sr suntour xcr mi rst omega air mtb maşa mı?

polo34

Daimi Üye
Tepki
157
Bisiklet
Sedona
mtb için sr suntour xcr mi rst omega air maşa mı? biri 650 diğeri 900 tl ise hangisini almalı, değer mi? araziye girilmeyecek, ebike olarak kullanılan 26" mtb için.

Scudo

necmeddin

Acemi Balıkçı
Tepki
12.802
İsim
necmeddin
Başlangıç
1992—93
Bisiklet
Sedona
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Olay sadece fiyat yada marka farkıysa en hesaplısını alın. Yok 900 liralık maşa daha iyi ve kullanım alanı daha fazla ise onu alın derim. Gün gelir araziye girersiniz. Kafanız rahat olur.

Burak Uğurlu

Forum Bağımlısı
Tepki
4.132
İsim
Burak Uğurlu
Başlangıç
1993—94
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
@polo34 bence 2. El rockshox ya da fox muadili bir amortisör bakın. 1000₺ civarına bulursunuz. Bu markalar zaten ağır olan e-bike ınızı daha da ağır hale getirecek, ve de son derece kalitesiz mallara ödenen paralara üzülüyorum. Gene de siz bilirsiniz.

Mehmet Altuğ

surrender.to.music
Tepki
7.305
Bisiklet
Scott
bence 2. El rockshox ya da fox muadili bir amortisör bakın. 1000₺ civarına bulursunuz.
O fiyatlara alacağınız bir RS vefa FOX maşa, muhtemelen ömrünün sonunda olacaktır. Bunlardan uzak durmakta fayda var.

Alternatif olarak Manitou'nun modelleri değerlendirilebilir. 2. elde 1500 lira civarında temiz ve düzgün kullanılmış olanları bulunabiliyor. Hem hafif hem sağlam maşadır Manitou.

Burak Uğurlu

Forum Bağımlısı
Tepki
4.132
İsim
Burak Uğurlu
Başlangıç
1993—94
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
O fiyatlara alacağınız bir RS vefa FOX maşa, muhtemelen ömrünün sonunda olacaktır. Bunlardan uzak durmakta fayda var.

Alternatif olarak Manitou'nun modelleri değerlendirilebilir. 2. elde 1500 lira civarında temiz ve düzgün kullanılmış olanları bulunabiliyor. Hem hafif hem sağlam maşadır Manitou.
Katılıyorum. Belki servis kiti ile elden geçebilir. Gerçi kit ile birlikte 700₺ cibsır tutar bakım yapılması. Ama gene de suntour markasını görünce Bi ürperiyorum.. Manitou da çok iyi 👌

polo34

Daimi Üye
Tepki
157
Bisiklet
Sedona
Manitou minute pro modelleri 1200e sıfır olarak var, 950ye 2.el var, ağırlık rst ile aynı,rst omega air 900 tl, o fiyata değer mi?

bir de bu manitou konik, adaptör lazım gelecek.

bir de 1200e marvel expert pro modelini gördüm.

Son düzenleme:

Burak Uğurlu

Forum Bağımlısı
Tepki
4.132
İsim
Burak Uğurlu
Başlangıç
1993—94
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
(link)

Sid iyidir.
(link)

polo34

Daimi Üye
Tepki
157
Bisiklet
Sedona
Amortisör bakımı için delta bisiklette işçilik 500 tl yazıyor. Ben havalı kullanmadım, amortisörüm hiç arızalanmadı, hep asfalttayım genelde, havalı alıp masraf kapısı bana açsın istemem, bunlara düzenli bakım gerekiyor mu?

AMORTİSÖR BAKIMLARI
Bakım Fiyatı: 500 TL

Bisikletlerin amortisörlerinin tüm bakımları, yağlamaları yapılır ve resetlenir.

Burak Uğurlu

Forum Bağımlısı
Tepki
4.132
İsim
Burak Uğurlu
Başlangıç
1993—94
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
1999 model scott bisikletime rockshox judy maşamı 1 kere bile bakım yaptırmadım. Sapasağlam çalışıyor.

2011 model scott da bulunan fox 32 maşa da bakım görmedi ve gayet çalışıyor.

Temiz kullanıldığında sıkıntı olacağını sanmıyorum.

polo34

Daimi Üye
Tepki
157
Bisiklet
Sedona
bisikleti ustaya bıraktım, önce easton ea70 jantlarımdaki rulmanlara baktırıcam, 30dan sonra sağ sol yapma olayı vardı, göbekten mi görmem lazım, önceden yaylı amortisör varken gidişi iyiydi, sonra düz maşa takmıştım, bu yalpalama oldu, düz maşadan vazgeçmek istemiyorum, bakacağız.

polo34

Daimi Üye
Tepki
157
Bisiklet
Sedona
gidondaki bilyalı-rulmanlı yatak hatalı uyumsuz parça montajı söz konusuymuş, düzeldi dendi, şimdi kar bekleniyor, yağmur vs derken teslim alamadım henüz, sabit maşa ile şimdi hakkını vererek deneyeceğim, nasılsa hep asfalttayım, 30-40 km/h arası maksimum süratim oluyordu ki o da düz yolda nadiren yüklü bisikletle, yokuş aşağı ise oluyordu o rakamlar doğal olarak.

polo34

Daimi Üye
Tepki
157
Bisiklet
Sedona
Hortlatayım konuyu:)
Mtb den dönüşmüş ebike'da rst düz maşa kullandım, sorun genel olarak yoktu, şimdi biraz daha konfor, biraz da havalı maşa olayı nasıl oluyor diye manitou minute expert aldım, 1400 tl körfez bisiklet, 300 tl de rulmanlı konik düz adaptörü var, sonucu yazarım, her yola gireyim, icabında motor gibi gitsin fikriyle aldım:)