Specialized Kullanıcıları Kulübü

Semih Cavdar

Forum Bağımlısı
Tepki
7.078
İsim
Semih
Başlangıç
1988—89
Bisiklet
BMC
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Selamlar. Özellikle Tarmac disc kullanıcıları için bir sorum var. Bu bisikletlere uygun bir ön çamurluk bulabilen var mı? Ne denesem sığmıyor lastik ile alt boru arasındaki mesafe çok dar. Yağmurda çok can sıkıyor.
Şunu denedin mi?

(link)

• Beğen
Tepkiler: BF Okuru ve Özcan
Scudo

Adil ÜNALDI

Antagonist
Tepki
9.589
İsim
José
Başlangıç
1991—92
Bisiklet
Specialized
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Ha Ferrari'ye tüp taktırmışsın, ha o bisiklete çamurluk.

Bıyıkov

Forum Bağımlısı
Tepki
3.071
İsim
Ayhan Bıyıklıoğlu
Başlangıç
2019—20
Bisiklet
Specialized
Bisiklet türü
Yol bisikleti

Sabit07

Üye
Tepki
155
İsim
Sabit Altinyazar
Başlangıç
2000—01
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Bu bisiklet in modelini bilen var mı arkadaşlar.13 sene kullandım ama model ismini unuttum.
Aynakol campagnola 56
Frenler xtr
Aktarıcı xtr
Jantlar SpecializedIMG_20210408_181613.jpgIMG_20210408_181613.jpg

Dosyalar

Bıyıkov

Forum Bağımlısı
Tepki
3.071
İsim
Ayhan Bıyıklıoğlu
Başlangıç
2019—20
Bisiklet
Specialized
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Tarmac SL6 için önereceğiniz gidon boğazı var mıdır? Rapide gidon düşünüyorum ama bisiklete uygun ve şık duracak bir boğaz da arıyorum. Ayrıca bir soru daha: Alpinist kokpit kullanan var mıdır? Yurtdışısında %35 civarında daha ucuza alınabiliyor. Ağırlık olarak da gidon ve boğaz olarak 255gr. Çok şık durmasa da tek parça oluşu ve hafifliği muazzam.
Allah benim belamı bisikletle vermiş 🤦🏼‍♂️🤦🏼‍♂️ 2 ay önce Bike24ten Dubai ye sipariş verdiğim ürünler bugün elime ulaştı. Cockpit çok hafif ve çok şık gözüküyor. Bakalım monte edildiğinde nasıl olacak. Lastik olarak de bu defa Sworks Turbo 26 yerine Turbo Cotton 24 aldım. Daha çok yarışlarda kullanmak için aldım. Bakalım deneyip görelim.
0174CFFD-A8DE-4B9C-A8D6-A6B92C7F54D8.jpeg654D9510-B044-4CBD-B0D0-57AA7496BE86.jpeg

batuozen

Üye
Tepki
4
İsim
Batu Özen
Başlangıç
2012—13
Bisiklet
Specialized
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Merhabalar foruma yeni katıldım, bende bir specialized kullanıcısıyım 2016 tarmac sl sport'umu paylaşmak istedim. Bugün jantlar üzerinde yaptığımız ufak bir modifikasyon sonucu akıcılığını ve sesini fazlasıyla arttırmanın gururunu yaşıyorum. Cole rollen elite sahibi arkadaşlar isterse buraya yazabilir ve yaptığım modifikasyonu isterlerse paylaşabilirim.
WhatsApp Image 2022-04-27 at 10.47.42 PM.jpeg

trainspotting35

Forum Bağımlısı
Tepki
23.465
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Orbea
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Merhabalar foruma yeni katıldım, bende bir specialized kullanıcısıyım 2016 tarmac sl sport'umu paylaşmak istedim. Bugün jantlar üzerinde yaptığımız ufak bir modifikasyon sonucu akıcılığını ve sesini fazlasıyla arttırmanın gururunu yaşıyorum. Cole rollen elite sahibi arkadaşlar isterse buraya yazabilir ve yaptığım modifikasyonu isterlerse paylaşabilirim.
286995 dosyayı görüntüle
Cole Rollen kullanıcı olarak sesi arttırmak değil ama akıcılığı arttırmak konusu ile ilgileniyorum.

