Trafik Kazaları ve Hastane Giderleri (bilmenizde fayda var)

muratcolakoglu

Forum Bağımlısı
Tepki
712
Bisiklet
Colnago
Kaza geçirdin ve acile kaldırdılar. Çok merak ediyorum, o durumda kağıdı imzalarım imzalamam tartışması mı yapılacak? Kendinde olduğun bile şüpheli. Zaten acilde kimseye kağıt imzalatıldığını daha görmedim. Bu sene en az 3 defa acile gitmişimdir. Bunlar bilmeden yazılmış abuk yazılar.

Scudo

Murat T.

Aktif Üye
Tepki
34
Bisiklet
Kron
@BF Okuru

Bunu bir tepki niyetinde söylüyoruz, anladım. Bu yasaları neden daha basit bir anlatımla yazmazlarki sanki...

S26

Forum Bağımlısı
Tepki
1.453
Bisiklet
Amoeba
@Ali Uzel

1 sene önce bilincim kapalı şekilde gitmiştim. Daha doğrusu ambulans götürmüş, onu bile bilmiyorum. Taburcu olana kadar hiçbir belge imzalamadım veya bu gibi konularla muhatap olmadım. Hastane polisi sadece kaza ile ilgili olarak, aileme bir ara uğrayıp ifade vermem gerektiğini söylemiş; bunu sonradan öğrendim ve taa eve gelince karakola gidip ifade verdim. Hastane dosyamda "adli vaka" yazısı vardı. Kazada karşı taraf da olduğu için mahkemelik durumdaydık. Ama daha sonra başka bir kaza geçirdiğimde kendi başıma kaza yapmıştım, karşı taraf yoktu. Bu sefer başka bir hastaneye gittim. Yine trafik kazası diye işlem yaptılar. Kaza ile ilgili ifadeyi hastane polisine verdim.

Fakat: 1 sene önce geçirdim diye anlattığım ilk kazada, taburcu olduktan sonra bir de özel bir hastanede başka bir doktora daha görünmek istedim. İlk başta ücret almaya kalktılar oradaki çalışanlar. İtiraz ettim böyle böyle durum var ücretsiz olması lazım bu işin diye. İtiraz edince ücret alamadılar. Etmesem pişkin pişkin alacaklardı. Yani demek istediğim; bu konuyu bilmeyenlerden haksız ücret almak isteyenler çıkabiliyor.

@nazmi bilmez

Sigortanız yoksa ama GSS (genel sağlık sigortası) yatırıyorsanız, estetik ameliyat gibi durumlar hariç çoğu durumda hastanede bundan yararlanabiliyorsunuz. Yani trafik kazası geçirmeniz şart değil hastalıkta da GSS ile girebiliyorsunuz. İş trafik kazasına girince ise zaten dosyanıza "adli vaka" olarak işliyorlar ve ücret ödemiyorsunuz. Biz sadece ilaçlara biraz para verdik (etiket fiyatının hepsini değil ama) gibi hatırlıyorum ama bu konuda yanılıyor da olabilirim, hatırlamıyorum şimdi.

Tahir Keskin

Forum Bağımlısı
Tepki
2.003
İsim
Tahir Keskin
Bisiklet
Kron
Biz geçtiğimiz yıl ailece trafik kazası geçirdik. Hastane acil müdahale için hiç birimizden ücret talep etmedi. Sadece oğlumun müşahedede yattığı süre içerisindeki masrafları devletin karşılaması için kaza raporunu hastaneye ulaştırmamız istendi. Ve kazadan sonra bir kaç ay eşimi götürdüğüm her doktor sistemde trafik kazası uyarısını görünce "kaza raporu" ile ücretsiz muayene etti.

Tahir Keskin

Forum Bağımlısı
Tepki
2.003
İsim
Tahir Keskin
Bisiklet
Kron
Aslında burada bilenlere de bir sorum var.
Eşimin kırılan burun kemiği icin ameliyat olması gerekiyor. 2013 Ağustos' unda olan kaza için hala devlet ameliyat ücretini karşılıyor mu?
Not: Kaza raporunda burun kemiğinin kırıldığı acikva belirtiliyor.

Murat B.

Forum Trolü
Tepki
12.204
Bisiklet
Specialized
@Tahir Keskin

Devlet karşılamasa da kazaya sebep olanın trafik (mali sorumluluk) sigortasının karşılıyor olması gerek.

Eşinize geçmiş olsun...

Tahir Keskin

Forum Bağımlısı
Tepki
2.003
İsim
Tahir Keskin
Bisiklet
Kron
@Murat B.
Maalesef trafik tüm suçu (8/8) bana vermiş durumda. Bu memleketin hukuk sistemine güvenmedigim için de karara itiraz etmedim. Uğraşmak istemedim. Canımız kurtuldu hamd olsun. :)