Specialized Demo 8 Custom

Özgür Tunalı

Forum Bağımlısı
Tepki
600
Bisiklet
Specialized
FRAME: M5 manipulated alloy, 150mm rear spacing, compact race design, 1-1/2" forged HT, magnesium link, ISCG 05 mount, cartridge bearing rear shock mount, rear derailleur protector, 200mm travel
SHOCK: Cane Creek Double Barrel, coil over w/piggy back, high/low speed compression and high/low speed rebound adj., 9.5x3", 400 Lbs
FORK: Fox 40 RC2(Performance Series) Titanium Spring, High-Low Speed Compression,Rebound,Coil Preload
HEADSET: Fsa 1-1/2" integrated for 1-1/8" steerer, cartridge bearings
STEM:Funn RSX MK2 DM 45-50mm 30 Deg 31.8
HANDLEBAR: Renthal Fatbar 38mm rise, 780mm
GRIP: Odi TLD Lock On
BRAKEs: Avid Code R 203mm G2 Rotors
SHIFTER: SRAM X-0, 9-speed trigger
DERAILLEUR: SRAM X-9, 9-speed, short cage
CABLE: Jagwire Ripcord L3 Black
CASSETTE: Sram PG 970 DH , 9-speed, 11-26t
CHAIN: SRAM PC-971 / Power Link
CRANK ARMS: Race Face Atlas Crank Set, 165mm-83mm Bottom Bracket
CHAIN RING: Race Face 36T, 104Bcd
CHAIN GUIDE: Mrp G2 SL 36-40 (Truvativ XO Edition)
PEDALS: Crank Brothers 5050 –3 , 40 Setscrew pins
RIMS: Mavic EX729 ,32h
FRONT HUB: Hope Pro 2 Evo, 20mm thru , 32h
REAR HUB: Hope Pro 2 Evo 12x150mm thru 32h
SPOKES-NIPPLES: DT Swiss Champion 2.0 / DT Brass Nipples
FRONT TIRE:Maxxis Minion DHF 2.7 Dual Ply Maxxpro 60A
REAR TIRE:Maxxis Minion DHR 2.7 Dual Ply Maxxpro 60A
INNER TUBES:Maxxis 2,5-2,7 Downhill 1,5mm Thick
SADDLE: SDG Ti-Fly Storm AW
SEAT TUBE:Thompson 30.9
SEAT CLAMP:Specialized 34.9mm

Scudo

Cengiz Parlakgül

Forum Bağımlısı
Tepki
748
İsim
cengiz parlakgül
oldukça iddialı çok hoşuma gitti

benim sorumsa, güzel ülkemizde bu deliyi kullanabileceğiniz bir parkur var mı?

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
788
hayırlıolsun.
Böyle bir bisiklet aldıysan, hakkını vermelisin.

mehmetsunu

Kaldato ile sohbeti kestim.
Tepki
13.463
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Cube
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Valla ben en iyisi olup olmadığını bilmem. Eğer bir downhill almışsan onun hakkını layıkıyla vereceksin. Gir lapierre in fdj-big mat kulübünün sitesine downhill le neler yapılacağını bir gör, yapabiliyorsanki helal olsun.

Özgür Tunalı

Forum Bağımlısı
Tepki
600
Bisiklet
Specialized
Binecek yer var mı derken Türkiyede heryer dağ isteyen gider her yerden iner.Hertür doğal ortam var bu alet için.İlla teleferiğe gerek yok.İtersin sırtlarsın vs çıkarsın.Bunu yapmak herkezin harcı değil tabi.Parkur derseniz burada yurt dışındaki gibi hazırlanmış pro parkurlar yok.İstanbul Aydosta bizim yaptığımız 2.5 kmlik birtane var.Rampalar falan bile var içinde. Bursada uludağda 2500m den indiğimiz uzun çok kırıcı orman ve kayalık 18km lik doğal iniş parkuru var.Bunlar yakın gidebildiğimiz yerler.Hakkını vermekten bahsederken forumu eskiden beri takip ediyor olsa idiniz eski bisikletimle neler yaptığımı görürdünüz zaten.Sahilde gezmek için almadım heralde bunu:p Ufak bir hatırlatma yapıyım birinin linki burada: (link) Artık yeni videolarımıda dh fr bölümünden takip edersiniz.Bayadır birşey paylaşmıyordum forumda artık paylaşacağım. İlginiz varsa facebookda downhill türkiye grubumuz var orada daha güncel şeyler var.. Bu kadroyada gelince 2 uci downhill dünya şampiyonluğu kazanmış kendini kanıtlamış ciddi bir kadrodur.Aynı zamanda Dünyanın en popüler downhill kadrosudur.En iyi freeride cılar bunu kullanıyor.Bence yeterince iddalı.

halil fatih akbaş

Forum Bağımlısı
Tepki
274
Bisiklet
Specialized
@mehmetsunu

bu ukala cevabı anlayamadım hakkını vermezse ne olur specialized elinden mi alır bisikleti!!!Ülkemizde downhill yapılacak çok yer var ki arkadaşımız bunun bilincinde olarak bu muhteşem makineye sahip olmuş..Yeni tankerin hayırlı olsun dostum kazasız pedallar

-erkan-

Forum Bağımlısı
Tepki
437
@mehmetsunu

İsterse bakkaldan ekmek almaya kullanır. Foruma yakışmayan ukala tavrı ben de anlayamadım. Siz nasıl bir bisiklete biniyorsunuz bilmiyorum ama o bisikletin hakkını siz veriyor musunuz?

