Tern Link D8 vs. Dahon Vitesse D7

Cevat_MD

Forum Bağımlısı
Tepki
1.971
İsim
Cevat Bayhan
Başlangıç
2011—12
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Bu yıl üçüncü yıla gidiyoruz Tern'im ile. Hiç problem yaşamadım. Arabamın bagajında her yere, tatile vs. götürüyorum. Çok memnunum...

Scudo

Hamunpatra

Aktif Üye
Tepki
81
Bisiklet
Tern
@M.Cevat Bayhan
Lastik patlaması oluyor mu hiç? Hangi marka lastik kullanıyorsunuz?

• Beğen
Tepkiler: maranga44

kuşlar gibi özgür

Bisiklet tutkunu ^^
Tepki
403
İsim
Barış
Bisiklet
Sedona
@M.Cevat Bayhan
Selamlar :) Katlanır ile 50 km+ uzunlukta tur yapılabiliyor mu? Ya katlanır alacağım ya da şehir, kararsız kaldım. Teşekkürler, iyi forumlar :)

kuşlar gibi özgür

Bisiklet tutkunu ^^
Tepki
403
İsim
Barış
Bisiklet
Sedona
@Bahadır ÖZEL
Konu başlığındakilerden birini alsam, aynı fiyat aralığındaki bir 28er ile fark eder mi? Hız, konfor bakımından. Teşekkürler :)

Bahadır ÖZEL

Daimi Üye
Tepki
318
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Dahon
Bisiklet türü
Katlanır
@kuşlar gibi özgür Hız bakımından fark eder sonuçta jantlar küçük ancak katlanır bisikletlerde genelde yol bisikletlerindeki gibi büyük aynakollar kullanılır hızlı gitsin diye. Dağ bisikletlerinde daha küçük aynakollar kullanılıyor. İyi bir katlanır bisikletle dağ bisikletleriyle kafa kafaya gidebilirsiniz. Ama başlıktaki modellerin fiyat aralığındaki büyük tekerlekli bisikletler gene sizden hızlı olacaktır.
Ben vitesse d8 ile 100 km'lik turlara katıldım gruba uyum sağladım ama muhtemelen daha çok yoruldum. Yani eğer bisikletin katlanır özelliğine ihtiyacınız varsa katlanır almak lazım.
Katlanırda da üst modellere geçtikçe hızınız da artar tabi. Bütçe ve ihtiyaç meselesi

Cevat_MD

Forum Bağımlısı
Tepki
1.971
İsim
Cevat Bayhan
Başlangıç
2011—12
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@kuşlar gibi özgür
Ben Çanakkale Şehitler Turu'na katıldım ve 90 km'yi sorunsuz bitirdim. Kendi turlarım da oldu. Bazılarını buradan paylaştım. 50'li 60'lı kilometreler problem değil ama tabii ki kendi performansınıza da bağlı. Bisiklet elbette önemli. "Yedi vites ile sekiz vites arasında ne fark var, o aradaki para farkını vermeye değmez" demeyin; değiyor. Gerçi ben hep Trakya'da ve İstanbul'da kullandım. İki kez Bodrum'a tatile de götürdüm. Rampalarda büyük bisikletlere göre performans düşüyor ama zaten bu bisikletlerin amacı şehir içi kullanım. Çok da abartmamak lazım. Bu ve benzeri bisikletlerle dünya turuna çıkan olduğunu, uzun kamplı turlara gidenleri de biliyorum.

@Hamunpatra
Üzerinde orjinal Schwalbe citizen lastik vardı. Ben içine patlak önleyici jel bastırdım. Ara sıra patlak yaşasam da tamir ediyorum. Arka teker biraz zorluyor.

Tepki
2
İsim
Yusuf E.
Arkadaşlar selam. İstanbul yokuşlarından dolayı işi gidip gelirken terlemek için elektrikli bisiklet almayı düşünüyorum. tern e link d7i diye bir bisiklet var. Bunun Hakkı'nda bilgisi olan var mı? Bir de geotech fold up 20.2 elektrikli. Son olarak goccia city zero. Bunlar Hakkı'nda bilgi verirseniz çok Mutlu olacağım teşekkürler şimdiden

Terlememek için olacaktı :))

Dosyalar

massaget

Forum Bağımlısı
Tepki
424
Bisiklet
Dahon
@Araştırmacı Tern ya da Dahon alın fakat katlanır bisiklet neden alıyorsunuz batarya ile çok ağır olur amacına uymaz bence...

