Trafikte bisiklete saygı sürüşü...

Ahmet Ayaz

Forum Bağımlısı
Tepki
2.201
Bisiklet
Salcano
bilen arkadaşların onayını rica edeceğim. şehir hatlarında bisiklet sınırlaması ve ek ücret yok diye okudum forumda, doğru mudur? ek ücret önemli değil de "almıyoruz kardeşim" olayıyla karşılaşmasam yeterli.

Edit: (link)

Scudo

Ahsen Okyay

Forum Bağımlısı
Tepki
588
Bisiklet
Dahon
@Ahmet Ayaz

Ücret veya almama, sınırlama gibi bir durum yok. Arabalı vapurlarda durum nasıl bilmiyorum ama normal vapurlarda sorun yok

• Beğen
Tepkiler: Ahmet Ayaz

engin güner

Forum Bağımlısı
Tepki
709
işi siyasi bir uslupla toplanmaya dönüştürmeden insan temel hak ve özgürlüklerine saygı şeklinde bir organizasyon tertiplenirse ne ala.Daha dün kadıköy belediyesi yerel çekincelerinden dolayı İstanbul belediyesine koca bir bisiklet yolunu söktürmesini hiç unutmadım.Ortalıkta fır döndü beyanatlarla beyaz masa şubesinin ilgilenmediği yazıyor gerçek şu beyaz masa 16 milyon insanın saçma sapan yazılarına otomatik yazı yazan bir sistemden öte bir yer de değil genelikle .Belediyelerle papaz olan bir sosyolog vatandaş olarak yazdığım her şikayete birebir muhattap bulmuş birisi olarak eğer bir isteğimiz var ise bunu sadece bir eylem günü değil olabildiğince her gün bisikletle ulaşım ederek çözmeli farkındalık yaratmalıyız.Koca bir köy şehirde yaşıyoruz ve yılların boşvermişliğiyle genç yaşımızda üzücü olaylarla karşılaşıyoruz.Burnuma böyle etkinliklerin içinde kötü kokularda cereyan etmiyor değil.Kimleride cami avlusuna bisiklet alınmadı diye söylem içerisine girmişti felan filan.Sözler klavyelerde uzar gider çözüm isteyen gerçekten bir şeylerin değişmesini isteyen vatandaş günlük hayatında bisikleti yaygın şekilde kullanır

derya çetin

Aktif Üye
Tepki
25
@Kudret Kurtcebe

çok iyi düşünülmüş. umarım amacına ulaşır dikkat çeker.

Çağlayan

Forum Bağımlısı
Tepki
890
http://t1308.hizliresim.com/1d/d/rd63z.png

http://t1308.hizliresim.com/1d/d/rd64v.jpg

Paylaşalım lütfen..

