Tecrübe ehlinden lastik önerisi

Osman Uygun

Daimi Üye
Tepki
128
Bisiklet
Sedona
Öncelikle herkese merhaba;

Şu aralar sona yaklaşmakta olduğum bisiklet toplama macerasında yavaş yavaş sıra lastiklere gelmeye başladı. Bu konuda gerçekten az tecrübe sahibi olduğum için denemişlere ve bilenlere danışmak istedim.

Samsun'da yaşıyorum bisikletimi çoğunlukla asfaltta(Çukur Kaldırım tümsek tabiki var) kullanacağım ama vaktim oldukça buradaki arazi parkurlarına gitmeyi düşünüyorum.Sizin anlayacağınız; Dişli ama asfaltta çok ağır olmayacak, mümkün oldukça ıslak zeminde tutuşu iyi olan orta halli bir lastik tavsiyesi istiyorum.

Benim baktığımda schwalbe nobby nic/rapid ralph, continental mountain King/Race King/X King modelleri var aşağı yukarı ağırlıkları benzer tabi kendi iç modelleri fark ediyor ama tercih olarak kararsız kaldığım için bu lastiklerden veya maxxis, hutchinson, michelin, vittoria gibi başka markalardan tavsiye edeleceğiniz bir model var mıdır ?

Not; jantlarım 27.5 ölçüde ve bütçe olarak da beni düşünerek bir tavsiyede bulunursanız sevinirim :)

Saygılarımla

• Beğen
Tepkiler: Emre Yönlüer
Scudo

Anıl K

Daimi Üye
Tepki
282
İsim
Anıl Küçükgöksel
Bisiklet
Specialized
Continental raceking 2.2 kullanıyorum memnunum. Asfaltta hızıda pek kesmiyor. Daha iyisi elbet vardır, ancak kullanmadığım lastikler ilgili yorum yapamam. Benim tavsiyem raceking olur

Emre Yönlüer

Forum Bağımlısı
Tepki
2.174
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Trek
@Osman Uygun

Hem dişli hem de asfaltta ağır olmasın istiyorsan Bontrager öneririm.Hem Schwalbe kadar pahalı diil hem de yola iyi yapışıyor. Ama biraz ince olduğu için yormuyor da..... :in: :alkis: Benim bisiklette şu var;(link)

Berke

Road Bike Cyclist
Tepki
5.964
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Bianchi
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Yukarıda paylaşılan Bontrager LT3 güzel lastik, eski bisikletimde vardı öneririm.

Osman Uygun

Daimi Üye
Tepki
128
Bisiklet
Sedona
Bontrager LT3 çok güzel görünüyor ve gayet hafif fakat 27.5" boyu yok sanırsam ne dersiniz

Osman Uygun

Daimi Üye
Tepki
128
Bisiklet
Sedona
Diğer markalar hakkında görüşlerinizi bekliyorum arkadaşlar bontrager için sanırım jant boyum uyumsuz.

Mehmet H.

Forum Bağımlısı
Tepki
363
Bisiklet
Ghost
continental raceking patlaklar canını sıkmayacaksa arazide iyi asfalttada arkadaşın dediği gibi fazla hız kesmiyor
bide cst kullanmışlığım var ismi gibi ceset

Osman Uygun

Daimi Üye
Tepki
128
Bisiklet
Sedona
Gayet güzel, başka tecrübe ehli yok mu koca forumda

Pm: ceset benzetmesi beni benden aldı

chnkrmz

kırdılar beni layer layer.
Tepki
5.026
İsim
Cihan KIRMIZI
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Cannondale
Bisiklet türü
Cyclocross
race king al. bide patlaklara dayanıklı olsun diye şerit al şamyal ile lastik arasına. sonra keyfine bak.

• Beğen
Tepkiler: Emrah Demirci

avanak_abdi

Forum Bağımlısı
Tepki
324
Bisiklet
Specialized
@alperK

Yaklaşık iki sene kullandım. Birkez ön ve arka lastiklerim patladı. Onda da birer tane yama yaptım. Çevremde de race king kullanıp da memnun olan çok.

İç lastik patlam koruma ile de kullanırsan hiçbir sıkıntı yaşamazsın. Smart Sam kardeşimin bisikletinde var. Fena değil ama raace king değil ;)

homosapien

Daimi Üye
Tepki
16
Başlangıç
2011—12
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Raceking kullandım 1 sene bir dahada almam sebebi arazide çok aşırı patlaması ne kadar sabredersen sabret o sabır bir yerden sonra taşıyor. Şuanki lastiğim maxxis crossmark arazide ve ıslak zeminde 10 numara daha önce hutchinson python kullandım 2.0 ama ıslak zeminde tutuşu bence kötü. Asfalt için bilmem ama arazide maxxis crossmark 10 numara.

chnkrmz

Tepki
5.026
İsim
Cihan KIRMIZI
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Cannondale
Bisiklet türü
Cyclocross
race king çok hafif lastiktir. onu patlak önleyici şerid ile kullanmak gerekir.
ben hem patlak önleyici şerid hemde slime ile kullanıyorum.
hızlanırkende çok iyi farkettiriyor. tabi tercih meselesi. sade kullanmak istersen lastiği maxxis modellerede bakabilirsin.

Osman Uygun

Daimi Üye
Tepki
128
Bisiklet
Sedona
Aslında tecrübelere bakınca bana Uygun olanın raceking olduğunu düşünüyorum çünkü benim için asfalt ve ıslak asfalt Performansı daha önemli, çok fırsat bulmadım araziye kaçamayacağım aşikâr; en azından asfaltta hızımı kaybetmeyeyim ve yağmur attırdı mı bisikleti altımdan alıp götürmesin

Raceking sipariş edeceğiz gibi

chnkrmz

Tepki
5.026
İsim
Cihan KIRMIZI
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Cannondale
Bisiklet türü
Cyclocross
şunu söyleyeyim sadece.
race king lastiği asfaltta kullanacağım zaman 60 - 62 psi hava basıyorum.
asfaltta 49 yaptım düz yolda. asfaltta okadar iyi yani.
başka lastik denemedim hiç ben kullandığım lastik üzerinden konuşuyorum sadece.

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@Osman Uygun

her turda rezil oldum yollarda kaldım en ufak dikende patlıyor,yumuşak hamurlu,15 tane iç lastik değiştirdim 1500 kmde,slimeli iç lastik bile patladı düşün,smart sam 1000km geçtim her yola girdim 0 patlak.belki benimki fabrikasyon hata vardı.

Osman Uygun

Daimi Üye
Tepki
128
Bisiklet
Sedona
@Mehmet Yusuf Koçak

Schwalbe 45 Euro'ya geliyor çifti şimdilik biraz fazla üstelik MTB lastiği şart, marathonla buradaki parkurlara gidemem