THY ile Yurt Dışından Bisiklet Getirme Yardım ACİLL

Tepki
43
İyi akşamlar diyerek soze başlamak istiyorum. Sitede farklı topiklerde Y.dışından bisiklet getirebildiğimizi okumuştum.
Bende İngiltere de olan Yol bisikletimi buraya getirmek istiyorum.Önümüzdeki hafta İngiltere seyahatim olacak ve bisikletimide getirmek istiyorum.
THY ile yaptığım görüşmede ; demonte olan ve 60x60x120 cm kutuda ve ~16 kg olan bisikletim ile ilgili THY ye bilgiverdim. Yetkili önce 30 € para istedi bende kilo lmitim dailinde kaldığını neden extra ucret talep edildiğini sorunca peki gerekmiyor yanıtını aldım. Sonrada ilgili ülkenin havaalanı ve ucağın durumunu kontrol edileceği ve bana bilgi vereceklerini belirterek görüşmeyi sonlandırdık.
Supriz bir durum ile karsılasmak istemiyorum ve bana tavsiyeleriniz olursa dinlemekten ve uygulamaya calısacağımı belirtmek isterim

Şimdiden değerli yorumlarınız için tesekkur ederim

Selam
Okan

• Beğen
Tepkiler: ErkinS.
Scudo

amd

Sic ad nauseam !
Tepki
709
Başlangıç
1993—94
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Birçok havayolu spor ekipmanlarını (golf seti,dalış ekipmanları,bisiklet,sörf tahtası,kano vb.) sahip olduğunuz kiloya dahil etmeden ekstra ücretlendirir.Bu ücretlendirmeler havayoluna göre değişiklilik gösterip genel olarak birbirine yakın rakamlardır.Sizden istediği ücrette bir sıkıntı yok emin olabilirsiniz,ancak size özel ekstra bir iyilik yaparlarsa ne mutlu tabii :)

• Beğen
Tepkiler: ErkinS.