batuozen

Üye
Tepki
4
İsim
Batu Özen
Başlangıç
2012—13
Bisiklet
Specialized
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Cole Rollen kullanıcı olarak sesi arttırmak değil ama akıcılığı arttırmak konusu ile ilgileniyorum.
Zaten fazlasıyla akıcı olan bir jant, herkesin yapabileceği bir modifikasyon degil Çanakkale de gezgin bisiklete yaptırdım ben. Arka göbeğin yayi değişti, greslendi ve ardindan bir kaç testle birlikte akiciliginin arttığını ve sesinin 3000 dolarlık jant setlerinden daha güzel olduğu kanaatine vardık :)
Kesinlikle ama kesinlikle iyi bir yayla değişim oneririm (Not: her yay uymaz ve ustalık gerektirir modifikasyonun yapımı için)

Can Çelik

🛠 🛠 🛠
Tepki
6.832
İsim
Can Çelik
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Fixed Gear
@trainspotting35 4 rulmanlı (2 göbekte, 2 flibberda) göbeklerde pedal çevirmiyoken enerji kaybı yüksek oluyor. Diğer bir deyişle, giderken pedallarını ayaktan çektiğinde ruble yavaş da olsa dönüyor ve aynakolu da yavaşça döndürüyor.

Kastettiğin bu olaysa, jantı dağıtıp göbeğe tornada müdahale gerekiyor. Ha eğer, pedal basarkenki akıcılıktan bahsediyorsan, akıcı rulmanları titiz bir şekilde presleyecek kişi bulmak lazım. Rulmanlar çelik bilyalıysa ilk haliyle de takmamak lazım. Fabrikada çok fazla gres basıyolar içlerine. O yüzden akıcı olmuyor. Rulmanın kapağını açıp 1-2 damla motorin damlatmak rulmanı akıcılaştırıyor.

• Beğen
  • Üzgün
Tepkiler: MakRo ve noyanyan

Semih Cavdar

Forum Bağımlısı
Tepki
7.078
İsim
Semih
Başlangıç
1988—89
Bisiklet
BMC
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Zaten fazlasıyla akıcı olan bir jant, herkesin yapabileceği bir modifikasyon degil Çanakkale de gezgin bisiklete yaptırdım ben. Arka göbeğin yayi değişti, greslendi ve ardindan bir kaç testle birlikte akiciliginin arttığını ve sesinin 3000 dolarlık jant setlerinden daha güzel olduğu kanaatine vardık :)
Kesinlikle ama kesinlikle iyi bir yayla değişim oneririm (Not: her yay uymaz ve ustalık gerektirir modifikasyonun yapımı için)
Kuzguna yavrusu şahin görünürmüş , jantin kendisi bahsettiğiniz 3 bin dolarlık jant seslerinden iyi olmadıktan sonra sesi güzel olsa ne olur? 🤣

• Beğen
Tepkiler: trainspotting35

trainspotting35

Forum Bağımlısı
Tepki
23.465
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Orbea
Bisiklet türü
Yol bisikleti

Semih Cavdar

Forum Bağımlısı
Tepki
7.078
İsim
Semih
Başlangıç
1988—89
Bisiklet
BMC
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Ez sen ez. 😂
Ezmekle ne alakası var 🙂 Collen kötü bir jant demedim ki, bir jant setinin çok ses çıkartması o setin çok iyi olduğunu göstermez. Yani sesine pek takılmamak lazmı zira sürüş yapmak için ses yeterli olmuyor, yürüyen aksam daha önemli 🤣

ag249

Forum Bağımlısı
Tepki
1.705
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Merhaba, modifikasyonunuz hayırlı olsun. Akıcılığı nasıl ölçtünüz?

