Specialized Kullanıcıları Kulübü

Scudo

Adil ÜNALDI

Antagonist
Tepki
9.589
İsim
José
Başlangıç
1991—92
Bisiklet
Specialized
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Geçirdiğim kaza sonrası kırılan kadromu Tarmac SL6 Sagan Edition ile güncelledim. Bir aksilik olmazsa bugün elimde olacak. Boyası ve rengi yüzünden uzun zamandır aklımda olan bir kadroydu. Şimdi yeni geometriye alışma süreci sonrası gidon ve boğazı değiştirmeyi düşünüyorum. Kışa jantları da yenileyebilirsem pek eksik kalmayacak. Kazasız belasız kullanmak nasip olsun inşallah.274440 dosyayı görüntüle
Specialized sahibi olmak ayrıcalıktır.

Adil ÜNALDI

Antagonist
Tepki
9.589
İsim
José
Başlangıç
1991—92
Bisiklet
Specialized
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Yok öyle birşey. Seni kandırmışlar.
Beni kimse kandırmadı. Bunu yaşayarak öğrendim. Eğer bir gün kısa süreliğine bile olsa sana Specialized farkını yaşama şansı tanınırsa sende bu fikirde karar kılacaksın.

Ceasar Bravo

Forum Bağımlısı
Tepki
1.679
İsim
Sezer
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Diğer
Geçirdiğim kaza sonrası kırılan kadromu Tarmac SL6 Sagan Edition ile güncelledim. Bir aksilik olmazsa bugün elimde olacak. Boyası ve rengi yüzünden uzun zamandır aklımda olan bir kadroydu. Şimdi yeni geometriye alışma süreci sonrası gidon ve boğazı değiştirmeyi düşünüyorum. Kışa jantları da yenileyebilirsem pek eksik kalmayacak. Kazasız belasız kullanmak nasip olsun inşallah.274440 dosyayı görüntüle
Hayırlı olsun.. Kazasız belasız güle güle kullanın.

Bende de Vision Team 35 jant var. Siz bu jantlar yerine ne düşünüyorsunuz acaba? Ben de geçen bir bakındım ama ağırlık olarak karbon jantlara yakın olduğunu gördüm.

• Beğen
Tepkiler: necmeddin

trainspotting35

Forum Bağımlısı
Tepki
23.471
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Orbea
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Beni kimse kandırmadı. Bunu yaşayarak öğrendim. Eğer bir gün kısa süreliğine bile olsa sana Specialized farkını yaşama şansı tanınırsa sende bu fikirde karar kılacaksın.
Abi o öncesinde ne kullandığın ile alakalı olarak değişir bence. Mosso dan inip buna binersen en kral o dur. Şimdi kocaaa Giant tan inip specizialezd (adını bile yazamadım )😀😀 binersem o kadar fark hissetmem diye düşünüyorum. Bunlar hep reklamcıların işleri. 👍😂

Bıyıkov

Forum Bağımlısı
Tepki
3.071
İsim
Ayhan Bıyıklıoğlu
Başlangıç
2019—20
Bisiklet
Specialized
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Hayırlı olsun.. Kazasız belasız güle güle kullanın.

Bende de Vision Team 35 jant var. Siz bu jantlar yerine ne düşünüyorsunuz acaba? Ben de geçen bir bakındım ama ağırlık olarak karbon jantlara yakın olduğunu gördüm.
Nasıl yakın ya 2kg bu jantlar😂. Şu haliyle pedallar ve matara kafesleriyle 8.4 kg bisiklet. İyi bir jant ve gidon gidon boğazı ile ideal bir seviyeye gelir.

• Beğen
Tepkiler: trainspotting35

Ceasar Bravo

Forum Bağımlısı
Tepki
1.679
İsim
Sezer
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Diğer
Nasıl yakın ya 2kg bu jantlar😂. Şu haliyle pedallar ve matara kafesleriyle 8.4 kg bisiklet. İyi bir jant ve gidon gidon boğazı ile ideal bir seviyeye gelir.
Bu vision team 35'ler 1740 gram.

SmartSelect_20210924-185249_Chrome.jpg

Mesela Bora Ultra 50 Clincher a baktım. O da 1435 gram.

SmartSelect_20210924-185432_Chrome.jpg

Arada 300 gram var. Fakat fiyat olarak bakınca Vision'ları okutup üstüne bir 20 bine yakın meblağ koymak gerekiyor.

Ben bu bakış açısıyla bakınca 300 gram için çok geldi bu meblağ. O yüzden sormuştum. Lütfen yanlış anlamayın hiç fark olmasa da şekli güzel gelir yine de verilir o zevk meselesi. Ha ya da ben hiç karbon jant kullanmadığım için bilmiyor olabilirim, belki kağıt üstünde yazan ağırlıklardan ziyade başka avantajları vardır.

