Titreşimli Sporlar Vlog

uslsy

Marstan Katılan İlk Vejetaryen Üye
Tepki
2.652
İsim
Ömer Uslusoy
Başlangıç
1989—90
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Yol bisikleti

Herkese merhaba.

Bundan yaklaşık bir ay önce, bir seneye yakındır aklımda olan "Titreşimli Sporlar" adı ile vlog projemi hayata geçirmeye başladım. Alan adı alındı, youtube kanalı açıldı, instagram, facebook, kameralar vs derken ortaya yavaş yavaş birşeyler çıkmaya başladı. Fena da şeyler çıkmıyor hani. Düşündüğümden çok çok daha iyi açıkçası. Güzel yorumlar da alıyorum.

İzleyenler benzerleri vs olduğunu düşünebilir. Vardır. Doğrudur. Gerek yurtiçinde gerekse yurtdışında birçok benzeri var. Farkı nerede derseniz üslubum, konuları işleyişim, kendimce ele alışım, bakış açım. Malum her insan biriciktir.

Videolar, içerikler hazırlandıkça buradan sizlerle de paylaşacağım. Birkaç tane video oluştu. Yavaş yavaş sizinle onları paylaşayım öncelikle. Bir anda hepsini buradan paylaşmamamın sebebi konuyu aşağılara düştükçe yukarı alıp daha çok kişiye ulaşabilmek. Hepsini tek seferde göreyim diyen varsa aşağıya eklediğim youtube kanalı, web sitesi veya instagram linkinden yayınlanmış olanların tamamına ulaşabilir. Gönlünce izleyebilir.

Sizlerden ricam lütfen eleştirin, önerin, öğretin, fikir verin, yol gösterin... Videoların birçoğunda da dile aldığım gibi gayet amatör başlanmış ve amatör ruh ile ilerleyen videolar bunlar. Güzel birşeyler yapmaya çalışıyorum ve çalışmalarda sizlerin katkısı çok kıymetli. Şimdiden izleyen ve katkı sağlayan herkese teşekkür ederim. :)

(link)
(link)

Geçen bayramda yaptığım ilk çekimlerden. İlerledikçe gelişiyor. Birkaç güne daha kaliteli yüklemeleride atacağım buraya.

Scudo

BurakMehmet

Daimi Üye
Tepki
529
İsim
Burak Mehmet
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Yol bisikleti
son video can sıktı... gelemediğime çok üzüldüm...

• Beğen
Tepkiler: uslsy

a.valverde

El Imbatido
Tepki
2.569
@uslsy hayirli olsun , basarili olacaginiza eminim , simdiden sizi tebrik etmek isterim.

uslsy

Tepki
2.652
İsim
Ömer Uslusoy
Başlangıç
1989—90
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Mhmm@

Teşekkürler... :)

Turisti

Daimi Üye
Tepki
792
İsim
Enes
Başlangıç
2017—18
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Yol bisikleti
203071
Sanırım kanal ismin de sorun var abi... Harf eksik :harika:

• Beğen
Tepkiler: meren12 ve uslsy

uslsy

Tepki
2.652
İsim
Ömer Uslusoy
Başlangıç
1989—90
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Mab1K

Sorma hocam. Nazar boncuğu oldu o. 90 gün süresi var değiştirmek için. 90 gün bekliyoruz artık. :hasta:

• Üzgün
  • Beğen
Tepkiler: meren12 ve Turisti

mariokaldato

En yeniden bir önce kayit olan adam
Tepki
34.466
İsim
Raşit Cumhur Çakın
Başlangıç
1980—81
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@uslsy
Oooo alirim bir dal :)
Gezi vloglarin daha guzele gidiyor ömercim.
Tebrikler

Orkun KnighTR34

Kara atlı prens
Tepki
2.038
İsim
Orkun
Başlangıç
2006—07
Bisiklet
Peugeot
@uslsy Tatil dönüşü İstanbul'a döndükten sonra bisikletimin gidonuna 5w Bluetooth hoparlör ve akıllı saatten oluşan bir multimedya sistemi kuracağım, malzemeleri AliExpress'ten aldım ve geçen Pazartesi kuzenimin ofisine ulaştılar, tatilde olduğumuzdan siparişi oraya verdim. Normalde bisiklet vlog çekme planım yoktu ama saatin üst kısmında kamera var ben de fırsattan istifade hobi olarak arada bir vlog çekmeye karar verdim. Bir gopro kadar kaliteli video çekimi olamaz tabi ki ama gidona sabitlenmiş saatin altına sünger vb. malzemeler koyarak titreşimleri az da olsa sönümleyerek daha kaliteli bir video elde edebilir miyim?

mariokaldato

Tepki
34.466
İsim
Raşit Cumhur Çakın
Başlangıç
1980—81
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Vlog çekimi gercekten zor is. Hem yola bak , hem" oraya gitcem , şunu yicem, şoyle yapacam, bugün yine 1467. kez Trek magazasina gidecem, bisikletime gidon bandi takacam " filan konus babam dur.

uslsy

Tepki
2.652
İsim
Ömer Uslusoy
Başlangıç
1989—90
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@turbotx150

Selamlar.

