su ihtiyacı

ahmett.01

Daimi Üye
Tepki
76
arkadaşlar ben bisiklet üzerindeyken sürekli susuyorum.bu su ihtiyacımı hemen gideriyorum 1km daha gitmeden daha beter susuyorum:(yani ne kadr içersm içm yinede susuzluk hissi geliyor.önerebileceğiniz bişeler varsa yorumalrınızı bekliyorum

Scudo

Murat Çiftci

Daimi Üye
Tepki
244
Susamadan 15-20dk.da bir yudum yudum iç.Susayınca 1 Litre suyu midene doldurma.Zaten susayınca çok geç kalmışsın demektir.Susamadan içmen gerekli.Birazda kendini bu şekilde alıştırırsan pek sorun kalmaz.

ahmedseref

Forum Demirbaşı
Tepki
551
Evet sporcu sağlığı bölümün'de sabit konuları incelersen daha yararlı olur.
Susamadan azar azar içmek gerekli.

_golden_

Üye
Tepki
6
su içmek güzel şeydir.ama çok içipte kendinizi şişirmeyin:Dsusama hissi gelmeden 1-2 yudum için susamazsınız.çok fazla sık olmama şartıyla su için(yani ben öyle yapıyorum)

nuhcan

Forum Bağımlısı
Tepki
813
İsim
nuh can
Soğuk mu içiyorsun?

Eğer soğuk su içiyorsan daha çok susarsın, soğuk su önce serinlik verir daha sonra içini daha fazla kavurup daha fazla susuzluk oluşturur...

Önder Tarım

Forum Bağımlısı
Tepki
1.817
Bisiklet
Specialized
peki uzun turlarda su molası mı veriliyor? Sonuçta mataradaki su uzun süre yetmez.

Önder Tarım

Forum Bağımlısı
Tepki
1.817
Bisiklet
Specialized
hayır mesela çantanda yedek suyun var.Toplu olarak turdasın.Senin suyun bitti ne yapmak gerekir?

tayfur

Forum Bağımlısı
Tepki
1.025
Kiminle turda olduğuna bağlı, arkadaşlarınla turdaysan ¨hocam ben ilk bakkalda duruyom¨ dersin (ben öyle yapıyorum)

yok ciddi bir antrenmandaysan ona göre grup lideriyle konuşmak lazım.

hava 35 derece olmadığı sürece 2 saat su içmeyen birisine hiçbirşey olmaz. turun uzunluğuna, etraftakilerin ciddiyetine, ortalama hıza, mola sıklığına göre değişir sorunun cevabı. çok susadıysan bi çeşme başında duruverirsin, sonra 5 dakka fazladan pedallar yetişirsin nasıl olsa gruba.

Önder Tarım

Forum Bağımlısı
Tepki
1.817
Bisiklet
Specialized
Ben izmir'deyim.Öss de bittiğine göre artık İzmir Bisiklet Derneği'nin düzenlediği turlara katılmayı düşünüyorum.Bu turlarda herkesin uyması gereken kurallar var.Öncü ve arkacı,diğer bisikletle aradaki mesafe vs. Eğer İzmir'de olup bu turlara katılanlar varsa anlatabilir mi?

tayfur

Forum Bağımlısı
Tepki
1.025
imkanın varsa bir camelbak çok faydalı olacaktır. ben doğrusu sisteme alışamadım, borudan su geliyor emiyorsun alışacak ne var diyebilirsiniz ama bana ters geldi. 1-1,5 litrelik bir camelbak ve iki matara su ile sabahtan akşama binsen yeter :)

Önder Tarım

Forum Bağımlısı
Tepki
1.817
Bisiklet
Specialized
tayfur bu camelbak diye yazdığın camalbag mi?

tayfur

Forum Bağımlısı
Tepki
1.025
(link) orijinal markasıdır. Camelbak aslında bunu ilk üreten firmanın müseccel markası. Ama o kadar yaygın ki bütün bu tarz hidrasyon sistemlerine markasına bakılmadan ¨kemılbek¨ denilip geçiliyor.

Aslında Amerikan askerleri operasyondayken sıvı ihtiyaçlarını kolay karşılamaları için geliştirilmiş bir teknoloji. Malum, belinizdeki kemere 1,5 kiloluk mataranın asılı olması mı daha rahattır yoksa sırtınızın tam ortasına vücudunuzu saran esnek bir torbada 1,5 litre su mu?

Farklı markaları, farklı çanta şekilleri ve farklı fiyat seviyeleri ¨outdoor¨ malzemesi satan Adrenalin, Bike&Outdoor, Yeşil Bisiklet vb yerlerde mevcut. İzmir'i bilemiyorum ama.