Specialized Kullanıcıları Kulübü

orcundu

Üye
Tepki
4
Arkadaşlar merhaba. Specialized Sirrus Sport önerir misiniz? Şehir içinde ve turlarda kullanmak istiyorum. 1900 lira civarı bir fiyatla alınırsa uygun mudur?(2016 veya 2017 model)

• Beğen
Tepkiler: yunustrl
Scudo

Cihangir.

Aktif Üye
Tepki
97
İsim
Cihangir
Bisiklet
Giant
@orcundu

Çok güzel bisiklet o fiyatlara sıfırsa elbette alınır benim alacağım 3 seçenekten birisiydi Giant escape rx de karar kıldım

orcundu

Üye
Tepki
4
Aynen sıfır. Sabit maşadan dolayı pişman olur muyum endişesi taşıyorum. Öyle dağ taş gezip deli hareketler yapmam ama kaldırıma çıkması inmesi var bunun.

Cihangir.

Aktif Üye
Tepki
97
İsim
Cihangir
Bisiklet
Giant
@orcundu

Hayır kesinlikle sabit maşa alın ben de aynı çekincedeydim bisiklete alıştıktan sonra sabit maşa hiç problem değil diğeri sürekli ağırlık ve sürüşte güç eksikliği demek.

orcundu

Üye
Tepki
4
O halde yarın alayım ben gidip, yine karar değiştirmezsem. :) Lapierre Urban Shaper 400 ile karşılaştırırsanız ne dersiniz? O da 2000 lira civarında.

orcundu

Üye
Tepki
4
Hangisini alsam karar veremedim. :bsmagryr:

Lapierre nin lastikler 30 mm biraz ince gibi.

hayriünal

Daimi Üye
Tepki
447
İsim
hayri ünal
Bisiklet
Lapierre
@orcundu , 2011 den beri sirrus elite disk kullaniyorum, yol bisikletim de lapierre ..iki bisikletten de markslardan da cok memnunum.ikisini de alirsaniz pisman olmazsiniz.hem kadro akiciliklari hem de acilari cok iyi.

HTC One_M8 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

orcundu

Üye
Tepki
4
@hayriünal Teşekkür ederim fikir verdiğiniz için. Sizce v ren olması sorun olur mu? Karda çamurda pek kullanmam. Sanırım specialized e daha yakınım.

hayriünal

Daimi Üye
Tepki
447
İsim
hayri ünal
Bisiklet
Lapierre
Sorun olmaz.Benim sirrus hidrolik disk, yol v fren..her ikisini de sorunsuz kullaniyorum.sadece diskten v frene gecislerde frenaj mesafesinde fark ediyor.

hayriünal

Daimi Üye
Tepki
447
İsim
hayri ünal
Bisiklet
Lapierre
Max 30-32 olur diye biliyorum cok emin olmamakla.Ancak tur icin kullanacaksaniz 28-30 isinizi gorecektir fazlasiyla

ÖnerERKUT

Aktif Üye
Tepki
276
İsim
Öner ERKUT
Bisiklet
Trek
@orcundu
Ben 35mm kullanıyorum daha kalını da takılabilir

orcundu

Üye
Tepki
4
Lütfen yardımcı olun. Vites tellerinin kadro altında, biribirinden üzerinde şu şekilde çapraz yapması normal midir, montaj hatası mıdır? Satıcı olması gerekenin bu olduğunu söyledi. Temas ediyorlar.

IMG_0139.JPG

IMG_0140.JPG

ÖnerERKUT

Aktif Üye
Tepki
276
İsim
Öner ERKUT
Bisiklet
Trek
@orcundu hiçbir sıkıntısı yok. Bende o şekilde kullanıyorum.

orcundu

Üye
Tepki
4
@ÖnerERKUT Teşekkür ederim. Araştırdım bu vites tellerinin birbiri üzerinde çapraz yapması ve temas etmesi california cross olarak adlandırılıyor ve tel gerginliğini arttırdığı için olumlu bir etkisi varmış.

Adsız.png

sefaimanci

Üye
Tepki
49
İsim
sefa imancı
Bisiklet
Specialized
Merhaba arkadaşlar, bende 2014 model specialized sirrus comp ile aranızdayım.bisikleti izmir aktif pedal bisikletten aldım.bir tek s bedeni kalmıştı onuda aldım .karbon maşa ve v fren istediğim için çokta alternatifim yoktu. yeni modeller hep disk frenli.kargo 1 günde geldi alışverişten memnun kaldım. Halil bey sağolsun çok ilgiliydi hatta kadro size küçük olabilir diye uyardı. Öyle yalan yanlış satmaya çalışmadı. 170 boyundayım tam oldu.kısa bir süre bindim valla mtbden sonra ilaç gibi geldi akıcılık çok iyi gerçekten yormuyor:).neyse sizi fotoğraflarıyla baş başa bırakayım.Biraz daha bindikten sonra fikirlerimi paylaşırım.

Arkadaşlar vites kollarında gösterge yok bu modeller böylemi ben mi göremiyorum?

Dosyalar

Mustafa Zeybek

Bike destroyer
Tepki
5.987
İsim
Mustafa
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
@sefaimanci fotoğraftan anladığım kadarıyla modeli o şekilde.