terminoloji sorununa el atacak arkadas duamızı alır

ali cengiz

Üye
Tepki
7
arkadaslar su terminoloji konusuna bir arkadasımız el atsa eet ingilizce biliyoruz -country cross freestyle downhill yol yarısı zamanı parkuru enduro jumpingvb gibi- seyleri benim gibiyeni ögrenenlere acıklayacak kücük bi sözlük hazırlayamazmıyız

Scudo

Murat CER

Forum Bağımlısı
Tepki
1.134
bununla ilgili bi şeyler vardı forumda ama konuya özel bir başlık olmayıp bir başka konunun içinde geçiyordu..

bisiklet bileşenleri ile ilgili yabancı dildeki karşılıklarını içeren bir konu mevcut idi.bu tür kavramlar için de benzeri bir başlık hazırlanabilir.

ali cengiz

Üye
Tepki
7
aa evet hocam onu okudum ben ama o bisiklet anatomisyle ilgiliydi su free sttyle downhill vb gibi teknik olarak yani etabı nedir zamana karsı mı mesafe yarısımı vb gibi özeelliklerini merak ediyorum

Murat CER

Forum Bağımlısı
Tepki
1.134
(link)

sorunun bir kısmına cevap yukarıdaki linkte ;)

ayrıntılı ve soruna tam cevap olacak nitelikte bir başlık için ilgili arkadaşlarla irtibata geçeceğim ;)

S

sayitk

Misafir
Bence bir "Bisiklet Terimleri Sözlüğü" sayfası açalım, her gün herkes bir terim yazsın, hem yabancı kavramları Türkçeleştirelim hem kavramları açıklayalım, nasıl?

güray

Daimi Üye
Tepki
84
isteyen arkadaşlar bana ulaşırlarsa ingilizceterimler konusunda bende yardımcı olabilirim.özellikle yol bisikleti ve bisiklet parçaları gibi konularda da beklerim.

HaliliOzturk

Forum Bağımlısı
Tepki
7
Yabancı terimlerin Türkçe karşılıklarını daha önce forumda yazmıştık ;). Minik bir arama yapın, bulabilirsiniz.