Tayt veya şort önerileri

Kadir İLBAY

Forum Bağımlısı
Tepki
874
İsim
Kadir İlbay
Başlangıç
2017—18
Bisiklet
Cube
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
@fensinn
Merhaba abi, rc500 kullanmadım. Şort içliği olarak satılanı kullandım oldukça rahat, memnun kaldım. Şort içinde kullanacaksanız rc500 terletebilir. Şort içliğide oldukça transparan bir yapıda, sadece içe giyilebilir. İki üründe tek bir kullanım için üretilmiş. Dışarda mı olsun içerde mi olsun diye seçim yapmak daha doğru olacaktır. :)

• Beğen
Tepkiler: fensinn
Scudo

fensinn

Daimi Üye
Tepki
137
İsim
fensinn
@Kadir İLBAY dostum yanıt için teşekkürler, sürüşte kayma felan yapıyor mu şort içliği ? Ben kendi şortlarımın altına giyeceğim o düğmeleri takmayacağım yani 😊

Kadir İLBAY

Forum Bağımlısı
Tepki
874
İsim
Kadir İlbay
Başlangıç
2017—18
Bisiklet
Cube
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
@fensinn
Yok abi kayma yapmıyor. İç çamaşırı olmadan kullanmak lazım, yoksa hiç rahat olmuyor. :)

• Beğen
Tepkiler: fensinn
Tepki
359
İsim
ferhat
Başlangıç
2015—16
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Arkadaşlar linkteki taytı kullanan var mı, tavsiye eder misiniz? Santini deyince insan çok uçuk fiyat bekliyor, en azından bu biraz makul gözüktü gözüme.
(link)

• Beğen
Tepkiler: M.İhsan

Erdem.Ç

Üye
Tepki
0
İsim
Erdem Çalışkan
Başlangıç
2004—05
Bisiklet
Corelli
Bisiklet türü
Yol bisikleti
An itibariyle jordanred airmesh almak ile sora armadillo almak arasında kararsızım.Soranın fiyatı jordanred'e göre %50 daha pahalı.Buna değecek bir fark var mı yoksa çok benzer ürünler mi?

SpirituaL

Daimi Üye
Tepki
1.011
İsim
Eray
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Jordanred'in hava geçirgenliği daha az ve görünüm olarak daha basit. Armadillo ile Airmesh padlerin performsı aynı. Ben jordanred kullanıyorum, %50 fiyata değer fark yok ama bütçe ayırabilsem sora tercih ederim.

• Beğen
Tepkiler: Erdem.Ç

medmaven

Üye
Tepki
1
Başlangıç
2020—21
Bisiklet
Carraro
Selamlar,

Maksimum konfor düzeyinde pedi bulunan, üstüne şort giyebileceğim içlik veya tayt önerilerinizi rica ediyorum. Bisiklet sporuna yeni başladım.

• Beğen
Tepkiler: Groims

_Madmexx _

Forum Bağımlısı
Tepki
3.583
Başlangıç
1984—85
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Selamlar,

Maksimum konfor düzeyinde pedi bulunan, üstüne şort giyebileceğim içlik veya tayt önerilerinizi rica ediyorum. Bisiklet sporuna yeni başladım.
Soracycling sitesinde 3 çeşit pedli tayt mevcut. Bakabilirsiniz.

• Beğen
Tepkiler: medmaven
Tepki
32
Başlangıç
2015—16
Bisiklet
Specialized
Bisiklet türü
Yol bisikleti
DECATHLONDA satılan RC500 modelini aldım.

Yurtdışında 35 sterlin burada 350 tl. sterlin bu yazıyı yazarken 12 tl. ilk sürüşümde çok konforluydu ancak 2. sürüşümde o ilk sürüşteki rahatlık yok gibiydi. Bilmiyorum belki padlerin kendine gelme süresi vardır. ilk sürüşümden sonra 1 gün dinlendim sonra 2. sürüşü yaptım. oturma bölümünde taytın içinde nokta nokta delik kısımlar var hava alsın diye o yüzden terletmedi o açıdan başarılı. diz kısmında kaydırmayan bi şey var o sadece kıvrılmıyor yukarıya doğru. ancak bedenim L olmasına rağmen çok sıktı XL aldım bu seferde bel kısmı biraz bol geldi. Yine de kullanıyorum bu şekilde. Alacak olanlara tavsiyem bir beden büyük alın. zaten kafama koymuştum en pahalısı neyse onu alacaktım. çünkü 60 70 tl ye alınan taytlar çöpe gidiyordu bir süre sonra. içinde jel var diyorlar ama jel oldugunu nasıl anlarız bilmiyorum tabii ki decathlon gibi büyük bir marka yanlış söyleyecek değildir. ben pek anlamıyorum. onun dışında rahat zaten 350 tl iyi para ama tayt öyle bir şey ki ucuz olanları cidden hiç bir işe yaramıyor kısa sürede süngerler incecik kıvama geliyor konfor diye bir şey kalmıyor.

Son düzenleme:

Trakyalı

Aktif Üye
Tepki
338
İsim
Gökhan
Başlangıç
1990—91
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Bende RC500 modelini tavsiye üzerine aldım ve gayet memnun kaldım.

