sürüş yap, ister düşük kadans / sert bi sürüş yap trainera bağlı kalmadan bisikletinin vites sistemiyle istediğin sertlikte bir sürüş yapabilirsin. Gidona sabitlenen ayarlanabilen trainer da kullandım, ayrıca bir ayar ile uğraşman hiç pratik olmuyor.

inride 500 tavsiye ederim. elite qubo power fluid trainer bulabilirsen daha başarılı. arka tekeri sabitledikten sonra sürücünün ağırlığına göre lastik ile trainer temas ediyor. inride 500 te silindirin ayar vidası var çok yaklaştırırsan her taraf lastik parçaları olur lastiği yer, az yaklaştırırsan istediğin watta çıkarken patinaj çeker fln.

smart trainera ekstra para vermeye gerek yok.
interaktif trainer ise gerçekten daha eğlenceli.

smart ve interaktif trainerlar farkları ne?

smart trainer sizin ürettiğiniz hız kadans güç verilerinizi zwift ya da başka uygulamalara gönderebilen trainerlardır. zwiftten size bi geri dönüş sağlamaz. siz inride 500 alırsınız yanına ant+ özellikli hız kadans nabız sensörleri alırsınız pc yede ant+ usb stick takarsınız inride 500 smart trainer oluverir :))

interaktif trainer ise; zwift uygulamasıyla karşılıklı haberleşebilme özelliği vardır. örneğin; zwiftte dağlık bir parkurda sürüş yapıyorsunuz karşınıza eğimli bir kısım geldi trainer otomatikman sertleşiyor sizde vites küçültüp yokuş çıkıyorsunuz. bunlar olurken siz trainera ekstra bir müdahale fln yapmıyorsunuz her şey otomatik.

interaktif trainerlarda ANT+ FE-C bağlantı protokolünü kullanması gerekir. sadece B+ yazan trainerlar interaktif değil smart tır.

ben zamanında çok araştırmış bunları öğrenmiştim. belki birilerinin işine yarar buraya yazayım.

ag249

Forum Bağımlısı
Tepki
1.698
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
merhaba, fluid trainerlar manyetiklere göre çok sessizdir. Fluid trainerda; yolda sürüyormuş gibi bir hissiyat var. Yani düz bir yol düşün, ister yüksek kadans / yumuşak bir sürüş yap, ister düşük kadans / sert bi sürüş yap trainera bağlı kalmadan bisikletinin vites sistemiyle istediğin sertlikte bir sürüş yapabilirsin. Gidona sabitlenen ayarlanabilen trainer da kullandım, ayrıca bir ayar ile uğraşman hiç pratik olmuyor.

sıfır olarak alınabilecek en iyi traier; inride 500 tavsiye ederim.

smart trainer sizin ürettiğiniz hız kadans güç verilerinizi zwift ya da başka uygulamalara gönderebilen trainerlardır. zwiftten size bi geri dönüş sağlamaz. siz inride 500 alırsınız yanına ant+ özellikli hız kadans nabız sensörleri alırsınız pc yede ant+ usb stick takarsınız inride 500 smart trainer oluverir :))

interaktif trainer ise; zwift uygulamasıyla karşılıklı haberleşebilme özelliği vardır. örneğin; zwiftte dağlık bir parkurda sürüş yapıyorsunuz karşınıza eğimli bir kısım geldi trainer otomatikman sertleşiyor sizde vites küçültüp yokuş çıkıyorsunuz. bunlar olurken siz trainera ekstra bir müdahale fln yapmıyorsunuz her şey otomatik.

interaktif trainerlarda ANT+ FE-C bağlantı protokolünü kullanması gerekir. sadece B+ yazan trainerlar interaktif değil smart tır.

ben zamanında çok araştırmış bunları öğrenmiştim. belki birilerinin işine yarar buraya yazayım.
Ayrıntılı cevap için çok teşekkürler. :harika:

ilgin4834

Üye
Tepki
1
İsim
Ali Furkan
Başlangıç
2017—18
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Trainer alacağım malum kış geldi araştırmalar sonucu bazı ürünler buldum elinde olan abilerim bilgisi olan kişiler yardım ederse sevinirim

(link)

(link)

Sıfırı elite volare 800 lira civarı

(link)

Satori trainer akıllı diye smart diye biliyorum ama nasıl orjinalmi nedir çok bilgim yok

(link)

Tavsiye bilgi almak isterim sizlerden

Son düzenleme:
Tepki
71

inride 500 tavsiye ederim. elite qubo power fluid trainer bulabilirsen daha başarılı. arka tekeri sabitledikten sonra sürücünün ağırlığına göre lastik ile trainer temas ediyor. inride 500 te silindirin ayar vidası var çok yaklaştırırsan her taraf lastik parçaları olur lastiği yer, az yaklaştırırsan istediğin watta çıkarken patinaj çeker fln.

