Terlemeye başlarken inanılmaz kaşıntı

barispeace

Üye
Tepki
0
İsim
Barış
Başlangıç
2013—14
Bisiklet
b'Twin
Bisiklet türü
Bmx
Doktorum bana sabah 9:00da 12:00da ve 14:00da olmak üzere 1er tablet yazdı. Yani 1 günde toplam 3 tablet. 3 gün böyle kullan dedi. Sonrakı 6 gün 9-da ve 12:00de 1 tablet (günde toplam 2 tablet) ondan sonrakı 3gün yarım tablet günde 1 defa. Tüm günlerde ilacı saat 15:00a kadar içmemi söylemişdi. 25.01.2022de içmeye başladım 05.02.2022de bitirdim. Bu süre zarfında kaşıntı ve ya vücutta kırmızı lekeler olmadı. Rahat terliyordum. 3 gündür ilacı kullanmıyorum ve şuan kaşıntı ve lekeler yok
Ekim ayının başlanğıcından bu yana 26.01.2022-e kadar hiç terleyemiyordum. Ter vücuttan çıkmaya çalışıyordu sanki derinin altında kalıyordu çıkamıyordu. Ve o an koltuk altı,ovuç içi,ayağın altı hariç her yerde kaşıntı ve böyle kırmızı lekeler oluşuyordu. Hemen soyunup vücut ısısını düşürüyordum ve 10-15 dakika sonra lekeler yavaşca kayboluyordu. İlaç kullandıktannsonra bisiklet sürdüm terledim,sıcak yemek,çay filan içdim terledim. Kaşıntı ve lekeler 25.01.2022den bu güne kadar olmadı. İlacı 3 gündür kullanmıyorum ve şuan herşey gayet normal. Henüz tam birşey söyleyemem amma belki ireli zamanda ilaç etkisini kaybedince yeniden başlar kaşıntı. Amma bu hastalıktan o kadar bıktım ki,doktorumla konuşup günde 1 ilaç ya da 2-3 günde 1 ilaçla yatıştırıcam hastalığı. Başka çarem yok :)
Şimdi şöyle ben de 5 gündür kullanıyorum hala devam ediyor kaşıntı hatta ilk gün daha çok olmuştu ben de bir gelişme yok tek çare olarak bakıyordum bu ilaca başka bir şansım da kalmadı Yks ye hazırlanıyorum belki sadece stresten ve soğuk havadan oluyordur gerçi ondan olsa yine bir ilaç ile yatıştırabilirdim o kadar sıkıldım ve bunaldım ki inanın 4 aydır neredeyse dışarıya adım atamadım.Belirtileri seninle aynı çok doktora gittim sıfır gelişme yardımcı olduğun için teşekkür ederim umarım sınavdan önce atlatabilirim
B2AA8B37-B863-434B-8CE1-0D8A3347BA53.jpeg

Scudo

Abidov

Üye
Tepki
3
İsim
Mətin Abidov
Başlangıç
2011—12
Bisiklet
Cannondale
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
O ilaçtan önce.2-3 ilaç ve 3 serum yazmışdı doktor. Onları 1 ay boyunca kullandım fayda etmeyince doktorla iletişime geçtim söylediğim ilacı yazdı. İlk günden etki gösterdi. Onun yarı sıra diğer ilaçlara da devam ediyorum şuan. Amma o ilaca başlayanda kadar her gün 18-19:00 gibi 1 defa tüm vücut kırmızı lekeye bürünüyordu. Ayrıca stres ve ya şimdi kaşınıcam,sonra kaşınıcam diye düşünceler de tetikliyor bunu. Ve garip olanı Ekimde korona olmuşdum. Korona olduğum zaman kaşıntı filan olmadı 1 ay. Daha ilaçlara başlamama rağmen geçmişdi. Koronadan yavaş-yavaş kurtulurken hastalık da geri dönmeye başladı. Bir de gece yatağa girer girmez da yok oluyor

