Suntour xcm - xcr - xct hangisini önerirsiniz?

Tepki
15
Merhaba arkadaşlar yeni aldıgım kron xc 1000 deki topgun maşamı degistirmeye karar verdim bütcem 150 tl ve bu 3 maşayı buldum hangisini önerirsiniz 1-2 haftaya kadar maşa almayı düşünüyorum xcm - xcr - xct

Scudo

akifberkant

Forum Bağımlısı
Tepki
1.566
Bisiklet
Salcano
Eğer havalı maşa kullanmayı düşünürseniz mümkünse epicon öneririm. Bütçeyi biraz daha zorlarsanız epicon çok daha iyidir, pişman olmazsınız. Havalı olduğu için kilonuza göre hava ayarı yapabilirsiniz, daha hafiftir - xcm ye göre 800 gr kadar -, performansı daha iyidir. Bulabilirseniz temiz ikinci el de işinizi görür. Yeni model olanlar sadece disk fren uyumlu, daha eski model olanlar hem v hem de disk fren uyumlu. Yeni modellere göre biraz daha ağırdır ama yinede saydığınız diğer maşalardan daha iyi olacaktır. Siyah renk eski model olanlar ayrıca biraz daha ucuzdur (link) .

Eski model diye bahsettiğim maşa hakkında buradan da bilgi alabilirsiniz;(link)

Yok havalı olmasın, seçimim bu derseniz, aralarında çok bir fark olacağını sanmıyorum. Ben xcm kullanmıştım. Çalışması güzel fakat çok ağır, soğuk havalarda fazla sertleşiyor. Bir de benim başıma gelmedi ama zamanla boşluk yaptığı söyleniyor. Xcr-xct kullanmadığım için yorum yapamam ama aralarında çok fazla fark olacağını sanmıyorum

Selamlar

• Beğen
Tepkiler: Recep portal

Ömer Faruk MUMCUOĞLU

Forum Bağımlısı
Tepki
1.827
İsim
Ömer Faruk Mumcuoğlu
Bisiklet
Scott
Belirttiğiniz şeceneklerde xcr nin sizin maşadan farkı magnezyum bacaklı olması ve hidrolik lock out olması, diğerleri hemen hemen aynı ayarda. Bildiğim kadarı ile aşağıdan yukarı sıralarsak xct - xcm - xcr olarak gidiyor. Bence maşanızda bir problem yoksa yada havalı maşa almayı düşünmüyorsanız gerek yok.

Tepki
15
Benim maşada bi sorun yok 1 hafta oldu bisikleti alalı. biraz küçük maşam 70 mm. sertlik ayarı yok lock aut var bu maşanın fiyatı nedir.

Tepki
15
arkadaşlar 4 tane maşa buldum mana göre buyrun makın yorumlarınızı bekliyorum.

(link)

(link)

(link)

(link)

A.Kadir Ünal

Forum Demirbaşı
Tepki
187
Epicon fiyatı ve kalitesi güzel bir maşa. Ama bütçeniz 150tl ise aralarında en iyi alınabilecek XCR dir.

• Beğen
Tepki
15
Arkadaşlar xcm almaya karar verdim birde gidondan kilitlemeli istemiyorum bu ikisinde gidondan kilitleme yok diye biliyorum Hangisini önerirsiniz ? arasındaki farklar nelerdir ?

(link)

(link)

Burak AŞIK

Forum Bağımlısı
Tepki
392
Bisiklet
Salcano
Düşünürseniz elimde XCR mevcut. İstanbul'dayım. Kontrol edip alabilirsiniz...

(link)

• Beğen

Ömer Özen

Aktif Üye
Tepki
23
Benim de tavsiyem XCR'dir. Hem hafifliği hemde yapıldığı malzemeye bakarsak diğerlerinden önde. Benimde alacağım maşadır. Para biriktiriyorum. :) Eğer yaylı maşa alacaksanız XCR'yi tek geçerim. Havalı alırsanız denildiği gibi Epicon tavsiye ederim. Burak AŞIK arkadaşım maşan hala satılık mıdır ??

Teşekkürler....

Tepki
0
afedersiniz amortisörüm gidondan kitlemeli ama amortisor sertlıgını ayarlayamıyorum sol tarftakı kapagın altında sibop var ıcındede hıdrolık ne yapmalıyım

SerkanNamazcı

Forum Bağımlısı
Tepki
2.039
İsim
Serkan Namazcı
Başlangıç
2006—07
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Xcr'' Almanızı tavsiye ederim.

• Beğen
Tepkiler: Hüseyin Odabaş

Mücahit Kıvrak

Forum Demirbaşı
Tepki
132
arkadaşlar bi sorum olacak bilindiği gibi daha iyisi axon ve dt swiss amortisötler var piyasada .. Bİ AMORTİSÖRDEN BEKLENEN NEDİR?.. yumuşaklık, kaliteli darbe emme, yavaş tepme özelliği dışında daha ne beklenir....

daha iyisi mi? :)

Themaner

Daimi Üye
Tepki
229
İsim
Toprak Y
Bisiklet
Sedona
29 jant big 829 bisikletimde xct maşa bulunuyor. Xcm maşa almaya değer mi sizce? Malum öğrenci bütçesi daha iyilerini veya havalıları biliyorum ama çok pahalılar görüş ve yardımlarınızı bekliyorum