Testisin Alt Tarafında Beze

Burak Kuruoğlu

Daimi Üye
Tepki
180
Bisiklet
b'Twin
Merhaba arkadaşlar, lafı uzatmayıp direk konuya gircem bugün duş alırken testisimin alt tarafında bezelye büyüklüğünde yağ bezesi gibi bişey farkettim ilk başta önemsemedim ama sonra aklıma varikosel denen bişey vardı bisiklet sürdükçe selede oturmaktan dolayı oluyomuş galiba bende de ondan mı oldu anlamadım doktor pedalcılarımız varsa bi yardım edin lütfen :kötü:

Scudo

Kuzey Ege

Forum Bağımlısı
Tepki
10.277
İsim
Murat Gökhan
Başlangıç
1980—81
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
@Burak Kuruoğlu cildiye kardesim. Vakit kaybetme, kurcalama, koparmaya calisma.

• Beğen
Tepkiler: Burak Kuruoğlu

Burak Kuruoğlu

Daimi Üye
Tepki
180
Bisiklet
b'Twin
durum o kadar ciddi yani.. e bisiklet sürmek yüzünden olduysa bi daha bisiklet sürsem gene mi tekrarlıycak pff

Milbert Hofen

Forum Bağımlısı
Tepki
1.623
Bisiklet
Canyon
Ya hu, bir an doktor oldugumu düşündüm de, acaba sana nasıl yardımcı olabilirim diye merak ediyorum.
Fotoğraf at desen olmaz, detayli anlat desen özele geçmek lazım. Galiba bir doktor olsaydım,urologa gitmenizi onerirdim.
Şimdiden çok geçmiş olsun. Büyük ihtimal varikoseldir. Aman tedaviyi geciktirmeyin.

Burak Kuruoğlu

Daimi Üye
Tepki
180
Bisiklet
b'Twin
@Soner Közen sağlık işinde ayıp olmaz ben de sağlıkçıyım fizyoterapi ve rehabilitasyon bölümünde okuyorum resimlik bi durum yok ama gerekirse detaylı anlatırım yeter ki bi doktor çıksın anlat kardeşim desin

7haiku

Daimi Üye
Tepki
379
İsim
Ömür
Bisiklet
Diğer
Geçmiş olsun. Varikosel ise şâyet, askerdeyken kaç kişi bunun ameliyatını oldu bilmiyorum, izin koparmaya çalışan herkes "keşke bende de olsa" diye revirin yolunu tutuyordu :) Kısacası, sıkıntı bu ise zorlu bir ameliyatı olmaz ama rahatsızlığınızın ne olduğunu siz dâhil hiçbirimiz bilemiyoruz. Doktora gitmelisiniz elbette. Geçmiş olsun tekrar.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@burakkuruoğlu buradan sizi profun dahi yönlendirmesi yanlış olur .intern doktorum ve muayene yapilmadan kimse birsey soylememeli, birileri birseyler soylesede lutfen uroloğa gidin . o bisey degildir yuksek ihtimal deyip kitlenin bir tümör çıkması çok yıkıcı olur mesela .tekrar soyluyorum lutfen buradan yardim almaya calismayin ve bir uroloji randevusu alın.

Burak Kuruoğlu

Daimi Üye
Tepki
180
Bisiklet
b'Twin
@furkan.zaman sanırım haklısınız ama ben de işte bi anlık telaşla buraya yazmış bulundum yanlış yapmışım

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Telaş yapıp kafanıza takmayın yüksek ihtimalle selim ve çözümü olan birseydir , belki sadece yağ bezesidir yada deri kalinlasmasidir , ama kucuk ihtimal bir testis kitlesi olabilir , dert edeceğiniz sey makul bir sure icerisinde doktora gitmeniz o kdr :)

Milbert Hofen

Forum Bağımlısı
Tepki
1.623
Bisiklet
Canyon
@Burak Kuruoğlu
Saglik için ayıp yoktur ama forumda değil, muayenede.
Bakın, icinizi ferah tutun ve doktora gidin. Bende de vardı ve çok basit bir tedavi sureci gecirdim. Ama yillar sonra başka bir yerimde, başka bir beze buldum. Varikosel gibi masum değildi. 4. Dereceden kanserin habercisiydi. İnanıyorum ki sizinkisi basit bir şeydir ama geciktirmek size hiçbir şey kazandırmaz.

