Tek Başına Kaçkar Dağları ve Yaylaları 1.Etap (1.&5.günler)

Fikret Öztürk

Daimi Üye
Tepki
541
İsim
Fikret
Başlangıç
2009—10
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@bhdr_dmn

Bisikletle Ardeşen'den Ayder'e kadar rahat çıktım. Ama Ayder'den Yukarı Kavrun'a kadar genelde bisikleti taşıdığım için lastiklerin ince olması bir sorun teşkil etmedi.Zaten Kavrun'da yol bittiği için diğer 6 yaylaya yürüyerek ulaştım. Önümüzdeki sene İspir'den başlayıp Yusufeli üzerinden Kaçkarlara doğru gidip birde zirve yaparak lanetleme geçidinden Kavrun'a inebiliriz. Buralarda sizi rehperliğinize ihtiyacımız olacak. Forum üyelerinden "dberkay" 2009 yılında Yusufelinden yola çıkıp Kaçkar Dağları üzerinden Lanetleme geçidinden geçip Rizeye indiklerini söylemişti. Veya aynı rotayı Kavrun'dan başlatıp İspir'e doğru da gidebiliriz.

Scudo

badumania

Aktif Üye
Tepki
116
Bisiklet
Fuji
@Fikret Öztürk

en mantıklısı abi yusufelinden kaçkar zirve ardından naletleme geçidinden kavrun yaylası . ancak biz dağcılık kulübüyle gittiğimiz için ulaşım prolem olmadı ulaşımı iyi araştırıp hesaplamak lazım gerçi karadenizde yolda kalmayız mutlaka biri zor durumda kalana yardım eder orda..

Ben ankarada yaşıyorum burda etkinlik düzenliyormusunuz daha çok kısa bisiklet turlarıyla kendimi alıştırmak istiyorum bisiklet konusunda daha çok yeniyim :)

Fikret Öztürk

Daimi Üye
Tepki
541
İsim
Fikret
Başlangıç
2009—10
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@bhdr_dmn

Demetevler'de bisikletçi dört arkadaşım var bazen onlarla birlikte bazende yalnız turluyorum. Çok kalabalık gruplar beni sarmıyor. Bu arada ben de sadece 2 senedir bisiklet ile haşırneşirim.

badumania

Aktif Üye
Tepki
116
Bisiklet
Fuji
Abi benden daha tecrübelisin ben daha yeniyim çünkü .D

AydınGünaydın

Forum Bağımlısı
Tepki
1.381
Güzel bir süreç geçirmişsiniz. Bu sürecin başındaki metroya rağmen güzel bir anlatım ve çektiğiniz fotolarla içimize doğanın kokusunuda kattınız.
Emeğinize sağlık...

• Beğen
Tepkiler: Fikret Öztürk

Orhan Kılıç

Forum Bağımlısı
Tepki
2.263
Fikret Bey, ayağınıza sağlık güzel bir tur yapmışsınız. Ayderde masanın üzerinde görülen mavi ispirtodan memnun kaldınız mı? Haziranda yaptığımız İstanbul Hatay turunda Mersine geldiğimizde benim kullandığım kırmızı renkli genel amaçlı etil alkol bitince arkadaşımın yanındaki mavi ispirtoyu kullanmak zorunda kaldık ve ispirto sahanda yumurtayı pişiremedi.
Fotoğrafını çektiğiniz Kavrun geçidi 2009 yılında İspir, Sırakonaklar, Davalı Yaylası, Kavrun geçiti, Kavrun, Ayder üzerinden Kaçkarı trans geçen Ankaralı İsmail Odabaşı ve 2 arkadaşının bisiklet ve yüklerini 3 seferde taşıyarak geçtikleri geçit.
Turlarda yerellere yolun durumunu asla sormam çünkü ya yolu çok zor olarak tarif edip moral bozuyorlar yada yanlış mesafe bilgileri ile insanı yanıltıyorlar. Sadece yönümün doğruluğunu soruyorum. Kavrundan bisiklet ile devam etmenin mümkün olmadığını söylemişler ama ben buna pek inanmıyorum. Afyondan Eğirdire giderken yol arkadaşımın önümüzdeki yokuşu sorduğu bir adam çıkamazsınız demiş, iterek çıkarız dediğinde de iterekte çıkamazsınız diye çok net konuşup dönüp arkasını gitmiş. Arkadaşım bu durumu bana söyleyip abi yol çok zormuş adam çıkamazsınız dedi deyince boşver dedim. Bana çıkamazsın diyenlere araba çıkıyor mu diye soruyorum çıkıyor dediğinde bende çıkarım diyorum. Yokuşu hiç zorlanmadan çok rahat çıktık.
Cumartesi günü İstanbuldan Erzuruma uçarak başlayacağımız Trans Kaçkar yolculuğunda Kaçkarın zirvesine de çıktıktan sonra (Dilberdüzü zirve arasında bisikletlerimizi taşımayacağız) Kavrun üzerinden inmeyi planladım. Yol durumunu görüp orada Kavrun yada Çaymakçur üzerinden inmeye karar vereceğim ve tercihim 1 fazla aşıt geçecek olmamıza ve Kavrun Galer düzü arasındaki bozuk yola karşın Kavrun üzerinden inmek. Turu Hopada Macahelide gördükten sonra tamamlayacağız.

Fikret Öztürk

Daimi Üye
Tepki
541
İsim
Fikret
Başlangıç
2009—10
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@Orhan Kılıç

Orhan bey öncelikle size turunuzda başarılar diliyorum.İspirto ocağıyla herhangi bir problem yaşamadım.0.9lt lik çaydanlığı ile 7dk da su kaynatıyor. Çay,kahve,omlet,makarna,sucuk gibi yiyecekler tükettim.Gayet memnun kaldım. Kavrun geçidini daha önce yüklü bisikletlerle geçenler olduğunu bilmiyordum. Bunu önceden bilseydim bende mutlaka denerdim. Ama bu iş gerçekten çok zor. Gezi fotoğraflarınızı ve tecrübelerinizi paylaşmanızı sabırsızlıkla bekliyorum.

Emir Tetiklitop

Daimi Üye
Tepki
83
Bisiklet
Corratec
Abi en iyisini en güzelini sen yapıyorsun işte gerçek tutku bu keşke benimde böyle imkanlarım olsaydı istanbulda şehr içinde turla turla nereye kadar resimler süper tabi gezdiğin yerlerde

• Beğen
Tepkiler: Fikret Öztürk

badumania

Aktif Üye
Tepki
116
Bisiklet
Fuji
@Emir Tetiklitop

sen yeterki iste bir şeye inat edersen bir gün mutlaka gerçekleşir merak etme ..

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
çok güzel bir turlama olmuş ayaklarınıza sağlık gittiğiniz yer güzel gözüküyor hoşuma gitti sağlıklı ve bol pedallamalar

Orhan Kılıç

Forum Bağımlısı
Tepki
2.263
@Fikret Öztürk

Gezi izlenimlerimi ve neyi başarıp nerede pes ettiğimizi 12 Eylülden itibaren bloğumdan izleyebilirsiniz.

Fikret Öztürk

Daimi Üye
Tepki
541
İsim
Fikret
Başlangıç
2009—10
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Temmuz 2011 de gerçekleştirdiğim bu geziye ait resimler upload sitelerinden silindiği için burada da artık görülmüyor. Ancak bu makale ve resimleri sizin için yeniden düzenledim. Makaleye (link) ulaşabilirsiniz.

• Beğen
Tepkiler: cagdascaneroglu