tayland(kuzey)-laos-kambocya-tayland(guney)

omer yildiz

Forum Demirbaşı
Tepki
15
@evrimyigit

Antalyada tirmis satan bir adamcagiz var.Hala satar.Onun bisikleti bundan iyi.:D Bu adam sanırımRekorlar kitabına girmek icin yapiyor bu bisiklet gezisini.Azim cok onemli.Tesekkurler Evrim,guzel resim gercekten.

Scudo

omer yildiz

Forum Demirbaşı
Tepki
15
Artık kimse bisikletinden şikayet etmesin yukarıdada görüldüğü üzere azmin elinden hiç bir şey kurtulmuyor helal dedeye ve onu bize ulaştıran evrim kardeşimize

Ahmet Mumcu

Daimi Üye
Tepki
1.073
Evrim.

Gordugum kadariyla pek yalnizlik cekmiyorsun, yollarda o kadar cok ayni hayat duzenini secmis kisiler yani alisilmisin disinda yasayan anormal normaller, deli dolular var ki her an her yerde birileriyle karsilasmak saatlerce muhabbetlesmek mumkun, hayat surprizlerle dolu bir de bakmissin oralara yerlesmissin :) .
Bunu niyemi yaziyorum? Bizler nereye gitsek mutlaka yanimizda birisinin olmasini isteriz. Sinemaya bile yalniz gitmeyen bir gelenegimiz var. Gunlerce planlanan geziler son gunde yol arkadasinin gelememesi yuzunden suya duser. Ben bunu 1998 yilinda yasadim ve o gunden beri tum planlarimi yalniz yapiyorum ama eger gelebilecek bir arkadas olursa ne ala.
Birde yalniz gezmenin avantajlarida var ozellikle bisikletle farkli performanslar dolayisiyla anlasmazliklar cikabiliyor.

Luang Parabang'in zevkini cikar zira Vien Tien'den sonra cografya oyle bir degisiyorki kendini Afrikada gibi hissedeceksin. Yollar genellikle dumduz hic eglenceli degil. Eger bulundugun bolgeden memnunsan illede baska yerlerde gorecegim diye acele edip gezini bir performans gezisine donusturme. Yani turunu kendin icin yap baskalari senden daha cok yerler gezmeni bir ulke daha fazla gitmeni bekleyebilirler yani az olsun ama oz olsun. Bir de vucudunu dinle bazen fiziksel ve beyinsel olarak o kadar yoruluyorsun ki artik bazi gunler bisikleti gormek bile istemiyorsun. Birkac gun sonra yine hersey eskiye donuyor.
Ben oralarda genellikle Hindistan restaurantlarina gidiyordum super nefis vejeteryan yemekleri var, patlicani ancak onlar bizim gibi iyi hazirliyorlar ve ayranlari da meshur aman tatlisini degil de tuzlusunu tercih et.
Ve unutma yorgun bir gunun ardindan bir masaj ilac gibi geliyor, saati sadece 5-6 $, bu kadar ucuza dunyanin hicbir yerinde bulamazsin.
Yolun acik olsun
Mental olarak daglara hazirla kendini. Seni zor gunler bekliyor.
Selamlar

Ahmet Mumcu

Daimi Üye
Tepki
1.073
Arkadaslar.

Evrim su anda Laos'da super bir bisiklet turu yapiyor. Tura Thailand'dan basladi Kambocya, Thailand.... ve daha fazlasini planliyor.

Ancaaaak.

Onu en iyi anlayabilecek birisi benim zira benimde basimdan gecti. Her aksam, uzun bazen eglenceli bazen zorluklarla dolu bir gunun ardindan internet cafe arayip bilgisayarin karsisinda foruma girince sadece iki uc kisinin turu takip ettigini gormek insani cok uzuyor hatta bir sure sonra insan gunluk olarak yazmaktan da vazgeciyor. Inanin ufak bir tesekkur gormek adeta bir asker mektubu sevinci yasatiyor insana. Bu yuzden ben son turumun sonunda sadece web sayfasinin adresini vermekle yetindim. Hatta forum yoneticileri, icinde reklam olabilecegi kaygisiyla sanirim web sayfami icerigine bakmadan sakinca koydular.