Ne güzel bir niyet. Umarım başarılı olursun. Sana kısa süreli tecrübelerimden aktaracağım bilgi ise titreşim konusu olur. BU kameralar bisiklette fena titreşiyor. Bir dene bakalım neler çıkacak. Upload edip link atarsan birlikte üzerine fikirleşebiliriz.

Şuraya da bir kayıt bırakalım.

Aşağıdaki vlogu Haziran aynın ilk haftası Adanada çektim.

Adanada olanlar bilir ama benim gibi arada gidenler vakit bulurlarsa spor amaçlı Adnan Menderes Bulvarı'nda yer alan yürüyüş ve bisiklet parkurunu değerlendirebilirler. Koşuda parkur dışına çıkmamakta fayda var, benim gibi kendini bir anda köpeklerin içinde bulabilirsin. Dikkat! Parkur şahane manzara içerir :)

uslsy

Tepki
2.652
İsim
Ömer Uslusoy
Başlangıç
1989—90
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Matara kafesi çekilişi sonuçlandı. Haftaya bisiklet şapkası var (link) adresini takipte kalın 2 haftada bir yapılan bisiklet malzemeleri çekilişlerini kaçırmayın.

Hazır gelmişken şuraya bir de Shimano S-Phyre incelemesi bırakayım.

• Beğen
Tepkiler: MakRo

mariokaldato

Tepki
34.466
İsim
Raşit Cumhur Çakın
Başlangıç
1980—81
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@uslsy
Hocam çok guzel gidiyor.
zevkle takipteyiz.

• Beğen

uslsy

Tepki
2.652
İsim
Ömer Uslusoy
Başlangıç
1989—90
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Yol bisikleti

Ankara Bisiklet Rotaları Serisinin üçüncü videosu sizlerle. Bu videoda Ankara Natavega AVM den Mamak tarafına doğru gidip 2 tane %20lik ve birçok %16-%18 arası eğime sahip olan Hüseyin Gazi Türbesinin bulunduğu tepeye tırmanacağız. Muhteşem zevkli bir rota. Nerede ne kadar eğim var. Tırmanış sırasında nelere dikkat etmeniz lazım. Bu tepeden sağlıklı bir iniş nasıl yapılır hepsi videoda. BU sırada Garminle minik bir talihsizlik yaşadım. Zirvede kaydı durdurduğum sırada üzerine terim damladı ve sürüş kaydını upload etti. Bu sebeple aşağıdaki sürüşe ait strava kayıtları gidiş ve dönüş olmak üzere iki adettir.
  • Gidişe ait Strava kaydı: (link)
  • Dönüşe ait Strava kaydı: (link)
Kişisel görüşümdür: Dokunmatik Garmin pişmanlıktır.

• Muhteşem
Tepkiler: mariokaldato

mariokaldato

Tepki
34.466
İsim
Raşit Cumhur Çakın
Başlangıç
1980—81
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@uslsy
Alin teriyle silinmiş kayıt candır baskan

• Beğen

uslsy

Tepki
2.652
İsim
Ömer Uslusoy
Başlangıç
1989—90
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@mariokaldato
Hahahhah...
Aynen öyle oldu valla... :huhuu:

uslsy

Tepki
2.652
İsim
Ömer Uslusoy
Başlangıç
1989—90
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Yol bisikleti

Bayram tatili sebebi ile geldiğim Marmaris - Selimiyede ilk 20km mi koştum. Aşırı sıcak ve çizdiğim rotanın istediğim gibi devam etmemesi sebebi ile biraz mental olarak çöküş yaşasamda 20km yi bitirdim. İlk defa 20km koşan birisi neler yaşıyor birebir hissedeceksiniz. Koşuya ait detay verilere ulaşmak için yazının devamına koşunun Strava linkini atıyorum. İyi seyirler.

(link)

Son düzenleme: