Suntour xcm - xcr - xct hangisini önerirsiniz?

Tepki
1.982
İsim
Ceyhun Özkan
Başlangıç
2000—01
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Themaner Bende bir ara Xct maşa almayı düşünmüştüm ama, memnun değil misiniz?
Mevcut maşa: Suntour M3020

Scudo

Neil deGrasse Tyson

Daimi Üye
Tepki
383
İsim
Mehmet Ç.
Bisiklet
Canyon
@Themaner üstteki arkadaşında dediği gibi, xct'den xcm maşaya geçmeye değmez, paranı harcama biriktir havalı maşa olursun.Yok benim havayla falan işim olmaz dersende en azından rockshox xc28,recon silver falan bak

Themaner

Daimi Üye
Tepki
229
İsim
Toprak Y
Bisiklet
Sedona
@ommemo
Bu bahsettiginiz masaların fiyatı en az ne kadar?

@Ceyhun Özkan hocam şöyle diyeyim memnunum da sanki böyle daha çok işe yaraması lazımmış gibi hissediyorum 26 jant Mosso bisikletimde xcm vardı lastik küçük çapı 1.90 olmasına rağmen daha az sarsılıyordum artı olarak frene basınca öne doğru eğim olayı oluyordu xctde frene bastığımda öne doğru savrulmadığım sürece böyle bir konfor söz konusu değil.Bir de xcm maşa alırsam gidondan kilitleme şansım da olacak.

@EmirhanShn hocam keşke aradaki fark az daha biriktirip alınacak kadar olsa da alsam bisikletimi ciddi anlamda seviyorum sık değişirim ama bu en son aldığımı daha da iyi yapma isteğim oluştu o yüzden bu fikir geldi aklıma fazla param yok buna yöneldim:D

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@Themaner Bende Suntour XCR var aralarında en iyisi, bende tam performans alamıyorum maşa 50-60mm oynuyor daha fazla yapamadım. Bence parana yazık edersin. XCM alacağın parayı biriktir ikinci elde olsa havalı maşa al derim.

Bu arada bende havalı maşaya geçmeyi düşünüyorum da seneye yazı bekleyeceğim :). Bence sende yaza kadar paranı biriktir havalı maşa parasına ulaşacağını düşünüyorum.

Themaner

Daimi Üye
Tepki
229
İsim
Toprak Y
Bisiklet
Sedona
@EmirhanShn Hocam peki ne kadara xcr edinebilirim mesela siz ne kadara almıştınız? Bisikletin marka modrl neydi bide. Art arda iyi sordum:D

@EmirhanShn hocam xcr havalı değil mi zaten

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@Themaner B'TWIN RR 560 var XCR üzerinde geldi. Şuan piyasada satılmıyor (en azından Türkiye de). Senin kararın bir şey diyemem ama paranı çöpe atmış olursun.

Hidrolik diye geçiyor ama yaylı maşadan hiçbir farkı yok.

Themaner

Daimi Üye
Tepki
229
İsim
Toprak Y
Bisiklet
Sedona
@EmirhanShn Hocam yok siz emin konuşunca bende vazgeçtim şu an zaten ama mesela en az tahmin edersek ne kadara mal olur havalı maşa bana bisikletim 29 jant

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@Themaner Fiyat hakkında pek bilgim yok fakat ikinci el uyguna bulursun diye düşünüyorum. 400-500 TL arası diye düşünüyorum.

Tepki
27
İsim
Yahya
Bisiklet
Cannondale
XCR>XCM>XCT

eger arıyorsanız elimde fazlalık 2.el bi zamanlar kullandığım xcr var xc pro havalıya gectığım için satıyorum bi problemi yoktur

• Beğen
Tepkiler: Themaner