batuozen

Üye
Tepki
4
İsim
Batu Özen
Başlangıç
2012—13
Bisiklet
Specialized
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Ezmekle ne alakası var 🙂 Collen kötü bir jant demedim ki, bir jant setinin çok ses çıkartması o setin çok iyi olduğunu göstermez. Yani sesine pek takılmamak lazmı zira sürüş yapmak için ses yeterli olmuyor, yürüyen aksam daha önemli 🤣
Hem enve hemde dt swiss kullanmış biri olarak Cole rollenlar kesinlikle kötü jant setleri degil. Gobek Seslerine hasta olan cok insan var. Akiciliga gelirsek fulcrumlardan daha iyi akiciligi var ki bu bantta bir jant için kesinlikle akiciligi super aero envelerden veya dt swisslerden kullandiysaniz zaten karsilastiralamayacak olduğunu siz de bilirsiniz. İroni amaçlıydı
Ez sen ez. 😂
Ben size en kısa sürede bir videosunu atarim özelden guzel oluyor kesinlikle tavsiye ederim diğer bisikletlerimdeki dt swisslere vs göre baya iyi
Merhaba, modifikasyonunuz hayırlı olsun. Akıcılığı nasıl ölçtünüz?
Hem uzun yolda kendi deneyimimle hemde before after olmak üzere dönüş zamanını ölçüm belli bir hızda donerken yere değmeyecek sekilde. Bilimsel olarak zaten test etmek çok zor olurdu ekipman vs gerekirdi. Zaten gözle görülür bir artış var

ag249

Forum Bağımlısı
Tepki
1.705
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Hem enve hemde dt swiss kullanmış biri olarak Cole rollenlar kesinlikle kötü jant setleri degil. Gobek Seslerine hasta olan cok insan var. Akiciliga gelirsek fulcrumlardan daha iyi akiciligi var ki bu bantta bir jant için kesinlikle akiciligi super aero envelerden veya dt swisslerden kullandiysaniz zaten karsilastiralamayacak olduğunu siz de bilirsiniz. İroni amaçlıydı

Ben size en kısa sürede bir videosunu atarim özelden guzel oluyor kesinlikle tavsiye ederim diğer bisikletlerimdeki dt swisslere vs göre baya iyi

Hem uzun yolda kendi deneyimimle hemde before after olmak üzere dönüş zamanını ölçüm belli bir hızda donerken yere değmeyecek sekilde. Bilimsel olarak zaten test etmek çok zor olurdu ekipman vs gerekirdi. Zaten gözle görülür bir artış var
Belki şöyle test edebilirsiniz, bir yokuştan durma pozisyonundan serbest bırakarak, aynı rüzgar şartlarında, aynı aerodinamik pozisyonda. Daha sonra süreleri ölçüp karşılaştırırsınız.

• Beğen
Tepkiler: batuozen

batuozen

Üye
Tepki
4
İsim
Batu Özen
Başlangıç
2012—13
Bisiklet
Specialized
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Belki şöyle test edebilirsiniz, bir yokuştan durma pozisyonundan serbest bırakarak, aynı rüzgar şartlarında, aynı aerodinamik pozisyonda. Daha sonra süreleri ölçüp karşılaştırırsınız.
Guzel fikir denemek lazım tesekkur ederim

• Beğen
Tepkiler: ag249

Baranaslan

Üye
Tepki
79
İsim
Baran Aslan
Başlangıç
2017—18
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
IMG_2232 copy.jpg
Merhaba, çetin ceviz specialized rockhopper 29 comp 2021 çıkışlı bisikletimi sizinle paylaşmak istedim. Yedek parça konusunda Aktif pedal haricinde specialized parçalarına erişim sağlayabileceğim bir mağaza veya site var mı acaba ?