Türko

Sunroofa değil gökyüzüne inananlar
Tepki
3.204
Başlangıç
2015—16
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Testis geçmeye gerek yok konu ciddi. Üroloğa gidin bence de geçmiş olsun.

• Beğen
Tepkiler: Yusuf !!WOW!!

HikmetYılmaz

Forum Bağımlısı
Tepki
877
Bisiklet
KTM
Testisin alt tarafı derken, testiste mi, yoksa yuvarlak :) kısımlarla alakalı olmayan alt bölgede ciltte mi? Genelde seleye denk gelen yerler, taytın şortun külodun dikiş yeri vs sürtünmeden dolayı bazen o tarz şişlikler olabiliyor, kıl dönmesinin küçüğü, sivilcenin büyüğü gibi düşünün. Bende de 1-2 kere oldu. Onlar genelde 1 haftada kendiliğinden geçiyor. Eğer testiste değilse, ciltte baskı gören yerde yüzeysel bir şeyse muhtemelen o tarz bir şeydir. Her halükarda tabi en sağlıklı teşhisi bir doktor muayene sonucu koyar ;)

• Beğen
Tepkiler: Burak Kuruoğlu

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Sağlık sorunlarının burada paylaşılmasını doğru bulmuyorum. İtirazım doğrudan konuyu açan üyemize yönelik değil, genele yöneliktir. Söylenen her söz karşıdaki insanı ruhsal olarak etkileyebilir. Aramızda hekim olan bir arkadaş varsa bırakınız o teknik yorum yapsın. Kimi cildiye demiş, kimi doktor değilim ancak büyük ihtimal varikoseldir demiş. Bildiğiniz teşhis konuluyor yani. Bu yaklaşım çok yanlış.

dr_mrh

Daimi Üye
Tepki
129
Bisiklet
Carraro
Şüpheli Cinsel münasebet sonrası da bu tip siğil benzeri oluşumlar oluşabilir
Muayene ye gittiğiniz de detaylı olarak hikayenizi anlatın sağlığınız açısından gizlemeyin
Pazartesi ya da salı poliklinikte muayene olursunuz

GKMDGN

Üye
Tepki
7
İsim
gökmen
acilen bir üroloğa gitmelisiniz. en buyuk risk testis kanseridir.
bizzat yasadıgım için biliyorum. sakın ihmal etmeyin mumkunse 2 farklı doktora görunun.

Burak Kuruoğlu

Daimi Üye
Tepki
180
Bisiklet
b'Twin
@KaanG testisin alt tarafında yumurtalıklarla ilgisiz derinin içinde galiba sizin dediğiniz tarz bişey ben kafamda büyüttüm :)

@dr_mrh cinsel münasebet falan yok abi daha yaşımız 19 :)

x-rayted

Forum Bağımlısı
Tepki
1.102
İsim
Cenk K.
Başlangıç
1972—73
Bisiklet
Bisan
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Ürologa gidip muayene olmalısınız, utanmayın. Gerekirse Ultrason veya renkli doppler vs kendisi isteyecektir.
Testis cildine ait bir şeyse bir kısmını tedavi edebilir ürolog veya cildiyeye yönlendirir.
Testise ait bir kitle ise kanser olma ihtimali bile var. Ultrason vs isteyecektir.
Testisin yanında epididim diye bir organ daha vardır. Epididim kuyruğuna ait iltihap (epididimit ), kist vs bile olabilir.
Varikosel sizin elinize yumak tarzında orada ele geliyor olabilir

İhmal etmemenizi tavsiye ederim.