Strava yardım

smyrnall

Üye
Tepki
33
Bisiklet
Carraro
Bende de bu şekilde düz çizgilerle bağlıyo, önceden yoktu hiç son dönemde başladı. Strava ile ilgili değil muhtemelen endomondo'dada benzer bozukluklar oluyor. Telefondan kaynaklı gibi, daha önce başına gelen veya bir çözüme ulaşmış olan var mı? telefonun az çektiği yerde oluyor durumu yok gibi hatta dağda bayırda daha doğru çiziyor haritayı merkezlerde düz çizgi genelde. 1.jpg

Scudo

furkanbr

Forum Demirbaşı
Tepki
416
Bisiklet
b'Twin
@smyrnallGuc tasarrufu veya benzer bi mod kullaniyor musunuz ? Ekran kapandiktan belli bir sure sonra devreye giriyor olabilir , sanki gps sinyalini kaybediyor ve tekrar buldugu ilk yere duz cizgi ciziyor gibi geldi

• Beğen
Tepkiler: DeaKeN

smyrnall

Üye
Tepki
33
Bisiklet
Carraro
Güç tasarrufunu modunu özellikle devre dışı bırakıyorum. Ek bilgi; strava güç tasarruf modu açıksa hiçbir uyarı vermiyor başlatoyor kaydı ama endemondo güç tasarruf modunuz açık sorun yaratabilir diye uyarı veriyor başlatırken, açık unutsanız bile hatırlatıyor, strava yapmıyor bu uyarıyı.

Ahmet SARI

Daimi Üye
Tepki
220
@ersinnsahin eksik olmayın. Açıkçası telefonu şarja takarken bile kapatan, zaman zaman 1 kaç saat kapalı tutan biriyimdir. Gerçekten çokça şey denedim ama nafile. Nasip olursa servise götüreceğim. Program değilde telefon GPS problemi de olabilir.

• Beğen
Tepkiler: ersinnsahin
Tepki
33
İsim
CENGİZ BEKTAŞ
Bisiklet
Specialized
Bir zamanlar kullandığım (ne yazık ki adını tam hatırlayamadım) GPS keeper benzeri bir program vardı. Arka planda GPS'in sürekli açık kalmasını sağlıyor ve sık sık GPS'ten veri okuyup diğer programın da (Strava, vs) bu sayede düzgün veri almasını sağlıyordu. Güç tasarrufu açık bile olsa işe yarıyordu. Aynı programı şimdi bulamadım ama belki siz araştırıp bulabilirsiniz. Eski telefonumda işe yaramıştı, kesik kesik çizgi olayı kalmamıştı.

• Beğen
Tepkiler: Ahmet SARI

Road_Runner

Road Runner
Tepki
25.895
Bisiklet
Cervélo
Garmin nabız bandını İOS Strava uygulamasına eşleştiremiyorum :( Var mı tecrübesi olan

"Searching..." diyor ama yok öyle bişey

Muad dib

Daimi Üye
Tepki
315
Bisiklet
Orbea
merhaba. stravada segment oluşturdum. fakat dün turu tamamladıktan sonra baktığımda hiçbir segment gözükmüyor. ama stravanın sitesinde arama yaptığımda oluşturduğum segmenti görebiliyorum. sizce nerde yanlışlık yapıyorum?

Tepki
33
İsim
CENGİZ BEKTAŞ
Bisiklet
Specialized
Evinizin veya işyerinizin etrafında privacy zone oluşturduysanız o zone içinde kalan bütün segmentler için sizin yaptığınız sürüşler görünmez oluyor.

trainspotting35

Forum Bağımlısı
Tepki
23.365
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Orbea
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Serkan Mıstınoğlu İos ta ant desteği var mı bilmiyorum benim bildiğim yok. Garmin bantları ant destekliyor bluetooth desteklemiyor bildiğim kadarıyla. Bu durumda ya ant destekleyen bir telefon yada bluetoothlu bir nabız bandı edinmeniz lazım diye düşünüyorum .

