#Susamam (bir günde 11 milyon görüntülenme)

Orkun KnighTR34

Kara atlı prens
Tepki
2.038
İsim
Orkun
Başlangıç
2006—07
Bisiklet
Peugeot
Bununla ve Ezhel'in Olay şarkısıyla bir playlist yaptım, bisiklet üstünde olduğum sürece bisikletime taktığım hoparlörde son ses bunları açıyorum. Bence siz de yapmalısınız. Arabada da uygulanabilir.

Scudo
B

BF Okuru

Misafir
herkes işine geleni almış. sözlerde benim işime gelenler şunlar : 0:44 Cengiz han döneminde suyu kirletmenin cezası ölümdü, çappulcu coğrafyasına göç edip çürüdük, 3 denize sıçar hale büründük... kökünü kaybedersen her şeyini kaybedersin.

5:13 hepimizi yutuyor pis boğazlı İstanbul.
tüm Türkiye 5 milyon istanbul zengini züppesini beslemek için asgari ücrete kıçını yırtıyor. dağlarımız ormanlarımız istanbullunun refahı için yağmalanıyor.
kasabalarımız köylerimiz kültürümüz bozguna uğratılıyor.

SUSAMAM mı ? nelere sustugunuzu burada saymayalım.
yukarıda arkadaşın @bayırniyazi yazdıgı gibi ortalamanın altında rap sözlerinden memleket sorunlarının farkına varmakta ayrı bir sorun

cazci

Dört Mevsim Pedal...
Yönetici
Tepki
17.573
İsim
MEHMET CEM SAYGI
Başlangıç
1974—75
Bisiklet
Cube
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Her tezin antitezi, her teoremin de karşıtı olur.
Ancak, ülke gerçeklerini "rap" tarzında dile getirmek bir ses getirecekse, toplumun ne kadar dolduğunu gösterir..
Unutmamak gerekir ki "rap" A.B.D. de yaşayan şairler tarafından; ezilmiş- haksızlığa/ayrımcılığa uğramış- dışlanmış kesimin sesi olarak doğmuştu..

Mert E.

We create Chemistry
Tepki
3.574
Bisiklet
Giant
@Türko

Arkadas, ben memleketle ilgili her post'ta mecbur muyum senin iktidar seviciligini gormeye? Ulkenin hali perperisan, gik dense firliyor "yok oyle degil, yok siz siyaset yapiyorsunuz, yok bilmem ne"..

"aynı sorunları senin savunduğun kişiler ülkeyi yönetirken olsa eminim sesisin çıkarmayacaksın. açık ve net !" demissin ya. Kisi kendinden bilir isi. Herkesi kendin gibi zannetme.

jestercat

Aktif Üye
Tepki
188
İsim
Mirza
Başlangıç
1949—50
Bisiklet
Mosso
El broşürü gibi klip hazırlamışlar, rap anlamında da çok kötü olmuş.

bayırniyazi

Aktif Üye
Tepki
161
İsim
...
hatırlayanlar olacaktır su 50 sanıyeyı 14dk da yakalayamamsılar acıkcası.ıyı nıyetlı olmak kadar kolay bısey yok ancak ıyı ıs kolay cıkmıyor hakıkaten.

Demir Atlı Adam

Sunroofa değil gökyüzüne inananlar
Tepki
3.215
Başlangıç
2015—16
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Mert E. iktidar seviciliğim mi ? :huhuu: :huhuu: :huhuu: öyle olsam şu an bunu saklamam . ama sen o önyargılı yaftalamaya programlı beyninle böyle düşünüyorsan söyleyim baştan yanlışsın.
o halde bana böyle diyosan sen de muhalefet sevici oluyorsun o zaman. çok şükür ben kimsenin sevicisi değilim. sana bunu anlatmak istesem de kafan basmaz. ilk mesajımda bahsettiğim kişilere birebir örneksin. hiç bir zaman adil, objektif olamazsınız.

göster benim o tarz bir mesajımı üyeliğimi sileceğim. gösteremezsen de sen sileceksin üyeliğini. adın gibi mert misin yoksa namert misin görelim? o şekilde suçlamalarda bulunup yazıp kaçmak yok öyle. @bisikletgundemi arkadaşa yardımcı ol. :huhuu:

Son düzenleme:

ones

Aktif Üye
Tepki
138
İsim
Önder
Bisiklet
Cannondale
İçlerinde gereksiz Mirac diye biri var hdp bağlantılı kişiler paylaşmasın gibi gereksiz konuşmalar yapmış galiba ırkçı ayrımcı zihniyeti ile yaptığı rap çelişiyor. Herkes bir birinin görüşüne saygılı olacak.