barispeace

Üye
Tepki
0
İsim
Barış
Başlangıç
2013—14
Bisiklet
b'Twin
Bisiklet türü
Bmx
O ilaçtan önce.2-3 ilaç ve 3 serum yazmışdı doktor. Onları 1 ay boyunca kullandım fayda etmeyince doktorla iletişime geçtim söylediğim ilacı yazdı. İlk günden etki gösterdi. Onun yarı sıra diğer ilaçlara da devam ediyorum şuan. Amma o ilaca başlayanda kadar her gün 18-19:00 gibi 1 defa tüm vücut kırmızı lekeye bürünüyordu. Ayrıca stres ve ya şimdi kaşınıcam,sonra kaşınıcam diye düşünceler de tetikliyor bunu. Ve garip olanı Ekimde korona olmuşdum. Korona olduğum zaman kaşıntı filan olmadı 1 ay. Daha ilaçlara başlamama rağmen geçmişdi. Koronadan yavaş-yavaş kurtulurken hastalık da geri dönmeye başladı. Bir de gece yatağa girer girmez da yok oluyor
Benimde aynı şekilde aklıma geldiği an kaşınmaya başlıyorum kaşındıkça aklıma geliyor şuan mezunum yksye hazırlanıyorum hep aklımda köyü bir düşünce ilerde geçmezse hayatım kayar vesayre bitik durumdayım geçen sene nisan da başladı mezuna bırakmaya karar verdm 1 günde geçti ekimde tekrar hazırlanmaya başladım tekrar başladı intihar etmeyi falan düşünüyorum açıkcası sokağa çıkamaz oldum biriyle konuşuyorum özgüveni olan biriydim bundan beri özgüven 0 hayatım kaydı kısacası sınav stresi olabilir mi acaba bilemiyorum ama inşallah kurtulurum allah düşmanıma vermesin
Benimde aynı şekilde aklıma geldiği an kaşınmaya başlıyorum kaşındıkça aklıma geliyor şuan mezunum yksye hazırlanıyorum hep aklımda köyü bir düşünce ilerde geçmezse hayatım kayar vesayre bitik durumdayım geçen sene nisan da başladı mezuna bırakmaya karar verdm 1 günde geçti ekimde tekrar hazırlanmaya başladım tekrar başladı intihar etmeyi falan düşünüyorum açıkcası sokağa çıkamaz oldum biriyle konuşuyorum özgüveni olan biriydim bundan beri özgüven 0 hayatım kaydı kısacası sınav stresi olabilir mi acaba bilemiyorum ama inşallah kurtulurum allah düşmanıma vermesin
bir de benim güün belirli saatinde değil aklıma ne zaman gelirse ne zaman strese girsem ne zaman korksam gülsem heyecanlansam oluyor keşke belirli bir saatte olsa da hayım rayına girde

Abidov

Üye
Tepki
3
İsim
Mətin Abidov
Başlangıç
2011—12
Bisiklet
Cannondale
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
İnşallah ilaç etkisini en kısa sürede gösterir

barispeace

Üye
Tepki
0
İsim
Barış
Başlangıç
2013—14
Bisiklet
b'Twin
Bisiklet türü
Bmx
Arkadaşlar eskiden yazan kişilere soruyorum bir gelişme var mı geçti mi devam mı ediyor bilgilendirirseniz çok iyi olur

AliXxx

Üye
Tepki
0
İsim
Ali
Başlangıç
2020—21
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Diğer
Arkadaşlar bendede aynı sorun var yazın geçip kışın terlemeye yakın başlayan yanma batma kaşıntı küçük kabarcıklar kızarıklar. Yaklaşık 5 yıldır bu şekilde devam ediyor şu ana kadar ki tecrübelerimi anlatacağım. ŞİMDİYE KADAR UYGULADIĞİM DÜZENLİ VE DÜZENSİZ YÖNTEMLER :. 3 ay xolair iğne tedavisi - maydonoz limon kürü içmek- soğan suyu içmek - karbonatlı su içmek - sumak - süpürge tohumu yemek- medikil - sirkeli su - cilde doğal elma sirkesi sürmek- enginar tüketmek - vitamin hapları d vitamini b12 vitamini folik asit vitamini balık yaği karaciger için kapsül vitamin - yeşillik salataları- katranlı sabun ve şampuan - eşsek sütlü sabun- bittim sabunu- bergamotlu sabun - sabun kullanmayı minimuma indirdim- asla kaynar suda duş almayın - spor salonuna gitmek - Hacamat tedavisi- aktara 700 tl ye yaptırdığin içinde ne oldugunu bilmedigim karışım- limonlu su içtim- cildime her duştan sonra nemlendiri kullandım - kullandığin ilaçlar: atarax- blaxten- kestine- dideral- deloday- her sabah çörek otu yaği ictim - uzun sure kefir ve elma tükettim - ısırgan çayı - kestane balı - papatya çayı- bol su içmek-

ve unuttuklarım olabilir

kan tahlilleri yaptırdım karacigerim böbreklerim troidim kalbim herşeyim sağlam çıkıyor