300 gram az değil elbet ama bunun icin verilen meblağ çok geldi bana. Ben o yüzden vazgeçtim bakmaktan. Ben pedal değiştirip Pdr 540'dan 105 r7000 spd'ye geçip 70 80 gram hafiflettim mesela. Maliyeti 800 tl oldu. Yani o maliyete bana o fark az geldiği için sordum. Ya da dediğim gibi ağırlık dışındaki kazanımlarını bilmiyorumdur.

Bıyıkov

Forum Bağımlısı
Tepki
3.071
İsim
Ayhan Bıyıklıoğlu
Başlangıç
2019—20
Bisiklet
Specialized
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Bu vision team 35'ler 1740 gram.

274465 dosyayı görüntüle

Mesela Bora Ultra 50 Clincher a baktım. O da 1435 gram.

274466 dosyayı görüntüle

Arada 300 gram var. Fakat fiyat olarak bakınca Vision'ları okutup üstüne bir 20 bine yakın meblağ koymak gerekiyor.

Ben bu bakış açısıyla bakınca 300 gram için çok geldi bu meblağ. O yüzden sormuştum. Lütfen yanlış anlamayın hiç fark olmasa da şekli güzel gelir yine de verilir o zevk meselesi. Ha ya da ben hiç karbon jant kullanmadığım için bilmiyor olabilirim, belki kağıt üstünde yazan ağırlıklardan ziyade başka avantajları vardır.

300 gram az değil elbet ama bunun icin verilen meblağ çok geldi bana. Ben o yüzden vazgeçtim bakmaktan. Ben pedal değiştirip Pdr 540'dan 105 r7000 spd'ye geçip 70 80 gram hafiflettim mesela. Maliyeti 800 tl oldu. Yani o maliyete bana o fark az geldiği için sordum. Ya da dediğim gibi ağırlık dışındaki kazanımlarını bilmiyorumdur.
Ben de şu ana kadar kullanmadım ve bütçe konusunda zorlayıcı olduğu konusunda hemfikirim. Ama iyi bir indirim döneminde fiyat performans ürünü jant çok şeyi değiştirir. Özellikle de yokuş seviyorsak😂Senin baktığın başka bir versiyonu olabilir. Team 35 disc jant seti tam 2000 gr. 800 dolara wiggle da prime black edition 1450 gr jant seti var. Hem sürüş hissuatı, esnemezlik, güç aktarımı hem de 550 gr civarı hafifleme için fena bir fiyat değil. Bütçe olsa da 6 kg bisiklete binsek ama elden geldiği kadar😇😇

• Beğen
Tepkiler: sahrana

gmfaruk

Forum Bağımlısı
Tepki
1.090
Bisiklet
Kron
@Bıyıkov
Gidon boğazı spacerlar kadro yapisina uygun olursa çok şey degistirir görünüşte. Jant konusunda kendi hayalimi yazim.
HED alüminyum cemberlerle dtswissin üst seviye göbekleri cx sapimray tipi tellerle bi jant toplamak.Bastigimiz watt belli. Karbon çember olsa ne kadar farkedicek.Bu hed markasınin cemberleri cok saglam diye duymustum James Hayden röportajında. Aslında karbon kadro konusunda da aynisini dusunuyorum.Amator bi bisikletcinin bastigi watt seviyesinde karbon yerine çelik ti kullanılabilir (konfordan ve saglamliktan yana extra avantaji olur diye). Aldığım parçayı ömürlük kullanma taraftariyim

• Beğen
Tepkiler: Bıyıkov

Ceasar Bravo

Forum Bağımlısı
Tepki
1.679
İsim
Sezer
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Diğer
Ben de şu ana kadar kullanmadım ve bütçe konusunda zorlayıcı olduğu konusunda hemfikirim. Ama iyi bir indirim döneminde fiyat performans ürünü jant çok şeyi değiştirir. Özellikle de yokuş seviyorsak😂Senin baktığın başka bir versiyonu olabilir. Team 35 disc jant seti tam 2000 gr. 800 dolara wiggle da prime black edition 1450 gr jant seti var. Hem sürüş hissuatı, esnemezlik, güç aktarımı hem de 550 gr civarı hafifleme için fena bir fiyat değil. Bütçe olsa da 6 kg bisiklete binsek ama elden geldiği kadar😇😇
Konuştuğumuz Vision Team 35 ise ağırlıkları 1740 gram. Hiç bir yerde 2 kilo yazdığını görmedim. Ama 800 dolara karbon jant varsa evet değerlendirilebilir gerçekten de. Dedigim gibi Vision Team 35 ise bahsettiğimiz, 300 gramlık bir kazanım var ki, diğer dediginiz etkilerle 800 dolar, eldekileri de satınca daha girilebilir bir yatırım.

