Tekerlek hırsızı (iş üstünde yakaladım)

Desert Fox

CARRARO Sportive 321 Deore
Tepki
1.426
İsim
TAHA
Başlangıç
2017—18
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Şehir - Tur
bugün üniversiteden çıkıp evime geldim.Eve girmeden bir bisikletime bakayım dedim içime bir his geldi bak diye.Tekerleklerin mandalları çıkarılmış vaziyetteydi 2 dk sonra gelsem belki de çoktan gitmiş olacaktı.Bu çalma işini yapan da (7 yıldır aynı binadayım o çocuğu ilk defa gördüm) üst komşumuzun torunu çıktı.Bilmiyorum bir öğrenci olarak borca girip azcık biriktirdiğim parayla hayalini kurduğum bir bisikleti alayım.Çocugun birisi gelsin tekerlerimi söküp gitsin.

Çocuğu bisikletin yakınında yakaladım ancak görmedğim şey için suçlayamadım.Komşumuzu uyardım sonra o çocuk geldi itiraf etti.Bisikletin yerini değiştirdim ancak hala sinirlerim bozuk.

Scudo

ysnakblt

Daimi Üye
Tepki
208
İsim
Yasin Akbulut
Bisiklet
Orbea
hocam oncelikle gecmis olsun bazi kilitlerin uzun dolama aparatlari var mesela u kilitlerde oluyor genelde lastigide baglayabilirsiniz

mesela ornek aticam ben kullaniyorum tavsiyede ederim
magazaya birakcagimda u uzun seyi kullanmiyorum

Dosyalar

• Beğen
Tepkiler: Cemal Ç.

Desert Fox

Tepki
1.426
İsim
TAHA
Başlangıç
2017—18
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@ysnakblt artık alıcam böyle sağlam bir şey

@Gurkan S. eve koyma imkanim yok ne yazikki annem baya titiz bi insan asla almaz bisikleti.ikna etmeye calistim olmadi.simdilik asma kilitli depomuz var oraya kapattim iyi bir korumali kilit alip kadro ve tekeri baglamak farz oldu

@ysnakblt dolama aparatı ne kadar sağlam acaba? sadece btwin 900 ile yaklaşık 30 tl fark var.900 alıp yanına zincir+asma kilit almak daha mantıklı sanki

ysnakblt

Daimi Üye
Tepki
208
İsim
Yasin Akbulut
Bisiklet
Orbea
@Desert Fox hocam dolama aparatı baya dayanıklı bişeye benziyor kalın ve içinden ( çelik midir demir midir parçaları geçiyor ) isterseniz yarına özel mesajdan resim atabilirim kolay kolay kesilecek gibi durmuyor

• Beğen
Tepkiler: mariokaldato

Serkan.Sezer

Komedon
Tepki
227
Başlangıç
1982—83
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Depolardan da çalınma olayları çok fazla oluyor, dikkat.

Onur Dere

Üye
Tepki
26
İsim
Onur Dere
Başlangıç
2007—08
Bisiklet
KTM
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Onun yerine motosiklet mağzalarından al bunlar beynir gibi kesilir. İnşaat makasının ne olduğunu biliyor musun? Hah onunla btwin in en pahalı kilidi 10 saniye. Motomax ta securage kilitler var 190 tl olması lazım ama kesilmiyor. Rahmetli Altın Elbiseli Adam’ın son videolarında var. Unutma bak

ErHan72

Daimi Üye
Tepki
422
İsim
Erhan
Bisiklet
Carraro
Aile istemedikten sonra eve çıkarmak zor. En iyisi ailenizle anlaşın bisikletinizi bindikten sonra güzelce eski bir çarşaf vb. ile sarıp sarmalayın ve şayet yeriniz varsa evinizin bir kenarına koyun. Duvara dikey veya yatay da asabilirsiniz. Bisikletiniz çalınırsa daha çok üzülecekler ve masraf çıkacaktır. Ben de odamda muhafaza ediyorum. Dikey olarak duvara asıyorum.

• Beğen
Tepkiler: Cemal Ç.

