Strava hakkında bilinenler, bilinmeyenler

yusufgs36

Aktif Üye
Tepki
237
İsim
isa
Bisiklet
KTM
arkadaslar strava 2017 yilinda yaptiginiz spor aktivitelerini filmlestirmis. cok da guzel olmus. benim filmim asagidaki linkte. ilk kisa metrajli filmim.

(link)

Scudo

seomam

Üye
Tepki
127
İsim
Süreyya
Bisiklet
Bianchi
Bir soru;

Yeni bir route oluşturup kaydettiğimizde verdiği elapsed time'ın hesaplama mantığı nedir?
- Standart bir hız mı?
- O rotayı kullananların hızlarının ortalaması mı?
- Kendi geçmişimizde kayıtlı average hız mı?
Yoksa nedir?

tırıvırı.

Forum Bağımlısı
Tepki
665
Arkadaşlar ilk defa telefonda strawa kullanmaya başladım,acaba yapmis olduğumuz sürüş kayıt,arkadaşlar harici gizleme olayı nasıl yapılıyor teşekkür ederim şimdiden,yardım talep ediyorum bu konuda

Yokmu yardım edicek üstte yazdığım konda

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@tırıvırı.

Konunun ilk postunda detaylı bir şekilde anlatılmış.

Ayarlar>Enhanced privacy bu seçeneği aktif yapmanız gerekiyor.

emeritus

Aktif Üye
Tepki
165
Bisiklet
Carraro
@yusufgs36 geçici bir süre için kapalıyız.. ara sıra oluyor

Strava haritada Segment Arama sayfasını kullanışsız hale getirdi ve Aktivite Arama sayfasını da kaldırdı. Bu değişikliğin Amerikan askeri üslerinin strava'da gözükmesi haberinden kısa süre sonra olması manidar.. bence uygulama önemli bir sosyal yönünü kaybetmiş oldu, o segmentler sayesinde çok rota oluşturmuştum

• Beğen
Tepkiler: yusufgs36

alper 76

Forum Bağımlısı
Tepki
1.822
Bisiklet
Scott
Anlayamadıgım bir durum var bilen varsa cevaplasın isterim
bir segment var mesela, o segmentte en iyi skorumun sıralamaya girdiğini görmüyorum. "all times" diye tıkladığımda 2018 de tımanmış olduğum en iyi zamanımı değil de tee 2016daki kötü derecemi gösteriyor neden?

-aynı şekilde 16şubat2018 de en iyi derecemi yapmam rağmen "bu yılın sonuçları listesin"nde neden ben hiç tırmanmamış görünüyorum?
-hadi diyelim strava beni hiç görmedi... o zaman neden segmenti tıklayınca benim en iyi derecem "all time PR" şeklinde kenarda görünüyor? Yani adamlar sıralamayı listeleyince beni hem görüp hem görmemiş oluyor

gel de deli olma...

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@alper 76

Gizlilik ayarlarınızı gözden geçirdiniz mi?

hide from segment leaderboards, diye bir seçenek var bundan kaynaklanıyor olabilir.

Privacy zone nu aktif ettiyseniz ve segmentde alanın içinde kalıyorsa bundan da kaynaklanabilir.

alper 76

Forum Bağımlısı
Tepki
1.822
Bisiklet
Scott
@Pamuk gizlilik ayarlarından olabilir, hiç aklıma gelmemişti. Bir bakayım.
Teşekkürler

musaataseven

Çankırı-Ankara
Tepki
269
İsim
Musa Ataseven
Bisiklet
Carraro
@tırıvırı.

İlk mesajda cevabını bulabilirsiniz.

@alper 76

Sürüşünüzde segmentlerde gizle seçeneği aktif olabilir. İlk mesajdaki ayarlara bakın.

@emeritus
Haritada arama özelliğinin kapanması kötü oldu. Bu premium da da aynı mıdır? Kullanan varsa yazabilir mi?

musaataseven

Çankırı-Ankara
Tepki
269
İsim
Musa Ataseven
Bisiklet
Carraro
@emeritus
Bilgi için teşekkürler. Haritada yoğun olabilecek bir yere baktığımda birçok segment gözüküyor haritada. Benim göremediğim segmentte 6 performans var sadece. Bu yüzden gözükmüyor.

avcioglu

Daimi Üye
Tepki
467
Bisiklet
b'Twin
Merhaba birşey soracağım,
Samsung health uygulaması (SHEALTH) geçen aya kadar strava ile senkronizasyon olabiliyordu. Yani gearfit2 bilekliğimin kaydettiği sürüşleri ilk önce shealth alıyordu, sonra da stravaya atıyordu. Son 1-2 haftadır bunu yapmıyor. Biraz formlarda araştırdım, shealthin önbelleğini temizledim yüklemelerini kaldırdım tekrar kurdum filan filan, hala senkronize olmuyor. Bu konuda bilgisi olan varmı? bileklik kullanınca kalp atışını da yüklüyor ayrıca telefonu çantadan çıkartmak zorunda kalmıyordum, daha iyi oluyordu. Veya bu işi yapmanın başka yolu varmı?

• Beğen
Tepkiler: emrhyldrm

yusufgs36

Aktif Üye
Tepki
237
İsim
isa
Bisiklet
KTM
arkadaşlar merhaba, ilk strava hesabını oluştururken gmail hesabımla oluşturdum ancak daha sonra igpsport'un güvenlik nedeniyle bluetooth ile senkronize olmaması nedeniyle yeni bir hesap açıp gmail hesabıyla açtığım starava'da yer alan bilgileri bu hesaba aktarmaya karar verdim. bu mümkün müdür arkadaşlar? internet araştırmalarıyla pek bir şey elde edemedim. bu konuda yardımcı olabilecek var sevinirim.

ATALAY16

Forum Bağımlısı
Tepki
1.718
İsim
Fatih Mehmet ATALAY
Bisiklet
Sedona
bazı segmentler var trafik lambası var adam atak koymuş oraya nasıl kafa yapısı arkadaş

emrhyldrm

Aktif Üye
Tepki
103
İsim
Emrah Y.
Bisiklet
Sedona
@avcioglu Merhaba bende de gearfit 2 var strava indirdim ama daha kullanamadım. Bisikleti yeni aldığım için. Shealth ile Strava'yı nasıl eşleştiriyoruz?