Bakin Cem Terzi'nin ve Gizem'in sayfalarina oldukca az tesekkur. Soner ve esi'in sayfasi haric onun onu seven ogrencileri var:). Ama yabancilarin yaptigi turlara hatta yasgunleri icin ucakla memleketlerine donup sonra yine turlarina devam eden her turlu imkanlara sahip yabancilara nedense buyuk bir hayranligimiz var.

Arkadaslar

Lutfen Evrim'in yaptigi bu olagan disi tura tesekkurlerimizle destek verip onun moralini yukseltelim.

Onun adina simdiden hepinize tesekkur ediyorum.

Selamlar

omer yildiz

Forum Demirbaşı
Tepki
15
Sevgil Ahmet,senin forumdaki varligini hissetmek muthis bir guven ve sevinc.Evrime desteklerin ve yardimlarin icin minnettarim sahsim adina.Tabiiki biraz daha duyarli olursak bu konuda destek ve moral vermis oluruz.Evrim bu toplumun bireylerini ve hislerini analiz edebilen bir kisi.Bazen ihmalkar oluyoruz toplum olarak.Dilim varmiyorda su atasozu:Mum dibine kor yanar.Bu artik gercek olmaktan ciksin.Hepinizi gezerken gormek,icte ve dista gelismis ulke insaninin imkanlarina sahip olmaniz dilegiyle....Ama inanin hersey bir surecten gecmek durumunda.Sizlerin bu azmi vizeden rahatsiz olmayan yoneticilerimizi uyandiracaktir.Rahatsiz edeceksiniz,varliginizla.Tibki altindaki pislikten ve ebebeyinlerini rahatsiz eden cocuklar gibi.Sizler bir AB vatandasinin rahatligi ile ulkeleri gezemiyorsunuz.Karsiniza dur bakalim.Vizen nerde sorusu.Cok onur kirici arkadaslar.Evrim ve Ahmet gibiler bunlari cok iyi anliyorlar.Yasadiklari icin.Bazi turk filimlerinde konu edilir.İlla futbolcu Zenci yada yugoslav olacaktir.Hatta adami boyarlar siyaha.Yutturabilirlerse yabanci diye kulup baskani alir futbolcuyu.Guleriz buna ama gercektir maalesef verilen mesaj.
Bizim cocuklarimiz,sizler bakin ne guzel isler yapabiliyorsunuz.Baska ulke topraklarında pedal ceviriyor ve teknolojinin imkanlarini kullaniyorsunuz.Sabah gezinizi aksam bizlere aktabilme imkani var.Hep birlikte duyarli insanlar olarak bir birimizin yaninda olalim,daha cok insanimizi bu gezilere tesvik edelim.
Unutmayalim.Bu moralla ve destekle olur.Fenerbahcenin seyircisi 50 bin iken Zeytinburnununda hic olmazsa otuz bin seyircisi olsun statta.
Herkese selamlar, opuyorum.Bu elestiri degildir,bir tavsiyedir. Ozlemdir.

omer yildiz

Forum Demirbaşı
Tepki
15
@Ahmet Mumcu

Oyle guzel iletilerin varki Ahmet,bir gun beni Antalyada ziyaret edecegin gunleri gormek istiyorum.Programiniza lutfen bu davetide aliniz. Opuyorum seni ve senin gibiler.:)

omer yildiz

Forum Demirbaşı
Tepki
15
@mehmet yılmaz

Bu gun ziyaretime geldiginizde konu hazir konusmak icin.Tesekkurler tum bisikletsever dostlara.