NoCycling

Forum Bağımlısı
Tepki
1.752
İsim
Mustafa K.
Başlangıç
2017—18
Bisiklet
Bisan
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Konuştuğumuz Vision Team 35 ise ağırlıkları 1740 gram. Hiç bir yerde 2 kilo yazdığını görmedim. Ama 800 dolara karbon jant varsa evet değerlendirilebilir gerçekten de. Dedigim gibi Vision Team 35 ise bahsettiğimiz, 300 gramlık bir kazanım var ki, diğer dediginiz etkilerle 800 dolar, eldekileri de satınca daha girilebilir bir yatırım.
Daha önce Team35 kullanan biri olarak yazılı olan değer doğru değil hocam. 1900-1950 gram civarında geliyordu v fren olan modeli. Qr sız ağırlığı bu bir de.

Bıyıkov

Forum Bağımlısı
Tepki
3.071
İsim
Ayhan Bıyıklıoğlu
Başlangıç
2019—20
Bisiklet
Specialized
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Dostum senin bahsettiğin model SL serisi rim versiyonu. Benim bisikletimdeki versiyonu SL olmayan disc versiyonu. Fabrika verisi ağırlığı 2000 gr.

• Beğen
Tepkiler: BF Okuru

Ceasar Bravo

Forum Bağımlısı
Tepki
1.679
İsim
Sezer
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Diğer
Daha önce Team35 kullanan biri olarak yazılı olan değer doğru değil hocam. 1900-1950 gram civarında geliyordu v fren olan modeli. Qr sız ağırlığı bu bir de.
Bu çok ilginçmiş yalnız doğru bilgi verilmiyor o halde.

Dostum senin bahsettiğin model SL serisi rim versiyonu. Benim bisikletimdeki versiyonu SL olmayan disc versiyonu. Fabrika verisi ağırlığı 2000 gr.
Anladım disk versiyonu diyorsunuz o halde ben de katılıyorum 800 dolara karbon jant aradaki farka değer hakikaten. Hatta denediğiniz zaman bize de bir inceleme yazarsanız süper olur :)

• Beğen

Bıyıkov

Forum Bağımlısı
Tepki
3.071
İsim
Ayhan Bıyıklıoğlu
Başlangıç
2019—20
Bisiklet
Specialized
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Bu çok ilginçmiş yalnız doğru bilgi verilmiyor o halde.

Anladım disk versiyonu diyorsunuz o halde ben de katılıyorum 800 dolara karbon jant aradaki farka değer hakikaten. Hatta denediğiniz zaman bize de bir inceleme yazarsanız süper olur :)
Çinden 1400 gr civarı DT swiss 240 göbekli sapim telli jant alan 2 arkadaşımız var. Biri yeoleo marka aldı çok memnun. Diğer abimiz bladex aldı göbekte sıkıntı yaşadı aam dt swiss ile iletişime geçtiler göbek değişecek. Bense wiggle ın müşteri hizmetleri yaklaşımını beğendiğim için daha alt segment novatec göbekli de olsa prime black edition düşünüyorum yılbaşından sonra. Belki black friday de vir güzellik yaparlarsa o da olur😜

Bıyıkov

Forum Bağımlısı
Tepki
3.071
İsim
Ayhan Bıyıklıoğlu
Başlangıç
2019—20
Bisiklet
Specialized
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Tarmac SL6 için önereceğiniz gidon boğazı var mıdır? Rapide gidon düşünüyorum ama bisiklete uygun ve şık duracak bir boğaz da arıyorum. Ayrıca bir soru daha: Alpinist kokpit kullanan var mıdır? Yurtdışısında %35 civarında daha ucuza alınabiliyor. Ağırlık olarak da gidon ve boğaz olarak 255gr. Çok şık durmasa da tek parça oluşu ve hafifliği muazzam.

sahrana

Daimi Üye
Tepki
578
Çinden 1400 gr civarı DT swiss 240 göbekli sapim telli jant alan 2 arkadaşımız var. Biri yeoleo marka aldı çok memnun. Diğer abimiz bladex aldı göbekte sıkıntı yaşadı aam dt swiss ile iletişime geçtiler göbek değişecek. Bense wiggle ın müşteri hizmetleri yaklaşımını beğendiğim için daha alt segment novatec göbekli de olsa prime black edition düşünüyorum yılbaşından sonra. Belki black friday de vir güzellik yaparlarsa o da olur😜
Bende çinden sapim cx ray ve novataech as61 göbekli karbon jant takım aldım,çok memnunum.

Bıyıkov

Forum Bağımlısı
Tepki
3.071
İsim
Ayhan Bıyıklıoğlu
Başlangıç
2019—20
Bisiklet
Specialized
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Selamlar. Özellikle Tarmac disc kullanıcıları için bir sorum var. Bu bisikletlere uygun bir ön çamurluk bulabilen var mı? Ne denesem sığmıyor lastik ile alt boru arasındaki mesafe çok dar. Yağmurda çok can sıkıyor.

• Beğen