Trainer tavsiyeleri

Tuzlu_Fıstık

Kendin ol Sonradan Görme olma
Tepki
1.286
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Sessizlerin parasıda baya ses getiriyor

• Beğen
Tepkiler: İbrahim A.
Scudo
Tepki
55
İsim
Deniz Y.
Başlangıç
2011—12
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@apocalypse Merhaba. Açıkçası uygun fiyata 2. el mat, ön teker desteği ve tacx trainer bulunca bundan vazgeçtim.

• Beğen
Tepkiler: apocalypse

etkiliadam

Daimi Üye
Tepki
328
İsim
Oktay Yörük
Başlangıç
2015—16
Bisiklet
Sedona
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Merhaba, muhtemelen birkaç ay kullanmak için basit bi trainer almak istedim. Daha çok merak ettiğim için diyelim. Bu linkteki arkadaş trainer ve ön tekerlek altlığıyla birlikte 300 dedi, 200e indi. Markası filan olmadığı için bakamadım. Alınıp kullanılır mı sizce?

(link)

Acil cevap alabilirsem cok sevinirim

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@etkiliadam
Resimlerden gördüğüm kadarıyla direnç ayarı varsa arkadaki rotor üzerinde. Bir deneme şansınız olursa iyi olur. Ama zaten ucuz diyorsanız alabilirsiniz.

etkiliadam

Daimi Üye
Tepki
328
İsim
Oktay Yörük
Başlangıç
2015—16
Bisiklet
Sedona
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Mehmet Metin Levent

Decathlondaki 400 liralik urunun ikinci elleri 300 lira civarinda. Bu ürün eger çok kötü ise 100 lira fazla verip onu mu alsam diye sorayım dedim

• Beğen
Tepkiler: lightningstrike

etkiliadam

Daimi Üye
Tepki
328
İsim
Oktay Yörük
Başlangıç
2015—16
Bisiklet
Sedona
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@lightningstrike

Benim de hosuma gitti magazada, fakat hocam 400tl ona vermektense 200 liraya ikinci el alip 100 liraya 2. el 20kg cantali dokum dumble set alip kalan 100 lirayla da takviye besin alabiliyoruz :D Biraz ikinci el severim de

@etkiliadam

İyi ki foruma sormuşum, Yeni trainer'a geçtiği için eski trainer'ını satan bir arkadaş ulaştı ve tam aradığım fiyata yardımcı oldu. Letgodan da aşağıdaki setin sıfır halini 120 liraya buldum. Yarın ikisini de teslim alacağım. İkinci el candır :)

(link)

Hurol Yoney

Daimi Üye
Tepki
307
İsim
Hürol
Bisiklet
Diğer
Arkadaşlar Elite Aleno trainer aldım lakin bunu bilgisayar, tablet ve telefona bağlamam konusundaki ekipmanları bilmiyorum.

Tam olarak nelere ihtiyacım var aydınlatırsanız çok sevinirim.

• Beğen
Tepkiler: BarkinD

cihato

Üye
Tepki
0
Merhaba arkadaşlar,

Yeni konu açmak yerine sanıyorum burası sorumun tam yeri.. Öncelikle spor maksadı ile daha önce evde proform firmasının le tour de france isimli otomatik eğimli bisikletini kullanıyordum. Üzerine de o zaman selle royal torx sele almıştım. Yaklaşık 1 sene kullandım, sık sık arıza verdiği için ve teknik servis o zamanki dönemde bana uzak olduğu için satmak zorunda kaldım.

Şimdi tekrar spor niyetiyle eve bir sistem kurmak istiyorum. Özellikle interaktif modeller ilgimi çekiyor. Yolun durumuna göre eğimi yaşamak istiyorum. Sanırım tacx smart t2900 gibi arka lastik gerektirmeyen modellerde interaktif sürüş var. Diğer lastikli modellerde yok diye biliyorum. O yüzden trainer lastikli olan modelleri elemek zorunda kaldım. Güncel dövizden dolayı da fiyatları malum pek uygun değil. Denkleştirmeye çalışıyorum. Birinci sorum daha uygun fiyatlı bana sürüş keyfi verebilecek trainer ekipman öneriniz olursa duymak isterim. Yada bu fiyat bandında daha sorunsuz bir üründe olabilir. Sulu sistemlerin su ısındıkça direnç seviyelerinin arttığını olumsuz olarak okudum.

İkinci sorum ise bisikletim yok. Alacağım trainer'ın üzerine alacağım bisiklet modeli fark eder mi? Yol bisikleti almama gerek var mı? Yoksa uygun fiyat, uygun kadro f/p ürünü bulabileceğim dağ veya yol bisikleti işimi görür mü? Bu konuda da yorumlarınızı bekliyorum.

Herkese saygılar

Tepki
2
Merhaba arkadaşlar.
Forumda yeniyim ve size danışmak istediğim bir konu var.
Bisiklete yeni başladım ve 6 ay kadar önce 29" bir dağ bisikleti aldım. Bulunduğum semtte çok rahat uzun sürüşler yapamadığımdan hem de bisiklet binerek biraz kilo vermek istediğimden eve bir trainer almayı düşünüyorum. Araştırmalarım sonucu Tacx Satori ve Elite Novo Force a kadar seçeneklerimi indirebildim. Sizce daha sessiz ve daha kaliteli olan model hangisidir? Yada bu konuda bana extra vermek istediğiniz bilgiler varmıdır.