Serkan Taşdelen

Forum Bağımlısı
Tepki
4.807
Merhabalar Evrim,
O Bisikleti görünce inanın kendimden utandım. Bizler ne biçim insanlarız? Onla bunla yetinmiyoruz hep iyisi olsun, hep en üstü olsun deyip duruyoruz. Oysaki önemli olan iki tekeri olması. O adamın ellerinden öpülür, ben başka birşey diyemem. Helal olsun...

Bu kareleri bizlerle paylaştığın için çok çok teşekkürler sevgili Evrim.

Bu güzel turu konular listesinde sabitliyorum. Dilerim arkadaşlarımızda görürler ve sizi takip ederler.

Yolun açık olsun... Sevgiler...

ibrahim Kızılkaya

Daimi Üye
Tepki
1.009
Selam Evrim.
Taa başından beri ilgiyle izliyorum Asya turunu. Adeta seninle birlikte dolaşıyorum Asya'da..
Dünyanın değişik coğrafyalarında pedal basma özlemindeki tüm bisikletçi dostlara rehber olacak nitelikte bir tur oluyor bu tur. Harcamalarını da gün gün yazıyor olaman böyle bir turu planlama aşamasındaki arkadaşlar için çok önemli bir ayrıntı.
Ayrıca sevgili dostum Ahmet Mumcu'nun tekerlek izinden gidiyor olman ve Ahmet'in de pedal pedal seni izliyor olması, deneyimlerini seninle ve bizlerle paylaşması da çok önemli bir kazanım. Ahmet'e de çok teşekkürler.

Bundan böyle uzak doğuya gidecek bisikletli dostlar senin rehberliğinde ve senin tekerlek izini sürecekler o bölgelerde. Emeğin için, yüreğin ve paylaşımların için çok çok teşekkürler.

Turunu daha çok fotoğrafla desteklersen sevinirim. Ayrıca tur güzergahını üzerine işlediğin bir haritayı buradan paylaşırsan yaptığın bu güzel turu daha iyi hayal etmemizi sağlamış olursun bence. İyi bak kendine. Seninleyiz...

omer yildiz

Forum Demirbaşı
Tepki
15
@Serkan Taşdelen

Sevgili serkan,...
Bu resim; fotografin gucunu ortaya koyan ve hizla dunya insanlarina sunulmasi gereken bir fotograf.Ne kadar ses getirdi ki bizleride oz elestiri yapmaya itti.Dogru dusunuyorsun.....Anlatmakla olmazdi,fotograf tamamladi o elleri opulesi insani.Evrimide sizleride kutluyorum....

OrionForEver

Forum Bağımlısı
Tepki
857
Evrim Dostum,

Yazdıklarını ve paylaştıklarını gorunce yasama bakısımdan ve sahiplenişimde cok ciddi bir hata oldugunu dusunuyorum.
Fotograflarını bugune kadar hic gorememiştim ama (link) adresinde sen zaten elinden geleni cok cok iyi yapmissin. Ayagina saglik, yolun acik olsun.

omer yildiz

Forum Demirbaşı
Tepki
15
@OrionForEver

Bu bize elimizdekilerle yetinmez ve doyumsuzluk gosterirken ornegin yemegimizi begenmezken,giysilerimizin rengini begenmezken birden ac sefil ve bedensel de engeli olan birisinin karsimiza cıkmasi gibi oldu.Utandik.Kendimiz sorguladik.:)
Unutmayalimki,Ara Guler o nefis resim karelerini bize Eski modasi gecmis bir Laika marka fotograf makinsi ile gormemizi sagladi.:) Fotograf sanatinin gucu bakimindan bu resim cok iyi bir ornek.Evrim guzel ifade ediyor dusuncelerini.Ama Fotograf da nasil beslemis anlattiklarini.Hepimiz hayranligimizi gizleyemedik.Eline koluna ayaklarina saglik....:)
selamlar tum bisikletsever dostlarımıza...

