Tommasini Tecno... Custom Hand Made by Irio Tommasini :)

Serdar AKGİRAY

Aktif Üye
Tepki
275
Aytaç Bey.Ben de Tommasini kullanıcısıyım ve markanın sıradışılığını ve konforunu yaşıyorum.Camiadan dostlarımın artık carbona geç teknoloji farklı vs. tavsiyeleri , aldığım sürüş zevki ve klasik çelik kadrolara olan tutkum nedeniyle düşünemeyeceğim bir konu.Gerçi ben bisikletimi alırken, markanın geçmişini sizin kadar bilmiyordum sadece aldığım kişi milli bisikletçi Şendoğan Yürük 'tü ve kendi kullandığı bisikletiydi.Bana tek söylediği çok çok iyi bir bisiklet olduğu değerini bilmem konusunda ısrarı oldu.Araştırmam sonucu markanın marjinalliğini ve üretici aileyi öğrendim. Ne kadar anlatsam da; duyulmamış bir marka, sıradan bir yol bisikletidir veya carbon olmadıktan sonra gibi düşüncelerle yeni kuşak bisikletçi arkadaşlar tarafından dikkat çekmedi.Ancak sizin siparişiniz ve bisikletinizin ortaya çıkışı,yapım aşamaları ve marka bilgilerini paylaşmanız aynı arkadaşlar tarafından değerinin anlaşılmasını sağladı ve bana satmak istersen tam zamanı diye takıldılar.Yaşadığım sürece satmayacağım,binemeyecek duruma geldiğimde bile duvara asıp aldığım sürüş zevkini bana anlatacak yol arkadaşım.İnsan dostunu satar mı ? düşüncesinin ruhunu hissettiren bisikletim......Teşekkürler Tommasini ve Aytaç Biber. Benim Tomasın en yakın zamanda resmini koyarım ve bir gün ikisini yolda koştururuz. Hoşçakalın.

• Beğen
Tepkiler: Aytaç Biber
Scudo

Aytaç Biber

Forum Bağımlısı
Tepki
2.201
@Serdar AKGİRAY

Serdar bey;

Benim başka eski bir milli sporcu arkadaşımın 1. ağızından öğrendiğim kadarı ile geçmişte Türkiye' ye 5 Tommasini daha gelmiş ve milli sporcular tarafından kullanılmış. Şu an bildiğim kadarı ile mor renkli olan Sintesi' lerden biri, Elite milli sporculara hizmetini tamamladıktan sonra halen aktif olarak bayan milli sporculardan biri tarafından kullanılıyor. Yani bunca yaşına rağmen aktif yarışıyor. Muhtemelen sahip olduğunuz kadro bu 5 kadrodan biri. Yüksek ihtimal ile bir Prestige veya Sintesi. Eğer elinize düşen kadro Sintesi'lerden biri ise kıymetini bilin derim. Hele ki orjinalliğini koruyor ise. (boya, kromaj işçiliği, hasarsızlığı vs.) :in:

Son olarak, karbon olayına gelince, elimdeki 2. kadro muhtemelen alınabilecek en iyi karbon kadrolardan biri, bir Wilier Imperiale ama Tecno' mun yanında esamesi okunmaz yoldaki sürüşü kıyaslanınca. Bu sebeple hayatımın geri kalanında kimsenin birdaha bana bir karbon kardoya bu kadar para verdirebileceğini sanmıyorum. Tepeden tırnağa hikaye, reklam başka birşey değil.

Serdar AKGİRAY

Aktif Üye
Tepki
275
Aytaç Bey ; kullandığım Tommasini ,Bulgar milli takımı tarafından firmaya yaptırılmış ve daha sonra Milli takımımız antranörü olan Bulgar NENÇOV tarafından Türkiyeye milli bisikletçilere verilmiş.(sizin anlatımınızla çakışıyor; çünkü dünkü yazınızdan sonra Milli bisikletçi Şendoğan Yörük'le telefonla bu konuda konuşup kaynağını öğrendim.) Muhtemelen sözünü ettiğiniz sintesiler bunlar.Orjinal rengi güzel bir patlıcan moru ve kromajlı forklar ve kadro içi galvaniz kaplama full.Üzerinde Campagnola malzeme 53 ayna vardı.Ben 2. kez boyattım ve fren ve calpiyeli pedaldan shimano spd pedal ve nitto gidon gibi değişiklikleri yaptım.Şu anda orj. renk ve donanımı taşımasa da ; renk dışında kadronun performansında değişen birşey yok.kullandığım malzemelerde sıradan malzemeler olmadı boya dışında kalitesine ihanet etmedim.Verdiğiniz bilgiler ışığında ,bana bisikletimin soyağacına merak uyandırdığınız için TEŞEKKÜR ederim.