• Beğen
Tepkiler: FuBu

Mert E.

We create Chemistry
Tepki
3.574
Bisiklet
Giant
@Türko

Senin afra tafranla mi uyelik silecegim?

Kaldi ki bu kacinci "beni yaftaliyorsun" zirlamasi? Kimi kandiriyorsun sen?

Iktidara nerede bir elestiri olsa, yaban otu gibi bitiyorsun. Bedelli askerlik konusunda da boyle, Suriyeli konusunda da boyle.

Izmir belediyesine yerel secimler sonrasi bir sikayet oluyor, belediye sikayeti cozume ulastiriyor, birisi #herseycokguzel olacak diyor, hemen altina sunu yumurtluyorsun.

(link)

Iktidarin borazanligi girla gidiyor ama sorsak, siyasi degilsin, sadece her seye dini olarak yaklasiyorsun. Bir kere de dinine de dokunsun be su ulkedeki kepazelikler. Bir kere de "ulan 30 agustos'ta Mustafa Kemal'in adi anilmadan olur mu?" diye elestir.

Yok, olur mu, dunyalari goturen diyanetine laf eder misin hic?

ahmet1914

Forum Bağımlısı
Tepki
1.263
İsim
Ahmet Y
Başlangıç
2017—18
Bisiklet
Bisan
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@ones
Eğer öyle yapmış ise çok iyi yapmış Miraç. Eline ağzına sağlık Miraç .

B

BF Okuru

Misafir
EH, BU HDP NEFRETİ DE BAYDI AMA HA! hazır Vuelta da koşulurken az çok duymuş olduğunuz bir ETA vardır, İspanya'da uzun yıllar boyunca silahlı eylemler yapmış bir terör örgütü. 2000'lerde bu örgütün varlığı nasıl sona erdi, nasıl silah bıraktılar oturup biraz okuyun. kitlelere siyasi ses verilmeden bitmez bu terör, HDP'ni siyasi arenanın dışına bu kadar itmeye karşı gösterilen aşırı saçma tutumla aslında yapılan tek şey terörün ekmeğine yağ sürmek. terör eylemlerinin devam etmesinden de en çok kimin malzeme çıkardığını görün biraz artık. hepimiz seçmeniz ve diğer seçmenlere karşı sorumluluklarımız var. öyle kimse tutup da artık "ben şunun saç şeklini seviyom, bunun konuşmasını sevmiyom." diye oy atamaz. birimizin hareketi, hepimizi etkiliyor. yeter artık. biraz sorumluluklarınızın farkına varın, gözlerinizi açın. bilinçsiz vicdanlar yüzünden gençliği yok olan milyonlarca hayat var. gerçekten yeter yani.

ag249

Forum Bağımlısı
Tepki
1.724
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Ben yüzeysel buldum, herkesin zaten bildiği sorunlar listelenmiş peki bu sorunların nedenleri hakkında birşeyler yazılmış mı, tartışılır. Çok küçük bazı kısımlarında var öyle bir durum. Yazan kişilerin çoğunun politik bilgisi malesef yetersiz kalmış.

Ayrıca bu sıradan rap şarkısını görüp vatan millet din edebiyatı yapanlara da çok güldüm :)

• Beğen
Tepkiler: Kuzey Ege

ahmet1914

Forum Bağımlısı
Tepki
1.263
İsim
Ahmet Y
Başlangıç
2017—18
Bisiklet
Bisan
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@dukehayda
"Bilinçsiz vicdanlar yüzünden gençliği yok olan milyonlarca hayat var" demişsiniz. Haklısınız hayatının baharında ,1 aylık evli olan, ATM'den para çekerken sırtından vurulan,hamile eşinin yanında çarşıda şehit edilen,eşi ve bebeğini kendi elleri ile toprağa veren yüzlerce kişi var. Ve yine dediğiniz gibi onların geride bıraktıkları milyonlarca hayat var. Konuşarak çözümmüş. İnsanlar ile konuşarak çözüm sağlanır. Özgürlük sosu ile silah sıktığı devlere "foşikler bizi öldiriyir,bize bahmiyir dövlet"diyip en fazla faşistlik yapanlarla iletişim kurmak,sorunları diyalog ile çözmek namümkündür

Demir Atlı Adam

Sunroofa değil gökyüzüne inananlar
Tepki
3.215
Başlangıç
2015—16
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Mert E. Bana mesaj göster! Senin taraflı yorumlarınla olacak değil. Siz önce bu ülkenin kurucusu ile bu ülkeyi yıkma peşinde olanları aynı safta tutmamayi öğrenin. Ben çok şükür ne Atatürkçülüğümü ne de dindarlığımı üç kuruş menfaatlere satmadım satmam.
Tekrar ediyorum : Bana muhalefet sevici mesajlarımı göster. Gosteremiyorsan da iftira ve karalamalarina hemen son ver. Terbiyesizlik etme.

