specialized hakkında fikirleriniz

jeffyancel

Üye
Tepki
0
Arkadaşlar öncelikle bisiklet hakkında çok cahil olduğumu, dünyanın en iyi markaları diye tanıtılan scott, cannondale, corratec gibi bisikletler dışında pek bir fikrim olmadığını söyleyerek başlamak istiyorum...

Canınızı çok sıkmadan direkt konuya gireyim; bugün etiler girişinden arabayla saptığımda tabelasız olduğu için baya sotede kalan bir yer keşfettim. Sadece specialized marka bisiklet satıyorlardı. Dayanamayıp içeri girdim ve gerçekten güleryüzlü ve sıcak iki çalışan bana Specialized'ın ne kadar da önemli bir marka olduğunu anlatıp durdular... Hatta deneme sürüşü imkanıyla birkaç bisiklete de bindim. Size şunu soracağım; specialized nasıl bir marka? Fiyat açısından diğer markalarla bir farkı yok neredeyse... 699 euroluk bir rockhopper beğendim, inanın yardımınıza çok ihtiyacım var! Scott almaya bu kadar yaklaşmışken specialized aklımı çelmeli mi?

Çok teşekkürler arkadaşlar, şimdiden saygılar... Umarım bir gün herkes bisiklete biner, tribünlere oynamıyorum:)

Scudo

deli_yek

Üye
Tepki
4
evet aktifpedaldaki herkes öyledir...markaya gelince inanılmaz kalitelidir...yurtiçinde pek tanınmasada dünyada liderliğe oynayan çok kaliteli bisikletlere sahip bir markadır...ama tabi sedonayı geçemez kardo + donanım/fiyat olarak:D

• Beğen
Tepkiler: jeffyancel

İsaAlp

Forum Bağımlısı
Tepki
242
Bisiklet
Bulldog
türkiye piyasasına yeni giriyor olsa da, dünya genelinde çok iyi bilinen ve pek çok dünya şampiyonluğu olan bir marka. internetten araştırırsanız tonla bilgiye ulaşabilirsiniz.
fakat, böyle çok iyi markaların alt düzey modellerinin teknik özellik olarak diğer markalara göre pek bir üstünlüğü bulunmuyor, üç aşağı beş yukarı hepsi aynı. bu yüzden böyle alt seviye bir model alırken fiyat/performans, satış sonrası hizmet gibi şeyler bisikletin üstünde hangi markanın yazdığından daha önemli bence.
(tarafsız fikirlerim böyle, fakat specialized'a sempatim olduğu için ben olsam rockhopper ı tercih ederdim kesin, takım tutma gibi birsey bu sanırım)

Önder Tarım

Forum Bağımlısı
Tepki
1.817
Bisiklet
Specialized
@deli_yek

kadro olarak sedonayı geçer ve çok güzel kadroları mevcut sadece görünüş olarak değil.Ve Şerif'in sattığı bisikleti. (link)

deli_yek

Üye
Tepki
4
yok kadro olarak geçer ben şahsen hepsini inceledim o kadroların bisikletimi orda toplatmıştım fiyat donanım olarak diyorum geçemez...399 euroluk bisiklette tourney yada altus olursa napm ben kadroyu...:D

Önder Tarım

Forum Bağımlısı
Tepki
1.817
Bisiklet
Specialized
evet orası öyle. 750 ytl'lik bisikletinde donanım olarak altus var.

deli_yek

Üye
Tepki
4
iki tanesini kullandım bunların aktifpedalda çalışan bi abi var bizim...modelleri ne idi hatırlamıyorum ama biri 399 euroluk beyaz biride 699 euroluk bir siyahtı...gerçekten stabil bisikletler ve kadroları olağanüstü güzel ve kaliteli...

Berkay Benli

Daimi Üye
Tepki
235
Specialized'in kalitesini sonuçta bu forumda belirleyecek halimiz yok :)

Specialized'in modellerinde Altus ekipmanda olsa XTR ekipmanda olsa gerçekten sürüşü keyifli bisikletler. Zaten Specialized'in bu kadar büyük bir firma olmasının hatta birçok otoriteye göre dünyanın en iyi markası olmasının da sebebi bu. Değişik ekipmanlarla çok güzel bir uyum yakalıyorlar.