Nefis yanıt. Buna sadece sunu ilave edeyim inride tarzi trainerlar da trainer lastiği lastigi yiyip parcalama sorununu çözüyor

Gökay Akçay

Forum Demirbaşı
Tepki
1.869
İsim
Gökay Akçay
Başlangıç
1987—88
Bisiklet
Fuji
Bisiklet türü
Şehir - Tur
En ucuz yollu in-ride 100 trainerı üç yıldır neredeyse her sabah kullanıyorum, bisikletin üzerinde üç yıldır ömrünü tamamlamış ve gözden çıkardığım lugano lastikler var bir üç yıl daha kullansam banamısın demez. Ses konusundada öyle abartı bir sesi yok, tacx blue.motion‘da kullandım İkisi arasında hiç bir fark yok, giriş seviyesi bir ürünse aradığınız fazla para harcamanıza gerek yok
BF2F32F4-6C02-47A0-89A9-3766844152F6.jpeg

• Beğen
Tepkiler: serdarunalan

ilgin4834

Üye
Tepki
1
İsim
Ali Furkan
Başlangıç
2017—18
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Bilemedim şimdi dediğinizde mantıklı geldi bu seçenek 350 liraya güzel volare var , bir tane işte satori diye smaert trainer var ama nedir ne değildir 600 liraya napsam sıfırları pahalı nasıl kullanılır smart özellik nedir bilenlere sormak istedim.

trainspotting35

Forum Bağımlısı
Tepki
23.370
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Orbea
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@ilgin4834 Smart var birde çok çok smart var. ? ? Smart trainerler Zwift gibi sistemlere hız, kadans gibi bilgileri üzerindeki sensörler sayesinde gönderebiliyorlar. Ekstra bir sensör almanıza gerek yok. Tam net bilmesem de hız gönderen- hız ve kadans gönderen diye ayrılabilirler. Bir de çok çok çok smart olanlar var onlarda örnek vermek gerekirse yine Zwift ten gidelim smart olan bir trainer da bir yokuşa geldiniz siz yine aynı şekilde pedal çevirmeye devam ederken hızınız düşecektir. Çok çok smart ta buna bağlı olarak yokuş çıkıyor hissi yaşayacak ve vites değiştirme ihtiyacı duyacaksınız. Benim bildiklerim bu kadar. Ne smart ne de çok çok smart trainer kullandım. Normal trainerı km saatimin sensörleri ile bağlandım. Zwift i o şekilde kullandım.

• Beğen
Tepkiler: ilgin4834

Erdal Ylmz

Daimi Üye
Tepki
860
Başlangıç
2011—12
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@ilgin4834

Baktığınız trainer'ların (elite hariç) 2.el fiyatları yüksek. Tacx Satori eski bir modeldir, işinizi görür ancak max. verilecek rakam 400-450 tl olabilir. Tacx Blue Motion Pro modelini 500 max. 600tl bandında bulursanız satın alın.
Bu fiyatları niye yazdığımı açıklayayım; zwift ve benzer uygulamaları kullanmıyorsanız eğer, trainer üzerinde ev ortamında vakit geçirmekten sıkılabilir, ileride aldığınız trainer'ı satmak isteyebilirsiniz, ne kadar ucuza alırsanız satarken o kadar az zarar edersiniz!

Smart olayına zwift ve benzeri uygulamaları kullanmayacaksanız eğer çok takılmayın. Forumda bu konu hakkında çok fazla bilgi var, o yüzden uzun uzadıya yazmak istemiyorum.

8-9 ay önce 2.eli 350tl'sına satılan trainer'lar, maşallah dövize endeksli 700 hatta ve hatta 1000tl bandında satılmaya çalışılıyor, acele etmeden en iyiyi en ucuza almaya bakın!

Son düzenleme:

ilgin4834

Üye
Tepki
1
İsim
Ali Furkan
Başlangıç
2017—18
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Çok teşekkür ederim bilginizi paylaştığınız için , sayenizde daha iyi bir araştırma yapıp başlıkları okudum . şuan için smart zwift işine girmemeye çok teferruat ve masraf açacağından öğrenci adamı bozar 400 500 tacx blue pro kovalamaya geçeyim forumdan elite volagre alan arkadaşlar olmuş ben yurtta kullanacağımdan ses konusu onda fazla imiş bilgilendirdiğiniz için çok çok teşekkür ederim , elinde tacx blue pro olan varsa haberleşebiliriz tekrardan teşekkürler

@ilgin4834 @erdlylmz

@ilgin4834 @trainspotting35

meteor

Üye
Tepki
23
Bisiklet
Carraro
Merhaba arkadaslar,

Elite Turbo Muin II Fluid Direct Drive Trainer nasildir? Kullanan tecrubelerini paylasacak arkadas var midir acaba? Direct drive trainerlar icinde en uygunu saniyorum ki bu trainer.

Erdal Ylmz

Daimi Üye
Tepki
860
Başlangıç
2011—12
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@meteor
Maksimum bütçeniz nedir?