Spinning - Spin Bike Seçimi

OKoksal

Üye
Tepki
8
Konuyla ilgili açılan önceki başlıkları inceledim.

Malesef bisiklete atlayıp "dışarda" olacak zamanım yok evde olmalıyım.

Bu sebeple spin bike seçimi için önerilerinizi ve tecrübelerinizi paylaşmanızı rica ediyorum.

Nelere dikkat etmeliyim? Neler mutlaka olmalı yada olmamalı?

• Beğen
Tepkiler: İbrahim A.
Scudo

İbrahim A.

Forum Bağımlısı
Tepki
1.011
Bisiklet
Specialized
özelden mesaj attım. ben voit venus kullanıyorum.

yalnız genel bilgi de vereyim. dikkat etmen gerekenler: disk ağırlığı, oturuş pozisyonunun zenginliği ve normal bisiklete yatkınlığı. malzeme kalitesi, acil durumlar için freninin olması, sertlik ayar kısmının kalitesi, bir sorun olursa diye servis ağı.

böyle bir bisiklet arayışındaysan kaliteli olması şart; devrilmeden, sarsılmadan senin dışarıda, bisiklet üzerinde yaptığın bütün zorlayıcı antremanları sabit bir şekilde kaldırabilmeli.

disk ağırlığı gereçek bisikleti simule etmesini sağlar. çok hafif olursa gerçekçilik hissiyatı azalıyor.

oturuş pozisyonun bisiklete yakın olması. hem ayakta hem oturarak çeşitli pozisyonlarda sürüşe imkan vermesi.

Tercihen bir ekranının olması ve yaptığın antreman hakkında teorik de olsa bilgi vermesi.

belki de en önemlisi freninin olması. özellikle evde senin haricinde kullanmaya çalışacak, başkaları varsa fren şart.

Sadettin Z.

Forum Bağımlısı
Tepki
11.749
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Bisan
Bisiklet türü
Cyclocross
Gayet faydalı bir konu olmuş, takipteyim. Özellikle zaman sıkıntısının had safhada olduğu dönemlerde ve kötü havalarda kullanmak için bir turbo trainer düşünüyordum.
Lakin sürekli lastik değiştirme ve gürültü sorunu aklımı kurcalıyordu. Eğer spinbike gerçek bir bisikleti simüle edebilecek yapıda ve apartmanda kullanılabilecek kadar sessiz ise trainer yerine tercih edebilirim.

• Beğen
Tepkiler: macerakolik

İbrahim A.

Forum Bağımlısı
Tepki
1.011
Bisiklet
Specialized
@Sadettin Z. trainerden sessiz. trainer ı dechatlonda deneyip ses yüzünden vazgeçtim. ses için benim bulduğum bir çözüm ise spin bike altına spor matı koydum. çıkan titreşimin yere, dolayısıyla komşulara gitmesini engellemede yeterli oluyor. bu güne kadar şikayet almadım.

odanın kapısı kapalıyken evdekileri rahatsız edece bir ses çıkarmıyor.

spin bike ayarları iyiyse ses bakımından evde kullanımı uygun.

trainer birde lastik parçalayıp pislik yapıyor diye forumda okumuştum. parçalama dediğim silgi tozu gibi küçük küçük. ama kendim şahit olmadım.

alfisti

Üye
Tepki
76
İsim
Burak Ö.
Bisiklet
Specialized
Bu günlerde araştırdığım bir konuydu. Takipteyim.

İbrahim A.

Forum Bağımlısı
Tepki
1.011
Bisiklet
Specialized
yol bisikleti almak için almak için spin bike ımı ve bisikletimi elden çıkarmak için eylülü bekliyordum, bu hafta sonu ilan çıkarayım bari :koptum:

OKoksal

Üye
Tepki
8
@İbrahim Akgül sizin bahsettiğiniz fren konusu oldukça önemli, buna ilaveten kilitli pedal takılabiliyor olmasını da atlamamak lazım. Sizln üründe böyle bir opsiyon var mı ?
Ayrıca satışınız için takipte olacağım ..

İbrahim A.

Forum Bağımlısı
Tepki
1.011
Bisiklet
Specialized
benimkinde bisiklet pedal kolu olduğu için tüm pedallar takılabiliyor. benimkinin üzerinde kayışlı kal takılı pedal var. aşağıdakinden..
(link)

İbrahim A.

Forum Bağımlısı
Tepki
1.011
Bisiklet
Specialized
ilanı yayınladım arkadaşlar.

(link)

hakan64

Forum Bağımlısı
Tepki
543
İsim
hakan
şu spinnig spinner lar tr de olsa alacam da, malesef yok. voit in fiyatları da yüksek geldi bana

BarisBJK

Daimi Üye
Tepki
313
bundan haftalar evvel bas bas bağırdım burda, tertemiz bladez spin bike satıyorum diye.

Bir tane bisiklet sporcusu dönüp bakmadı.

İkinci el kısmında ilan koymuştum burda da, daha sonra kimse ilgilenmediği için bu işi kendine meslek edinmiş spor malzeme alım satım yapan birine sadece ve sadece 750TL ye sattım, sıfırı 2500TL civarı olan ürünü.

Alan kişi de 1450TL ye ertesi gün ilan koydu ve mega karla sattı.

Ben sağlık sebebiyle sattım, artık bisiklet sporunu bıraktım.

Şimdi spinbike arayan birini görünce de ne diyeceğimi bilemedim.

Bunca zaman nerdeydiniz :)

Koyduğum ilanın altına bile yazdım, kimse almıyor, al satçılara gidiyor tertemiz ürün üzücü bir durum diye.

Artık üzülecek halim kalmadı,

umarım başka bir al satçının yüzde 100 kar etmesine katkı sağlarsınız, ne diyim:(

Belki de gerçek kullanıcının hakkı bu.

8 eylül 2015'te bisiklet ile ilgili diğer ürünler ikinci el kısmına koymuşum ilanı..

• Beğen
Tepkiler: Serrchi