@Mert E. Kimse benim ne vatan sevgimi, ne Atatürk ne dindarlığımı sorgulayamaz. Buna kimsenin gücü yetmez . Hele senin gibilerin hiç.
İspatlayamadin benim iktidar seviciligimi değil mi? O zaman sana cevap yok , kaale almakta yok. Hadi yavaş yavaş git

@Mert E. Sen birilerine karşı fena dolmuşsun ama yanlış kişiye rastladın. Ben senin bana attığın iftiraları kabul etmiyorum. Zaten tutar tarafı da yok. Açık söylüyorum o yada bu hiç bir parti borazanligi, fanatiği değilim. Bu siyasilerin hiç birinin de ülke menfaatlerini savunduğunu değil, kendi menfaatlerini ön planda tuttuğunu düşünen biriyim.
Sen muhalefet sevicisin diye hemen beni karşına alıp bu şekilde yaftalaman hoş olmadı. Hakkımı helal etmiyorum. Senin için bunun önemi yok biliyorum ama hesap günü var. Sen istesen de istemesen de ;)

Son düzenleme:
B

BF Okuru

Misafir
güzel bir iş yapılmış, hak ettiği ilgiyi ve beğeniyi görmüş, emeği geçen herkesin gözlerinden gözlerinden öperim.

şimdi bu güzelliği gereksiz ağız dalaşına girerek gölgeletmeyin.

keny arkana'yı hatırlayan var mı, bilmeyenler de tanısın, bundan 15 sene önce, susamam'dan çok daha sert bir şarkıda halkın öfkesini, mağripli çocukların isyanını anlatıyordu: la rage du peuple

dünün isyankâr islamcısı, bugünse muktedirin uslu kalemi hakan albayrak'ın 1993 tarihli şiirini de okuyun bu şarkının ardından:

Her şey bir rüzgâra bakıyor ağabey
Bakma esrar çekip mayıştıklarına
Bir gün var ya bu Mağribli çocuklar
Bir gün yakacaklar Paris‘i

B

BF Okuru

Misafir
@ahmet1905 konuyu buraya çekecekleri zaten belli. her platformu k*rt terör örgütü pikiki seviciği için kullananların EZHELL (ez farsça son, hell cehennem) denen pikiki sevicisi ,uyuşturucu bağımlısı teröristten ve saydıklarınızın dışında binlerce örneğin baymasını bekleme. memleketin sorunlarından biri de bu: silahlı teröristin kafasına sıkarsın çözüm var da ; sanatçı siyasetçi sermayedar gazeteci adı arkasına saklanan terörist yandaşına yapamıyorsun.

ones

Aktif Üye
Tepki
138
İsim
Önder
Bisiklet
Cannondale
İlk mesajlarda hak hukuk adalet eşitlik diyenler bakıyorum faşizan duygu ve mesajlarla saldırmaya başlamış sizin demokrasi ve hak hukuk tutumunuz bu
@Ilter Elmas
IMG_20190908_125957.jpg
O zaman kendi söyledikleri ile çelişiyorlar.

@ones
IMG_20190908_130107.jpg

• Beğen
Tepkiler: Kızılçam

Kuzey Ege

Forum Bağımlısı
Tepki
10.293
İsim
Murat Gökhan
Başlangıç
1980—81
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Burada niye siyaset tartışıyorsunuz? Herkes kimliğini bir kenara bıraksın ve talan edilen ülkeye, öldürülen canlara, maden altında kalan işçilere, vergiler altında ezilen halka, tecavüz taciz edilen kadınlara, kesilen ağaçlara, talan edilen tabiata odaklansın.

İşin siyasi yönü ancak şu olmalıdır: mevcut hükümet bu sorunları çözmek için ne yaptı? Ve insanlar bu devlete hayatın iyileşmesi anlamında ne kadar güveniyor?
Ülkede umudu olan insan var mı?
Beyin göçünü durdurmak için birşey yapılıyor mu?

Mevcut hükümet 1400 yıl öncesinin bedevi geleneklerini halka empoze etmeye neden bu kadar meraklı?