Tayt giymek istemeyenlere alternatifler

Scudo

JusTiMe

Siyah Bisiklet Delisi
Tepki
1.117
İsim
emre
Bisiklet
Mosso
@Furkan TK Bisiklette kullanılan bütün kıyafetlere hayır diyen insan olduğumdan taytada hayır derim ekstradan kendimde asla sevmem taytı...
Bu isyanım sonucunda herşeyin sağlıklısı olan keteni buldum yavaş yavaş benim tercihlerime uyan kıyafetler almaya başladım. Ama giymediğim halde merak ettiğim kıyafettir bu taytlar, şu soruma cevap verirsen çok sevinirim. Bu taytlarda kullanılan kumaş nedir acaba?

Furkan TK

Forum Bağımlısı
Tepki
2.180
Bisiklet
Cube
@JusTiMe

Herkesin hayata bakış açısı farklıdır. Kişiler ne isterse giysin, kendi kişisel tercihleridir. Bu taytlarda kullanılan malzeme çoğunlukla "Polyester" hammaddesi petrol olan insan sağlığı açısından pekte uygun olmayan işlenmiş bir tür plastik.

Ketene alternatif arıyorsan doğal yün olarak merino yününü tavsiye ederim. Yazın serin, kışın sıcak tutar. Teri müthiş dışarı atar doğal koyun yününden üretiliyor.

(link)

(link)

• Beğen
Tepkiler: JusTiMe

JusTiMe

Siyah Bisiklet Delisi
Tepki
1.117
İsim
emre
Bisiklet
Mosso
@Furkan TK Merinos boxer ile keten şort kombinasyonu yaparsam tadından yenmez. Aydınlattığın için teşekkür ederim

• Beğen
Tepkiler: Furkan TK

Gökhan Akkaya

BilgisayarKurdu
Tepki
1.774
İsim
Gökhan
Bisiklet
Nishiki
Kısa tayt üzerine uzun-kısa kot veya dar paçalı eşofman veya uzun tayt üzerine aynı şekilde dar paçalı eşofman en mantıklısı.
Maltepe sahil gibi yerlerde tadını çıkara çıkara tayt giysek de mahalleye geri dönerken maalesef yemiyor :)
Toplumunda bunu hoş karşılayacak algı oluşmadı henüz. Dar paçalı eşofman en iyi alternatif kısacası.

JusTiMe

Siyah Bisiklet Delisi
Tepki
1.117
İsim
emre
Bisiklet
Mosso
@Furkan TK Furkan bey kimsenin ses çıkartmaması işte bu beni üzüyor. Bununla ilgili konum var dert yakındığım konu da olmuştu

Cemal Ç.

Sadece sürüyorum. 😒 𐱅𐰇𐰼𐰰- 🚵‍♂️🚴‍♂️
Tepki
20.646
İsim
Cemal ÇELİK
Başlangıç
1992—93
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Diğer
Sayin @Gökhan Akkaya tum forumun malumu yurtdisinda yasiyorum, ona ragmen benim kendi icim rahat etmiyor o sekilde halka acik yerlerde gezmeye :D Kesinlikle uzerine esofman, pantalon ve ya sort giyiyorum. Hatta niye daha onceden tayt giymedim ki diye dusunuyorum ;) Yani rahat oluyor, en azindan kaba etimiz icin :)
Dipçe: Ozur dilerim bir oneride bulunup sizi aydinlatamadim. Ama tayt uzerine diz alti esofman ve ya sort benim de tavsiyemdir.

Fırat Ç.

Forum Bağımlısı
Tepki
851
İsim
Fırat
0AE0C20C-2B19-403B-A20E-4F85FED479E4.jpeg Taytın üstüne likralı trekking pantolunu giyebilirsiniz arkadaşlar resimdede gördüğünüz gibi ama ter atma performansı engelleniyor baştan uyarayım.

• Beğen
Tepkiler: Adrenalin26

furkantrojka

Forum Bağımlısı
Tepki
1.142
İsim
Furkan
Bisiklet
Diğer
@Fırat Ç.
Engellenmemesinin imkanı yok zaten hocam. O taytlar üzerine bir şey giyilmeyeceği önkabülüyle üretiliyor.

Üzerine bir şey giydikten sonra tayt giymek bence biraz garip zaten.