Tepki
32
Başlangıç
2015—16
Bisiklet
Specialized
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Bende RC500 modelini tavsiye üzerine aldım ve gayet memnun kaldım.
Selam hocam bende yeni aldım. Yıkama işini nasıl yapıyorsun? Babam dedi ki çok kendi haline bırakma tuz daha hızlı yıpratır dedi. Malum sürüşlerde yazında etkisiyle çok terliyoruz ve deli gibi tuz atıyoruz. Nasıl ve ne sıklıkla yıkama yapıyorsun? Bu mesajı okuyup bilgi vermek isteyen herkes cevap verebilir tavsiyelere açığım.

• Beğen
Tepkiler: fatihgocmez

BveP

Aktif Üye
Tepki
324
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Cube
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Selam hocam bende yeni aldım. Yıkama işini nasıl yapıyorsun? Babam dedi ki çok kendi haline bırakma tuz daha hızlı yıpratır dedi. Malum sürüşlerde yazında etkisiyle çok terliyoruz ve deli gibi tuz atıyoruz. Nasıl ve ne sıklıkla yıkama yapıyorsun? Bu mesajı okuyup bilgi vermek isteyen herkes cevap verebilir tavsiyelere açığım.
Her sürüşten sonra duşa girdiğinizde ılık su ile elinizde yıkayabilirsiniz.

• Beğen
Tepkiler: phoenix1337

Adil ÜNALDI

Antagonist
Tepki
9.594
İsim
José
Başlangıç
1991—92
Bisiklet
Specialized
Bisiklet türü
Yol bisikleti
DECATHLONDA satılan RC500 modelini aldım.

Yurtdışında 35 sterlin burada 350 tl. sterlin bu yazıyı yazarken 12 tl. ilk sürüşümde çok konforluydu ancak 2. sürüşümde o ilk sürüşteki rahatlık yok gibiydi. Bilmiyorum belki padlerin kendine gelme süresi vardır. ilk sürüşümden sonra 1 gün dinlendim sonra 2. sürüşü yaptım. oturma bölümünde taytın içinde nokta nokta delik kısımlar var hava alsın diye o yüzden terletmedi o açıdan başarılı. diz kısmında kaydırmayan bi şey var o sadece kıvrılmıyor yukarıya doğru. ancak bedenim L olmasına rağmen çok sıktı XL aldım bu seferde bel kısmı biraz bol geldi. Yine de kullanıyorum bu şekilde. Alacak olanlara tavsiyem bir beden büyük alın. zaten kafama koymuştum en pahalısı neyse onu alacaktım. çünkü 60 70 tl ye alınan taytlar çöpe gidiyordu bir süre sonra. içinde jel var diyorlar ama jel oldugunu nasıl anlarız bilmiyorum tabii ki decathlon gibi büyük bir marka yanlış söyleyecek değildir. ben pek anlamıyorum. onun dışında rahat zaten 350 tl iyi para ama tayt öyle bir şey ki ucuz olanları cidden hiç bir işe yaramıyor kısa sürede süngerler incecik kıvama geliyor konfor diye bir şey kalmıyor.
DAHA BÜYÜK FONTLAR KULLANABİLİRSİN. BÖYLELİKLE 40 VE ÜSTÜ YAŞ KULLANICILAR DAHA RAHAT OKUYABİLİRİZ.

Tepki
32
Başlangıç
2015—16
Bisiklet
Specialized
Bisiklet türü
Yol bisikleti
DAHA BÜYÜK FONTLAR KULLANABİLİRSİN. BÖYLELİKLE 40 VE ÜSTÜ YAŞ KULLANICILAR DAHA RAHAT OKUYABİLİRİZ.
Sakin ol dostum uzun zaman sonra ilk defa mesaj attım ayarı öyleydi, sen bu mesajı atmadan çok çok önce, yazıyı yazdıktan 1 dk sonra büyük olduğunu görüp sonradan düzelttim.

Trakyalı

Aktif Üye
Tepki
338
İsim
Gökhan
Başlangıç
1990—91
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Yol bisikleti
yıkama talimatında max 30 C sıcaklıkta yıkayınız diyor.
Şahsen her kullanımdan sonra bütün eşyalarımı yıkatıyorum ki zaten bizim hatun bırakmaz birgün beni de makineye atacak diye korkmuyor değilim :snzdglsn: makinede kısa programda 15-20 C ye ayarlıyor.

fatihgocmez

Forum Bağımlısı
Tepki
1.720
İsim
Fatih
Başlangıç
1999—00
Bisiklet
Bisan
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Taytlı forma takımımı sahibindenden aldım. 2 defa giyilmiş küçük geldiği için satmış arkadaş. 120TL. birde dolaptan şort aldım 20 tl

FelixTheCat

Forum Bağımlısı
Tepki
896
İsim
Betül
Başlangıç
1999—00
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Forma ve tayt fiyatlarının artmış olmasından dolayı amazon.com dan takım aldım. Ayın 9 unda elime ulaşacak 27 dolar verdim. En azından forması kullanışlı olacaktır diye düşünüyorum. Umarım ikiside iyi gelir 😅

Trakyalı

Aktif Üye
Tepki
338
İsim
Gökhan
Başlangıç
1990—91
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Forma ve tayt fiyatlarının artmış olmasından dolayı amazon.com dan takım aldım. Ayın 9 unda elime ulaşacak 27 dolar verdim. En azından forması kullanışlı olacaktır diye düşünüyorum. Umarım ikiside iyi gelir 😅
Umarım gelen ürünleri kullanabilirsiniz :D

• Beğen
Tepkiler: FelixTheCat