Tekerine taş değmesin?

Yoldakiseruven

༼ ºل͟º ༽🧌
Tepki
1.261
İsim
Lemi Dolunay
Başlangıç
1986—87
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Katlanır
Tekerine taş değmesin de neresine değsin kadrosuna mı carpmasın ? Anlamıyorum burda neyi demek istiyorsunuz ? "Tekerine taş değmesin " sözünü kullanırken bisikletle ucacakmı onumu demeye çalışıyorsun TDK da araştırdım bir sonuca varamadım beni aydınlatırsanız sevinirim 2015-02-08-18-32-18.png

• Beğen
Tepkiler: Hakan38
Scudo

Roux

Aktif Üye
Tepki
173
İsim
Taha KK
Bisiklet
Trek
Okuduğumda sanki çok hiddetlenmişsiniz gibi bir izlenime kapıldım. Söyleyen kişi büyük ihtimal iyi dileklerini sunmak için söylemiştir. Ülke olarak çok agresifleştik başlarımız sağolsun. Ve inanıyorumki anlam olarak tekerine BİLE taş değmesin demek istemiştir söyleyen kişi

Batuhan Köksal

Forum Bağımlısı
Tepki
769
Başlangıç
2013—14
Bisiklet
Peugeot
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Tamamen iyi niyetle kullanilan bi laf bu.. Motosikletciler de tekerin duz bassın der mesela
Ama yine de MTB icin bu laf kullabilinca bi gulme geliyor :D

YüzSürKoş

Forum Bağımlısı
Tepki
1.523
'' Tekerıne tas degmesın lafı muhtemelen Tas devrınde Velespıtoslar tarafından kullanılan bır sozdu.Cunku tum tekerler tasdandı ''dıyerek ıgrenc bır esprı yapmıyayım banlamasınlar. :p Bu sozun anlamı yolda karsına herhangı bır engel cıkmasın.Sorunsuz bır sekılde surusunu yap.Keyfını hıcbır sey bozmasın olabılır :)

hlksnrr

Forum Demirbaşı
Tepki
564
İsim
Haluk ŞENER
Bisiklet
Scott
Beyefendi neye sinirleniyorsunuz ?

phrygian

Halaybaşı
Tepki
559
İsim
Ali Burak
Başlangıç
1994—95
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Şehir - Tur
çok takılmayın böyle şeylere, keyif almaya bakın. ha bu arada tekerinize taş değmesin! :)

• Beğen
Tepkiler: YüzSürKoş

karankabul

Aktif Üye
Tepki
73
Bisiklet
Cube
bizim cantta cok sayida siyrik var , tekerime cok tas degmis ondan demek ki.
bize tekerine tas degmesin diyen yok tabi.

Yoldakiseruven

༼ ºل͟º ༽🧌
Tepki
1.261
İsim
Lemi Dolunay
Başlangıç
1986—87
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Katlanır
@Furkan TK
Amin inşallah Taş değmesse ya uçacağız yada bisiklet sürmeyeceğiz heryer taştan tahtadan yol gördünüz mü ? hiç

• Beğen
Tepkiler: Hakan38

Veliuyar

Daimi Üye
Tepki
107
İsim
Veli Uyar
Arkadaşlar bu söz Anadolu'da çok kullanılır. Herhangi bir vasıtayla yola çıkacak birisine ; "herhangi bir zorlukla karşılaşmadan varacağın yere emniyetle varasın" dileğini iletme şeklidir. Konu bu hale nasıl geldi anlamadım ama dejenere olmaya gerek yok. Anlamadığınız konularda garip yorumlar yapmayın lütfen!!

Kaan.Özçelik

Forum Bağımlısı
Tepki
2.025
Bisiklet
b'Twin
En çok güldüğüm sözdür: (Bir cenazenin ardından) "Allah bir daha böyle acı göstermesin". Bu dünyaya kimse kazık çakmadığına göre ne demek istiyor: "Tez elden seni de yolcu edelim" :) Sözün doğrusu belki "Allah uzun süre böyle bir acı daha göstermesin" olabilir.

Konuya neden olan mesaja diyeceğim yok ama bu notu eklemeden de geçemedim. Zaman zaman bazı sözler o kadar tekrarlanıyor ki anlam kaymaları olabiliyor.

Bir başka örnek: 100 yaşına yakın rahmetli olan babaannem, teşekkür etmek için "sağol" dendiğinde kızar ve "Daha ne sağ olayım, Allah emanetini alsın da kurtulayım" derdi.

• Beğen
Tepkiler: Hakan38 ve Triban

Primattan Geldim

Forum Demirbaşı
Tepki
388
İsim
Onur G.
Başlangıç
2003—04
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Katlanır
@Lemi Öztürk
Forumun Trollü de gelmiş

• Beğen
Tepkiler: umito

umito

Üye
Tepki
96
Aslında yaşımızda baya varmış ama ...

Yoldakiseruven

༼ ºل͟º ༽🧌
Tepki
1.261
İsim
Lemi Dolunay
Başlangıç
1986—87
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Katlanır
@Onur İlker Gündoğdu, poko620829, member: 39850
Terbiyeli ol ne o trollmrol Türkçe konuş

Birileri biryerinden cümle kurup ortaya atıyor koyunlar peşinden gidiyor TDK da yeri yok bunun tekerine taş değmesin cehil olmayalım. Diyelim ki Allah kaza bela vermesin güle güle kullan veya iyi günlerde kullanın bol bol pedal çevirin de iyi dileklerde bulunabilir

hlksnrr

Forum Demirbaşı
Tepki
564
İsim
Haluk ŞENER
Bisiklet
Scott
Konu açmış olmak için konu açmayın ne demek koyunlar peşinden gidiyor yazmışsınız ne demek buradaki arkadaşları koyuna benzetip hakaret etmek.Hakaret etmeden derdinizi anlatamayacak kadar aciz misiniz?
Kullanmayın efendim sizde bu deyimi zorla mı söyletiyorlar? Derdiniz nedirde böyle basit birşey için burada trollük yapıyorsunuz yok efendim heryer taşmış yok tahta yol mu varmış anlaşılan bayağı taş kafalısınız.

Chucky-1

Daimi Üye
Tepki
54
Bisiklet
Diğer
Arkadaşlar sakin olun lütfen kimse kimseye bağırmasın . Herkes haklı olabilir bence hepiniz haklısınız lütfen. Konuyu kapatır mısın rica(admin bey).