• Beğen
Tepkiler: Rıza_908
Tepki
2
İsim
Yusuf E.
@massaget teşekkürler. Şu sebepten dolayı; evime çıkarmak için. Çünkü apartmanda yer yok. İşyerine de katlayıp koyacağım.ağırlık 12 kg elektrikli ile en fazla 17 kg oluyor baktıklarım. Yazlığa giderken de arabaya koyup gideceğim bisikleti. Bu üsttekilerle ilgili bir fikriniz var mı. 4000 5000 arası bir fiyat çıkacak cebinden ama bisikletler iyi markalar.

massaget

Forum Bağımlısı
Tepki
424
Bisiklet
Dahon
@Araştırmacı Her ikisini de kullanmadım ama Dahon yada Tern olanlara güvenebilirsiniz diğer yazdıklarınız ise bence tatmin etmez ben olsam bu iki markadan birini alırdım...

Tepki
2
İsim
Yusuf E.
@massaget dahon ya da tern tercih edeceğim kesin. Ama onların elektriklisi yoktu. Tern'den Sadece tern e link d7i elektrikli var. Dahon'da zaten yok. Geotech fold up 20.2 ve goccia city zero kalıyor. Katlanan olarak

nevermore

Üye
Tepki
0
Arkadaşlar tern link d8 almayı düşünüyorum.Bir iki sorum olucak.Öncelikle katladıktan sonra sele veya gidon yardımı ile sürerek götürebilir miyim yani tekerler aynı hizada oluyor mu ? En uygun İstanbul içi farketmez nereden alabilirim ? Bir de bu fiyata en iyisi tern link d8 midir yoksa kron geotech dahon felan var en iyi f/p ürünü hangisidir ?

Tepki
2
İsim
Yusuf E.
@nevermore götürebilirsin. videolarda gayet güzel görebiliyorsun. YouTube da ayrıntılı var. Yerine gidip kendin denesen çok daha iyi olur. Sorun kalmaz. Kendin denersin

Tepki
4
Bisiklet
Ghost
takip

Arkadaşlar konuyu hortlatıcam, oku oku iki marka arasında karar kıldım bunlar dahon vitesseD8(2016) fiyatı 1800 diğeri ise tren link A7(2017) merak ettigim sadece dahonun gidon yukseklik ayarı varmı o kadar video izledim ama hiç göremedim .. kullanan arkadaşlar bilgi verirse sevinirim ..gidon ayarı varise tercihimi dahondan yana kullanıcam .

tren link model olarak çok hoşuma gidiyor daha modern ve fiyatı 1400tl dahaon d8 e göre daha hesaplı ve gidon yukseklik ayarı var dahon u sadece herkesin tavsiye ettigi bi marka olarak tercih edicem sağlam oldugu yondeki yazıları okudugum için..

• Beğen
Tepkiler: Üye Adı

Üye Adı

Forum Bağımlısı
Tepki
1.149
Bisiklet
Dahon
@irfan serdar Dahon Vitesse D8de (2016) gidon ayarı yok. fiyatı 1890TL olan 2017 Model Dahon Mariner D8de gidon ayarı var.
Tern A7 14 kilo ve 7 vites bilginiz olsun + akseuar eksiğide var Dahona nazaran.
Simdiden hayırlı olsun.
Veya fiyatı daha düşük olan Vybe D7 serinede yönetebilirsiniz. 2016 1.500₺, 2017 1.600₺.

iogee

Daimi Üye
Tepki
410
İsim
iogee
Bisiklet
Focus
İki markayı da kullandım şu an vitesse d8 var elimde 2016 modelinde teleskopik gidon yok ama tern kullanırken devamlı getirdiğim seviyeyi ölçerek uyarladığımda hemen hemen aynı konumda benim için. Tahminim 170-175 arasına gayet ideal uzunlukta. Ayarlanmasının avantajı boya göre kısmen bikefit durumu ama dezavantajı iç içe geçmiş fazla metalin getirdiği ağırlık. Karar sizin ben her zaman dayanıklık ve vites kombinasyonuna daha çok önem veriyorum. Katlanır bisiklet ile saatler boyunca tur yapılmıyor zaten yapısı gereği dik oturumda olduğu için tek ağrı olan yer klasik sele ağrısıdır.

Tepki
4
Bisiklet
Ghost
@Üye Adı İlginiz için teşekkür ederim bilgilendirmeniz dogrultusunda dahon mariner D8 2017 internet üzerinden şimdi aldım .. çok teşekkür ederim gri renk Türkiyeye sade şuan tek renl olarak gri renk girmiş beyaz istiyordum ama neyse :)

• Beğen
Tepkiler: Üye Adı

Üye Adı

Forum Bağımlısı
Tepki
1.149
Bisiklet
Dahon
@irfan serdar rica ederim. iyi günlerde kullanın ve en kısa zaman KASK edinin.
Keyifli sürüsler dilerim, güzel seçim. Darısı basıma. Hala ne alacağıma karar veremedim :D.

• Beğen
Tepkiler: irfan serdar