Tehlİkelİ yollar

burhan çetin

Forum Demirbaşı
Tepki
970
Bisiklet
Dahon
Merhaba arkadaşlar.şehirlerarası tura çıkmadan önce kağıt üzerinde güzergahı planlıyoruz ancak bazı yollar kestirme gibi görünse de bisiklet kullanımı için tehlikeli olabiliyor.Bunlardan bildiklerimizi paylaşmanın faydalı olacağını düşünüyorum.Bu güzergahlarla ilgili tavsiyelerinizi de yazabilirsiniz.

Mesela geçen yaz arabamla Bandırma'dan Anamur'a gitmiştim.Akhisar-Gölmarmara arasındaki yol çok dar ve yoğun bir kamyon trafiğine sahip.Ayrıca Gazipaşa-Anamur arası da aynı şekilde oldukça dar ve riskli bir yol.Bu yollarda trafiğin yoğun olmadığı saatlerde pedallamak daha emniyetli olur düşüncesindeydim.

Scudo

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
İstanbul için Bakırköy sahil yolundan gelirken, havalimanı bahçe duvarına paralel giden Florya 5 yol arası bir yol var, bu yol iki şerit ama şeritleri dar ve sağda bisikletin sığabileceği hiç alan yok. Dolayısı ile çok tehlikeli.
Ben o mevkiden dönüşte yolu uzatıp Florya'nın içinden dönüyorum.

Gültekin R. Demirkaya

Forum Demirbaşı
Tepki
275
Bisiklet
Kron
Florya-K.çekmece arasındaki Soğuksu durağına giderken yaklaşık 1 km'lik hafif inişli çıkışlı biraz virajlı çok ciddi tehlikeli yol. Bırakın bisikletlilerin görülmesi arabalar birbirlerini görmüyor. Pay da yok boşlukta...Bir de Avcılar Ambarlı yolu. Şehiriçi kamyon benzeri araçların geçiş saatleri olunca korkunç oluyor. Yolun Avcılara gidişinin sağı bildiğiniz şarampol zaten geçmek kaçmak istesen bile bariyer var...

burhan çetin

Forum Demirbaşı
Tepki
970
Bisiklet
Dahon
Şehirlerarası tehlikeli yol bilgilerini paylaşmak daha faydalı olacaktır.Zaten konuyu o yüzden buraya açtım.

Vahap Demir

Daimi Üye
Tepki
531
Bisiklet
Sedona
İzmit körfezini karadan dolaşmak çok tehlikeli. Özellikle İzmit Yalova arası yolun hiç bir standardı yok. Değişen genişlikteki emniyet şeridi bazı yerlerde tamamen sıfırlanabiliyor. Yoğun kamyon trafiği de işin içine girince sürekli salavat çekmekten başka emniyet tedbiriniz kalmıyor.

Tahir Keskin

Forum Bağımlısı
Tepki
2.003
İsim
Tahir Keskin
Bisiklet
Kron
Bu bilgileri BUP'ta belirtmek mümkün mü?

• Beğen
Tepkiler: burhan çetin

Tahir Keskin

Forum Bağımlısı
Tepki
2.003
İsim
Tahir Keskin
Bisiklet
Kron

Eser Sevinç

Eskiden buralar dutluktu
Tepki
3.079
İsim
Eser Sevinç
Başlangıç
1986—87
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
İznik-Mekece arasındaki yol tehlikeli olarak nitelendirilebilir. Tek geliş ve tek gidiş, emniyet şeridi yok ve yoğun kamyon trafiği mevcut.

(link)

Konuyla ilgili olarak google maps üzerinden herkesin düzenleyebileceği bir harita oluşturdum.

(link)

Bu haritaya tehlikeli olarak nitelendirdiğiniz yolları ekleyebilirsiniz. Böylece ortak bir haritada herkes gideceği rotadaki yolları inceleyebilir.

Rota eklemek için Sol Üstte "katman Ekle" ye tıklayıp bir katman oluşturuyorsunuz. Bu katmanın adını değiştirip dilerseniz daha önceki haritalarınızdan birisini dilerseniz de yeni bir rotayı ekleyebilirsiniz. Rota hakkında kısa bir bilgi de yazılabiliyor.