HALA GEÇMEDİ AMA İŞE YARAYANLAR :
-ılık suyla duş almak.
-duş süresini kısa tutmak.
-sabun kullanmayın sadece özel bölgelere.
-şampuan kullanıyorsanız vücudunuza değdirmeden saçinizi yikayin
-her duştan sonra lipo adlı nemlendirici kullanmak bütün vücuda sürün (eczanede reçeteli reçetesiz satılıyor 40 tl gibi fiyati var). Rahatlatıyot
-uyku % 50 etkiliyor asla uykusuz kalmayın düzenli olsun.
-hazır gıdalar tetikliyor kışın fıstık çilek tüketmeyin çikolatayı tatlıyı azaltın kan basıncını yükselten şeyler terlemeye yol açar o yüzden fazla enerji veren şeyler tüketmeyin
-en önemlisi terlemek spor yapmanın çok faydasını gördüm
-dik oturun, nefes egzersizleri yapın, dar kıyafetler giymeyin, eğer terleyemiyorsanız çok kalın kıyafetler giymeyin.
-kışın uyumadan oňce doğal gazı kapatın cildi çok kurutuyor.
-vitamin değerlerinizi yüksek tutun en önemlisi D ve b12 vitamini.
-yazın girebiliyorsanız denize girin.
-ataklar geldığinde sakin olun sinirlendikce daha cok gelir.
-mümkünse kaşınmayın.
-mastürbasyon azaltın (etkisinden emin değilim)
-düzenli bir işte çalışabiliyorsanız çalışın sadece iş düşünürsünüz stresiniz azalır.

doktor en son nörolojiye gitmemi söyledi cok mantiklı geldi sinirlerle alakası oldugunu düşünüyorum
sürekli tüylerim diken diken oluyor

barispeace

Üye
Tepki
0
İsim
Barış
Başlangıç
2013—14
Bisiklet
b'Twin
Bisiklet türü
Bmx
Arkadaşlar bendede aynı sorun var yazın geçip kışın terlemeye yakın başlayan yanma batma kaşıntı küçük kabarcıklar kızarıklar. Yaklaşık 5 yıldır bu şekilde devam ediyor şu ana kadar ki tecrübelerimi anlatacağım. ŞİMDİYE KADAR UYGULADIĞİM DÜZENLİ VE DÜZENSİZ YÖNTEMLER :. 3 ay xolair iğne tedavisi - maydonoz limon kürü içmek- soğan suyu içmek - karbonatlı su içmek - sumak - süpürge tohumu yemek- medikil - sirkeli su - cilde doğal elma sirkesi sürmek- enginar tüketmek - vitamin hapları d vitamini b12 vitamini folik asit vitamini balık yaği karaciger için kapsül vitamin - yeşillik salataları- katranlı sabun ve şampuan - eşsek sütlü sabun- bittim sabunu- bergamotlu sabun - sabun kullanmayı minimuma indirdim- asla kaynar suda duş almayın - spor salonuna gitmek - Hacamat tedavisi- aktara 700 tl ye yaptırdığin içinde ne oldugunu bilmedigim karışım- limonlu su içtim- cildime her duştan sonra nemlendiri kullandım - kullandığin ilaçlar: atarax- blaxten- kestine- dideral- deloday- her sabah çörek otu yaği ictim - uzun sure kefir ve elma tükettim - ısırgan çayı - kestane balı - papatya çayı- bol su içmek-

ve unuttuklarım olabilir

kan tahlilleri yaptırdım karacigerim böbreklerim troidim kalbim herşeyim sağlam çıkıyor

-ılık suyla duş almak.
-her duştan sonra lipo adlı nemlendirici kullanmak bütün vücuda sürün (eczanede reçeteli reçetesiz satılıyor 40 tl gibi fiyati var). Rahatlatıyot
-hazır gıdalar tetikliyor kışın fıstık çilek tüketmeyin çikolatayı tatlıyı azaltın kan basıncını yükselten şeyler terlemeye yol açar o yüzden fazla enerji veren şeyler tüketmeyin
-dik oturun, nefes egzersizleri yapın, dar kıyafetler giymeyin, eğer terleyemiyorsanız çok kalın kıyafetler giymeyin.
-mümkünse kaşınmayın.
-düzenli bir işte çalışabiliyorsanız çalışın sadece iş düşünürsünüz stresiniz azalır.