Not: Specialized'in hiç bir modelinde full set bulunmaz...:)

• Beğen

ahmetdogan

Forum Bağımlısı
Tepki
446
Bisiklet
Marin
Gecen ay bisikletini değiştirmek isteyen yunuzkivanc la gitmiştik...:rolleyes:

Etilerdeki,yerine gittik,adam sağolsun bana da satacaktı,bizde artık kaptırdık, daha doğrusu kaptırdım:D , 2 tane epik modeli var Specialized'in...:lick3: ondan 2 tanesinin nakit fiyatını çıkarttı adam sağolsun...:04:
yaklaşık 5 binlira civarı demişti galiba...:freak_ani :freak_ani

bizde bir kart alıp ortadan kaybolduk:cheer:

• Beğen

Hasan Çağri

Forum Bağımlısı
Tepki
4.701
Bisiklet
Specialized
Specialized Amerika kıtasında bir ekoldür ve kalitesi kesinlike tartışılmaz özelliklede forumdaki birkaç kişinin sadece fiyata ve malzemeye bakarak yaptığı yorumlarla...

Bu lafi Specialized te çalıştığım için değil daha Specialized Türkiyede yokken 4 sene önce bile Specialized kullandığım için söylüyorum ve halende kullanıyorum...

Evet fiyat performans oranı yerli üretimler olan Sedona, Amoeba yada sürekli bir kampanya halinde olan Trek modellerine göre düşük kalabilir ama ürün ve hizmet kalitesi olarak kesinlikle onlardan aşağıda kalmamaktadır...

Forumda hiçbir zaman bir 711'e yada Trek 4300'e tamamen XT donanım takıldığını göremeyebilirsiniz ama Specialized in en alt modeli Hardrock'ta görebilirsiniz... Çünkü bu bisikletle üzerlerinde harcanan Ar-Ge, marka tanıtım çalışmaları ve satış sonrası hizmet ile üzerine konacak her malzemeyi hak edecektir...

Türkiyedeki fiyatların pahalı olmasının sebebi ise Türkiyede uygulanan vergilendirme, gümrük masrafları ve taşıma masraflarının oldukça yüksek olmasından başka bir şey değildir... Ve ayrıca büyük firmaların tümünde birbirine eş bisikletler arasında (mesela Acera donanımlı) 50-70€ dan daha büyük farklar bulunmamaktadır...

Ayrıca Türkiyedeki bazı büyük markalar haricindeki hiçbir markanın uluslar arası kayıt olarak, evrensel garanti sağlayan nadir firmalardan birisidir... Bu ne demektir intertten kayıt ettiğiniz bisikletiniz Specialized bayisi olan her yerde garanti kapsamındadır...

@ahmetdogan

Bu konuya gelince ise eğer siz Epic modeline bakıyor iseniz bu modelin Scoot taki karşılığı Spark, Cannondale'de ki karşılığı Scalpel, Gianttaki karşılığı ise Anthemdir... Yani Specialized'in XC sınıfındaki en teknolojik bisiklet modelidir. Ayrıca gerçek bir tam amortisörlü olarak (Cannondale Scalpel alt tarafta eklemi olmadığı için FS değil Softtail olarak adlandırılmaktadır) dünyada üst düzey yarışçıların kullandığı tek modeldir...

Ve yarışlarda kullanılan bisikletlwerdeki teknoloji birebir olarak piyasada satılan bisikletlerdede mevcuttur... Yani verdiğiniz para karşısında aldığınız teknoloji olabilecekler içerisinde en iyisidir...

Şuanda alabileceğiniz Al kadrolu en üst modelin fiyatı 3600€ dur ve eşdeğeri olan Spark 20 den donanım olarak x.o dolanımı juicy seven frenleri ve Terralogic arka amortisörü ile daha öndedir diyebilirim... ve Spark20 nin tek farkı carbon olmasıdır ki zaten karbon olmasa 3500€ ya satılamazdı...

Türkiye piyasasında yapılan en büyük yanlış bisikletlerin yanlış bisikletlerle kıyaslanmasıdır... Eğer siz bir S-works karbon bisikleti (6000€) muadli olan Scale LTD yerine herhangi bir carbon modelle karşılaştırırsanız fiyat tabiki yüksek olacaktır...

Hepinizie iyi forumlar diliyorum...

ahmetdogan

Forum Bağımlısı
Tepki
446
Bisiklet
Marin
Zaten Bisiklete ve üzerindeki donanıma bişiy dicek yok,hasan çağrı bey...
O marka ve üzerindekiler fazlasıyla hak ediyordu....
Sadece o gördüğüm bisikletler,ve diyalog unutulmazdı ve onu paylaşmak istedim,en azından bisiklet adına oradakiler değişik bilgiler edindirdiler bize...
Teşekkürler:):)