Suntour xcm v3 maşada kilit sorunu

fatih selim yakar

Daimi Üye
Tepki
54
Arkadaşlar şimcik bahsettigim maşayı kilitleyince üzerune biniyorum bisikletin fakat 1-2cm içeri giriyor ama boşluk gibi degil hafif yaylanarak giriyor acaba teli biraz daha gergin mi yapsam diyecegim ama en gergin halde şu an kilit sisteminde en sona getirince kilitleniyor

Scudo

Halil EROĞLU

Forum Bağımlısı
Tepki
1.082
Bisiklet
Salcano
Gidondan kilitliyse çıt sesi geliyorsa kilitleyince sorun yoktur mekanizmada. Suntour maşalardan şikayetçi olanlar vardı 1-2 cm. kaçıyor kilitliyken diye. Fabrika çıkışı bu tarz maşalar sürülmüş piyasaya. Bakımını yaptırırsan hiç boşluk olmadan güzelce kilitleyebilirsin. Maşa üzerinden elle kilitliyorsan kilidin tam olarak işlediğinden emin olabilmek için içini açabilirsin...
Not: Şimcik kelimesinin yerine "şimdi" kelimesini kullanabilirsin.

fatih selim yakar

Daimi Üye
Tepki
54
@Halil EROĞLU
İşin esprisi o abi.Bakım derken evde yapabilecegim bir şeymi ve mümkun mertebe servise goturmuyorum cunku ordaki adamin benden daha acemi oldugunu anladim gecen bakimda.Zaten kilit sistemini kendim kurdum acaba teli daha gergin mi yapmaliyim

Birde maşa gidondan kilitli aslında benim için sorun yok maşada sorun çıkmasından korkuyorum.Yoksa sürüsümu hic etkilemiyor

Halil EROĞLU

Forum Bağımlısı
Tepki
1.082
Bisiklet
Salcano
Tel gerginliği gidondaki kilitleme mekanizmasına ait. O telin çektiği kısım maşa üzerindeki kilidin olduğu üzeri kapalı hazne. Orada vida gevşemesi yüzünden bir kayma varsa kilitlemede zorlanma olabilir. İstersen 2 numara alyan anahtar ile onu bir açıp kontrol edebilirsin...

BF Okuru

Üye
Tepki
2
malesefki normal arkadaşım benim maşada kaçırıyor.bisiklet üstündeyken gidona ağırlık gelir normal olarak ve içine kaçıyor ,bisiklet üzerindeyken kitleyip bisikletten inince kiliti açtıgımda maşa yukarı çıkıyor

Murat Cömez

En yeni üye - Kayıt: Az önce
Tepki
19.389
İsim
Murat Cömez
Bisiklet
Colnago
Bu tür masalardan fazla bir beklenti olmasa daha iyi olur. Yanlis anlasma olmasin ama bu masalar nekadar dayanirsa sadece okadar iyidir, yani nerde tak orada birak misali. Ve bozulduktan sonra bakima para vermektense yenisini almak daha iyidir. Benim görüsüm bu ama yinede sizler daha iyisini bilirsiniz.

• Beğen
Tepkiler: ErzincanLee

enes savaş

Forum Bağımlısı
Tepki
300
Bisiklet
Salcano
@alper Ku

Abi o kilitlenme sıkıntısı XC serisinde bence. XCM ve XCR maşa bacakları içine gömülüyken kilitleyince öyle kalıyor :eek:ut: ancak açınca geri geliyor. Ben Recon Silver denemiştim. Maşayı bastırabildiğim kadar bastırdım. Sonra kilitledim. Kilitleyince maşa bacakları yukarı çıkıyor 100mm seviyesine geliyor ve bir daha oynamıyor. (Remote Lock.)

fatih selim yakar

Daimi Üye
Tepki
54
@murat cömez

Abi ogrenciyiz bu masa bile bana hayal gibi geliyor valla.Yetiyorda bi tek 1 cm kacma oluyor onun disinda bu benim bayagi isimi gorur