Desert Fox

Tepki
1.426
İsim
TAHA
Başlangıç
2017—18
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@hakkında: boşluk enteresan olan komşumuz bisikletini aylarca dışarıda kilitsiz bıraktı onu çalmadılar dura dura benim depoda kilitli bisikletime niyetlendiler

@ErHan72 çıkarma imkanım olsa çıkarırım da ne yazıkki.deponun içine koydum depoda asma kilit var ona güveniyorum artık

@Onur Dere btwin 900 kilide niyetlenmiştim 8. seviye güvelik diyor da 190 tl çok tuzlu hocam inan öğrenci oldugum için almam zor

@ysnakblt atın hocam bir bakayım

ysnakblt

Daimi Üye
Tepki
208
İsim
Yasin Akbulut
Bisiklet
Orbea
@Onur Dere onur merhaba ben alali bi 7 ay kadar oluyo belki 8 ay olmustur emin değilim ya 110 tl ye aldim yada 120 tl hic emin değilim demek baya bi zamlanmis bu zamana kadar ama alinir guven veriyor insana kilit mesela dun aksam ilk defa bi kafenin onune ( işaret diregi saga sola cikmaz sokak seklindeki ) direge bağladim arkadaslarimla konustuk ettik 3 saat takildik ( 1 kez kontrole gittim orda duruyodu demek arabam olsa sık sık kontrol ederim ) yani guven verdi bana urun korku duymadim hiç aklimda kalmadi tavsiye ederim

Onur Dere

Üye
Tepki
26
İsim
Onur Dere
Başlangıç
2007—08
Bisiklet
KTM
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@ysnakblt kesmeyi denediler mi peki?

@Desert Fox decathlon un dediğine inanmazsın inş. Sonuçta onlarda ticari gözle bakıyor. Sen benim dediğim videoyu izle sağlam kilit al bi de janttan bağlama kilidi. Jant aşırı kolay çıkarılabilen bir parça ama en iyisi evde tut abi

kadir karakaya

Forum Demirbaşı
Tepki
492
İsim
kadir
Bisiklet
Bianchi
Çok geçmiş olsun. Zamanında aynı apartmandaki arkadaşımın bisikleti çalınınca ben de evde tutmak istemiştim ama evde bisikletin kapladığı yer annelerin gözünde koca bir oda ediyor sanırım. Kabul ettirememiştim ben de. Beni o gün babamın getirdiği 10-15 kg ağırlığında bizansın haliçe çektiği zincire benzer zincir kurtarmıştı. Yanında taşımayacaksanız orada sabit kalacaksa öyle bir zincir alabilirsiniz. O zamanın şartlarında kesememişlerdi.

• Beğen
Tepkiler: omeryildiz

ysnakblt

Daimi Üye
Tepki
208
İsim
Yasin Akbulut
Bisiklet
Orbea
@Onur Dere kesmeyi deneyen kimse görmedim biraz sürtünme izi vardı benden kaynaklanabilir akşam biraz zor bağladım pek gözükmüyordu

Onur Dere

Üye
Tepki
26
İsim
Onur Dere
Başlangıç
2007—08
Bisiklet
KTM
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@ysnakblt peki bu kilidin kesilemeyeceği anlamına gelir mi?

ysnakblt

Daimi Üye
Tepki
208
İsim
Yasin Akbulut
Bisiklet
Orbea
@Onur Dere gelmez tabiki ama kesmek istese bile insaat makasi getirmek zorunda ( yada taş kesici )

Serrchi

Daimi Üye
Tepki
769
İsim
Serhat Özcan
Başlangıç
1991—92
Bisiklet
Specialized
Bisiklet türü
Cyclocross
İçeri alınmayan her bisiklet çalınmaya mahkumdur.

• Beğen
Tepkiler: Road_Runner

Desert Fox

Tepki
1.426
İsim
TAHA
Başlangıç
2017—18
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@Serrchi
iceriye almak da guvenli kilmiyor.ben zemin katta oturuyorum bir altimda depo katinda benim bisikletimi calmaya calisiyorlarsa hicbir yer guvenli degildir