• Beğen
Tepkiler: derya çetin

CevdetBilge

Forum Demirbaşı
Tepki
576
Bisiklet
Colnago
Selam vefat eden kardeşlerimize Allah tan rahmet ,yaralı kardeşlerimize de acil şifalar diliyorum.
Ortak bir metin hazırlayıp altında bisikletle ilgili tüm forumlar, ilgili kuruluşlar belki federasyon imzasının olduğu bir şekilde basın kuruluşlarına faks çekilebilinir ki bu sayede ortak bir tepki olduğu daha net ortaya çıkabilir.
Pazar günü vefat eden kardeşlerimizin resimlerini göğsümüze veya sırtımıza takabiliriz ve siyah kurdeleleri bisikletimize veya kollarımıza takarak daha etkili olabiliriz diye düşünüyoruz
Basın konusunda da etkili dostlarımız varsa devreye girebilirler diye düşünüyorum.Emeğinize sağlık orda olmaya çalışacağım.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
bütün mesaj atan dostlarıma teşekkür ederim, gün birlik günüdür, dikkat çekmek günüdür ,toplu gösteri hakkımız var ,ama şiddeti biz sevmeyiz şiddetten yana değiliz, çünki bisiklet kullanıyoruz ,bisiklet sevdalıları şiddeti sevmez ama bu ülkede koca mega köyde bana emniyetli bisiklet yolu yapmaz ise gerek yerel belediyeler gerekse büyük şehir derdimizi anlatırız kitleselleşecek bu bisiklet evet istanbulda 50 sene sonra dahada güçlenecek bisiklet gerçeği,
ben göremesem bile gelecek kuşaklar görecek bu ülke bisikleti sevecekdir ..
asla karamsar değilim çünki 70' leri hatırlıyorumda ,yollarda çok bisikletli var artık..
evet bağdat caddesine sola yapılan bisiklet yolunu gördüm ,çizgiler iyice kayboldu, bunun sorumlusu büyük şehir ile kadıköy belediyesinin çekişmesidir,şikayet etti araç sürücüleri kadıköy belediyesine sola bisiklet yolu olmaz diye ,orada okul var sağdan araçlar ikili duruyor ve solda ise bisiklet yolu ora iyice sıkışacak idi ,esas sorunun büyüğü kadıköy belediyesidir buradan aynen yazıyorum ,kadıköy belediye başkanı tek bir çivi çakmamıştır bisiklet yolu için, büyük şehir ise sahil yollarını en azından yapmıştır ama, asla yeterli değildir ,büyük şehir planlamacılarına tesadüf yolda bisikletler ile karşılaşmıştık ,bize koşu yolu ile bisiklet yolunu aynı yere yapalımmı dediler ,bizde dedikki koşu yolu ile bisiklet yolu ayrı olsun dedik, ama yaya yolu ile bisiklet yolunu aynı yere yapmayın demedik, aklımıza gelmedi, büyük şehirde, o sahilde bir çizgi ile ayrılmış sağda yaya yolu solda bisiklet yolunu yaptı ,yaptıda ne oldu ,tarhana çorbası oldu .bura avrupa değil ,yaya bisiklet yolundan yürümektedir ..,

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@enes savaş

izmir,
gerek buradan ,bisiklet forumdan topik açarak ,gerekse face 'den hareket yapabilir ...

enes savaş

Forum Bağımlısı
Tepki
300
Bisiklet
Salcano
@Kudret Kurtcebe

Toplandığınız zaman bisikleti sürerken bisikletinizde hangi korna ses çıkaran aksesuar varsa basın ki dikkat çekil sin !!!!!!

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
güncelleme..

https://fbcdn-sphotos-e-a.akamaihd.net/hphotos-ak-prn1/66803_429122757196530_1485302739_n.jpgtolga beyenir kaybettiğimiz dostumuz..

''trafikte bisiklete saygı sürüşü..''

evet bu gün iki acı haber aldık ,biri iznikten diğeri maltepe-dragostan ,çiğdemi daha önce kaybetmiş idik artık hareket zamanı..

irtibat lingimiz..

(link)

evet saat 16.00 da anadolu yaka caddebostan belturda toplanacak tarih 18 ağustos pazar...

Ahmet Ayaz

Forum Bağımlısı
Tepki
2.201
Bisiklet
Salcano
Bisikletliler Derneği'nin ne kendi sitesinde ne de facebook sayfasında konu ile ilgili bir yazı var. :(

• Beğen
Tepkiler: Adem Dualı

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@Ahmet Ayaz

ahmet bey ,
evet face de benim pek arkadaş olmadığı için benim yazımı göremiyorsunuz ,olayın lingini sayfaya taşıdım .murat bey dernekte değil herhalde, ona özelden ulaşacağım gelişmeleri buraya yazacağım,,,

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
https://fbcdn-sphotos-f-a.akamaihd.net/hphotos-ak-prn2/1149402_3259044330336_1569148173_o.jpg

erphan

Forum Bağımlısı
Tepki
503
İsim
Erhan
Bisiklet
Scott
hocam, Ankara' da etkinlik olacak mı? hiçbiryerde göremedim de.. link varsa yazabilir misiniz lütfen

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@erphan

ankara için gezi bölümününe topik açabilirsiniz ...enes dostum izmir için açtı.

ufhouck

Aktif Üye
Tepki
289
derneği geçtim bisiklet forum neden desteklemiyor böyle etkinlikleri. 6 yıl olmuş buraya üye olalı daha hiç şahit olmadım.

• Beğen
Tepkiler: Zeki Günaydın