Termos seçimi

ebayusuff

Forum Bağımlısı
Tepki
384
İsim
Mehmet
Bisiklet
Lapierre
Laken Çelik Jannu 0.75 L Siyah Termos bu ürünü almak istiyorum. Laken Çelik Jannu 0.75 L Kırmızı Termos paslanmaz çelik vakum izolasyonlu yapısı ile sıcak içeceklerinizi 8 saat, soğuk içeceklerinizi 24 saate kadar muhafaza eder. Ağızlık kısmı tek bir parmak hareketi ile açılıp kapanabilir. Sıcak içeceklerle kullanıldığında klasik kapak takılmalıdır.

Ürün Kodu: LKTJ7N
Renk: Black(Siyah)

bisikletim ghost trekkig. Suluk takma yerinin ölçüsünü bilmiyorum.

Uygun mudur termos seçimi?

Scudo

mehmetsunu

Kaldato ile sohbeti kestim.
Tepki
13.462
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Cube
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Sitede harika mataralar var. Ama fiyatları biraz tuzlu gibi.

ebayusuff

Forum Bağımlısı
Tepki
384
İsim
Mehmet
Bisiklet
Lapierre
@mehmetsunu

tuzlu derken? yukarıdaki söylediğim 100 lira zaten. ancak daha iyisi varsa açığım bu çift katman 24 saate kadar suyu soğuk tutabilen çelik termos

ebayusuff

Forum Bağımlısı
Tepki
384
İsim
Mehmet
Bisiklet
Lapierre
iyi bir termos özellikli suluk matara nasıl olmalı?

tura çıkan ve kamp yapanların en çok tercih ettiği ilk iki üç marka hangisidir.

mehmetsunu

Kaldato ile sohbeti kestim.
Tepki
13.462
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Cube
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@niyazi akarken

Aynen.
Birde hangi suluğu alırsanız alın sakın metal olmasın. Birde suluk kafeside metal ise artık yol boyu bu emel-erdal ikilisi beyninizde trampet çalar durur.

• Beğen
Tepkiler: celikelhuseyin

tanchu

Forum Demirbaşı
Tepki
235
İsim
tanju
Bisiklet
Cube
Zefal artika kullanıyorum memnunum 750ml lik

• Beğen
Tepkiler: Savaş Acıboz

ebayusuff

Forum Bağımlısı
Tepki
384
İsim
Mehmet
Bisiklet
Lapierre
alacağım termosun içi plastik olmamalı. bpa içermese dahi.

ebayusuff

Forum Bağımlısı
Tepki
384
İsim
Mehmet
Bisiklet
Lapierre
Almayı düşündüğüm termos:

Laken Çelik Jannu 0.75 L Siyah Termos (çift katman iç dış çelik gövde)

(100 lira)

http://i.imgur.com/YrAYYRm.jpg

8 saat sıcak 24 saat soğuk
ölçüleri: genişlik: 7.3 uzunluk: 29 cm

Almayı düşündüğüm kafes

ZEFAL FİBER GLASS SULUK KAFESİ SİYAH RENK 40 GRAM 20 (lira)

http://i.imgur.com/vjiyDGT.jpg
http://i.imgur.com/9Rgqz8B.jpg
http://i.imgur.com/gkTGATc.jpg
http://i.imgur.com/R8oc3wZ.jpg
http://i.imgur.com/SLhT4sU.jpg
http://i.imgur.com/wY4MUVa.jpg

bu termostan ve suluktan ikişer adet almayı düşünüyorum.

bisiklet ghost trekking 1300. suluk yeri var. ancak kafes satıcısı boyu kısa gelebilir engebeli yerlerde çıkabilir, kafes 20 22 cm. e kadar uygun dedi. Bu hususta bir deneyiminiz fikriniz var mı?

Bu kafesler uygun değilse uygun kafes önerebilir misiniz? Metal olmamalı.

• Beğen
Tepkiler: ihsan Geylan

nebula11

Üye
Tepki
26
İsim
ali
Bisiklet
Salcano
aslında tam aradığım konu konu açamadığim için buraya yazıyorum katlanır bisikletim var şehir içi vs gezme için kullanıyorum sırt çantasında ne bulundurmalıyız arkadaşlar ?

tanchu

Forum Demirbaşı
Tepki
235
İsim
tanju
Bisiklet
Cube
Kafesten bende var zefal artıca suluk var yarın ölçer yazarım boylarını

• Beğen
Tepkiler: ebayusuff

Ahmet Onur Çakmak

Forum Bağımlısı
Tepki
2.562
Laken'in turkiye distributorunde calisiyorum :) urun gercekten kaliteli bir urun. Sporcu matarasi diye geciyor. Fakat bisiklete boyutu geregi pek uygun degil. 0.75 litrelik olani zaten matara kafesine zorla sigiyor pek verimli degil. 0.5lik modeli tam oturuyor matara kafesine. Oyle soylendigi gibi ses cikarmiyor. En azindan ben kullanirken cikarmiyordu. Fakat plastik suluk kullanmak bisiklet ustunde cok cok daha kolay. Suyu cekmek yerine agziniza sikabiliyorsunuz. Yani bu modelden cok daha kolay. Bpa free mataralar var. onlara bakabilirsiniz. Ayrica jannu modeline 50 derece ustu sivi koyarsaniz, buharin matara icinde yaptigi basinc yuzunden kapagini actiginizda fiskirma oluyor. Kisacasi urunu ben satiyorum fakat bisiklete degil de daha salon sporlarina uygun.

ebayusuff

Forum Bağımlısı
Tepki
384
İsim
Mehmet
Bisiklet
Lapierre
@tanchu
@tanchu

Bekliyorum kardeşim yarına. Sana zahmet işte alacağım termos 30 cm var. kafesin kendi boyu + 30 cm uzunluğunda bir suluğu yolda götürebilir mi bakıver.