• Beğen

Aytaç Biber

Forum Bağımlısı
Tepki
2.201
@Serdar AKGİRAY

Serdar bey;

Öncelikle sahip olduğunuz kadro maddi olduğu gibi manevi açıdan da değer taşıyan bir kadrodur. Kadroyu ne düzeyde bir ücret karşılığı aldınız bilemiyorum ancak şu an Sıfır bir Sintesi kadrosunun taban sipariş fiyatı 2095 Dolardır.:) (link)

Bu arada elinizdeki kadronun yukarıda bahsettiğim milli takım tarafından kullanılan 5 Sintesi den biri olduğuna ikna oldum:) Oldukça şanslısınız ancak kadronun orjinal boyasını sökmenize biraz üzüldüm ve çok şaşırdım. Açıkçası şok oldum:(

Size bu boya mevzusu ile ilgili bir bilgi vermek istiyorum, bilmiyorum ilginizi çeker mi?

Tommasini, eski müşterileri için yıpranmış kadroları tekrar kabul edip boyuyor. Maddi külfeti nedir ben bu konuda bir bilgi sunamam ancak kadronuzu Tommasini' ye göndererek kayıt numarası üzerinden tekrar orjinal rengine ve orjinal elden boyattırabilirsiniz.:in: Sizin yerinizde olsam bunu yapardım:)

• Beğen
Tepkiler: Serdar AKGİRAY

Hüseyin Odabaşı

Forum Demirbaşı
Tepki
869
Aytaç Bey ,
ben de bir caad9 kullanıcısı olarak 2. ve hatta 3. bir bisiklet için bütçe hesaplamaları yaparken bu güzel bisikleti görünce hesaplarım altüst oldu :) Şimdilik alu. kadro kullanıcısıyım ama bir adt. full karbon ( denemeden olmayacak sanırsam) ve yaş 35 lere geldiğinde de sizin ki gibi bir klasik bisikleti camp. ile toparlamayı düşünüyorum. Verdiğiniz bilgiler ve güzel anlatım için tşk. ederim , kazasız hatta çiziksiz sürüşler dilerim.

• Beğen

Hüseyin Odabaşı

Forum Demirbaşı
Tepki
869
@Serdar AKGİRAY

Serdar abi ,
konu her ne kadar Aytaç bey'in konusu olsa da , sen de ne güzel bilgiler varmışta , akşam turlarında bizlere anlatmıyormuşsun. Görüştüğümüz ilk akşam turunda mutlaka bu konuya bir parmak basalım lütfen...

• Beğen
Tepkiler: Serdar AKGİRAY
Tepki
10
Bilgiler ve anlatım için teşekkürler... farklı olmuş.
Harika bir çelik, işçilik ayrıntılar vs.
İstanbul yollarında binmeye kıyamazdım :))

Kazasız sürüşler...

• Beğen

Firochromis

Daimi Üye
Tepki
234
İsim
Fırat Çıngı
Bisiklet
Diğer
Hocam, bisikletin ilk sayfadaki fotoğrafları görünmüyor. Hem bir iki fotoğrafla konuyu güncelleseniz hem de bunca yıldan sonra tecrübelerinizi aktarsanız? :)

Firochromis

Daimi Üye
Tepki
234
İsim
Fırat Çıngı
Bisiklet
Diğer
Hortlamak derken? Yazdığım şeyler yersiz mi yani? Güzel bir bisikletin fotoğraflarını görmek istemek yanlış mı?

• Beğen
Tepkiler: Turan

Aytaç Biber

Forum Bağımlısı
Tepki
2.201
@Firochromis

Merhaba, Konuya ilginiz için teşekkür ederim. Üstünden uzun zaman geçmişti. İlk topladığımdan bugüne üzerindeki donanımlarda değişiklikler oldu zaman içinde. Şu an güncel hali ile Campagnolo Super Record RS-Ti Pro Team Limted Edition grupset ve Chris King göbeklere sahip Ambrosio Crono F20 Tubular örme jant seti ile kullanıyorum.

Bisikletim en son Cyclist dergisinin 2015 Mayıs sayısının "Very Important Bike" köşesine konuk olmuştu. Fotoğraflar sayın Buğrahan Şirvancı' nın stüdyosunda kendisi tarafından çekilmişti.

Bisikletim ile bu güne kadar negatif bir tecrübem hiç olmadı, tam tersine her geçen gün daha da çok sevip bağlanıyorum. :)

1.jpg 4.jpg 5.jpg 7.jpg 8.jpg 9.jpg 12.jpg 13.jpg 15.jpg 16.jpg 18.jpg 20.jpg 21.jpg 26.jpg 27.jpg 28.jpg 29.jpg 30.jpg 31.jpg