Bu arada konu başlığını görünce çok iddialı bir laf demiştim içimden ama hakikaten mükemmel aletmiş. İyi inişler :in:

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
788
Güle güle kullanın, kazasız belasız keyifli inişler diliyorum. :)

Ali Ç.

Forum Bağımlısı
Tepki
145
E adam doğru söylüyor belki arkadaş gözünden kaçırdı ben ona katılıyorum o bisiklete yazık verdiği paraya yazık ama gördüğüm kasarıyla bu işim prosu olmuş(5mden atladı ben normal atlayamam)o yüzden başka söze gerek yok ama makine canavar (arkada 2 amörtisör mü var ??)

Deniz Caz

Daimi Üye
Tepki
63
Bisiklet
Salcano
abi öncelikle hayırlı uğurlu olsun :) senin diğer bisikletlerine görmüştüm :D abi ayıp olmaz ise bir sorum var mesleğiniz ne daha lisedeyim ona hazırlanayım iyi bir meslekse :D

Yusuf Z. Şipal

Forum Bağımlısı
Tepki
1.476
Bisiklet
Cannondale
Harika bir bisiklet, amacı dahilinde kullanılacağından şüphe edenler (ki pek kendilerinin dertleri değil ama)
(link)
izlerlerse rahatlayabilirler.

• Beğen
Tepkiler: Özgür Tunalı

Özgür Tunalı

Forum Bağımlısı
Tepki
600
Bisiklet
Specialized
@Ali Ç.
İnsanın en sevdiği şeye para harcaması kadar doğal ne olabilirki.Bu dünyaya birkere geliyoruz tadını çıkarmak lazım :) Arkada 2 amortisör yok tabiki. O gördüğün üçlü bacak sistemi fren ve amortisörün ve çekiş sisteminin birbirinden bağımsız çalışmasını sağlıyor.Yirmi küsür yıllık bir teknolojinin son hali FSR deniyor buna specialized in patenti.
@Deniz Caz
Teşekkürler. Asıl mesleğim turizm ama iki yıldır Aktifpedal da çalışıyorum artık. Bu işin meslekle kazandığın parayla ilgisi yok. Yeterince isteyip uğraşırsan herşeye sahip olursun. Daha önceki bisikletimi gittim kredi çektim aldım mesela.Sende harçlıklarını toplayıp yazın çalışıp para biriktirebilirsin mesela yeterince özverili olursan erken yaşta senin de olur :)

Gökhan Kutluer

Daimi Üye
Tepki
691
Bisiklet
Diğer
Bir bisiklet bu kadar mı 'ben oldum' der. Bir bisiklet bu kadar mı 'dağılın ulan' der :)

Güle güle kullan Özgür abi, kazasız belasız uzun yıllar kullanırsın umarım.

Bisikleti için kredi çekenler derneği kuralım bu arada :)

Güney Tuncer

Forum Bağımlısı
Tepki
2.838
Bisiklet
Giant
Benim de en sevdiğim dh modellerinden biri. Hayırlı olsun çok güzel..

mehmetsunu

Kaldato ile sohbeti kestim.
Tepki
13.463
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Cube
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Anlatamadım herhalde downhill adından da anlaşıldığı üzere bir iniş bisikletidir. Bu bisikletle tur yapmayacaksan deli gibi iniş yapacaksın. Bizde 90 lı yıllarda elektro gitar alır kılıfını açmadan evde bekletirdik. Ha buralarda iniş pisti yok diyorsa gelsin erciyeste arkadaşı bir göreyim. Konaklaması benden

Tuncay Üner

Forum Bağımlısı
Tepki
619
Bisiklet
Trek
@Özgür Tunalı

Yol bisikletlerinden bahsedecek olursam, dünyanın en iyisi diye bir kavram yok. Çizginin en üstündeki bisikletler var ama şu şundan daha iyi diyemiyoruz.

Peki bu bisikleti dünyanın en iyi DH bisikleti yapan nedir? "Şudur" denilebilir mi? En iyi freeridecılar bunu kullanıyor mantığı bence isabetli değil çünkü o mantıktan gidersek dünyanın ne iyi yol bisikleti trek olmuş olur. :)