Bir de bu suluğu tavsiye eder misin sağlam kullanışlı mı yoksa başka mı bakayım.

@Ahmet Onur Çakmak

İsabet oldu yazmanız. Bu ürünle doğrudan ilgi birine rastlamayı doğrusu ummuyordum. Mesajınızı yukarıda arkadaşın mesajını cevapladıktan sonra gördüm.

1. Sadece turda şehir civarı max 50 60 km turlarda 1 2 gecelik kamplarda kullanacağım.

2. Üzerindeyken içmem şart değil.

3. Bunun dışında normal binişlerde şehir içi suluk taşımam.

4. Turda kullanacağımdan yarım litre az olur diye düşündüm. 2 adet alacak olsam da. İki adet almamın sebebi bizim gibi çakma değil de gerçek turcuların bisikletlerinin dolu dolu görünmesi çok hoşuma gidiyor. o nedenle bisikletimi o görüntüye sokmak istiyorum.

5. plastik ürünler den nefret ederim evde de plastik ürün kullanmıyoruz. öyle ki evde kullandığım 3 adet 19 litrelik damacanalarım bile cam. Bpa olmuş olmamış hiç önemli değil.

6. çay kahve alışkanlığım yok sıcak su koyacağımı sanmıyorum.

7. benim için önemli olan bir diğer husus satıcıyı aradığım zaman buna uygun kılıf olmadığını söyledi. kılıf kullanmak istiyorum satıcı da üretici ile görüşmüş üretillmesine dair çalışma varmış ancak ne zaman olur bilmiyorum.

8. açıklamamı göz önünde bulundurarak tekrar değerlendirecek olsanız ne söylersiniz şayet yine de uygun değilse başka bir öneriniz olurmu başka bir modeli ya da laken değil de başka bir marka gibi

@mehmetsunu

Metal var üzerinde orijinalinde. Ses yapmasın hem takım olsun diye değiştireceğim.

Ahmet Onur Çakmak

Forum Bağımlısı
Tepki
2.562
Eger soylediginiz amacla kullanacaksaniz gayet uygun gibi gorunuyor. Fakat maalesef ki jannu modeli icin kilif yok. Sanirim red bilisim'i aradiniz gecen gun ofiste jannu modeline kilif olup olmadigini deniyorlardi :) cesitli kiliflar var, neopren olacaklar. Fakat o kilifla matara kafesine sokmaniz ise imkansiz. Bir de matarayi kafese tak-cikar yaparken celik uzerindeki boya cizilecektir. Sizin gibi hassas birini rahatsiz etmez umarim :)

erphan

Forum Bağımlısı
Tepki
503
İsim
Erhan
Bisiklet
Scott
merhaba, aynı renk suluk kafesi var bende de. mataramda Laken 75 ml. boyu kapaksız 21 cm ( kapak 3,5 cm), çapı ise 7.5 cm. gayet güzel oturuyor kafese, ne sallanıyor ne de ses çıkartıyor. matara zaten süper, hem çok hafif hem de içinde antibaktariyel özel bir katman boya var sarı renkte, koku falan yapmayan. fakat termal değil. sonuçta termos değil sadece matara. gerçi rengini değiştirmeyi düşünüyorum, bir de ayrıyeten zefalin termal suluğundan alacağım :) işte bu da fotosu:

(link)

• Beğen
Tepkiler: ihsan Geylan

Ahmet Onur Çakmak

Forum Bağımlısı
Tepki
2.562
Beyefendinin baktigi model cift ceperli celik daha kalin jannu modeli. Sizdeki futura aluminyum model. Sizdeki tam oturuyor matara kafesine :)

• Beğen

erphan

Forum Bağımlısı
Tepki
503
İsim
Erhan
Bisiklet
Scott
@Ahmet Onur Çakmak
yazdım zaten, bendekinin termos değil, matara olduğunu, hatta, ölçüleri özellikle verdim ki bir kıyaslama yapabilsin diye :) benim de size bir sorum olacak buarada. matarnın verniğini 0 zımpara ile çıkarıp, mat siyah sprey boyayla boyamayı düşünüyorum. ne dersiniz? yoksa hiç böyle bir şey yapmadan direkt zefalin termal suluğunu mu alsam? gerçi Elite iceberg termal suluk da fena değil gibi ama...

tanchu

Forum Demirbaşı
Tepki
235
İsim
tanju
Bisiklet
Cube
@ebayusuff benim termosum yaklaşık 7.3cm çapında yani sizin baktığınız ile aynı boyu kapak ile 26 cm sizin ilk mesajda 29 cm lik bir ölçü görünüyor aradaki 3 cm'lik fark sorun teşkil etmez bence. kafes zaten güzel tutuyor.

• Beğen

tanchu

Forum Demirbaşı
Tepki
235
İsim
tanju
Bisiklet
Cube
@ebayusuff benim termosum yaklaşık 7.3cm çapında yani sizin baktığınız ile aynı boyu kapak ile 26 cm sizin ilk mesajda 29 cm lik bir ölçü görünüyor aradaki 3 cm'lik fark sorun teşkil etmez bence. kafes zaten güzel tutuyor.

tanchu

Forum Demirbaşı
Tepki
235
İsim
tanju
Bisiklet
Cube
bilgisayarın azizliği aynı mesaj 3 defa olurmu. :krktm: