Tıp Kuduzu Sonunda Yendi

Kayıt
15 Eylül 2004
Mesaj
49
Tepki
11
Şehir
Adana-Erzurum
ABD'li doktorlar, kuduzun öldürücü aşamasına giren 15 yaşındaki Jeanne Giese adlı bir genç kızı, hazırladıkları ilaç kokteyliyle tedavi etmeyi başardıklarını açıkladı

Wisconsin Çocuk Hastanesi doktorları, Milwaukee kentinde, kuduz hastalığının 'geri dönülemez noktası' olarak bilinen safhaya giren ve normalde 'kudurarak' feci şekilde can vermesi beklenen genç bir kızı hayata döndürmeyi başardı. Tıp dünyasında gerçek bir mucize olarak görülen vakanın kahramanı, kuduza yakalanan Jeanne Giese (15) adlı genç kızdı.

İlaçların ismi 'sır'
Kuduzun 'ölümcül' safhasına giren genç kıza, 2 anestetik, 2 de antiviral ilaçtan oluşan 'deneysel' karışım verildi. Genç kızı hayata döndüren ekipten Doktor Rodney Willoughby, "Bu daha önce hayvanlarda bile başarılamadı. Tedavimiz işe yarıyorsa, birçok ülkede kullanılabilir" derken, kullandıkları ilaçların isimlerini açıklamadı.

'Mucizeler gerçekleşir'
Hastanenin rehabilitasyon ünitesinde tutulan Jeanne Giese'in babası John, mutluluklarını, "Mucizeler gerçekleşebilir. Buna ilk günden inanıyorduk" diyerek anlattı. Dünyada, 'kuduzun ölümcül' safhasından 5 kişinin kurtarılabildiği biliniyor. Uzmanlar, bu 5 kişiye klasik tedavi uygulandığını kaydedip yeni tedavinin daha kapsamlı olmasını umuyor.
 
Scudo

Admin

Yönetim Kurulu
Kayıt
5 Eylül 2004
Mesaj
1.737
Tepki
2.898
çok iyi bu..umarım kısa zamanda heryerde uygulanmaya başlanır..bugün anadolumzda hala kuduz un pençesinde can veren insanlarımız var...