Fırat Ç.

Forum Bağımlısı
Tepki
851
İsim
Fırat
@furkantrojka
Aynen zaten bu turdan sonra taytın üzerine birşeyler giymiyorum artık daha rahat oluyor.

Okan Örs

DALGACI DENİZ AYVALIK
Tepki
841
Bisiklet
Focus
Yazlık ürün.Çok şık ve kullanışlı.Pedsiz.Kışlık softshell modelleri de var.
Keşke daha önce keşfetseymişim.Özellikle şehir içinde bisikletle alışverişde,kafede çok daha kasmadan :) hareket kabiliyeti sağlıyor.
(link)

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@Gökhan Akkaya

Sahil de, mahalle de, her yer de, giyiyorum. :D Toplum ne derse desin, asıl önemli olan benim ne düşündüğüm değil mi? Toplumun geneli cinsiyete göre olayları yorumladığı için, tepkisini de ona göre gösteriyor! Kıssadan hisse; ben giyerim, giyene veya giymeyene karışmam, kimse de bana karışamaz.

furkantrojka

Forum Bağımlısı
Tepki
1.142
İsim
Furkan
Bisiklet
Diğer
@Okan Örs
Decathlonda eşofmanlar 30 TL'ydi. 4, 5 farklı renkte falan. Farklı tip kesimler de mevcut. Ben oradan bir tane dar paça aldım. Yakında bir yerlere gitmek için kullanıyorum.

• Beğen
Tepkiler: Okan Örs

Bisiklet sever 93

Pejocu genç :-)
Tepki
514
İsim
Mert
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Yol bisikleti
bende yarın decathlon'a gidecem bir iki şey bakacam bende bir tayt ve forma almayı düşünuyorum ama şöyle bir sıkıntı var benim biraz geniş bir kalça bolumum var:( ve oradaki taytlar benim bedenimde varmıdır acaba? bu arada bel olçüm 34-36 beden arası cevaplarsanız sevinirim:)

Adrenalin26

Orbea
Tepki
1.144
İsim
Fatih
Başlangıç
1977—78
Bisiklet
Orbea
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Pamuk
Bu bacak ısıtıcıları , serin havalarda çok terletirmi?

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@Adrenalin26

Terletirse çıkartırsın normal taytın kesilmiş halini düşün ben fiyatları pahalı diye taytımın altına decathlondan kayak içliği aldım bacak ısıtıcısı deneme fırsatım olmadı yani. Kışlık tayt düşünmüştüm ama yazın kullanamayacağım için almadım Bedenine uygun iyi bir askılı kısa tayt al altına koşu taytı filan giyersin bunu çoğu bisikletçi yapıyor memnun kalamayanı görmedim daha

(link)
(link)

(link)
Ben bunu kullanıyorum bende terletme gibi bir sıkıntısı olmadı şimdilik ama başkasında olabilir performansı biraz düşük örüm şekli yüzünden yukarıya toplanıyor, tüylenme yapıyor koşu taytı veya bacak ısıtıcısı alırsanız bunlar olmaz tabi ki

Tepki
106
Başlangıç
1990—91
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Merhaba.
Bu eşofman altını aldım Decathlon'dan. Gayet iyi. Rahat. Tavsiye ederim. Bunun TP500 olanı çok daha güzel ama ben bedenime uyduramadım. Fiyatı da uygun. Bu havalarda da kullandım.

T100 FUTBOL EŞOFMAN ALTI - YETİŞKİN - SİYAH : (link)

Nexus 6P cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

-Skynet-

Forum Bağımlısı
Tepki
2.141
Başlangıç
1992—93
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Bisiklet pantalonları var,onlardan bak istersen. Bir ara bende merak salmıştım. Ven ligralı rahat olduğum bir pantalonu bisiklete ayırdım.onu kullanıyorum,altında tabi kısa pedli taytım var.

Semih Cavdar

Forum Bağımlısı
Tepki
7.077
İsim
Semih
Başlangıç
1988—89
Bisiklet
BMC
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Adrenalin26
Bildiğim kadarı ile çeşitli oluyor onlar. Termal olmayanlar yazın serin havalarda ideal olur bence.

• Beğen
Tepkiler: Adrenalin26