Ters yöne giren belediye otobüsü antrenman yapan bisikletliye çarptı...

dtcf31

bisiklet
Tepki
353
İsim
Güven
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
b'Twin
Bisiklet türü
Yol bisikleti
diyecek bir şey yok

Scudo

Road_Runner

Road Runner
Tepki
25.895
Bisiklet
Cervélo
@sadi imren

şerefsizler.png

Öyle çıkarcı ve afedersiniz ahmak bir milletiz ki, o otobüsü kullanan bir kişi bile soföre çıkışıp "Sen bizim hayatımızı niye tehlikeye atıyorsun?" demez mi yahu? Hadi bugün bisiklete çarptın burnun bile kanamadı. Yarın tankerle kafa kafaya çarpışsan ne olacak? İlla o minibüsteki yolcuların yaralanması veya ölmesi mi lazım tepki göstermeleri için. O yolcuların hepsine sesleniyorum: Bu kadar çıkarcı olmayın, hayata at gözlüğü ile bakmayı bir an önce bırakın, hayatınız 5 dakika daha hızlı ulaşmak için riske atacağınız değersiz bir şey değil, siz hayvan değilsiniz insansınız, sizin sağ duyularınız var, diğer insanlara saygınız var, empati yeteneğiniz var, aklınız var zekanız var, lütfen hayvan gibi yaşamayın, insan gibi yaşamayı seçin diğer insanlara saygı duyun ve saygı görün!

Daha ağır konuşmamak için kendimi zor tutuyorum. Yazıklar olsun o minibüsün o yolda ters gitmesine şahit olup da hiçbir şey yapmayanlara, illa birinin ölmesini veya yaralanmasını bekleyenlere yazıklar olsun. Göz göre göre olmuş bu kaza resmen. Hayvan gibi yaşayan hayvan gibi düşünen bir toplumuz! Önceliklerimiz o kadar basit ve ucuz ki, pek çok hayvan bile daha saygıya değer benim gözümde.

Ilter Elmas

Shut Up, Legs!
Tepki
1.951
İsim
Ilter Elmas
Bisiklet
Carraro
Ulusal gazetelerden sadece ikisi umursamış galiba kazayı, ben başka gazetede bulamadım:

(link)

(link)

• Beğen
Tepkiler: Gökhan Akkaya

dtcf31

bisiklet
Tepki
353
İsim
Güven
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
b'Twin
Bisiklet türü
Yol bisikleti
ulusal gazete ve kanallarda sadece reyting amaçlı haberler var maalesef :(

dtcf31

bisiklet
Tepki
353
İsim
Güven
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
b'Twin
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@sadi imren şimdi bela okuyamam olmaz. hani bazı sitelerde yorumlarda otobüs haklı diyen var ya onlara deli oldum. sadece araba kullananlar bisiklet kullananları sırtlarında bir yük olarak görüyor bu yorumları yapanlarda onlar. umarım iyileşmiştir arkadaş :(

• Beğen
Tepkiler: mariokaldato

Taner James

Forum Bağımlısı
Tepki
1.180
Başlangıç
1990—91
Bisiklet
Orbea
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@sadi imren

Ülen hadi öküzsün tersten gidiyorsun, insan tersten gittiği için bin kat daha dikkat eder, korna çalar, çok çok ağırdan gider. Adamın umurunda değil...

Semih Cavdar

Forum Bağımlısı
Tepki
7.015
İsim
Semih
Başlangıç
1988—89
Bisiklet
BMC
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@salih67
Bu yorumları yapan kesin şoförün akrabasıdır zira içinde azıcık insaniyet olan bir kişi kendini bu şekilde salak yerine koyup yorum yazmaz.

sirrunu

Daimi Üye
Tepki
570
İsim
Runner
Başlangıç
2011—12
Bisiklet
Peugeot
@sadi imren
pek hızlı da gitmiyormuş aslında ama nasıl bu kadar hasar olmuş şaşırdım doğrusu. bisikletli arkadaşta otobüse doğru yönelmiş. belki bisikletli arkadaş yere bakarken otobüsü görmeyip çarpmış olabilir

• Beğen
Tepkiler: TatanQa_tr ve Ozz

cazci

Dört Mevsim Pedal...
Yönetici
Tepki
17.273
İsim
MEHMET CEM SAYGI
Başlangıç
1974—75
Bisiklet
Cube
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@sirrunu ,yaşınızı ve zeka düzeyinizi bilmemekle beraber, yorum yaparken bu denli "kötü avukat" yaklaşımını bir bisikletçiye yakıştıramadım.
Trafik kanununa göre % 100 kusurlu olan ağır vasıtanın, ana yolun ters yönünden gelebileceğini kim düşünebilir.

Bisikletçi yola, sayacına bakıyor yada aero bir pozisyon almış olabilecekken - ki güvenli olduğunu düşünerek bunu yapar - kim karşıdan araç gelebileceğini hesaba katar ?

sirrunu

Daimi Üye
Tepki
570
İsim
Runner
Başlangıç
2011—12
Bisiklet
Peugeot
@cazci yaşınızı ve zeka düzeyinizi bilmemekle beraber, 1 gram art niyet içermeyen yorumumdan bisikletli arkadaşa suçlu dediğimi nerden çıkardınız? bu forum bisikletçilerin kompleksli nefretini kusma yeri mi? eğer öyleyse alıntı bile yapmayın

cazci

Dört Mevsim Pedal...
Yönetici
Tepki
17.273
İsim
MEHMET CEM SAYGI
Başlangıç
1974—75
Bisiklet
Cube
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Bu forumun adı belli.Yaşım profilimde yazıyor.Dileyen bu zamana kadar hangi konularda neler yazdığıma bakıp zeka ve entellektüel kapasitemi anlayabilir.
Ama kimse, yaptığı yorumda özü ıskalayıp, "zevahiri" saklayıpta kimseyi " kompleksli nefretini kusmak " gibi bir yorumla kendini ele verip yaşanan vahim olayın " gerçek nedenini" çarpıtamaz.
Bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olunmaz.
Bilgi doğrulanmışsa, bunu deforme eden kişi kendi yorumunun da farkında değilse artık söylenecek bir şey yoktur..

Koray Gürel

caylakpedal
Tepki
237
İsim
Koray Gürel
Bisiklet
Canyon
Son dönemde sıklaşan bisiklet kazaları sonrası önlem olarak devletin bisiklet yolu ve kaldırım dışımda bisiklet kullanımını yasaklamasını bekliyorum. Hiç şaşırtıcı olmaz. Böylece kazaları önlemiş oluruz!!!

YutupAdam

Üye
Tepki
49
İsim
RIza
Başlangıç
1961—62
Bisiklet
Claud Butler
Bisiklet türü
Trial