omer yildiz

Forum Demirbaşı
Tepki
15
@myant

Bu gun Mehmet Yilmaz ziyaret etti beni.Tirmiste getirmis.Ama tirmiscide bisikleti son model yapmis.Oda modaya uymus yani.
Hayirlisi olsun.Degisim iste.:)

omer yildiz

Forum Demirbaşı
Tepki
15
Mustafa bey misafirperverliğiniz için çok teşekkür ederiz. Sizinle tanıştığıma çok memnun oldum. En kısa zamanda sizleride bekliyorum. Görüşmek üzere.

omer yildiz

Forum Demirbaşı
Tepki
15
@mehmet yılmaz

Forum uyelerinden ilk sizle tanistim. sonsuz mutlu oldum.Guzel bir ziyaretti enternetin olumlu kullanilma yollarindan birisi olarak forumumuzu gosterebilirim.Ben jurgen beye ve size tesekkur ediyorum.... Bu arada bilgisayarim cok rahatladi. tesekkurler bu konudaki yardiminiz icin.:) .

omer yildiz

Forum Demirbaşı
Tepki
15
@Evrim Ergin

Evrim. Evulation.bence Onemli bir kelime.Oglum ile adas olmaniz ayrica beni cok mutlu etti,dilegim senin de daha enteresan bolgelerde bizler icin pedal cevirip bizlere aktarmasi.
Bu meyhane veya birahanelerde sigara dumani altinda oturmaktan cok iyi elbette.Gorun,gezin, uygulayin.Kisin AB ulkesi gencler Avusturyada kis sporlari icin kayak pistinde yariste iken bizim yirmi yasindaki genclerimiz nerede idi.
Sorgulayin ve dusunun cocuklar...:) :) :) .opuyorum Evrim seni ve senin gibi bisiklet severleri..............

omer yildiz

Forum Demirbaşı
Tepki
15
Bir dahaki gelişimde çok daha fazla temizlik ve güvenlik sağlıyacağız inşallah bilgisayarınızda kusura bakmayın fazla vaktimiz yoktu.

omer yildiz

Forum Demirbaşı
Tepki
15
Evet bu sansi vermissiniz.Guzel ama,ihtiyac aninda calismiyor.Kontur yuklemesi eksik GSM cihazi gibi.Ozel bir mesaj iletisi gondermek isterseniz karsiniza 50 mesaj olamdigi icin ozel mesaj gonderemezsiniz diye not cikiyor.
Bende bu 50 mesdaj barajini bu gun asmaliyim.Agirima gidiyor bu yasakla yasamak.:) :) :D Benim bu baraji asmam lazim.Sizlere yazacak soyleyecek oyle cok konu var ki.İleri gunlerde Konulari belirleyerek ama konunun sonuna dek takip ederek yazilarimle sizlere destek vermek istiyorum.Bu konuda mesafe alirsam cok sevinirim....
Konu basligi olarak size bir isaret vereyim.Bu kesinlikle ulkemizde bisikletcilerinin yolunun daha kolay ve haklarinin alinmasi dogrultusunda oalcaktir..Hep beraber Otobana ve oto sektorune direnecegiz. Diyecegizki bu yollarda sizde olun bizde olalim. Bize zarar vermeyin. Bizim zaten oyle bir gucumuz yok.Ama okula ise geziye istersek bisikletle gidecegiz..Ama guvence istiyoruz sizlerden.Lutfen bizi ezmeyin yaralamayin.
Kopekleri zehirlediniz cozum diye, bize yol birakmadiniz saygi duymadiniz trafikte ve sehirlerde.Bunu istemiyoruz.Kedi, kopek, kus ve bisiklet binen bizler bu dunya bizimde.Yeter artik bizi zehirlediginiz ,yasamimizi caldiginiz.Artik musade etmiyecegiz. :) Bir unluyu bisiklete bindirirsek kesinli basaririz.Dusunsenize bu ulkede kus burnu nasil meshur oldu.Nar da ayni.Basbakani yada bir baska ilgiliyi bisikletle ise gonderirsek bu sorun cozulur. Ne dersiniz genclerr...Bence olur.....
selam sizlere.