doktor en son nörolojiye gitmemi söyledi cok mantiklı geldi sinirlerle alakası oldugunu düşünüyorum
peki okula işe vs. nasıl gidiyorsun ben şuan vücut ısısına bağlı olduğu için yürüyemiyorum bile

Mete Can Karahasan

Forum Bağımlısı
Tepki
1.139

ve unuttuklarım olabilir

-ılık suyla duş almak.
-mümkünse kaşınmayın.

Acaba bende mi yanlış var? Sizin bu ilaçları kullanmanız doğru olmayabilir. Denizin işe yaramasının nedeni de bu durumun tedavisinin fototerapi olmasından.

JusTiMe

Siyah Bisiklet Delisi
Tepki
1.117
İsim
emre
Bisiklet
Mosso
Tek kelime alerji ki bunun çözümü de herkesin uygulayacağı o şeyden vazgeçmektir. Ama ne olduğunu bulmak açıkçası benim başıma gelseydi üşenirdim bulmaya ne yazık ki :S Ben mesela polyester olan şeyleri giyince kaşınıyorum. Çözümünü ise kenevir atlet aldım onu giyerek bu sorundan kurtuluyorum.

AliXxx

Üye
Tepki
0
İsim
Ali
Başlangıç
2020—21
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Diğer
peki okula işe vs. nasıl gidiyorsun ben şuan vücut ısısına bağlı olduğu için yürüyemiyorum bile
çok zorlanıyorum bazen mecbur olmadıkça evden çıkmıyorum daha düzgün bi sonuca varamadım

AliXxx

Üye
Tepki
0
İsim
Ali
Başlangıç
2020—21
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Diğer
Acaba bende mi yanlış var? Sizin bu ilaçları kullanmanız doğru olmayabilir. Denizin işe yaramasının nedeni de bu durumun tedavisinin fototerapi olmasından.
ilaçları bıraktım çok uzun zamandır kullanmıyorum. denizin doğrudan faydası yok kışın giremiyoruz zaten kışın sırtımda fazla akne sivilce oluşuyor deniz sayesinde bunlar temizleniyor
Yaş kaç bu arada ? ve Okula gidiyor musun
yaşım 23 1 yıl once uni den mezun oldum

barispeace

Üye
Tepki
0
İsim
Barış
Başlangıç
2013—14
Bisiklet
b'Twin
Bisiklet türü
Bmx
ilaçları bıraktım çok uzun zamandır kullanmıyorum. denizin doğrudan faydası yok kışın giremiyoruz zaten kışın sırtımda fazla akne sivilce oluşuyor deniz sayesinde bunlar temizleniyor
Yaş 22 imiş yeni gördüm okula gidiyor musun acaba

Mete Can Karahasan

Forum Bağımlısı
Tepki
1.139

Ben de güneşin faydasından olduğunu söyledim komşum.

barispeace

Üye
Tepki
0
İsim
Barış
Başlangıç
2013—14
Bisiklet
b'Twin
Bisiklet türü
Bmx
Ben de güneşin faydasından olduğunu söyledim komşum.
Yaş 22 imiş yeni gördüm okula gidiyor musun acaba

bak sen en azından okulunu falan bitirmişsin öarkete bile giremiyorum iyi tarafından bak biraz

AliXxx

Üye
Tepki
0
İsim
Ali
Başlangıç
2020—21
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Diğer
şunuda yeni farkettim hacamat yaptırdigim icin duş alamıyordum 1 haftadır sadece kafami koltuk altimi yikiyordum biraz daha rahattım bugun dus aldim ve bu illetin bianda arttıgini farkettim
bak sen en azından okulunu falan bitirmişsin öarkete bile giremiyorum iyi tarafından bak biraz
sende yazın oluyormu

barispeace

Üye
Tepki
0
İsim
Barış
Başlangıç
2013—14
Bisiklet
b'Twin
Bisiklet türü
Bmx
şunuda yeni farkettim hacamat yaptırdigim icin duş alamıyordum 1 haftadır sadece kafami koltuk altimi yikiyordum biraz daha rahattım bugun dus aldim ve bu illetin bianda arttıgini farkettim

sende yazın oluyormu
olmuyor