Strava günlüğünüz...

Scudo

Umut Tuna1

Daimi Üye
Tepki
524
İsim
Umut
Başlangıç
2019—20
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Screenshot_2022-08-05-21-15-14-212_com.strava.jpg
Zone4+yokus+bir daha yokus 😊
Acidan zevk alacagim aklima gelmezdi yeminle

Umut Tuna1

Daimi Üye
Tepki
524
İsim
Umut
Başlangıç
2019—20
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Screenshot_2022-08-07-21-07-37-201_com.strava.jpg
Screenshot_2022-08-07-21-13-37-619_com.igpsport.globalapp.jpg
Yokussuz yapamiyorum artik 😊

• Beğen
Tepkiler: necmeddin

Umur Bora

Forum Bağımlısı
Tepki
1.888
İsim
Bora
Başlangıç
2013—14
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Dün 12-28 rubleden 12-32'ye geçtikten sonraki ilk sürüşümü yaptım, aklında bu tip bir değişiklik planlayan varsa 1 saniye daha düşünmesin. İlk defa lastik patlattım o hoş olmadı, 50km gibi planlarken 30'a razı olmak zorunda kaldım.

Yalnız bi kaç seferdir dikkatimi çeken bir durum söz konusu, bisiklet üstündeyken çok önemsememiştim ama dümdüz, trafiksiz bir yolun kenarında yere oturmuş lastik tamir etmeye çalışırken de denk gelince paylaşmak istedim. Ben bisikleti bu yıl başında aldım ve son 2-3 aydır doğru dürüst biniyorum, belirli bir tecrübe edinmeden de ciddi bir bütçe ayırmak da istemedim açıkçası. Bindiğim bisiklet Decathlon'un en ucuz yol bisikleti, kafamda MTB kaskı var, üstümde taytlar falan da yok öyle, yani dışarıdan baktığınızda biraz sakil bir görüntüm var anladığım kadarıyla. Yolda falan bazen karşılaştığım daha düzgün görünümlü bisikletçiler biraz garip davranışlar sergilerdi yanımdan geçerken, dün yol kenarında öyle perişan halde otururken yanımdan 2 tane çok profesyonel görünümlü 2 bisikletçi geçti, 1'i hiç bakmadı, biri hele baktı da kafasını çevirdi. Elbette kimse durup yardım etmek zorunda değil ama bilemedim, bana mı garip geliyor yoksa bu işin raconu mu budur acaba..

Bu arada Samsung kullanıcıları belki biliyordur, Health uygulamasında bisiklet antrenmanı kaydettiğinizde kilometre başı split zaman ve hız ortalaması tutuyor. Benim gibi veri analizi yapmaktan hoşlananların hoşuna gidebilir.

2022-08-07 - 1.jpeg2022-08-07 - 2.jpeg

Adil ÜNALDI

Antagonist
Tepki
9.568
İsim
José
Başlangıç
1991—92
Bisiklet
Specialized
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Rekor sürüşümü yapıp izne ayrıldım 😃 Güzelbahçedeki o yokuşu yürüyerek bile çıkamayışım yüzünden yol bisikleti almaya karar vermeme kaç puan 😅
292780 dosyayı görüntüle292781 dosyayı görüntüle292782 dosyayı görüntüle
Buket Merhaba;

Yol bisikleti almak seni her koşulda daha zora sokacaktır. Yol bisikletinin dişli oranları senin mevcut kullanmakta olduğun şehir bisikletine göre %100 daha zorlayıcı. Birisi hız yapmak, diğeri ise şehir içerisinde rahatça dolaşmak için tasarlanmış. Ayrıca yol bisikletinde aynakol 3 değil, sadece 2 yaprak dişli, (Pedalın olduğu kısım). Çıkmaya çalıştığın yokuş senin kondisyonunda birsi için gayet zorlayıcı gibi duruyor. Bu sebeple neden inip yürüdüm falan diye düşünme. Gördüğüm kadarı ile yapmış olduğun kilometre ve aldığın yüksekliği giderek daha iyiye taşıyorsun. Sana tavsiyem; Bisiklet değişiminden önce uygun fiyatlı bir yol bilgisayarı, nabız ve kadans sensörü edinerek sürüşlerini bisiklet antrenmanına çevirip, sayısal veriler üzerinden bu sporu yapman. Bu şekilde kendini görmek istediğin noktanın daha ilerisine çok daha kısa sürede taşıyabilirsin.

buketello

Üye
Tepki
173
İsim
Buket L.
Başlangıç
2020—21
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Buket Merhaba;

Yol bisikleti almak seni her koşulda daha zora sokacaktır. Yol bisikletinin dişli oranları senin mevcut kullanmakta olduğun şehir bisikletine göre %100 daha zorlayıcı. Birisi hız yapmak, diğeri ise şehir içerisinde rahatça dolaşmak için tasarlanmış. Ayrıca yol bisikletinde aynakol 3 değil, sadece 2 yaprak dişli, (Pedalın olduğu kısım). Çıkmaya çalıştığın yokuş senin kondisyonunda birsi için gayet zorlayıcı gibi duruyor. Bu sebeple neden inip yürüdüm falan diye düşünme. Gördüğüm kadarı ile yapmış olduğun kilometre ve aldığın yüksekliği giderek daha iyiye taşıyorsun. Sana tavsiyem; Bisiklet değişiminden önce uygun fiyatlı bir yol bilgisayarı, nabız ve kadans sensörü edinerek sürüşlerini bisiklet antrenmanına çevirip, sayısal veriler üzerinden bu sporu yapman. Bu şekilde kendini görmek istediğin noktanın daha ilerisine çok daha kısa sürede taşıyabilirsin.
Çok teşekkür ederim destek ve bilgilendirme için ☺ aslında tam ifade edememişim. Yolda da çok yorulunca kendi bisikletimle, en iyisi yol bisikletine geçip yokuş için enerji ayırırım diye düşünmüştüm 🤭 Kondisyon için izin dönüşü bu tür uzun turları arttırıp gerekeni yapma planım var 🙏🏼Tam gaz devam 💪🏼

Umut Tuna1

Daimi Üye
Tepki
524
İsim
Umut
Başlangıç
2019—20
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Screenshot_2022-08-11-21-15-55-590_com.strava.jpg
Alanya-Gazipasa daha 3 ay once sadece yokuslarin birini cikabilmek icin dua ediyordum calisanin hakkini veriyor bu spor 😊