• Beğen
Tepkiler: Road_Runner

Road_Runner

Road Runner
Tepki
25.895
Bisiklet
Cervélo
@trainspotting35 doğru diyorsunuz sorun anlaşıldı o halde. Şimdi baktım, bendeki nabız bandı dediğiniz gibi sadece ANT+ destekli. Telefon ise bluetooth’dan arıyor :acpsnr:
Teşekkürler :harika:

• Beğen
Tepkiler: trainspotting35

Burak Kuruoğlu

Daimi Üye
Tepki
180
Bisiklet
b'Twin
Xiaomi kullanıyorum, telefonu ilk aldığımda ben de buna benzer sorunlar yaşadım. Strava'yı açıp cebime koyduğum anda Strava konumu algılamıyodu, hatta bir keresinde ortalama hızı 180 km/h göstermişti :D neyse biraz araştırdım sorun güç tasarrufundan kaynaklanıyomuş yalnız güç tasarrufunu kapatmak yetmiyo ben bir de uygulamanın kendi ayarlarına girip izinler bölümünden ''arka planda otomatik başlatma'' ve ''konum'' izinlerini açtım ondan sonra düzeldi sorunum :)

Muad dib

Daimi Üye
Tepki
315
Bisiklet
Orbea
Arkadaşlar 2 rota da aynı. Ama birinde derecelerimi görüyorum diğerinde göremiyorum. Sebebini biliyor musunuz?
Segmentleri ben oluşturdum bu arada..

IMG_3884.PNG IMG_3884.PNG IMG_3885.PNG

furkanbr

Forum Demirbaşı
Tepki
416
Bisiklet
b'Twin
Kaydi duzenlemeye girip aktiviteyi kaydederken cikan bi onay vay segmentlerde gozukmemesi icin eger onu isaretlediyseniz segmentlerdeki dereceleriniz gozukmeyecektir bi kontrol edin isterseniz.

Muad dib,
En alttaki secenek aciksa eger ondan olabilir diye dusunuyorum

Muad dib

Daimi Üye
Tepki
315
Bisiklet
Orbea
Saatimde gps ayarını ultratrack moduna getirmiştim. Segment ondan dolayı gözükmemiş:)

• Beğen
Tepkiler: furkanbr

MAERKEK

Forum Bağımlısı
Tepki
2.010
İsim
Mehmet Ali ERKEK
Başlangıç
2013—14
Bisiklet
Bisan
Bisiklet türü
Diğer
Starava da puan nasıl kazanılıyor ? Bazılarında görüyorum şu kadar başarı şı kadar puan elde ettiniz yazısını . Nasıl gerçekleşiyor ?

Mstakbas

Üye
Tepki
4
İsim
Mesut
Bisiklet
Mosso
bryton rider 310 modelini aldım orjinal nabız bandını kullanıyorum fakat antremanı stravaya atınca nabız gözükmüyor. konu ile yardımcı olabilir misiniz. cihaz üzerinde nabız gözüküyor. android uygulamasındada nabız var.

Mustafa Zeybek

Bike destroyer
Tepki
5.986
İsim
Mustafa
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Sanki daha güncel bir konu vardı ama bulamadım.

Kadromu değiştirdiğim için gear kısmından eski kadromu büyük bir mutlulukla "emekli" ettim. Ancak kompenent ekleme kısmında kadro ekleme seçeneği çıkmıyor. Edit bike kısmından ismi güncelleyince emekliye çıkardığım kadro, yeni kadronun adıyla güncellendi.

Yeni kadromu sıfır kilometreden eklemek için emekli ettiğim kadroyu silmem mi lazım ? Eğer öyleyse emekli ettiğimiz parçalara bakabildiğimiz bir sekme var mı ? Biraz karışık oldu, okuyanlara teşekkür ederim :)
Screenshot_20180911-205849.png

Ekleme: konuyu araştırdım, aynı dertten şikayetçi çok kişi varmış. Sanırım yeni bisiklet ekleyip tüm parçaları tek tek düzenlemek haricinde çözümü yok :acpsnr:

• Beğen
Tepkiler: İsmail Selçuk