Şimdiden fikirleriniz için teşekkür ederim.

Direto Facebook gurubunda Elite Direto nun iç kayışının koptuğuna dair paylaşımlar var. Direto kullanıp başına böyle bir durum gelen var mı acaba?

• Beğen
Tepkiler: mektupla

bkcihan

Üye
Tepki
30
İsim
Armağan
Bisiklet
Bisan
Tavsiyeler için çok teşekkür ederim.

Angaralı Barış

Aktif Üye
Tepki
206
İsim
Angaralı Barış
Bisiklet
Peugeot
Malum havalar soğumaya başladı ve yakında yağışlarda indirmeye başlar.
Kayıp düşmemek veya arkadan gelen at gözlüğü takmış birisinin ön kaputuna (Allah cümlemizi korusun) uzanmamak için evde antrenmanlara devam etmek adına bende Home Trainer arayışlarımı sonlandırıp, dün akşam itibariyle 6 ay kullanılmış ikinci el bir cihaz ile diğer gerekli malzemeleri satın aldım.

Siparişi verilen ürünler aşağıdaki gibidir;

In'ride 100 Home Trainer B'TWIN (3 taksitli fiyatı 250 TL kargo bana ait)
wiggle.com üzerinden de Vittoria Zaffiro Pro Home Trainer Dış lastik (kargo dahil $23,32 / 130,00 TL)
aliexpress üzerinden ön teker desteği (23,37 TL)
ve yine aliexpress üzerinden kadro üzeri ter bandı (18,91 TL)

Toplamda 422 TL`ye yani neredeyse sıfır B`TWIN TRAINER parasına komple seti dizmiş oldum..

Sağlıcakla..

karanbatu

Forum Demirbaşı
Tepki
993
İsim
Batu
Bisiklet
Fuji
@cihato maalesef bu konu hakkında yeterli bilgiye sahip değilim ama şunu net olarak söyleyebilirim trainerin asıl maksadı kötü hava şartları,gece olması vs nedenlerden ötürü yapamadığınız antremanınızı halihazırda kullandığınız bisiklet ile yapabilmek. Değişik uygulamalarla tv karşısında grup sürüşü gibi deneyimler bunu daha çekilir kılmak için ilave güzellikler. Dediğim gibi trainerdeki asıl maksat kullandığınız bisikleti bağlamak sadece spor yapmak değil bu yüzden bence siz önce bisikletinizi seçin derim.

Hurol Yoney

Daimi Üye
Tepki
307
İsim
Hürol
Bisiklet
Diğer
USB ant dongle veya stick konusunda tavsiye edebileceğiniz ürünler nelerdir ?

Adrenalin26

Orbea
Tepki
1.144
İsim
Fatih
Başlangıç
1977—78
Bisiklet
Orbea
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Merhaba arkadaşlar...
IN'RIDE 100 HOME TRAINER BTWİN Almayı düşünüyorum. Bu ürürnün yanında ne almalıyım , başka? ANT özellikli GPS li yol bilgisayarım var. Daha önce kullanmadığım için bir bilgim yok Trainer çalışması hakkında.
Bu marka dışında Tavsiye edebileceğiniz başka F/P trainer varmıdır?

hayriünal

Daimi Üye
Tepki
447
İsim
hayri ünal
Bisiklet
Lapierre
@Hurol Yoneyaliekspres den bakabilirsiniz.Ben ordan almistim gayet avantajli fiyata.Zwift baglantisinda hic bir sorun yasamadim.

F8331 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

• Beğen
Tepkiler: Hurol Yoney

hayriünal

Daimi Üye
Tepki
447
İsim
hayri ünal
Bisiklet
Lapierre
@Adrenalin26Eger zwift veya benzeri bir uygulama kullanmayacaksaniz ,youtube dan trainer videolari izleyip yaparim derseniz birsey almaniza gerek yok.Zwift kullanmayi planliyorsaniz once zwift in sitesinden trainer uyumlu mu diye kontrol edin.Uyumlu ise ant+ dongle veya stick almaniz gerekir bilgisayar ve ant+ saat baglantiniz icin.
Gecen yil decathlon tacx in bluematic ve elite in bir modelini getiriyordu bu sene yok sanırım.Sahibinden'e bir bakin derim.Cok kisi baslangic diye alip kisa surede satiyor.Ben de gecen yil bluematic le baslayip sonra forumda genc bir arkadasa satmistim.

F8331 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Adrenalin26

Orbea
Tepki
1.144
İsim
Fatih
Başlangıç
1977—78
Bisiklet
Orbea
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@hayriünal
Ziwft kullanmam. Sadece Hızımı ve mesafeyi görmem yeterli. Bunun için ANT özellikli Hız sensörü almam yeterli olur sanırım değilmi?